Jump to content

Moto Zajednica

Scottoiler sistem za podmazivanje lanca

Recommended Posts

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Pa prosla je citava sezona pa dajte da cujemo glas onih koji su ga ugradili i utiske o ovom carobnom proizvodu  ;)

Pre 15000km sam montirao scott-a i menjao lanac i lancanike.I danas izgledaju kao sveze iz fabrike,nije jos bilo potrebe za dotezanjem.Ja sam skroz zadovoljan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: sabac

Stvar je super,lanac uvek cist i podmazan nemislis o njemu,pa kud ces vise.Ostavlja malo sitnih kapljica po zadnjem tocku sto se lako obrise.Ne bi smelo puno da prlja motor jer to je znak da je sistem previse odvrnut i treba ga malo smanjiti.Kako cemo ga nastelovati vidimo po samom lancu,inace na jace podmazivanje se namesta pri duzim turama po kisi.Kod mene je bocica namestena ispod sedista tako da se i nevidi.Svaka preporuka za ovu "spravicu"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Interesuje me, zna li se koliko je otprilike kapi ulja u minuti dovoljno za normalno podmazivanje?

 

Zavisi od motora, Varadero 1 kap na cca minut i pol.

Jel postoji neka uporedna tablica, pitam za Yamahu XT600 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Interesuje me, zna li se koliko je otprilike kapi ulja u minuti dovoljno za normalno podmazivanje?

 

Zavisi od motora, Varadero 1 kap na cca minut i pol.

Jel postoji neka uporedna tablica, pitam za Yamahu XT600 ?

 

Ne bih rekao, da proizvodjač ima tablicu za različite motore. Lanac ne sme da bude previše mastan, nego samo da ima tanak film ulja na sebi, da se svetluca i to je dovoljno. Ako je sistem previše otvoren, onda je masna i okolina. Videčeš sam, dobičeš osečaj sa vremenom, otvori ga npr. 1 kap/min i polazi sa te tačke. Ako baca previše ulja okolo, polako smanjuj, zatvaraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da dodam da starije serije Scottoilera imaju na regilatoru brojeve od 1 do 10 ali da to ne predstavlja broj kapi u minuti kako mnogi misle. Novije serije nemaju te brojeve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Interesuje me, zna li se koliko je otprilike kapi ulja u minuti dovoljno za normalno podmazivanje?

 

Zavisi od motora, Varadero 1 kap na cca minut i pol.

Jel postoji neka uporedna tablica, pitam za Yamahu XT600 ?

 

Da pitam i ja isto, koliko kapi/min ili /h za Jawu, pri tom je lanac jos uvek u onim zastitnim gumama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Interesuje me, zna li se koliko je otprilike kapi ulja u minuti dovoljno za normalno podmazivanje?

 

Zavisi od motora, Varadero 1 kap na cca minut i pol.

Jel postoji neka uporedna tablica, pitam za Yamahu XT600 ?

Nema tu nikakvog pravila,dok ne montiras i ne vidis kakav ti je lanac bez veze je lupetati koliko kapi u minuti,a osim toga,mozes ga namjestiti tocno kako hoces,ali nakon par dana odnosno na razliku vanjske temperature opet nece biti tocno.

Takodjer postoje i dvije vrste ulja,tocnije za zimu i za ljeto odnosno gusce ili rjedje.

Ja koristim samo ono za ljeto(gusce),pa po zimi malo pojacam

 

Da pitam i ja isto, koliko kapi/min ili /h za Jawu, pri tom je lanac jos uvek u onim zastitnim gumama...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Interesuje me, zna li se koliko je otprilike kapi ulja u minuti dovoljno za normalno podmazivanje?

 

Zavisi od motora, Varadero 1 kap na cca minut i pol.

Jel postoji neka uporedna tablica, pitam za Yamahu XT600 ?

Da pitam i ja isto, koliko kapi/min ili /h za Jawu, pri tom je lanac jos uvek u onim zastitnim gumama...

Jawa podmazije lanac i ako nema te zastitne gume.Toliko ulja uvek procuri kroz semering stapa za kvacilo  ;D

Mozda je ko d tebe ispravno,pa ne curi,ali kod moje jawe je lanac uvek podmazan(i vise nego sto bi trebalo :) )

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ona to obelezava teritoriju po dvoristu?  ;D

Istini za volju, nisam ni skidao gumu do sad, da pogledam stanje lanca. Sutra idem da je obidjem, da vidim nije li gladna, zedna, sta joj treba, da je malo jos ususkam... pa cu da virnem i lanac i ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sezona samo sto nije dosla a ja spremam pare za ovu spravicu.  ;)

 

Juce radim nesto na motoru pa mi pogled padne slucajno na lanac. A on cist, i sija se! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Danas sam se cuo sa majstorom, u ponedeljak motor ide na farbanje iz sive u crnu, posle toga registracija i pravac Novi Sad u Yamahin servis i na montiranje 'skota'.  :)

 

Ima li mozda u Beogradu da se kupi i gde, kao i da li prilikom kupovine ugradjuju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Danas sam se cuo sa majstorom, u ponedeljak motor ide na farbanje iz sive u crnu, posle toga registracija i pravac Novi Sad u Yamahin servis i na montiranje 'skota'.  :)

 

Ima li mozda u Beogradu da se kupi i gde, kao i da li prilikom kupovine ugradjuju?

 

Imalo je kod Jasminka, eno ti Mototim baner u vrhu ekrana. Ja sam tu uzeo.

 

Nego, ima li neko u Bgd Scott ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Koliko kosta to sada kod nas? Nasao sam na ebay-u po ceni od 76 eura sa postarinom do Italije. Posto mi je kod drugarice u Bresi jos neka oprema i treba da mi je uskoro posalje, kapiram da joj nece biti problem da u kompletu posalje i ovu cudnovatu spravicu.  ;) Ako je kod nas jos uvek 130 eura onda znam sta mi je ciniti...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Video sam, ali ovo sto sam ja nasao je ipak malo jeftinije a svakako imam nekog ko ce mi to poslati u Srbiju. Da nemam, bez razmisljanja bih kupio ovde kod nas. Upravo sam poslao mail prodavnici u Engleskoj u vezi placanja i slanja za Italiju. Ocekujem njihov odgovor pa cu javiti sta su mi odgovorili.

 

P.S. U svakom slucaju je za svaku pohvalu sto ovako nesto ima da se kupi kod nas.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Zvao, narucio i platio 74,99GBP sa posiljkom do Italije, sto dodje negde oko 80,83EUR po danasnjem kursu. Jos samo da dodje pa da se namontira.  ;)

 

P.S. Sto se tice cene, kod nas je ova spavica jeftinija nego kod dosta prodavaca na internetu, provereno.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Odlicna stvar. Gde ima u Beogradu da se kupi? I ko moze da ga montira? Ja bih to kupio odmah, nov mi je lanac, pa da vidimo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Odlicna stvar. Gde ima u Beogradu da se kupi? I ko moze da ga montira? Ja bih to kupio odmah, nov mi je lanac, pa da vidimo....

 

Sa malo zakašnjenja...

Na sajtu www.scottoiler.rs piše da u Beogradu FIVA D.O.O. prodaje. Za detalje proverite na sajtu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ima  ;)

 

Ja sam kupio Scottoiler preko ebay-a i sada mi treba neko ko bi mi ga ugradio. Uradio bih to sam ali bih ipak voleo da to uradi neko ko je strucniji od mene. Postoji li mogucnost ugradnje kod vas i koliko bi kostala? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja