Jump to content

Moto Zajednica

Scottoiler sistem za podmazivanje lanca

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

:D

 

Kad pređe iz ubrzanja u jednolično pravolinijsko kretanje verovatno ima neki program koji određuje broj kapljica...samo što on nije isti pri 80 km/h i 180 km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

:D

 

Kad pređe iz ubrzanja u jednolično pravolinijsko kretanje verovatno ima neki program koji određuje broj kapljica...samo što on nije isti pri 80 km/h i 180 km/h.

 

Moguce, ali i tad ostaje pitanje kako zna da je "usao u jednolicno pravolinijsko kretanje"?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ja samo da dodam da se zale na forumu da ne pokazuje tacno temperaturu ali ajde nema veze.... ;)

 

;D

 

http://www.scottoiler.com/forum/

 

E bas lepo sto si linkovao forum.  :D  Evo ja tebi linkujem tacnu adresu gde se dva korisnika  zale da merenje temperature nije tacno od 3 do 4 stepena razlike. ;D A to nije jedini slucaj. 8) Ali to je najmanje bitno.Sistem nije los.Daleko do toga.Ali nije ni perfektan.Hteo sam da kupim ali zbog cene i svih ovih primedbi sam ipak zakljucio da je Prooiler bolji.

http://www.scottoiler.com/forum/forum_posts.asp?TID=95

 

Naravno :) Nemam ništa protiv. Zato sam i linkovao forum. Da  onaj koga interesuje vidi šta su primedbe iz iskustva korisnika. I Grof je u temi eSystem vs ProOiler (mislim da si je baš ti i pokrenuo) napisao da u Srbiji nema iskustava sa eSystemom pa je stavio link na forum. Tako to rade ozbiljni ljudi koji nemaju šta da kriju. A pogotovu da ubeđuju.

Na redu je Scottoiler da radi na rešavanju dečijih bolesti. vSystem se koristi i modifikuje 20 godina. Trenutno je u zreloj fazi i moja je preporuka da svi kojima ne treba displej i tasteri za podešavanje protoka na istom zaborave eSystem. Za sada. Jer, eSystem je tek prošle godine stigao na tržište. Trebaće mu vremena da se pokaže, dokaže i istakne. Do tada nek ga testiraju Englezi ;) Jeftinije je :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

...

Dakle, greškom sam napisao da merač G sile podešava protok maziva mereći brzinu motocikla. Ali iz kasnijeg teksta se lepo vidi da sam Lalajku napisao da eSystem ne prilagođava protok maziva na osnovu brzine.

Ispravna rečenica glasi:

Upravo taj na oko "nebitan" merač G sile podešava protok maziva u odnosu na ubrzanje motocikla.

 

Što će reči, ko pažljivo čita i nije zlonameran shvatiće da je greška u kucanju.

 

...

Ko želi a nije znao, iz mojih postova će nešto da nauči. Ko želi da se svađa trudiću se da ga iskuliram. Tvoj post mi je jako zanimljiv ali mi nisu poznati tvoji motivi.

 

 

 

Jesi sad opet pogresio ispravljajuci prethodnu "gresku u kucanju"? (Cuj greska u kucanju  ::))

Nebitan mjerac G-sile nikako ne podesava nista u vezi protoka. Znaci to je samo uredjaj koji detektuje kretanje motocikla i kad se to desi otvara ventil za ulje. (tacka) Nema nikakvog "u odnosu" na ubrzanje, brzinu, ili bilo sta drugo. Isto kao i vacuum u vSystemu. Identicno. Razumes? Mogao si Nicka da zamolis da ti to malo objasni, kad si vec tako dobar s njim.  ;)

 

Moji motivi su da ukazem na pogresno "ucenje" u tvojim postovima.

 

 

 

Nisam pogrešio ali ću dodatno da objasnim:

Glavna funkcija merača ubrzanja kod eSystem-a (accelerometer) je da "oseti" u kom modu treba da bude uređaj. Na displeju postoji oznaka moda u kom je uređaj. Kada se uređaj startuje prvo se pojavljuje "X", zatim kada se startuje motor displej pokazuje znak "otkačeno - u redu" (nema ga na tastaturi). Kada oseti da se motor kreće oznaka se menja u strelicu koja označava kretanje. Sistem počinje da podmazuje tek u modu "pokreta".

 

Da ponovimo:

Upravo taj na oko "nebitan" merač G sile podešava protok maziva u odnosu na ubrzanje motocikla.

 

Podešava protok: prekida protok kada uređaj nije u modu kretanja i startuje protok kada je uređaj u modu kretanja.

Srpski nije težak ali se izgleda lako zaboravi.

 

I još nešto da objasnim: Nije baš kao vakuum kod vSystema jer se vakuum stvara odmah po startovanju motora. A kod nekih modela motora tek prilikom dodavanja gasa. Što znači da vSystem podmazuje odmah po startovanju motora ili dodavanju gasa na nekim motorima.

 

Nik je marketing i eksport menadžer a ne inženjer. Ako treba nekoga pitati oko tehničkih stvari to su Beri i/ili Rori. Rori je inače i velikim delom zaslužan za uputstva na Srpskom jeziku.

 

I da se razumemo, sve ovo pišem da drugi ne bi bili u zabludi da znaš o čemu pišeš, a ne tebi. Tvoj motiv je i dalje misterija jer tebe ovo definitivno ne interesuje kao korisnika već kao takmičara.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Senzor akceleracije (ubrzanja) može biti dobar reper za podešavanje količine ulja koja dotiče na lanac, povećanje G sile u pravcu vožnje sigurnoi je indikator o povećanju brzine motocikla...ali (uvek neko ali :D)

Šta se dešava kada motocikl dostigne neku konstantnu brzinu od napr. 90 km/h? Ubrzanje je nula? A pri konstantnoj brzini od 200 km/h ubrzanje je isto nula?

...tako da ne znam kako je Scott rešio ovakve "probleme" ako nema senzor broja obrtaja pogonskog točka.

 

Elektronika procenjuje u kom modu je uređaj na osnovu informacija sa G senzora. Kompjuteri su čudo :) To i Joška zna ;)

Prosto je nemoguće u vožnji toliko smiriti motor da G senzor ne očitava promene po svim osama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Momci, nema potrebe za svadjom. Markone je ovde da odgovori na eventaulna pitanja oko Scottoilera. Drzimo se teme.

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Kome treba scottoiler, u Becu je na popustu 80e, u Louis-u. Ne znam zasto to ne vidim na Louis.de, ali informacija je 100 % tacna, juce sam se vratio odatle.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Vidim u Louisu neki Scottoiler "Louis edition" (kat. broj 10003248), misliš li na taj? Ne kapiram koja je razlika tog scott-a i v-system scott-a (osim u ceni)... Zna neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Tako je izgledala kutija...ne razumem se bas.

 

A sto se tice razlike, mislim da je u nacinu na koji scott funkcionise, sto bi sigurno makone mogao bolje da objasni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Tako je izgledala kutija...ne razumem se bas.

 

A sto se tice razlike, mislim da je u nacinu na koji scott funkcionise, sto bi sigurno makone mogao bolje da objasni.

 

Pogledao sam i video da je kutija različita. Pominju Universal Kit koji je prethodna generacija. Uređaj koji se proizvodio pre vSystema. Po podacima nema nikakvih razlika u odnosu na Universal Kit osim sadržaja kutije gde je umesto boce od 0,5l stavljena boca od 125ml maziva.

 

Cena koliko vidim nije 80 već 99,95 EUR.

 

Možda je najbolje da kontaktirate Louis. Oni će vam dati najpouzdanije podatke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Koliko vidim to u Louisu je identicno Universal kit-u, tj. prethodnoj generaciji ispred v-systema.

 

Inace, ja imam bas universal kit i nema nikakve funkcvionalne razlike u odnosu na v-system.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ja sam kupio u Louis-u za 99E, pre Nove godine, i dobio sam bocu od 500ml ulja-maziva.

 

Verujem. Samo šta si kupio? vSystem, Universal Kit ili Scottoiler Louis Special Edition?

 

Ovo su podaci sa njihove web strane za Scottoiler Louis Special Edition koji košta 99,95 EUR:

 

Scottoiler Louis Special Edition - 25 teiliges Universal Kit - automatisches Kettenschmiersystem

 

   * bis zu 7-fach längeres Kettenleben

   * verbleibt dauerhaft am Fahrzeug

   * nie mehr Kette schmieren, seltener die Kette spannen

   * für alle Motorräder und Quads/ATVs inkl. Einspritzer

   * erhöht die Leistung bis zu 2kW

   * spart Kraftstoff

   * für Straßen- und Offroad-Einsatz

   * wartungsfrei

   * nicht eintragungspflichtig

   * einfache Montage mit ausführlicher Schritt-für-Schritt Einbauanleitung

   * inkl. Anbauteile und 125ml Kettenöl für bis zu 5.000km Reichweite

   * Der ausgereifte Scottoiler ist inzwischen über 20 Jahre ständig weiterentwickelt worden. Er benötigt keine Energie und ist für alle Kettentypen geeignet.

   * Das Herz des Systems, der Vorratsbehälter, kann nahezu überall montiert werden und funktioniert in jeder Schräg- und Horizontallage. Das System wird durch den Unterdruck des laufenden Motors gesteuert, funktioniert mittels Schwerkraft und schmiert die Kette vollautomatisch. Es tropfen kontinuierlich winzige Mengen Öl auf die Antriebskette und erzeugen so einen sich permanent erneuernden Schmierfilm. Der Öltropfen läuft auf die Kette und wird durch die Zentrifugalkraft gleichmäßig in die Glieder geschleudert. So ist die Kette immer optimal geölt. Die Tropfenmenge des Scottoilers kann je nach Fahrbedingungen zwischen 0 und 2 Tropfen pro Minute genau eingestellt werden.

   * Der Scottoiler bietet vielfältige Montagemöglichkeiten, ist nahezu an jedem Motorradtyp sehr leicht anzubringen und verbleibt dauerhaft am Fahrzeug.

   * Modellspezifische Montageanleitungen (Motorräder und Quads/ATVs) finden Sie unter dem Punkt "Weitere Produkt Infos" (Links zum Produkt). Bitte wählen Sie hier das baugleiche V-System aus.

 

Lieferumfang: Scottoiler - Louis Special Edition, verschiedene Halterungen, diverse Schläuche, Sekundenkleber, Kabelbinder und Anschlüsse sowie eine 125ml Flasche Scottoil mit Fülladapter.(Detaillierter Inhalt siehe beiliegende Montageanleitung)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Nemam sad pri sebi nista od toga, ali mislim da je u pitanju Universal kit. Mogu da slikam bocu od ulja ako treba. Pogledao sam na site-u i sada je tacno da u tom special edition kitu ide 125ml.

 

Kakva je razlika izmedju universal kita(koji je vSystem) i vSystem-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nemam sad pri sebi nista od toga, ali mislim da je u pitanju Universal kit. Mogu da slikam bocu od ulja ako treba. Pogledao sam na site-u i sada je tacno da u tom special edition kitu ide 125ml.

 

Kakva je razlika izmedju universal kita(koji je vSystem) i vSystem-a?

 

Ne treba :) Bar meni ne.

 

Razlike između Universal Mark 7 Kit-a koji se više ne proizvodi i vSystema:

 

so-0025a_1504_detail.jpgvsystem-reservoir_nofillerplug_1136_detail.jpg

 

Estetika:

1. Redizajnirano pakovanje - uprošćen multijezički tekst na kutiji

2. Novi zatamnjeni dizajn RMV rezervoara

 

Kvalitet:

1. Poboljšana igla na ventilu rezervoara - poboljšano podešavanje protoka maziva

2. ISO9001 sertifikat kvaliteta

3. ISO14001 sertifikat zaštite okoline

 

Instalacija:

1. Jednostavnije grafičko uputstvo za instalaciju

2. Novi držač kapaljke omogućava više načina instalacije bez potrebe za preradom delova u kitu.

3. Praktičnija boca od 250 ml za dopunu.

 

Dodatne razlike između vSystema i Louis Special Edition osim razlike između Universal Kit-a i vSystema:

 

-----Original Message-----

From: Nick Muddle [mailto:Nick@scottoiler.com]

Sent: Tuesday, February 23, 2010 10:27 AM

To: Marko Manojlović - PEGAZ MM

Cc: 'David Harris - PEGAZ-MOTO'; markone@pegaz-moto.rs

Subject: RE: Scottoiler Louis Edition

 

Hi marko,

The main differences are that the louis kit has less parts as standard, it is basically made up of 25 components, whereas the vsystem has more components and larger oil as you know.  Also, the louis kit is only in german language, which should make it much less accessible to other markets. Hope this helps.

Cheers,

Nick.

 

U prevodu:

- Manje delova za montažu u kitu

- 125ml boca umesto 250ml

- Samo na Nemačkom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Hvala na detaljnom razjasnjenju. :)

Ako nesto znaci, sistem za podesavanje na rezervoaru kod mene nema brojeve( kao na ovom na slici) vec samo skalu sa + i -, ali mi se cini da nije zatamnjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: nesto savrseno :)

Na poslednjoj seriji universal kita su izbačeni brojevi, ljudi su mislili ako se stavi na br 2 da će onda da ima 2 kapljice u minuti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Obaveštenje za sadašnje i buduće korisnike Scottoiler sistema:

 

Od 17. - 30.06.2010. promotivna akcija:

 

Besplatna ugradnja za nove korisnike i besplatna provera Scottoiler sistema za postojeće korisnike.

 

Zbog lošeg vremena odlagali smo ovu akciju više od mesec dana. Vreme je takvo kakvo je, nema više smisla odlagati jer će sezona proći u čekanju i odlaganju.

 

Akcija se održava u našem prodajnom objektu u Zemunu, Ugrinovačka 118. Radno vreme je od 13 - 20h. Poželjno je zakazivanje pregleda i eventualne ugradnje na broj telefona: 011 31-63-793.

 

Napomena: Akcija u ovom periodu ne važi za objekat u Novom Sadu. U Novom Sadu ćemo organizovati ovu akciju nakon završetka akcije u Zemunu. Bićete naknadno obavešteni o tome.

 

Za sva pitanja u vezi Scottoiler sistema (a i ostalih bajkerskih tema) gosp. David Harris vam stoji na raspolaganju. Izuzev... ne pominjite mu BMW nikako (u kombinaciji sa visokom temperaturom vazduha može da se desi da proključa - gosp. Harris, ne BMW)  ;)

 

shejtan02bemtiafricu.jpg

Gosp. Harris u akciji pod budnim okom uvaženog gospodina Shejtana  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Super gest, i lep povod da se poseti novi Pegaz... kanim se neko vreme i nikako da odem. Danas mi je stigla prednja turing guma, montiram je i obavezno se pojavljujem narednih dana. Vidimo se i pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Super gest, i lep povod da se poseti novi Pegaz... kanim se neko vreme i nikako da odem. Danas mi je stigla prednja turing guma, montiram je i obavezno se pojavljujem narednih dana. Vidimo se i pozdrav!

 

;D ;)

 

Jedan se upeco...

 

Dobrodošao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Jedan se upeco...

 

Bio je mnogo dobar mamac i iskusan pecaroš... nisam imao šanse, zar ne?   ;D ;D ;D

 

Služimo narodu!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja