Jump to content

Moto Zajednica

Scottoiler sistem za podmazivanje lanca

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jesu li ti pozitivna ili negativna iskustva?

 

Kakva god da su, ne vidim razlog da ih ne podeli sa nama. Sve ima svoje dobre i lose strane, a forum sluzi da se diskutuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: nesto savrseno :)

Ja sam jako lenj sa pisanjem, iskustva su mi pozitivna ! Ali se bojim i da napisem bilo sta da mi neko nebi rekao to nije istina itd. Znaci imam motor imam scott sve radi kako treba neprlja mi felnu izdrzava putnu brzinu i od 200 km/h, a sto se tice podmazanog lanca, napravicu par slika pa sami prosudite !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ja cu verovatno kupiti:

Scottoiler

SO-9015 eSystem.Elektronski je.Ebes vakum. ;D Samo sto je dosta skup.Sve to ne vredi vise od 120eu ali ga napumpaju do 260eu.

post-3824-12879049568697_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Iskustva do sada:

Prednji lancanik crkao posle 21000km,pa sam ga zamenuo.Lanac je kao nov,jos ga nisam dotezao,zadnji lancanik je tek neznatno potrosen.

Cela garnitura je montirana istog dana,lanac je regina.Malo mi prlja zadnju felnu,ali ko ga sisa! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Upravo završavamo prevod uputstava za ugradnju za Scottoiler sisteme na Srpskom:

http://www.scottoiler.com/support_installation-guides.asp

 

1) Odaberite jezik (Srpska zastava skroz desno),

2) Odaberite proizvođača motora

3) Odaberite model motora

4) Odaberite kit

 

Ukoliko imate bilo kakvih pitanja, pišite na PP ili mail, zovite ili svratite!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

E zato sam ja po nacrtima i slikama od naseg AcePN opravio INSIS i prezadovoljan sam ;)

upravo to!

 

elektroventil i običan ručni regulator protoka su više nego dovoljni. uopšte ne vidim potrebu za davanje silnih para za kojekakve lude elektronske sisteme kako bi se postigla ultra-mega-savršena lubrikacija lanca.

 

Pomešao si Scottoiler eSystem i vSystem.

vSystem je čak i jednostavniji od sistema sa elektroventilom.

eSystem jeste elektronski ali opet je prost za upotrebu. Zvanično je proglašen za najbolji podmazivač lanca od strane Motorcycle News-a za ovu godinu.

 

Pošto vidim da se brkaju stvari moram da napomenem da postoje sledeći  Scottoiler sistemi po nameni:

 

Scottoiler%20vSystem1%20150.jpg

- vSystem univerzalni kit za svaki motor koji radi po sistemu vakuuma koji otvara klip kada se motor startuje i time pušta mazivo da podmazuje

 

Scottoiler%20BMW%20Kit1%20150.jpg

- BMW kit je isto što i vSystem ali razvijen u saradnji sa BMW-om, sa svim potrebnim delovima za BMW F650/800 i u bojama BMW-a.

 

Scottoiler%20KTM%20Kit1%20150.jpg

- KTM kit je isto što i vSystem ali razvijen u saradnji sa KTM-om, sa svim potrebnim delovima za KTM i u bojama KTM-a.

 

Scottoiler%20Touring%20Kit1%20150.jpg

- Touring kit je sistem sa povećanim HCR rezervoarom za mazivo

 

Scottoiler%20eSystem%201%20150.jpg

- eSystem je elektronski Scottoiler koji je nov na tržištu a već je ubrao veoma pozitivne kritike. Na našem tržištu problem je kupovna moć pa je jedini argument protiv njegova cena. Na žalost na to ne možemo da utičemo.

 

Scottoiler%20OffRoad%20Kit%201.jpg

- Offroad Kit je kao što mu i ime govori sistem za podmazivanje terenskih motocikala sa posebno osmišljenim ručnim podmazivanjem lanca po potrebi prostim pumpanjem maziva korištenjem pumpica u ručkama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Markone, zanima me kako Scott e-sistem regulise protok maziva?

 

Nisam siguran na šta misliš? Elektronika aktvira sistem kada se motor pokrene. U vožnji je dalje jedina mudrost na displeju podesiti protok.

Kod vSystema pomeraš točkić a kod eSystema se to elegantno rešava u vožnji preko displeja.

Verujem da si to znao pa mislim da imaš potpitanje? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja poznajem vakuumski Scot, ali mi ovaj nije jasan. Koliko ja znam, papreno je skup, skuplji nego recimo ProOiler sa kojim bih ga poredio. Citao si mozda, bila je ovde tema o mogucnostima ProOilera - ukratko, podesavanja protoka maziva u zavisnosti od brzine. Plus silna dodatna podesavanja, uz takodje displej na upravljacu preko koga se posmatra status uredjaja.

 

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=45251.0

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=43409.0

 

Ono sto meni zaista nije jasno je kako e-Scot podesava protok maziva u odnosu na brzinu motocikla? Ne mogu da poverujem da visoku cenu cini samo sareni displej koji pokazuje G silu (koliko je to bitno?) i da sva elektronika sluzi samo da se inicira protok ulja, ono sto radi vakuum kod obicnog Scott-a!? Nadam se da nisam u pravu, jer bi me tek onda zaprepastila nagrada koju je ovaj uredjaj dobio.

 

Kazes da se to kod e-scotta resava nekako preko displeja. Znaci rucno, nema nikakve automatike??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ja poznajem vakuumski Scot, ali mi ovaj nije jasan. Koliko ja znam, papreno je skup, skuplji nego recimo ProOiler sa kojim bih ga poredio. Citao si mozda, bila je ovde tema o mogucnostima ProOilera - ukratko, podesavanja protoka maziva u zavisnosti od brzine. Plus silna dodatna podesavanja, uz takodje displej na upravljacu preko koga se posmatra status uredjaja.

 

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=45251.0

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=43409.0

 

 

Evo ovako...

Čitajući te dve teme moj zaključak je da je eSystem (a ne e-Scot) ipak na našem tržištu jeftiniji od ProOiler-a kada se legalno uvozi. Dokaz je da je čovek sve ukupno platio 320 EUR sa svim peripetijama a da nema nikakvu podršku u Srbiji za svoj proizvod.

Kod eSystema je kao što rekoh na našem tržištu glavna prepreka cena koja je trenutno 28.600,00 Din. (-5% za članove BJB-a). U tu cenu nije uračunata ugradnja koja je čak i jednostavnija nego kod Scottoiler vSystema (vakuumski sistem). Cenu možemo da korigujemo koliko je u našoj moći i o tome ne vredi diskutovati. Svesni smo njegove cene i tako smo i planirali nabavku.

 

Ono sto meni zaista nije jasno je kako e-Scot podesava protok maziva u odnosu na brzinu motocikla? Ne mogu da poverujem da visoku cenu cini samo sareni displej koji pokazuje G silu (koliko je to bitno?) i da sva elektronika sluzi samo da se inicira protok ulja, ono sto radi vakuum kod obicnog Scott-a!? Nadam se da nisam u pravu, jer bi me tek onda zaprepastila nagrada koju je ovaj uredjaj dobio.

 

Kazes da se to kod e-scotta resava nekako preko displeja. Znaci rucno, nema nikakve automatike??

 

Upravo taj na oko "nebitan" merač G sile podešava protok maziva u odnosu na brzinu motocikla. Očitavanje G sile je stavljena prosto u fazonu: "Što da ne kada je podatak dostupan?".  Elektronika protok održava konstantnim bez obzira na temperaturu što kod vSystema nije slučaj. Time se radikalno smanjuje potreba za podešavanjem. E sad, to radikalno kada se uporedi sa vSystemom jeste i nije dobitak. Neko uopšte ne podmazuje, neko podmazuje na standardan način pa "radikalno" produžava vek lancu i lančaniku, neko korsti vSystem koji "radikalno" smanjuje potrebu za održavanjem, a neko će da kupi eSystem jer on "radikalno" smanjuje potrebu za finim podešavanjem i čini je mnogo lakšom jer se podešava preko displeja. Stvar procene i to je individualno za svakoga.

Nekome je puno da da pare za SAE jer motor vozi na kratkim relacijama i pre proda motor nego što je lanac potrebno podmazati. Nekome je puno da da pare za sprej jer koristi SAE. Nekom je puno da da pare za vSystem jer koristi sprejove (iako računica pokazuje da se na 10-15.000km ipak više isplati vSystem ako se lanac redovno održava sprejevima). A nekom će biti puno para da kupi eSystem jer je vSystem sasvim dovoljan. Važno je da postoji izbor.

Dakle, pojednostavljeno (ali veoma pojednostavljeno) razliku čini elektronika koja održava konstantan protok i komocija.

 

Evo i glavnih razlika u odnosu na vSystem:

- eSytem meri ubrzanje i vibracije G sile koristeći brzinomer koji dobija podatke po tri ose. Te podatke prikazuje na ekranu omogućavajući vozaču da prati rad sistema.

- Jednostavno priključivanje na bateriju (akumulator) po sistemu Plug and Play (utakni i koristi) znači da je on najjednostavniji elektronski sistem za ugradnju. Time omogućava da se više vremena provede u vožnji i eliminiše dugotrajnu i pipavu ugradnju.

- Multifunkcionalni grafički digitalni sistem prikazuje spoljnu temperaturu, brzinu protoka maziva i nivo maziva u rezervoaru omogućavajući vozaču da sve te parametre prati u realnom vremenu.

- Potpuno je kompatibilan sa postojećim Scottoiler dodacima kao što su dodatni rezervoari HCR i Lube Tube kao i Dual Injector.

 

Osim toga eSystem zadržava osnovne prednosti vSystema i dodaje nove vrednosti specifične za eSystem:

- Kada motor ne radi eSystem troši manje od 1mA snage. Ovo je drastično manje od modernih alarmnih sistema za motore i nema brige da će se akumulator brzo isprazniti.

- Multifunkcionalni grafički digitalni sistem omogućava vozaču da prilagodi protok maziva u toku vožnje da odgovara uslovima vožnje.

- Rezervoar sadrži 60ml Scottoil maziva što omogućava dodatnih 6 sati vožnje između dopunjavanja u odnosu na Scottoiler vSystem što opet znači više vremena za vožnju a manje za održavanje motora.

- Pomaže lancu da efikasnije prenese snagu motora što omogućava čistiji, tiši i uglađeniji rad transmisije.

- Povećava interval podešavanja lanca i minimizira održavanje. Time i povećava vek trajanja lanca i lančanika čak i do 7 puta. Savršen način za uštedu novca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Uh Markone... stavljas me u tesku poziciju. :) Kao prvo, moram da kazem da te izuzetno cenim kao trgovca i par puta sam ljudima preporucivao odlazak u Pegaz po opremu za sebe ili motor. Zato me brine da ces ovo sto cu napisati shvatiti kao napad na tebe ili tvoju firmu, sto mi naravno nije ni na kraj pameti. Dakle, pre svega, narode, kupujte u Pegazu, imaju odlicnu robu, povoljne cene i ljubazno osoblje. Dalji tekst odnosi se iskljucivo na e-sistem, ili kako li se vec zove.

 

Dakle, Markone, zaista si dobar trgovac. U prilog tome govori to koliko branis nesto sto je neodbranjivo, a to je poredjenje e-sistema (u daljem teksu e-scott, krace je). Kao prvo cena. ProOiler "napolju" kosta oko 180e - znaci u vecini varijanti ce toliko kostati i kupca odavde - rodjackim kanalima, odlaskom motorom u Evropu i momentalnom ugradnjom... cak i sa prijavljivanjem na carini nece kostati 320e. Tu cifru je platio nas clan koji je uredjaj dobio postom uz placanje svih mogucih i nemogucih marzi, postarina, carina, poreza, dostava...

 

Dalje, iz tvog teksta sam zakljucio da je ono sto sam ranije znao o e-scott uredjaju tacno. Detektor G sile sluzi iskljucivo za to da pusti ulje u cevcice, ali bez automatske promene protoka maziva u zavisnosti od brzine motocikla!!. Znaci za 28000 dinara nemate automatsku kontrolu, samo imate fancy displej (ili: Multifunkcionalni grafički digitalni sistem). Samo dve pogodnosti ima u odnosu na vakuumski Scott: kontrolu preostale kolicine ulja i (ako sam dobro shvatio) mogucnost da rucno podesite zeljeni protok (kao kada na vakuumskom Scott-u okrenete onaj tockic na vrhu). Namece se i pitanje koliko je bezbedno u toku voznje pratiti pokazivanja Multifunkcionalnog grafičkog digitalnog sistema, razmisljati o tim pokazivanjima i onda upravljati samo desnom rukom, a levom unositi nove parametre podmazivanja?? Koliko voznje moze da se izgubi zbog nesrece koja bi se u tom trenutku, ne daj Boze, desila?

 

Sto se tice promene protoka usled promene temperature ulja, taj problem je kod drugih proizvodjaca, pa i kod ProOiler-a odavno resen upotrebom tanjih cevcica za ulje, pa se usled povrsinskih napona tecnosti gubi efekat promene viskoziteta. Dalje, u startu se kod ProOilera dobija Dual-Injector i nema potrebe doplacivati. Kod e-Scott-a ovo zadovoljstvo mora da se plati preko onih 28000 dinara, i kosta vise od 20e, sto je meni nezamisliva cena za parce plasticne cevcice!!

 

Osim toga eSystem zadržava osnovne prednosti vSystema i dodaje nove vrednosti specifične za eSystem:

- Kada motor ne radi eSystem troši manje od 1mA snage. Ovo je drastično manje od modernih alarmnih sistema za motore i nema brige da će se akumulator brzo isprazniti.

 

Pa vSystem ne trosi ni taj 1mA struje u mirovanju.

 

Multifunkcionalni grafički digitalni sistem omogućava vozaču da prilagodi protok maziva u toku vožnje da odgovara uslovima vožnje.

 

Ovo oko podesavanja u voznji sam obrazlozio vec. Korisnik ProOilera ovo ne mora da radi jer sistem automatski podesava protok maziva u zavisnosti od broja okretaja lanca. Sem toga, ProOiler takodje ima kontrolnu jedinicu na upravljacu motocikla (do duse, ne tako Fancy) gde ima uvid u kontrolu protoka, moze manualno povecavati ili smanjivati protok, a moze i jednim klikom postaviti protok na maksimum ili ga iskljuciti potpuno.

 

Rezervoar sadrži 60ml Scottoil maziva što omogućava dodatnih 6 sati vožnje između dopunjavanja u odnosu na Scottoiler vSystem što opet znači više vremena za vožnju a manje za održavanje motora.

 

Bas zbog inteligentne kontrole protoka maziva, motocikli sa ProOilerom prelaze sa jednim punjenjem oko 50000km (!!!!!!) dok sa vakuumskim Scott-om prelaze samo oko 8000km jer on nema automatsku kontrolu protoka. Kazes da e-Scott prelazi 6 sati voznje vise? Ako je 80 prosecna brzina, to znaci dodatnih 480km. Koliko je to u poredjenju sa ProOilerom?

 

- Pomaže lancu da efikasnije prenese snagu motora što omogućava čistiji, tiši i uglađeniji rad transmisije.

- Povećava interval podešavanja lanca i minimizira održavanje. Time i povećava vek trajanja lanca i lančanika čak i do 7 puta. Savršen način za uštedu novca.

 

Sve ovo rade i ostali podmazivaci. Mogu da mislim i voleo bih da vidim kako bi izgledao tvoj tekst da kojim srecnim slucajem preuzmes prodaju ProOiler-a za Srbiju! :) :)

 

I na kraju, OK, tebe i mogu da razumem (donekle), prodajes ovaj uredjaj, razumljivo je da ga branis (mada branis neodbranjivo, kao sto rekoh). Ali ono sto ne razumem je da ovaj eSystem dobije bilo kakvu nagradu!? Dakle, tom MCN necu vise verovati nista, kad su u stanju da urade nesto tako! Ili je nivo njihovih citalaca takav da ce procitati da je ovaj uredjaj dobio nagradu i bez razmisljanja ga kupovati? Ne razumem ni sam Scottoiler kao firmu - tehnika podmazivanja lanca je odavno razradjena stvar i konkurencija odavno pruza mnogo vise od njih. To polje je kao stvoreno za unapredjivanja koriscenjem moderne tehnologije (senzori, mikrokontroleri i dr.). Uz potpuno ispricanu pricu, oni izbacuju na trziste preskup urejdjaj koji debelo tehnoloski zaostaje za konkurencijom, a pri tom ne radi nista bolje nego stari dobri vSystem, koji svakom mogu da preporucim.

 

PS. Cemu sluzi (u kontekstu podmazivanja lanca) podatak o bocnoj G sili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

Lalajko - u pravu si: e-system ne podesava protok u zavisnosti od brzine.

 

U sustini e-system ima samo 2 prednosti u odnosu na v-system:

 

1. Pokazuje kolicinu preostalog ulja u rezervoaru (cilindru). Ovo je veoma bitno ako ti se, kao meni, cilindar nalazi ispod sedista pa me cesto mrzi da proveravam da li imam jos ulja (jednom se desilo tako da ostanem prazan, a onda v-system moras da kalibrises ponovo, sto je dugotrajan i mucan posao).

 

2. Fensi izgleda :D. Ima ljudi kojima je to presudno. Itekako ih ima i bolji su kupci, realno, od kupaca koji svaku odluku analiziraju mesecima i traze uvek optimalno ;) (mada sam i sam takav :D)

 

NEma dileme - Prooiler je mnogo bolji sistem (po meni i najbolji po odnosu kvalitet/cena uopste).

 

Ipak, markone je potpuno u pravu kada kaze - vazna je mogucnost izbora! Svaka roba ima svog kupca i siguran sam da ce biti dosta ljudi kojima je ovo pod 2) vazno i kojima je jako bitno da imaju podrsku i ugradnju od strane domaceg zastupnistva.

 

Recimo, ja nisam kupio prooiler (vec v-system) iskljucivo jer sam zeleo da mi to neko vican ugradi... Cast spretnima i onima sa viskom vremena, ali nismo svi takvi.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Uh Markone... stavljas me u tesku poziciju. :) Kao prvo, moram da kazem da te izuzetno cenim kao trgovca i par puta sam ljudima preporucivao odlazak u Pegaz po opremu za sebe ili motor. Zato me brine da ces ovo sto cu napisati shvatiti kao napad na tebe ili tvoju firmu, sto mi naravno nije ni na kraj pameti. Dakle, pre svega, narode, kupujte u Pegazu, imaju odlicnu robu, povoljne cene i ljubazno osoblje. Dalji tekst odnosi se iskljucivo na e-sistem, ili kako li se vec zove.

 

Ne brini Lalajko. Moja firma se zove PEGAZ MM a ne Scottoiler :) I ono što si napisao ne smatram napadom jer si argumente odlično izneo.

 

Dakle, Markone, zaista si dobar trgovac. U prilog tome govori to koliko branis nesto sto je neodbranjivo, a to je poredjenje e-sistema (u daljem teksu e-scott, krace je). Kao prvo cena. ProOiler "napolju" kosta oko 180e - znaci u vecini varijanti ce toliko kostati i kupca odavde - rodjackim kanalima, odlaskom motorom u Evropu i momentalnom ugradnjom... cak i sa prijavljivanjem na carini nece kostati 320e. Tu cifru je platio nas clan koji je uredjaj dobio postom uz placanje svih mogucih i nemogucih marzi, postarina, carina, poreza, dostava...

 

Kada neko u Srbiji kaže nekom da je dobar trgovac uglavnom oni koji nisu trgovci to smatraju uvredom. Ne razumeju da dobar trgovac voli da bude pohvaljen - zato što je dobar trgovac. Prevarant je već druga stvar. Neki to kod nas izjednačavaju ali to je već druga tema. Dakle, hvala na komplimentu Lalajko ;)

 

Dalje, što se cene tiče i eSystem je napolju nešto povoljniji nego u Srbiji. Razlozi su više puta pominjani a ovde ću samo nabrojati par najvažnijih: Transport, carina, porez (koji se plaća prilikom uvoza robe a ne kada prodaš proizvod), razni troškovi papirologije prilikom uvoza (ukjlučujući i špediterske usluge). Tako da je razlika u ceni kada se upoređuje u inostranstvu nekih 20-30 EUR. Moramo da poredimo iste stvari jel tako?

Znači, ako neko želi, može i e-System da kupi na isti način kao i ProOiler i uštedi neki novac. Da li je veća cena e-Systema opravdana? Zavisi kako se gleda. Kupac gleda da prođe što jeftinije. I ja se tako ponašam kada kupujem ali osim direktne cene proizvoda gledam šta će još da me košta i da li se isplati da štedim na ceni proivoda a onda potrošim neko vreme na organizaciju nabavke, ugradnje i ostalog. Neko vremena za to ima a neko ne. Neka svako sebi izračuna i ja u to ni kao čovek a ni kao trgovac neću, ne mogu i ne smem da ulazim.

 

Dalje, iz tvog teksta sam zakljucio da je ono sto sam ranije znao o e-scott uredjaju tacno. Detektor G sile sluzi iskljucivo za to da pusti ulje u cevcice, ali bez automatske promene protoka maziva u zavisnosti od brzine motocikla!!. Znaci za 28000 dinara nemate automatsku kontrolu, samo imate fancy displej (ili: Multifunkcionalni grafički digitalni sistem). Samo dve pogodnosti ima u odnosu na vakuumski Scott: kontrolu preostale kolicine ulja i (ako sam dobro shvatio) mogucnost da rucno podesite zeljeni protok (kao kada na vakuumskom Scott-u okrenete onaj tockic na vrhu).

 

 

Pojednostavljeno rečeno - tako je.

 

Namece se i pitanje koliko je bezbedno u toku voznje pratiti pokazivanja Multifunkcionalnog grafičkog digitalnog sistema, razmisljati o tim pokazivanjima i onda upravljati samo desnom rukom, a levom unositi nove parametre podmazivanja?? Koliko voznje moze da se izgubi zbog nesrece koja bi se u tom trenutku, ne daj Boze, desila?

 

Svako je krojač svoje sreće. Ako si dovoljno lud da u trenutku dok prolaziš kroz zakrčenu raskrnicu podešavaš dugmiće na čemu god ili zakopčavaš jaknu sam si kriv. Ko želi, uvek može da se zaustavi i podesi protok bezbedno a da ne mora da silazi sa motora, skida sedište i sl. Opet stvar izbora na koji neću, ne mogu i ne smem da utičem. Ali mogućnost postoji uz razliku u ceni.

 

Sto se tice promene protoka usled promene temperature ulja, taj problem je kod drugih proizvodjaca, pa i kod ProOiler-a odavno resen upotrebom tanjih cevcica za ulje, pa se usled povrsinskih napona tecnosti gubi efekat promene viskoziteta. Dalje, u startu se kod ProOilera dobija Dual-Injector i nema potrebe doplacivati. Kod e-Scott-a ovo zadovoljstvo mora da se plati preko onih 28000 dinara, i kosta vise od 20e, sto je meni nezamisliva cena za parce plasticne cevcice!!

 

Debljina cevčice kod Scottoiler-a je plod više od 20 god. testiranja. Nisam učestvovao u tome pa ne mogu da kažem o tome ništa više. Po Scottoiler-u Dual Injector je iznuđena stvar. Mi smo ih prodali par komada isključivo onima koje nismo mogli da ubedimo da im ne treba.

Ako ćeš iskreno, i sam e-System je po meni iznuđena stvar. I sam Nik Madl mi je priznao da su u to ušli isključivo na pritisak kupaca koji su želeli nešto novo iako vSystem (u to vreme Universal Kit) radi bez greške ali sa manjim komforom od eSystema. Isti slučaj je i za dve vrste maziva. Nekada je postojalo samojedno - crveno ulje i radilo je posao. Kako kupci postaju zahtevniji tako mora i Scottoiler da se prilagođava i da izmišlja zelenu boju :)

 

Osim toga eSystem zadržava osnovne prednosti vSystema i dodaje nove vrednosti specifične za eSystem:

- Kada motor ne radi eSystem troši manje od 1mA snage. Ovo je drastično manje od modernih alarmnih sistema za motore i nema brige da će se akumulator brzo isprazniti.

 

Pa vSystem ne trosi ni taj 1mA struje u mirovanju.

 

:) Ali nije zgoreg pomenuti za one koji se brinu o potrošnji?

 

Multifunkcionalni grafički digitalni sistem omogućava vozaču da prilagodi protok maziva u toku vožnje da odgovara uslovima vožnje.

 

Ovo oko podesavanja u voznji sam obrazlozio vec. Korisnik ProOilera ovo ne mora da radi jer sistem automatski podesava protok maziva u zavisnosti od broja okretaja lanca. Sem toga, ProOiler takodje ima kontrolnu jedinicu na upravljacu motocikla (do duse, ne tako Fancy) gde ima uvid u kontrolu protoka, moze manualno povecavati ili smanjivati protok, a moze i jednim klikom postaviti protok na maksimum ili ga iskljuciti potpuno.

 

Lepo :)

 

Rezervoar sadrži 60ml Scottoil maziva što omogućava dodatnih 6 sati vožnje između dopunjavanja u odnosu na Scottoiler vSystem što opet znači više vremena za vožnju a manje za održavanje motora.

 

Bas zbog inteligentne kontrole protoka maziva, motocikli sa ProOilerom prelaze sa jednim punjenjem oko 50000km (!!!!!!) dok sa vakuumskim Scott-om prelaze samo oko 8000km jer on nema automatsku kontrolu protoka. Kazes da e-Scott prelazi 6 sati voznje vise? Ako je 80 prosecna brzina, to znaci dodatnih 480km. Koliko je to u poredjenju sa ProOilerom?

 

Jel to pitanje ili poentiranje? :) Ako je to tačno, a nemam razloga da sumnjam ako ti to kažeš - onda svakla čast.

 

- Pomaže lancu da efikasnije prenese snagu motora što omogućava čistiji, tiši i uglađeniji rad transmisije.

- Povećava interval podešavanja lanca i minimizira održavanje. Time i povećava vek trajanja lanca i lančanika čak i do 7 puta. Savršen način za uštedu novca.

 

Sve ovo rade i ostali podmazivaci. Mogu da mislim i voleo bih da vidim kako bi izgledao tvoj tekst da kojim srecnim slucajem preuzmes prodaju ProOiler-a za Srbiju! :) :)

 

Verovatno slično tvom tekstu ;)

 

I na kraju, OK, tebe i mogu da razumem (donekle), prodajes ovaj uredjaj, razumljivo je da ga branis (mada branis neodbranjivo, kao sto rekoh). Ali ono sto ne razumem je da ovaj eSystem dobije bilo kakvu nagradu!? Dakle, tom MCN necu vise verovati nista, kad su u stanju da urade nesto tako! Ili je nivo njihovih citalaca takav da ce procitati da je ovaj uredjaj dobio nagradu i bez razmisljanja ga kupovati? Ne razumem ni sam Scottoiler kao firmu - tehnika podmazivanja lanca je odavno razradjena stvar i konkurencija odavno pruza mnogo vise od njih. To polje je kao stvoreno za unapredjivanja koriscenjem moderne tehnologije (senzori, mikrokontroleri i dr.). Uz potpuno ispricanu pricu, oni izbacuju na trziste preskup urejdjaj koji debelo tehnoloski zaostaje za konkurencijom, a pri tom ne radi nista bolje nego stari dobri vSystem, koji svakom mogu da preporucim.

 

MCN je orijentisan na Veliku Britaniju i iz njihovog ugla rezultat je takav. Da li bi u Srbiji objektivno bilo tako... nećemo saznati dok ne dobijemo bilo koji ozbiljan medij sa nepristrasnim test vozačima.

 

Za Scottoiler sam već napisao. vSystem savršeno radi ali zbog pritiska kupaca mora se izmišljati topla voda, eSystem, Dual Injector, crveno i zeleno mazivo...

 

PS. Cemu sluzi (u kontekstu podmazivanja lanca) podatak o bocnoj G sili?

 

:) Pa rekao sam u prethodnom tekstu:

 

Očitavanje G sile je stavljeno prosto u fazonu: "Što da ne kada je podatak dostupan?"

 

Moj zaključak:

Ako želite prosto automatsko podmazivanje lanca zaboravte i eSystem i ProOiler. Usredsredite se na Scottoiler i INSIS. Ili krpa i sprej u ruke pa na poso!

Ako želite da se zna da imate para nemojte štedeti - najšareniji proizvod je Scottoiler eSystem ;)

Šalim se naravno - daleko od toga da mu je to jedini kvalitet :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Moram reci nesto u korist scotoilera.Mozda nije prefinjen do te mere kao prooiler ali trebao bi da dosta dobro radi.Argumenti ?Mislim da u momentu povecavanja brzine scot. ne dozira vise ulja ali se vecom inercijom ono bolje raspodeljuje po lancu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Moram reci nesto u korist scotoilera.Mozda nije prefinjen do te mere kao prooiler ali trebao bi da dosta dobro radi.Argumenti ?Mislim da u momentu povecavanja brzine scot. ne dozira vise ulja ali se vecom inercijom ono bolje raspodeljuje po lancu .

 

U stvari razlike su toliko nebitne (u slučaju Scottoiler-a) da je totalno nebitno komplikovati sistem i sa tim. Time se ne bi napravila razlika koja bi opravdala uloženi trud i novac. Razvoj i podešavanje takvog sistema Scottoiler smatra neisplativim. Jer neko reče: što više delova - više šanse da nešto gekne. Iliti narodski: Skuplja dara nego mera, klanje vola za kilu mesa, dokon pop i jariće krsti ... ma znate šta hoću da kažem ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Debljina cevčice kod Scottoiler-a je plod više od 20 god. testiranja. Nisam učestvovao u tome pa ne mogu da kažem o tome ništa više. Po Scottoiler-u Dual Injector je iznuđena stvar. Mi smo ih prodali par komada isključivo onima koje nismo mogli da ubedimo da im ne treba.

Ako ćeš iskreno, i sam e-System je po meni iznuđena stvar. I sam Nik Madl mi je priznao da su u to ušli isključivo na pritisak kupaca koji su želeli nešto novo iako vSystem (u to vreme Universal Kit) radi bez greške ali sa manjim komforom od eSystema. Isti slučaj je i za dve vrste maziva. Nekada je postojalo samojedno - crveno ulje i radilo je posao. Kako kupci postaju zahtevniji tako mora i Scottoiler da se prilagođava i da izmišlja zelenu boju :)

 

...

 

MCN je orijentisan na Veliku Britaniju i iz njihovog ugla rezultat je takav. ...

 

Za Scottoiler sam već napisao. vSystem savršeno radi ali zbog pritiska kupaca mora se izmišljati topla voda, eSystem, Dual Injector, crveno i zeleno mazivo...

 

 

Ja se izvinjavam, ali ili sam mnogo glup, ili me ti pravis glupim.

 

Kao prvo, s obzirom na dosadasnju analizu, prikaciti epitet "savrseno" uz v-System me podsjeca na onaj karton kod kineza na kojem pise "jeftinije od dzabe".

Ti kao trgovac koji prodaje jedan od sistema treba da izneses argumente koji ti idu u prilog, ako vec hoces da profitiras od posjetilaca ove teme. Argumenti bi ti mogli biti:

- jeftino (vSystem)

- zavrsava posao

- produzava vijek lanca (bez ono 7 puta)

- .... (ne pada mi vise nista na pamet  jbga )

 

Ali ti iznosis kontra argumente i furas furku da su to ustvari argumenti. (ili da je BJB forumas blesav?)

Ja se slazem s tobom da je glavni adut e-systema njegov shljashteci display koji pokazuje temperaturu, ali mislim da vecinu ljudi na ovom forumu zanima primarna funkcija uredjaja, tj. podmazivanje lanca. Mislim, nije ovo pijaca valjda.

 

Pa onda kazes da je e-system (kao takav) "samo" 20-30 eura skuplji vani, a u Srbiji je skup zato sto se placaju dadzbine i to "prije" prodaje.

Nikad jos nisam cuo da su davanja razlog velike cijene proizvoda. Davanja su u %, pa je postotak od malo mali, a od puno veliki.

 

Onda kazes da su kupci "iznudili" crveno i zeleno ulje (koje kosta ko svetog petra kajgana) i da je Scottolier, eto, morao to da izmisli, i da zabrani upotrebu bilo cega drugoga u njihovim uredjajima.

Razne boje ulja su za razne vanjske temperature.(...sto je valjda rezultat 20 godina istrazivanja  ::) ) Dok je istovremeno princip tankih crijeva i pumpi kod raznih konkurenata vec godinama u upotrebi. Sta reci osim WTF?

 

Znaci MCN-ova "orijentacija" na Veliku Britaniju je razlog dodjele nagrade. Ajd bar nesto konkretno. ::)

 

Pa Scottoiler mora da "izmislja toplu vodu" da "zadovolji kupce", pa nabrajas sve osim "prave tople vode", tj. kontrolu protoka, koju, eto, jos ne izmislise, mada ti propovijedas da su je izmislili:

 

 

Upravo taj na oko "nebitan" merač G sile podešava protok maziva u odnosu na brzinu motocikla. ........

.....

- eSytem meri ubrzanje i vibracije G sile koristeći brzinomer koji dobija podatke po tri ose. Te podatke prikazuje na ekranu omogućavajući vozaču da prati rad sistema.

 

Logicno pitanje je: kako se dobijaju podatci sa brzinomera (po 3 ose), ako se uredjaj spaja samo na akumulator?

Vrlo jednostavno: Nikako. Nema nikakvog "brzinomera". Ima samo neki fensi ziroskop koji reaguje na akceleraciju, i pokazuje na display-u "koliko si ga odvrnuo po gasu". To sve nema nikakvog uticaja na protok ulja, osim sto ga zatvori kad stanes.

 

Dakle razlika u odnosu na v-System:

- ne moras da ugasis motor kad stanes

- ne vrtis krug, nego pritiskom prsta "reguliras" protok

- znas spoljnu temperaturu (da znas kad da uspes koje ulje  ;D)

 

Jos jednom se izvinjavam ako ti kvarim posao, ali mislim da ovo nije ovako u redu.

S druge strane, ti bi mogao da uvrstis vise proizvodjaca u asortiman, pa da te ne boli glava u ovakvim raspravama.

Ili su te zaduzili ovi iz Scotta necim velikim?  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

...

Debljina cevčice kod Scottoiler-a je plod više od 20 god. testiranja. Nisam učestvovao u tome pa ne mogu da kažem o tome ništa više. Po Scottoiler-u Dual Injector je iznuđena stvar. Mi smo ih prodali par komada isključivo onima koje nismo mogli da ubedimo da im ne treba.

Ako ćeš iskreno, i sam e-System je po meni iznuđena stvar. I sam Nik Madl mi je priznao da su u to ušli isključivo na pritisak kupaca koji su želeli nešto novo iako vSystem (u to vreme Universal Kit) radi bez greške ali sa manjim komforom od eSystema. Isti slučaj je i za dve vrste maziva. Nekada je postojalo samojedno - crveno ulje i radilo je posao. Kako kupci postaju zahtevniji tako mora i Scottoiler da se prilagođava i da izmišlja zelenu boju :)

 

...

 

MCN je orijentisan na Veliku Britaniju i iz njihovog ugla rezultat je takav. ...

 

Za Scottoiler sam već napisao. vSystem savršeno radi ali zbog pritiska kupaca mora se izmišljati topla voda, eSystem, Dual Injector, crveno i zeleno mazivo...

 

 

Ja se izvinjavam, ali ili sam mnogo glup, ili me ti pravis glupim.

 

 

Mukica. Nemoj se sekirati puno :) Svako ima pravo da se oseća kako mu prija ;)

 

Kao prvo, s obzirom na dosadasnju analizu, prikaciti epitet "savrseno" uz v-System me podsjeca na onaj karton kod kineza na kojem pise "jeftinije od dzabe".

Ti kao trgovac koji prodaje jedan od sistema treba da izneses argumente koji ti idu u prilog, ako vec hoces da profitiras od posjetilaca ove teme. Argumenti bi ti mogli biti:

- jeftino (vSystem)

- zavrsava posao

- produzava vijek lanca (bez ono 7 puta)

- .... (ne pada mi vise nista na pamet  jbga )

 

 

u poslednjim postovima Lalajko je pitao za prednosti eSystema u odnosu na vSystem. vSystem je pominjan samo u tom kontekstu. O vSystemu je pisano ranije i ne vidim zašto bih ničim izazvan (kao ti) nabrajao prednosti vSystema ako se priča o eSystemu? Ali ako treba evo:

 

- jeftin - nije. To će ti reći svako ko je ugradio INSIS

- završava posao. Pa trebalo bi ako je za to pravljen.

- produžava vek lanca - ne veruješ valjda propagandi?

- ... i ne treba da ti pada na pamet jer to nije tvoj posao da brineš o tome.

 

Koga interesuje taj će pročitati u prethodnim postovima i sam doneti zaključak. Moj posao nije da ubeđujem već da odgovorim na nedoumice i ispravljam predrasude. Ja sam prvo čovek, pa bajker, pa tek onda trgovac. Nikoga nisam, neću i ne mogu da nateram da kupi bilo šta. Ali mogu da mu pomognem u izboru dajući mu potrebne infomacije. Šta će on da uradi sa tim infomacijama, njegova stvar.

 

 

Ali ti iznosis kontra argumente i furas furku da su to ustvari argumenti. (ili da je BJB forumas blesav?)

Ja se slazem s tobom da je glavni adut e-systema njegov shljashteci display koji pokazuje temperaturu, ali mislim da vecinu ljudi na ovom forumu zanima primarna funkcija uredjaja, tj. podmazivanje lanca. Mislim, nije ovo pijaca valjda.

 

Ne vidim što se ti nerviraš ako ja posle suvoparnih podataka napravim malu šalu? Ako si pismen u prethodnim postovima je napisano i šta i kako i koliko. Možda očekuješ da se ja nerviram?

Činjenica je da uređaj postoji. Da su ga ljudi na mišiće napavili zbog svojih vernih kupaca koji su želeli nešto novo. Da su uspeli. Da radi svoj posao i da je pokupio nagrade u Velioj Britaniji.

Šta još očekuješ od mene da kažem?

 

Pa onda kazes da je e-system (kao takav) "samo" 20-30 eura skuplji vani, a u Srbiji je skup zato sto se placaju dadzbine i to "prije" prodaje.

Nikad jos nisam cuo da su davanja razlog velike cijene proizvoda. Davanja su u %, pa je postotak od malo mali, a od puno veliki.

 

Zar nije skulplji 20-30 EUR u inostranstvu?

Izgleda da ne znaš kako funkcioniše uvoz u Srbiju. I ne treba da znaš jer ne živiš ovde. Pa čak i da živiš ovde ne treba da znaš ako ti nije potrebno. Ali ne bi trebalo onda ni da komentarišeš nešto što ne znaš. Ko zna kako to funkcioniše zna i o čemu pričam. Ko ne zna moraće da proba pa da vidi. A postoji javno iznet dokaz da su čoveka odrali za ProOiler jer je legalno odradio sve. E pa dobrodošli u zemlju Srbiju i legalne tokove. PEGAZ MM sve uvozi legalno i svaki put plati sve što je potrebno.

Tvoja izjava da nisi čuo da su davanja razlog "velike" cene proizvoda mi dovoljno govore. Nemaš pojma o čemu pričaš. I ja nemam nameru da ti održim predavanje. Ako nekoga interesuje otvorićemo temu "Legalan uvoz moto opreme u Srbiju" pa ko želi neka napiše nešto.

 

Onda kazes da su kupci "iznudili" crveno i zeleno ulje (koje kosta ko svetog petra kajgana) i da je Scottolier, eto, morao to da izmisli, i da zabrani upotrebu bilo cega drugoga u njihovim uredjajima.

 

Šta znači svetog petra kajgana? Scottoiler mazivo od 0,5l košta u Srbiji 1.320,00 Din. Traje u praksi oko 10-12.000,00Km. Ako ti je skupo, nemoj da ga kupiš.

Gde sam ja napisao da je Scottoiler nešto zabranio? Kako oni mogu da zabrane nešto? Slobodan si čovek, turaj u uređaj šta hoćeš. Scottoiler preporučuje upotrebu originalnog maziva jer je ceo sistem baziran na njemu i njegovim karakteristikama.

I da, Scottoiler jeste na pritisak potencijalnih budućih korisnika koji nisu verovali da isto mazivo radi na svim temperaturama (iako radi već preko 20 godina uz usavršavanje normalno) napravili dve vrste maziva za temperature do i preko 20oC.

 

Razne boje ulja su za razne vanjske temperature.(...sto je valjda rezultat 20 godina istrazivanja  ::) ) Dok je istovremeno princip tankih crijeva i pumpi kod raznih konkurenata vec godinama u upotrebi. Sta reci osim WTF?

 

Opet nisi pažljivo pročitao. Originalno mazivo je plod 20 godina usavršavanja. Boje su rezultat pritiska potencijalnih novih kupaca. Činjenica.

Ja nisam ništa rekao o konkurentskom sistemu creva. Zašto bih?

Ovo moraš da mi objasniš jer mi nije baš najjasnije čemu služi ono WTF?

 

Znaci MCN-ova "orijentacija" na Veliku Britaniju je razlog dodjele nagrade. Ajd bar nesto konkretno. ::)

 

Svako razume na svoj način. Ja to nisam napisao ali ako ono što ja na srpskom napišem ti ovako razumeš onda nije ni čudo što si sve prethodno pobrkao.

 

Pa Scottoiler mora da "izmislja toplu vodu" da "zadovolji kupce", pa nabrajas sve osim "prave tople vode", tj. kontrolu protoka, koju, eto, jos ne izmislise, mada ti propovijedas da su je izmislili:

 

 

Upravo taj na oko "nebitan" merač G sile podešava protok maziva u odnosu na brzinu motocikla. ........

.....

- eSytem meri ubrzanje i vibracije G sile koristeći brzinomer koji dobija podatke po tri ose. Te podatke prikazuje na ekranu omogućavajući vozaču da prati rad sistema.

 

Logicno pitanje je: kako se dobijaju podatci sa brzinomera (po 3 ose), ako se uredjaj spaja samo na akumulator?

Vrlo jednostavno: Nikako. Nema nikakvog "brzinomera". Ima samo neki fensi ziroskop koji reaguje na akceleraciju, i pokazuje na display-u "koliko si ga odvrnuo po gasu". To sve nema nikakvog uticaja na protok ulja, osim sto ga zatvori kad stanes.

 

Dakle, greškom sam napisao da merač G sile podešava protok maziva mereći brzinu motocikla. Ali iz kasnijeg teksta se lepo vidi da sam Lalajku napisao da eSystem ne prilagođava protok maziva na osnovu brzine.

Ispravna rečenica glasi:

Upravo taj na oko "nebitan" merač G sile podešava protok maziva u odnosu na ubrzanje motocikla.

 

Što će reči, ko pažljivo čita i nije zlonameran shvatiće da je greška u kucanju.

 

Dakle razlika u odnosu na v-System:

- ne moras da ugasis motor kad stanes

- ne vrtis krug, nego pritiskom prsta "reguliras" protok

- znas spoljnu temperaturu (da znas kad da uspes koje ulje  ;D)

 

Bravo! Vidiš kako si sve shvatio!

 

Jos jednom se izvinjavam ako ti kvarim posao, ali mislim da ovo nije ovako u redu.

S druge strane, ti bi mogao da uvrstis vise proizvodjaca u asortiman, pa da te ne boli glava u ovakvim raspravama.

Ili su te zaduzili ovi iz Scotta necim velikim?  ;)

 

Sve si tačno napisao i ja nemam šta da dodam. Razni ljudi razne ćudi.

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ko želi a nije znao, iz mojih postova će nešto da nauči. Ko želi da se svađa trudiću se da ga iskuliram. Tvoj post mi je jako zanimljiv ali mi nisu poznati tvoji motivi.

I nema potrebe da se izvinjavaš. Ako misliš da nije u redu da mi kvariš posao nemoj to ni da radiš  ;) Ja mislim da mi ne kvariš posao jer pametni ljudi lako mogu da procene ko želi da pomogne a ko da se istakne :)

Mi smo distributeri za Balkan za Scottoiler sisteme. Naša procena je da ProOiler a ni Scottoiler eSystem na ovom tržištu ne mogu da opravdaju uložen trud i novac. Ko misli drugačije neka proba da uvozi ProOiler i mi mu želimo puno sreće. Čak ćemo probati da ostvarimo saradnju ako on to želi.

 

Scottoiler nas jeste zadužio izuzetnom profesionalnošću, ljubaznošću i trudom da nam pomognu u distribuciji Scottoiler uređaja na ovom mikroskopskom tržištu u odnosu na druga tržišta. Dokaza za to ima puno, a poslednji je završen prevod uputstava na Srpskom jeziku za sve uređaje i za skoro svaki motor.

 

Pozdrav od Scottoiler + PEGAZ-MOTO tima ;)

 

0%20Scottoiler.JPG

Levo je Nick Muddle marketing i eksport menadžer Scottoiler-a a desno moja malenkost na NEC Birmingham UK u januaru 2009.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Dakle, greškom sam napisao da merač G sile podešava protok maziva mereći brzinu motocikla. Ali iz kasnijeg teksta se lepo vidi da sam Lalajku napisao da eSystem ne prilagođava protok maziva na osnovu brzine.

Ispravna rečenica glasi:

Upravo taj na oko "nebitan" merač G sile podešava protok maziva u odnosu na ubrzanje motocikla.

 

Što će reči, ko pažljivo čita i nije zlonameran shvatiće da je greška u kucanju.

 

...

Ko želi a nije znao, iz mojih postova će nešto da nauči. Ko želi da se svađa trudiću se da ga iskuliram. Tvoj post mi je jako zanimljiv ali mi nisu poznati tvoji motivi.

 

 

 

Jesi sad opet pogresio ispravljajuci prethodnu "gresku u kucanju"? (Cuj greska u kucanju  ::))

Nebitan mjerac G-sile nikako ne podesava nista u vezi protoka. Znaci to je samo uredjaj koji detektuje kretanje motocikla i kad se to desi otvara ventil za ulje. (tacka) Nema nikakvog "u odnosu" na ubrzanje, brzinu, ili bilo sta drugo. Isto kao i vacuum u vSystemu. Identicno. Razumes? Mogao si Nicka da zamolis da ti to malo objasni, kad si vec tako dobar s njim.  ;)

 

Moji motivi su da ukazem na pogresno "ucenje" u tvojim postovima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Senzor akceleracije (ubrzanja) može biti dobar reper za podešavanje količine ulja koja dotiče na lanac, povećanje G sile u pravcu vožnje sigurnoi je indikator o povećanju brzine motocikla...ali (uvek neko ali :D)

Šta se dešava kada motocikl dostigne neku konstantnu brzinu od napr. 90 km/h? Ubrzanje je nula? A pri konstantnoj brzini od 200 km/h ubrzanje je isto nula?

...tako da ne znam kako je Scott rešio ovakve "probleme" ako nema senzor broja obrtaja pogonskog točka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ja samo da dodam da se zale na forumu da ne pokazuje tacno temperaturu ali ajde nema veze.... ;)

 

;D

 

http://www.scottoiler.com/forum/

 

E bas lepo sto si linkovao forum.  :D  Evo ja tebi linkujem tacnu adresu gde se dva korisnika  zale da merenje temperature nije tacno od 3 do 4 stepena razlike. ;D A to nije jedini slucaj. 8) Ali to je najmanje bitno.Sistem nije los.Daleko do toga.Ali nije ni perfektan.Hteo sam da kupim ali zbog cene i svih ovih primedbi sam ipak zakljucio da je Prooiler bolji.

http://www.scottoiler.com/forum/forum_posts.asp?TID=95

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Senzor akceleracije (ubrzanja) može biti dobar reper za podešavanje količine ulja koja dotiče na lanac, povećanje G sile u pravcu vožnje sigurnoi je indikator o povećanju brzine motocikla...ali (uvek neko ali :D)

Šta se dešava kada motocikl dostigne neku konstantnu brzinu od napr. 90 km/h? Ubrzanje je nula? A pri konstantnoj brzini od 200 km/h ubrzanje je isto nula?

...tako da ne znam kako je Scott rešio ovakve "probleme" ako nema senzor broja obrtaja pogonskog točka.

 

Zavisi koliko je osjetljiv, ali teoretski bi bilo moguce da se dotok potpuno prekine na konstantnoj brzini na pravcu, jer nema nikakvih sila "ni po jednoj osi".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja