Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 8 sati, alexanto je napisao:

Velika je za nju i ovo Kymco cudo izmisljena makina ali takva je i cena jbg...

Otkad sam pročitao u X-ADV temi da zamena slomljenog fara košta 700€, prošla me je volja za avanturom ;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 2 sati, Milllan 83 je napisao:

Zanimljiv model, ali je ipak nekako "mali".

Manji je obim točka, ali je skuter veći po gabaritima od Honda Forze 300\350, ima više sedište i šire gume.

X360

Length x Width x Height (mm)

2165 x 780 x 1290

Forza

Length x Width x Height (mm)

2140 x 755 x 1470

(Forza je viša zbog vizira)

 

Mada bih i ja više voleo da su točkovi 15/14.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300
On 4/6/2021 at 10:53 AM, boza_kg said:

Još jedan novi Kymco model, kao neka mini Honda X-ADV :)

 

Košta oko 6.100 € u Hrvatskoj, nema ga još kod nas.

na sluzbenim kymco.hr stranicama ni A ni B o tom skuteru.
di si to iskopo?

Meni se cini jaaakoo ok, morat cu probat sjest..

I volio bih vidit test usporedni s mojom xmax 300..

Volio bi neki skut di se bas ne sjedi ko da se*es na solji.. 

 

Sad gledo spec, ako sam dobro zapamtio 50cc vise od mog xmaxa a teh spec maltene iste.

Promenio član R3mba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

https://www.polovniautomobili.com/motori/16777604/honda-silver-wing-sw-t-400?ref=search-normal&position_ref=8

Da li iko zna nesto vise o ovom coveku iz Leskovca?
Vidim da dovozi redovno dosta skutera, ali su opisi malo je reci skrti i bedni... nadam se da nisu takvi i skuteri koje prodaje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 9 sati, R3mba je napisao:

na sluzbenim kymco.hr stranicama ni A ni B o tom skuteru.
di si to iskopo?

Ima u cjeniku:

https://kymco.hr/cjenik/

 

@R3mba Tek mi sad ovo dođe do mozga. Xmax ima 292cc, a ovaj Kymco 320,6, dakle 27cc više. I malko je jači - 20,6 kW u odnosu na 21,2 kW.

To je doduše slabije po specifikacijama od mog 10 godina starog Kymco G5 298cc agregata, ali očigledno i da nije sve u kilovatima.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Inace juce sam bio da vidim ovog Nexusa:

440c54152d96-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Gilera Nexus 300, 2010. godište, Scooter, vozilo prešlo 27252 km, Novi Sad. Cena 2.900 € - Motori - Polovni Automobili


Uzivo prilicno jadno deluje, farban i napred i pozadi i to vrlo ofrlje, covek koji ga prodaje drzi servis i kaze da ga je uzeo takvog...

Danas-sutra cu otici da vidim ovu Apriliju 

f6138c2021ed-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia Sr Max 300 ie Nexus, 2011. godište, Scooter, vozilo prešlo 21782 km, Novi Sad. Cena 2.550 € - Motori - Polovni Automobili

Takodje, ako neko ima neki info o prodavcu, neka napise. Vidim da radi sa skuterima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pisano je o tom prodavcu, pretraži malo. A kolega @sale-kum je valjda tu i kupio Scarabeo.

 

Ukratko, prodavcu nema šta da se zameri, ali skuteri su iz IT, neservisirani i izakani, ali je zato i cena pristupačna. Al dok ga središ, em ima da se načekaš pola sezone na red kod dobrog majstora i na delove, em ispadne po ceni kao kao održavan skuter od nekog prvog vlasnika...

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Nasmejao sam se kad sam video spisak šta je zamenjeno na Gileri, svi delovi najjevtiniji na tržištu. Neki su OK, ali kaiš sigurno ne. Po meni, tih para sigurno ne vredi, mada su Gilere malo skuplje od ostalih iz grupacije, verovatno zbog izgleda.

Što se tiče placa u Petrovaradinu, klasičan uvoznik iz Italije. Cene izgledaju OK, tvrdi su na cenjkanju i na kraju to baš i ne izadje tako povoljno. Ima tema o mom Scarabeu 250ie ovde, Dare je to stvarno sredio, ali je budžet značajno probijen. Sad hoću da se pojedem što nisam imao strpljenja i sačekao... Trenutno je na prodaju isti skuter kao moj, godinu dana mladji i sa poznatom istorijom i Daretovom preporukom i koštao bi me oko 400 evra manje nego moj. Toliko o isplativosti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mogu doduše skuteri da se teraju i neservisirani pa da ispadne jeftinije :) Moj neki zet, šta mi već dođe, evo vozi Burgmana koji sav škripi trese, tandrče i ništa se ne žali. Čuje se na 100 metara, ne treba mu ni fancy auspuh, svi mu se sklanjaju s puta :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Problem je kod mene, sto vise gledam sta da uzmem, to sve manje znam sta cu uzeti...
Zaista bih uzeo sad na prvu nesto za sta mogu da sam siguran da je dobro odrzavano i da mogu da se smestim sa svojih 192cm, niti dal je 250 ili 400 kubika me ne zanima, jer ovo polako postaje zacarani krug... i pocinjem da tapkam u mestu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa moraćeš da se dogovoriš sam sa sobom :) Ako ti je prvi skuter, računaj da ćeš ga uskoro menjati. Vrlo je teško je da se ubode iz prve ono što odgovara, ako nemaš iskustva šta ti prija. Stvari se tek kasnije iskristališu.

U tom smislu, ja bih išao na siguricu, ono što se najlakše posle proda - Bev ili tako neki evergreen model, za početak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1918 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ako si mlad i jak onda 400ccm,250 van grada je ogranicen brzinom.Biraj skuter za koji ima delova i koji mozes za dve godine da prodas bez vecih gubitaka.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Da, jasno mi je sada...
Mislio sam u pocetku da ce mi 250-300 kubika zavrsavati posao ali kanda da nece...
Inace iz Zrenjanina sam i uglavnom sam na relaciji Zrenjanin - Novi Sad, Zrenjanin Beograd, tako da sam planirao kada se ovremeni i stvore uslovi bar jednom u nedelju dana da skuterom mogu da odem. 
Gledam tog famoznog Silver Winga, ali ih i nema tako puno i po tom pitanju sam limitiran, posle njega Majesty-a njih bogme ima podosta... e sad ajd nadji nesto valjano u tolikom izboru, i onda kako vreme odmice shvatam da se ovo pretvara u full time posao trazenja :)
I onda ajde izbalansiraj izmedju necega sto je tebi dopadljivo na oko i sto ti se svidja i onoga sto je pouzdano i sto znas da je provereno... Neki kompromis mora biti napravljen, a ja sam i dalje u onom stadijumu sto bi se kod nas reklo "i da stisnem i da prdnem"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

El imaš ženu\devojku\partnera :) Fokusiraj se na jedan ili max dva modela, a bolja polovina izabere koji ako si ti neodlučan.

Ja sam tako nedavno kupio auto, žena odabrala model i boju, a ja samo suzio izbor na oglasima. :) U stvari, pogledao samo jedan auto, taj i kupio :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Iscitao sve... Izmedju ostalog i onaj beli koji si ti isao da vidis. 
Hvala!

Videcu sutra da odem i ovog Majesty-a da pogledam, pa javljam utiske.
Jedini na oglasima koji je lepo islikan.

996c1f7d9fb5-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha majesty, 2012. godište, Scooter, vozilo prešlo 28625 km, Beograd. Cena 3.200 € - Motori - Polovni Automobili

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1918 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli
Kubikaža (cm3)
400
Snaga (kW/KS)
25/34
Broj cilindara
1
Menjač
Automatski
Boja
Crna
Registrovan do
02.2021.
Poreklo vozila
Domaće tablice
Tip hlađenja motora
Vodeno hlađenje
Oštećenje
Nije oštećen
Tip prenosa
Kaiš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
Kubikaža (cm3) 400 Snaga (kW/KS) 25/34 Broj cilindara 1 Menjač Automatski Boja Crna Registrovan do 02.2021. Poreklo vozila Domaće tablice Tip hlađenja motora Vodeno hlađenje Oštećenje Nije oštećen Tip prenosa Kaiš
Jeste... ja sam i dalje u glavi u 2020-oj...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Nisam i dalje bio da pogledam Majesty, ali sam se cuo sa vlasnikom, tj. vlasnicom...
Vlasnik motora je covek koji je trenutno u inostranstvu, ali je kod notara overio punomocje na cerku. Culi smo se preko Vibera i po njegovim recima kaze da je motor tip-top. Ono sto mi se mozda toliko i ne svidja u toj prici je da je uzeo motor na nekom placu u Bg-u. Motor je uvezao vlasnik placa iz Italije i hteo je da ga ostavi za sebe, medjutim zbog obaveza trt-mrt stajao mu je godinu-dve i onda ga je on uzeo i vozio jednu sezonu. Razlog prodaje je kupovina veceg motora - Honde  Afrike.
Pocetkom sledece nedelju cu otici da ga pogledam uzivo pa cu javiti i utiske.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja