Jump to content

Moto Zajednica

Motocikl kao osnovno prevozno sredstvo

Recommended Posts

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Dragi naš novi članu, Coa87,

izuzetno nam je svima em milo em drago što si se odlučio na ovaj korak (da kupiš i voziš motocikl) te ti s toga želimo najbolje, kao i samima sebi. Evo sedoh da ti napišem par reči na pragu društva motociklista.

 

Većina će se složiti sa mnom da je svako ko sedne na motor, lud. Složiće se i da je vožnja motorom prilično rizična. I da se sa istoga (motora) lakše pada nego sa hoklice. Jeste, kad se povrediš, oće da boli. Isto kao i kad padneš s kruške. Ali pitaj bilo koga odavde, da li bi menjao motocikl za pecaroški pribor? Možda neko i bi ali šta kad se nabode na udicu? I to će da boli. No pain, no gain :D

 

Samo ti lepo položi za A ako već nisi i čitaj forum. Ima ovde simpatičnih i pametnih stvari da se nađe. Kao osvedočeni matorac na motoru, mogu ti se pohvaliti dobrim zdravljem i veselim duhom. Za pamet, pročitaj prvu rečenicu drugog pasusa :D

 

Sa svojih 51 godinu života, odavno nemam pojma koliko sam km strpao pod dupe i, hvala bogu, ništa me ne boli osim duše što nisam mlađi pa da mogu još da vozim. Tako ćeš i ti, veruj mi. Ima tu nekih pravila koja moraš poštovati zarad sebe. I ta pravila pišu u mnogim temama ovde. Oprema služi da se nosi, servis i održavanje služi da ti ljubimac bude uvek tip top i spreman za vožnju.

 

Nemoj unapred misliti o padovima. Imaš ti do tada sit da se navozaš, pa i ako padneš (kad padneš), smejaćeš se jer si ispao glup u društvu i jer ti neće biti ništa. Statistika je tupava nauka ali čak ni ona ne može da sakrije broj km svih nas i broj padova. Mnogo se manje pada nego što misliš. To su promili.

 

I kao što se alas nabode ponekad na udicu, tako i motociklista nekad omasti asfalt. Alas može dobiti tetanus, a motociklista gips. I tu se priča završava. Da ne tupim, sedi sinko na motor, budi pametan i smiren u sedlu i teraj. Užitak je mnogo veći od straha od pada i povrede. Ako si vozio rolšue, samo mi nemoj reći da nisi odrao kolena. Isto ti je i ovde. Poštuj pravila, opremi se dobro i dođi na neku vožnju, akciju, druženje. Videćeš da smo svi ludi, živi i zdravi.

 

Aj sine u zdravlje i batali teške teme. Vozi i uživaj i ne beri brigu. Ne pada se tako lako kao što misliš. Dobar pad mora da se zasluži kao i medalja za hrabrost. A svi znamo da je granica između ludosti i hrabrosti veoma tanka. Nemoj biti mnogo hrabar pa nećeš zaslužiti ni dobar pad. A padanje u mestu i nije padanje. To zna i moja baba. Ti nemoj biti junak u početku i bićeš isto što i većina nas: glup u društvu jer je otabačio pred kafićem pošto je blenuo u ribe umesto u ćopavu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Dosao pacijent kod doktora i pita ga:

- Doktore, mogu li ja da dozivim 150 godina?

- Paaaa...jel pusis?

- Ne pusim!

- Jel pijes?

-Ne pijem!

-Jel se kockas?

-Ne kockam!

-Jel bancis nocu?

- Ne bancim!

-Jel se kurvas?

-Ne kurvam!

-Jel se drogiras?

-Ne drogiram!

-PA KOJI CE TI KURAC 150 GODINA!!!

 

 

jbg, realno 1neznam.gif

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

...pa mi doktor prepisao Alpe 7 dana, po jednu turu dnevno.

 

:zdravo:

 

Vidi, vidi... izgleda imamo istog doktora :zvizduk:

 

:moto3:

 

I mene leci isti 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Dragi naš novi članu, Coa87,

izuzetno nam je svima em milo em drago što si se odlučio na ovaj korak (da kupiš i voziš motocikl) te ti s toga želimo najbolje, kao i samima sebi. Evo sedoh da ti napišem par reči na pragu društva motociklista.

 

Većina će se složiti sa mnom da je svako ko sedne na motor, lud. Složiće se i da je vožnja motorom prilično rizična. I da se sa istoga (motora) lakše pada nego sa hoklice. Jeste, kad se povrediš, oće da boli. Isto kao i kad padneš s kruške. Ali pitaj bilo koga odavde, da li bi menjao motocikl za pecaroški pribor? Možda neko i bi ali šta kad se nabode na udicu? I to će da boli. No pain, no gain :D

 

Samo ti lepo položi za A ako već nisi i čitaj forum. Ima ovde simpatičnih i pametnih stvari da se nađe. Kao osvedočeni matorac na motoru, mogu ti se pohvaliti dobrim zdravljem i veselim duhom. Za pamet, pročitaj prvu rečenicu drugog pasusa :D

 

Sa svojih 51 godinu života, odavno nemam pojma koliko sam km strpao pod dupe i, hvala bogu, ništa me ne boli osim duše što nisam mlađi pa da mogu još da vozim. Tako ćeš i ti, veruj mi. Ima tu nekih pravila koja moraš poštovati zarad sebe. I ta pravila pišu u mnogim temama ovde. Oprema služi da se nosi, servis i održavanje služi da ti ljubimac bude uvek tip top i spreman za vožnju.

 

Nemoj unapred misliti o padovima. Imaš ti do tada sit da se navozaš, pa i ako padneš (kad padneš), smejaćeš se jer si ispao glup u društvu i jer ti neće biti ništa. Statistika je tupava nauka ali čak ni ona ne može da sakrije broj km svih nas i broj padova. Mnogo se manje pada nego što misliš. To su promili.

 

I kao što se alas nabode ponekad na udicu, tako i motociklista nekad omasti asfalt. Alas može dobiti tetanus, a motociklista gips. I tu se priča završava. Da ne tupim, sedi sinko na motor, budi pametan i smiren u sedlu i teraj. Užitak je mnogo veći od straha od pada i povrede. Ako si vozio rolšue, samo mi nemoj reći da nisi odrao kolena. Isto ti je i ovde. Poštuj pravila, opremi se dobro i dođi na neku vožnju, akciju, druženje. Videćeš da smo svi ludi, živi i zdravi.

 

Aj sine u zdravlje i batali teške teme. Vozi i uživaj i ne beri brigu. Ne pada se tako lako kao što misliš. Dobar pad mora da se zasluži kao i medalja za hrabrost. A svi znamo da je granica između ludosti i hrabrosti veoma tanka. Nemoj biti mnogo hrabar pa nećeš zaslužiti ni dobar pad. A padanje u mestu i nije padanje. To zna i moja baba. Ti nemoj biti junak u početku i bićeš isto što i većina nas: glup u društvu jer je otabačio pred kafićem pošto je blenuo u ribe umesto u ćopavu :D

 

:care: Kakav si ti kralj! Sve si reko' !!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

...teško će neko vas da izleči :lol::moto3:

 

Eeeee, cika Rajko, cika Rajko 1lol.gif. ..Dal' na Alpe da idemo kolima 0stabre.gif. Ima grejanje ako bude 'ladno 1mda.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...teško će neko vas da izleči :lol::moto3:

 

Eeeee, cika Rajko, cika Rajko 1lol.gif. ..Dal' na Alpe da idemo kolima 0stabre.gif. Ima grejanje ako bude 'ladno 1mda.gif.

 

Moj plan D je auto+prikolica do tamo, ali me zeza long-term parking na obroncima...:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Dragi naš novi članu, Coa87,

izuzetno nam je svima em milo em drago što si se odlučio na ovaj korak (da kupiš i voziš motocikl) te ti s toga želimo najbolje, kao i samima sebi. Evo sedoh da ti napišem par reči na pragu društva motociklista.

 

Većina će se složiti sa mnom da je svako ko sedne na motor, lud. Složiće se i da je vožnja motorom prilično rizična. I da se sa istoga (motora) lakše pada nego sa hoklice. Jeste, kad se povrediš, oće da boli. Isto kao i kad padneš s kruške. Ali pitaj bilo koga odavde, da li bi menjao motocikl za pecaroški pribor? Možda neko i bi ali šta kad se nabode na udicu? I to će da boli. No pain, no gain :D

 

Samo ti lepo položi za A ako već nisi i čitaj forum. Ima ovde simpatičnih i pametnih stvari da se nađe. Kao osvedočeni matorac na motoru, mogu ti se pohvaliti dobrim zdravljem i veselim duhom. Za pamet, pročitaj prvu rečenicu drugog pasusa :D

 

Sa svojih 51 godinu života, odavno nemam pojma koliko sam km strpao pod dupe i, hvala bogu, ništa me ne boli osim duše što nisam mlađi pa da mogu još da vozim. Tako ćeš i ti, veruj mi. Ima tu nekih pravila koja moraš poštovati zarad sebe. I ta pravila pišu u mnogim temama ovde. Oprema služi da se nosi, servis i održavanje služi da ti ljubimac bude uvek tip top i spreman za vožnju.

 

Nemoj unapred misliti o padovima. Imaš ti do tada sit da se navozaš, pa i ako padneš (kad padneš), smejaćeš se jer si ispao glup u društvu i jer ti neće biti ništa. Statistika je tupava nauka ali čak ni ona ne može da sakrije broj km svih nas i broj padova. Mnogo se manje pada nego što misliš. To su promili.

 

I kao što se alas nabode ponekad na udicu, tako i motociklista nekad omasti asfalt. Alas može dobiti tetanus, a motociklista gips. I tu se priča završava. Da ne tupim, sedi sinko na motor, budi pametan i smiren u sedlu i teraj. Užitak je mnogo veći od straha od pada i povrede. Ako si vozio rolšue, samo mi nemoj reći da nisi odrao kolena. Isto ti je i ovde. Poštuj pravila, opremi se dobro i dođi na neku vožnju, akciju, druženje. Videćeš da smo svi ludi, živi i zdravi.

 

Aj sine u zdravlje i batali teške teme. Vozi i uživaj i ne beri brigu. Ne pada se tako lako kao što misliš. Dobar pad mora da se zasluži kao i medalja za hrabrost. A svi znamo da je granica između ludosti i hrabrosti veoma tanka. Nemoj biti mnogo hrabar pa nećeš zaslužiti ni dobar pad. A padanje u mestu i nije padanje. To zna i moja baba. Ti nemoj biti junak u početku i bićeš isto što i većina nas: glup u društvu jer je otabačio pred kafićem pošto je blenuo u ribe umesto u ćopavu :D

 

:care: Kakav si ti kralj! Sve si reko' !!! :takoje:

 

 

Ovo da se zalepi negde i/ili salje svakom novoregistrovanom korisniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Mozda ce me kolege smatrati ludim ali ja prilicno cesto vozim motor po kisi. Naravno, prilagodjavam svoju voznju uslovima u saobracaju. Danas je padala kisa a ja sam seo na motorce i pravac posao. Imam i kola ali njih koristim samo kada je bas lose vreme, kada treba da prevezem nesto, kada je sneg, ili kada idem negde zajedno sa zenom i klincem. Ja nemam problema da vozim po kisi i kada je hladno, jedino mi ne pada na pamet da se zavitlavam i vozim po snegu i ledu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

ajd i ja da se oglasim , posle godina i godina auto trka, mijenjanja auta dzipova svega i nervoze u ovom nasem nekulturnom drumskom saobracaju gubljenja vremena zivaca popravki servisa skupih goriva svega , i prevelike ljubavi za motorcekom odlucio sam imati samo motor kao jedino prevozno sredstvo, naravno budalesanje sredine je bilo minimalno jer uvijek radim sta hocu i ne fermam nikog pa su cutali brzo

 

e sad je bilo pitanje sto kako sa cim i slicno, vozim endure uvijek , putne jesu prakticne za svu godinu al nekad mi zao 1000ccm mucenje 220kg 7 litara potrosnje nope, ima guzvi kad ne moz ni izmedju auta i sklopim da imam jos 50ccm kao najbolju opciju za grad ikad , koferce prostor pod sic i extra ,

 

onda oprema je najmanji problem mesh zastitne jakne , ljetnje rukavice ljetnje kacige jet i slicno sve je to laganica , cak imate i fensi odjecu za grad kevlar jeans i slicno , to je sve stvar izbora , ono do cega sam ja dosao da ako ocete ostati na motoru cijelu godinu su dva najvaznija pravila tj stavke a to su :

 

1. DEFANZIVNA VOZNJA I STALOZENOST - of course ovo je za svaki metar predjeni na motoru bitno al za non stop na bajku u gradu je nesto na sta mooorate da se koncentrisete apsolutno dakle unutar ogranicenja brzine, 20oro ociju otvorenih i potpuna smirenost, jer ce non stop da vas izbacuju ulijecu kidaju sviraju pizde na vas kad ih prodjete dok stoje mizerni na semaforu , ako to nista spremni ne sjedajte na bajka uopste a najmanje za non stop po gradu , e sad ako ce neko rec kako brate vozit po ogranicenju koja je poenta, jer ljudi u kolima zbog guzve su opet sporiji a vi se provlacite i sve zavrsite dva put brze ;) plus stajete dje ocete i nema trazenja parkinga

 

2. ne stedite za kisnu opremu ;p i makar neka je 100 eura kisno uzmite ga , kao i na cipele neporpusne zimi, jer cete gospodski doci na posa za brzo vrijeme skinuti ga za sekund i upasti u kanc suvi i nasmijani ;) takodje vremenom uzmete onu plahtu za oko sruka i noge navlake za ruke na volanu i nema zime a ako je snijeg problem set guma rijesi sve pogledajte ja youtube yamaha r1 kroz cijelu aljasku na minus 35 pored ice truckera kako vozi

 

eto mali doprinos

p.s. probao sam i sve jace vespe nista ko 50ccm zbog guzve sve isto po gradu idu po maximalnoj, a ova laksa laksa za provuci i manje trosi sa jeftinim djelovima i regom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Posao mi je na 10-15 minuta peške od stana. Autobusom idem samo kad nešto privatno treba da radim i kad treba da se nađem sa društvom u gradu.

 

Po gradu vozim samo koliko moram da bih izašao iz istog, jer se kosi sa mojim doživljavanjem užitka u vožnji motorcikla i povećavam šanse da mi se nešto loše desi.

 

Ne vozim po snegu. Ne krećem u vožnju kad pada kiša. Ako me zatekne u vožnji, gledam da se sklonim negde a ako nemam gde, teram polako pa kako bude.

 

Apsolutno podržavam omasovljenje dvotočkaša i rado bih smanjio brojno stanje svih vozila sa više od tri točka, po užim područjima svih gradova :(

 

Što se tiče okoline, što sam dalje od kuće to me manje mrsko gledaju :neznam: S druge strane, rodbina me ponajmanje kapira, sem dvojice trojice braće.

 

Opremu nosim redovno (zbog sebe). Automobil nemam.

 

 

I kod mene je slicna situacija, osim prvog pasusa....

Tu uskace sluzbeni automobil....

Mada bi cesto voleo da mogu ujutru na posao da krenem motorom....ali dobro...sta je tu je... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Dragi naš novi članu, Coa87,

izuzetno nam je svima em milo em drago što si se odlučio na ovaj korak (da kupiš i voziš motocikl) te ti s toga želimo najbolje, kao i samima sebi. Evo sedoh da ti napišem par reči na pragu društva motociklista.

 

Većina će se složiti sa mnom da je svako ko sedne na motor, lud. Složiće se i da je vožnja motorom prilično rizična. I da se sa istoga (motora) lakše pada nego sa hoklice. Jeste, kad se povrediš, oće da boli. Isto kao i kad padneš s kruške. Ali pitaj bilo koga odavde, da li bi menjao motocikl za pecaroški pribor? Možda neko i bi ali šta kad se nabode na udicu? I to će da boli. No pain, no gain :D

 

Samo ti lepo položi za A ako već nisi i čitaj forum. Ima ovde simpatičnih i pametnih stvari da se nađe. Kao osvedočeni matorac na motoru, mogu ti se pohvaliti dobrim zdravljem i veselim duhom. Za pamet, pročitaj prvu rečenicu drugog pasusa :D

 

Sa svojih 51 godinu života, odavno nemam pojma koliko sam km strpao pod dupe i, hvala bogu, ništa me ne boli osim duše što nisam mlađi pa da mogu još da vozim. Tako ćeš i ti, veruj mi. Ima tu nekih pravila koja moraš poštovati zarad sebe. I ta pravila pišu u mnogim temama ovde. Oprema služi da se nosi, servis i održavanje služi da ti ljubimac bude uvek tip top i spreman za vožnju.

 

Nemoj unapred misliti o padovima. Imaš ti do tada sit da se navozaš, pa i ako padneš (kad padneš), smejaćeš se jer si ispao glup u društvu i jer ti neće biti ništa. Statistika je tupava nauka ali čak ni ona ne može da sakrije broj km svih nas i broj padova. Mnogo se manje pada nego što misliš. To su promili.

 

I kao što se alas nabode ponekad na udicu, tako i motociklista nekad omasti asfalt. Alas može dobiti tetanus, a motociklista gips. I tu se priča završava. Da ne tupim, sedi sinko na motor, budi pametan i smiren u sedlu i teraj. Užitak je mnogo veći od straha od pada i povrede. Ako si vozio rolšue, samo mi nemoj reći da nisi odrao kolena. Isto ti je i ovde. Poštuj pravila, opremi se dobro i dođi na neku vožnju, akciju, druženje. Videćeš da smo svi ludi, živi i zdravi.

 

Aj sine u zdravlje i batali teške teme. Vozi i uživaj i ne beri brigu. Ne pada se tako lako kao što misliš. Dobar pad mora da se zasluži kao i medalja za hrabrost. A svi znamo da je granica između ludosti i hrabrosti veoma tanka. Nemoj biti mnogo hrabar pa nećeš zaslužiti ni dobar pad. A padanje u mestu i nije padanje. To zna i moja baba. Ti nemoj biti junak u početku i bićeš isto što i većina nas: glup u društvu jer je otabačio pred kafićem pošto je blenuo u ribe umesto u ćopavu :D

 

 

hahahahaha....savrsen odgovor na sve nedoumice.. :):takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Dragi moj Coa87,

 

Nemoj se iznenaditi što se ovi matorci s tobom malo sprdaju, ali moraš dopustiti sebi da kao početnik izgledaš glupavo, pišem iz sopstvenog iskustva. Ono što ti je Scuba napisao, uzmi za zdravorazumsko razmišljanje jednog dugogodišnjeg motocikliste, a ja ću, osvrćući se na tvoje pisanije, samo da dopunim tamo gde ti možda nije bilo najjasnije šta je to guru Scuba hteo da kaže.

 

Pregledah podosta stranica o pocetnicima u voznji motora mene zanima par stvari, a konkretno i ovo vezano za motor kao osnovno prevozno sredstvo. Zanima me nekoliko stvari i nadam se da ce neko moci da mi pomogne. ;)

 

1. ...Upucen sam u odecu za voznju, pantalone i jakna, kaciga...Zanima me kakva je situacija leti na +35 :staa2:. Kakav je osecaj sa jaknom i pantalonama? Nekako mi logoicno da te vetar u suprotnom produva. A kad stanes sa motorom na +35 cesto za 10 sec kreces da smrdis od znoja ili su te jakne jako kvalitetne, pa prave cuda kao ove skijaske.

 

Što se tiče jakni, vidim da si tu već u nedoumici. Skijaške jakne i moto jakne imaju isto toliko zajedničkog koliko i padobran i šator - podsećaju oblikom jedni na druge, ali nemaju istu funkciju. S obzirom na tvoju profesionalnu orijentaciju, skijaška jakna te čuva od hipotermije, a moto jakna od prevelikih ozleda (čitaj čuva od prevelikih ozleda, ali ne znači da pad neće imati posledice). Uostalom, boli kad te zvekne zunzara u čašicu kolena na 120 ili te kamen pogodi u neki zglob na šaci, a ne kad zvekneš o asfalt.

 

2. Nedoumica vezana oko bezbedne voznje je da li je ,,neophodno'' pasti sa motora par puta u toku vozackog staza ili postoje normalni ljudi koji nisu imali udesa na motoru. Ne racunam one udese do 30 na sat...mada i oni mogu da budu opasni...Da napomenem da bih stvarno postovao propise i zakone fizike, i naravno zakone saobracaja. ;)

 

Ako voziš bezbedno, ne znači da nećeš pasti usled drugih faktora - može da ti istrči ker/lane/krava/ovca/pijanac/narkoman pred motor, pa usled izbegavanja možeš pasti, Može ti se desiti da te neko obori, jer te nije video, itd. Može da ti se desi da te sutra udari autobus ili da te ubije daska od WC školjke raspadnutog spejs šatla kad izađeš na ulicu, pa da li to znači da ne treba da izađeš iz kuće? Niko ti ne želi ni padove, a ni ovo potonje, samo razmišljaj pozitivno, jer ako razmišljaš o padu za kormanom, pad će ti se i desiti.

 

Padnu ljudi s konja, pa se unakaze (1 konj = 1 KS)... Lično, padao sam sa bicikala i mopeda, sa motora još nisam, a i ne planiram, ali ne osećam nikakve posledice do sad.

 

Profesionalno deformisani komentar: fizika ima zakone, a saobraćaj zakon i druge propise.

 

3. Kada se motor koristi kao prevozno sredstvo koliko je potrebno novca za godisnje ulaganje recimo u hondu hornet? Sta se obicno popravlja, menja....ako neko moze da me uputi gde da citam o tome? (pusti pocetnik) :D

 

Apsolutno isto, samo što nije identično kao i na automobilu: menja se ulje, koje kosta isto kao i za auto - kupuješ uvozno, jer domaćega nema, menjaju se pločice, čisto da možeš i da staneš kad se provozaš, a ostalo kad se pokvari. E sad, Scuba reče da smo ludi, jer inače ne bi seli na motor; ja bih rekao da smo samo bitno smanjeno uračunljivi, ali ako ti nikad nisi seo na motor i želiš da kupiš horneta, onda si gori od svih nas zajedno! :D Bilo bi dobro da kreneš od manje kubikaže, recimo Hornet 250 (ako si zaista 87. godište), pa naviše polako.

 

4. Preko zime, sta se radi sa motorom, kako se odrzavava kad se ne vozi? I da nekako mi logicno deluje, da izuzmem ekstremiste, motor realno moze da se vozi od sredine marta do sredine jula, pa pauza dok ne prodju vrucine, ili uvece po vrucinama(mada...) i od kraja septembra pa do tamo nekog 5-6 novembra....osim ako mi neko ne da objasnjenje za letnje mesece na +35.

 

Čuo sam da ekstremisti koriste automobile, autobuse, kamione, kombi vozila, ali još nisam čuo za moto bombu! 1staa.gif Ne mora da znači da ne koriste, ali njima je toplo u pustinji i u februaru! 1lol.gif

 

Zimi obično ne radiš ništa sa motorom, već sa devojkom/ženom, porodicom i prijateljima. Motor ubaciš u garažu, napuniš rezervoar do vrha, pokriješ ga električnim ćebetom, da se ne smrzava i čekaš da se otopi sneg. Već na +7 možeš da voziš da ti bude ugodno u opremi, a ako je oprema baš letnja, sačekaš +10. Moj motor je bio u garaži od 20-tog decembra prošle godine do sredine marta ove. Onda pravac na servis, to ti uzme 3-4 dana, ako imaš u planu i da popraviš ono što nisi prethodne sezone i naravno ako stavljaš nove gume i 'ajde Jovo nanovo.

 

 

Mozda bih mogao da napravim i studiju :jee:

 

Studiju možeš da pišeš, kad budeš dobio odobrenje svih članova foruma pojedinačno i isključivo, ako si specijalizirao psihologiju, te imaš akademsko zvanje docenta. Sve manje ne priznajemo, ja ću da te tužim citaj_pravila.gif, a drugi mogu i da te biju! 3tras1.gif A onda ćemo mi da se smejemo. 1jee1.gif

 

Nekako sam zakljucio, kad se pare skupe, kupicu neko motorce do 500cc pa polako...po lepom vremenu, pa i nek se usmrdim leti pod koznjakom. Danas mi jedan drug rece da je to leti neizbezno ali i da pored svega kupuje drugu masinu :D

 

E moj Coa87, loše si zaključio, ako misliš da je 500cc "motorče". Hornet je zverina, gde ako se ukočiš i ne pustiš gas na vreme... Ako stvarno hoćeš da voziš motor, poslušaj me i kupi za početak 250cc i nauči da upravljaš motociklom, a ako hoćeš da budeš cool (frajerčina), ti kupi motorčinu, stavi brze cvikere i u šorcu i papučama pun gas. Ova oprema je super za onih +35 koje si pomenuo... A uz tu opremu ti pride ni položeno za A ne treba, a ni za zdravlje ne moraš da brineš.

 

I tako....

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

E sad, Scuba reče da smo ludi, jer inače ne bi seli na motor; ja bih rekao da smo samo bitno smanjeno uračunljivi, ali ako ti nikad nisi seo na motor i želiš da kupiš horneta, onda si gori od svih nas zajedno! :D

 

Pokidao sam se :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA ! ! ! IDI U K...C TI SI KRALJ!

 

 

Pokidao sam se :lol:

 

Hvala momci, ali ideja je bila da nešto od toga bude poučno za našeg novog druga člana sa nadimkom Coa87. Nadam se da jeste.

 

Inače, da odgovorim i autoru teme, red je. Iako imam i automobil, motocikl slobodno mogu označiti kao osnovno prevozno sredstvo. Kako živim u Košutnjaku, treba mi oko 45 minuta autobusom do centra Beograda, a u špicu i preko sat. Kolima je situacija maltene ista, a potrošnja mog automobila ide i do 7.5 litara dizela u kreni-stani špic režimu. I kad se stigne kuda se krenulo, opet je pitanje gde naći parking, ako se ne plaćaju stravične cifre parkiranja u garaži. Pa onda preparkiravanje u zavisnosti od zone, itd... Samo za gorivo i parkiranje u garaži u radno vreme, potrebno je ne manje od 300 evra mesečno, a retki su oni koji to mogu sebi da priušte.

 

Zato je motocikl spas. Može se lako parkirati na mesto gde nikome ne smeta, ne upada u oči, ne ometa pešake, a i ne platiš parking. I na sve to, prepoloviš vreme putovanja, a u špicu ga smanjiš na petinu! Sve u svemu, Košutnjak - centar grada, 20 minuta opuštene vožnje. Ne znam šta bih bez motora.... 1neznam.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja