Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nego, opet ja, gledam ove slike novog Beverly 300 HPE, izgleda bre ko kineska igračkica :( A 5.500 evrića, lebac mu krasni!

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 6 sati, Satelis je napisao:

Bojim se da Novi nece prici kvalitetu Quassar i Master agregatu. Staro pravljeno da traje, novo da se srafi.

I te Euro norme nisu mi jasne, brinu se o vrlo malim zagadjivacima dok oni pravi tj velki se ugraju pod tepih.

 

Euro norma je sad na 5, sta se promenilo, koji je to realan boljitak?

Ubrizgavanje, l. sonde, katalizator na izduvu, potrosnja od 3 - 3.5L/100km je na Quassar agregatu od 250ccm iz 2006 godine kad se poceo kotrljati..... sta tu ne valja, kakva je izmena potrebna?

 

Sta ce promeniti.... smanjiti potrosnju? ubaciti jos jednu l. sondu da ima pre i posle katalize? veci katalizator zarad boljeg preciscavanja? vracanje na usis deo izduvnih gasova? na 1 cilindar dodati jos jednu svecicu kao sto ima Eur3 Master (svecka koja nema veze sa mozgom, skines i bacis je, nista se ne desava nit razlikuje al bitno je da je ima zbog normi)........

 

Mnogo jedu ono sto se ne jede :)

Stari vic : stanu putnici u vozu, nema više pruge. Pitaju Kineze šta činiti :"Napravite prugu do kraja!". Pitaju Ruse šta činiti :"Uzmite šine od dela koji smo prešli pa izgradite prugu do kraja!=. Pitaju najzad i zapadni svet :"Drmajte vagone da putnici misle da se krećemo!!!". Tako ti je i ovde slučaj, radi se nešto da bi svet video da se nešto radi, iako to nema puno smisla... Ali hajde, kud svi tu i mali Mujica, šta da se radi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300

Ne kuzim stvarno po cem novi Bev izgleda kineski??

Bev od samih pocetaka vise manje izgleda isto.,..KAo i golf..

I po cem je sad ovo kineski???

 

Meni se skut svidja samo mi izgleda da je sic pre blizu volanu... 

 

Nego jel zna netko oce yammaha pravit novi 400cc motor za xmax?

KAo pojacana verzija 300cc ovog novog?

Promenio član R3mba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Inače, mokro kvačilo ide u novi 400, u 300 ide suvo. 400s mi se mnogo više sviđa, opet po slikama, a verovatno i podsvesno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Vladičin Han
  • Motocikl: Honda Integra 750s

Postovanje svima.

Konacno obezbedih novce za jednu masinu...4500e, minimum 400ccm i naravno, sto bolje stanje. Do sada gledao Hondu Integru, Hondu SW, Piaggio mp3 ali i Hondu NC750...U principu, ne patim od toga da mora da bude neko zvucno ime ali mi je kvalitet i pouzdanost najbitniji. Uz to...da li je bolje uzeti Integru pa je polako sredjivati ili pak nesto malo jeftinije i odmah u startu sve srediti tip-top ?

Kakvi su vasi predlozi...

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1027 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Uvek sam za top stanje u rasponu budžeta!
Jeftinije u startu može biti mnogo skuplje na kraju.

Послато са SM-A507FN помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Nikad ne kupuješ za sve pare, moraš ostaviti lufta za neko eventualno sređivanje nečega. Ako imaš 4500, gledaš do 4000... i tako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

@mimahitna jer na kraju nije samo tu motor-masina..

znas i sam, prenos, registracija a zatim kaciga, odeca- obuca, rukavice..

nakupi se.. skup sport..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@mimahitna Malo šarenolik izbor, valjalo bi da preciznije odlučiš šta ti se sviđa.

Inače, o svim modelima je već uveliko pisano, ali svakako baci pogled na ovaj post o MP3. Ukratko, skupa i nepraktična zahebancija, pored ostalih politički nekorektnih ocena tipa - ko auto sa 5 točkova, izmislili 2 rupe na saksiji itd ;) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Nisam siguran u odrzivost kupovine Integre, NC750 i MP3 za 4000eur. Mislim da je to premalo novca za dobar primerak ovih modela. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Vladičin Han
  • Motocikl: Honda Integra 750s

Hvala svima na odgovorima i pomoci... nisam rekao-Integru mogu da uvezem iz Bugarske i sa svim troskovima ce kostati 4000e i to dobar primerak.

Zamolicu i za konkretne predloge ...konkretne modele-mozda ja neki model nisam uzeo u razmatranje a rec je o kvalitetnom skuteru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: HERCEG-NOVI
  • Motocikl: Honda Xadv

Kymco xciting 400i 2016 pw na gore nema greske udoban brz mali potrosac i sto je najvaznije nekvari se!

Promenio član Jovan9
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Jovane, jesi li vozio takav Xciting, i koliko si visok?

Meni je glavni problem da se spakujem na većinu skutera, zato i ne menjam ovaj svoj.

Evo kako izgleda čovek otprike iste visine i građe:

 

 

izgleda mi malo skučeno.

A evo isti čovek na GTi. Skuter je dosta manji, ali opet komotniji:

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: HERCEG-NOVI
  • Motocikl: Honda Xadv
pre 5 minuta, boza_kg je napisao:

Jovane, jesi li vozio takav Xciting, i koliko si visok?

Meni je glavni problem da se spakujem na većinu skutera, zato i ne menjam ovaj svoj.

Evo kako izgleda čovek otprike iste visine i građe:

 

 

izgleda mi malo skučeno.

A evo isti čovek na GTi. Skuter je dosta manji, ali opet komotniji:

 

Jesam vozio sam i model 2016 i model 2020,nebi ga preporucio da nemislim da je bestbuy za te pare,visok sam 182 dobra mu zastita od vjetra,mislim bolje da bije u prsa no u glavu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Hvala, znam i ja da je dobar, samo je pitanje dal mi paše zbog krakova :) A teško može da se to zaključi za kratku probu.

Za novi SYM Maxsym TL 508 kažu da je dobar za krakate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nadam se. Pisao sam i ranije, mislio sam da lagano stajem na Scarabeo 200, a pokazalo mi se da mi je užasno neudoban na duže staze, pa sam nafatao stravu :) Čovek koji ga je kupio od mene je 10cm niži, i njemu super paše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 8 sati, mimahitna je napisao:

Postovanje svima.

Konacno obezbedih novce za jednu masinu...4500e, minimum 400ccm i naravno, sto bolje stanje. Do sada gledao Hondu Integru, Hondu SW, Piaggio mp3 ali i Hondu NC750...U principu, ne patim od toga da mora da bude neko zvucno ime ali mi je kvalitet i pouzdanost najbitniji. Uz to...da li je bolje uzeti Integru pa je polako sredjivati ili pak nesto malo jeftinije i odmah u startu sve srediti tip-top ?

Kakvi su vasi predlozi...

Hvala

Sve zavisi sta hoces, savetovao bih ti da zaobidjes mp3, vozio ga godinu dana, stabilan do 70 km/h, posle toga neprijatan osecaj u voznji. Pri obilazenju kamiona sam upadao u vrtloge, tresao se ceo motor. Narocito sto neces kupiti novi, elektronika blokiranja prednjih tockova izizetno skupa i kvari se kao luda. Ako ces skuter onda nc 750 nije za tebe. Lep, povozan motor, ali malo prostora, nema plastiku za noge pa kada pada kisa racunaj da ces biti ceo mokar, to je ipak turing motor. Ako hoces nesto sportski onda je tu Integra i ne zaboravi na lanac (podmazivanje na svakih 500km, po potrebi i cesce). Ako hoces udoban skuter za putovanja i laganu voznju onda ti je SW pravi izbor + imas kais, nema podmazivanja. Eto, razmisli u kom si fazonu pa dalje trazi dobar primerak... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Vladičin Han
  • Motocikl: Honda Integra 750s
3 hours ago, Milllan 83 said:

Sve zavisi sta hoces, savetovao bih ti da zaobidjes mp3, vozio ga godinu dana, stabilan do 70 km/h, posle toga neprijatan osecaj u voznji. Pri obilazenju kamiona sam upadao u vrtloge, tresao se ceo motor. Narocito sto neces kupiti novi, elektronika blokiranja prednjih tockova izizetno skupa i kvari se kao luda. Ako ces skuter onda nc 750 nije za tebe. Lep, povozan motor, ali malo prostora, nema plastiku za noge pa kada pada kisa racunaj da ces biti ceo mokar, to je ipak turing motor. Ako hoces nesto sportski onda je tu Integra i ne zaboravi na lanac (podmazivanje na svakih 500km, po potrebi i cesce). Ako hoces udoban skuter za putovanja i laganu voznju onda ti je SW pravi izbor + imas kais, nema podmazivanja. Eto, razmisli u kom si fazonu pa dalje trazi dobar primerak... 

Hvala veliko na iscrpnom postu.

Polako se kristalisu neke stvari-odustao sam od mp3 i polako izbor svodim na sledece-Integra, SW da ali nikako da nadjem dobar primerak (gledao i u Bugarskoj za uvoz ali jako slab izbor). Onaj NC700x iz 2013 godine je proverena prica, dobar motor ali se pojavio i jedan Malaguti Spidermax 2008 godiste za oko 2000e i onda mogu da ga sredim lepo do 4000-4500e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja