Jump to content

Moto Zajednica

Scottoiler sistem za podmazivanje lanca

Recommended Posts

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ovo je stvarno odlicna stvar ! Kad uzmete u obzir duze trajanje lanca i lancanika, nemalttretiranje oko pranja lanca, cenu sprejeva za ciscenje lanca (ko ga koristi) i spreja za lanac mislim da je jasno kao dan da je ovo isplativa investicija. Jedna od prvih stvari koja se vode kao "dodatna oprema za motor" ce mi biti scotoiler, a drago mi je da sada ima i kod nas da se kupi :)

Za početak ćemo besplatno ugrađivati uređaje na motor da bismo sprečili negativnu reakciju korisnika koji nešto ne urade kako treba. A kasnije kada se bude čulo da sprava osim što košta, nešto i radi... lako ćemo ih slati i van NS pa se sami igrajte a onda ko vam kriv ako ne radi ;)

Taman dok dodje na red ce da prodje ovaj period negativnih reakcija, pa ce valjda da salju i van Novog Sada, posto mi ne pada na pamet da dolazim tamo na ugradnju :)

 

Mada kako vidim, ovo lako moze da se izvede u samogradnji, samo da se naruce dizne (igle) koje pustaju ulje na lancanik i ulje, ostalo je sve lako dostupno da se nabavi/napravi i poveze da funkcionise....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Ovo je stvarno odlicna stvar ! Kad uzmete u obzir duze trajanje lanca i lancanika, nemalttretiranje oko pranja lanca, cenu sprejeva za ciscenje lanca (ko ga koristi) i spreja za lanac mislim da je jasno kao dan da je ovo isplativa investicija. Jedna od prvih stvari koja se vode kao "dodatna oprema za motor" ce mi biti scotoiler, a drago mi je da sada ima i kod nas da se kupi :)

Za početak ćemo besplatno ugrađivati uređaje na motor da bismo sprečili negativnu reakciju korisnika koji nešto ne urade kako treba. A kasnije kada se bude čulo da sprava osim što košta, nešto i radi... lako ćemo ih slati i van NS pa se sami igrajte a onda ko vam kriv ako ne radi ;)

Taman dok dodje na red ce da prodje ovaj period negativnih reakcija, pa ce valjda da salju i van Novog Sada, posto mi ne pada na pamet da dolazim tamo na ugradnju :)

 

Mada kako vidim, ovo lako moze da se izvede u samogradnji, samo da se naruce dizne (igle) koje pustaju ulje na lancanik i ulje, ostalo je sve lako dostupno da se nabavi/napravi i poveze da funkcionise....

 

 

 

Eh, jbg sad,

 

pa sve je u toj kutiji!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Al je verovatno skuplje za 100tinjak evra nego sto bi kostao u samogradnji, no samogradnja i onako nije za svakog, nema svako vremena da potrosi na trazenje delova, uklapanja i neizvesnost ishoda zbog neoriginalnih delova  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ovo je stvarno odlicna stvar ! Kad uzmete u obzir duze trajanje lanca i lancanika, nemalttretiranje oko pranja lanca, cenu sprejeva za ciscenje lanca (ko ga koristi) i spreja za lanac mislim da je jasno kao dan da je ovo isplativa investicija. Jedna od prvih stvari koja se vode kao "dodatna oprema za motor" ce mi biti scotoiler, a drago mi je da sada ima i kod nas da se kupi :)

Za početak ćemo besplatno ugrađivati uređaje na motor da bismo sprečili negativnu reakciju korisnika koji nešto ne urade kako treba. A kasnije kada se bude čulo da sprava osim što košta, nešto i radi... lako ćemo ih slati i van NS pa se sami igrajte a onda ko vam kriv ako ne radi ;)

Taman dok dodje na red ce da prodje ovaj period negativnih reakcija, pa ce valjda da salju i van Novog Sada, posto mi ne pada na pamet da dolazim tamo na ugradnju :)

 

Ma možemo mi i odmah da šaljemo van NS, onima koji su sigurni da to mogu da urade (nije to neka mudrost)! Bilo bi dobro da se dođe da se pregleda i potvrdi da je ugrađeno ok. Ili bar da se pošalju slike.

 

Mada kako vidim, ovo lako moze da se izvede u samogradnji, samo da se naruce dizne (igle) koje pustaju ulje na lancanik i ulje, ostalo je sve lako dostupno da se nabavi/napravi i poveze da funkcionise....

 

To onda nije to. Ovo je plod decenijskog istraživanja, testiranja i razvoja sa brojnim modifikacijama i ispravkama sitnih problema koji su u međuvremenu primećeni... Ali, ko hoće da krene ispočetka... samo napred!  :)

 

 

Al je verovatno skuplje za 100tinjak evra nego sto bi kostao u samogradnji, no samogradnja i onako nije za svakog, nema svako vremena da potrosi na trazenje delova, uklapanja i neizvesnost ishoda zbog neoriginalnih delova 

 

To se u Srbiji zove klanje vola za kilu mesa  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

AJDE, KUPUJTE LJUDI, ODLIČNA SPRAVA!!

 

(Markone, koliko ja dobijem od zarade??) ::)

 

Zarade? Koje zarade?!  :P

Pa ugradnja je besplatna!  ;D

Dobiješ flašu dopune Scottoiler maziva od 250ml sledeći put kad dođeš u NS. Al ti plaćaš piće ;)

Mislio si da su samo piroćanci taki a? Pa i lale znaju da se stisnu  ;D ;D ;D

Nego, dođi ti do NS i lako ćemo za tvoj deo... Nećemo da te prevarimo ;)

 

A sada ozbiljno... videću sa Dejvidom da napravimo akciju da prvih 10 kupaca dobije vaučer za besplatnu dopunu od 500 ml. U stvari ako se on i ne slaže, za članove BJB ću to ja da isfinansiram. Dakle, računajte na besplatnu dopunu za još 8.000 km kada potrošite ovu koju dobijete u paketu!

A posle 16.000 km ko bude pomenuo SAE i ostala SAE-nja imaće posla samnom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

u usisnoj grani imas podpritisak tako da se moze napraviti nesto kao za plin na autima

 

ovaj sistem mi dedluje jako jednostavno a i malo preskupo....

 

kolko sam skontao ima neku vakumsku pumpicu da bi ulje kretalo tek kad se motor upali,i jedan regulator protoka ulja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

u usisnoj grani imas podpritisak tako da se moze napraviti nesto kao za plin na autima

 

ovaj sistem mi dedluje jako jednostavno a i malo preskupo....

 

kolko sam skontao ima neku vakumsku pumpicu da bi ulje kretalo tek kad se motor upali,i jedan regulator protoka ulja...

 

Ne, on radi na principu prostog pada tečnosti (ulja), a sa regulatorom mu podešavaš jačinu vakuuma, koji sprečava da bi sve od jednom iscurilo. Jesam li u pravu Markone??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne, on radi na principu prostog pada tečnosti (ulja), a sa regulatorom mu podešavaš jačinu vakuuma, koji sprečava da bi sve od jednom iscurilo. Jesam li u pravu Markone??

 

Regulator je samo regulator protoka. Vakum mu sluzi samo za detekciju rada motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ja mislim da je Lalajko u pravu

 

ne moze biti nikakav regulator za jacinu vakuma

 

kad se u motoru stvori podpritisak membrana otvori i ulje krece da curi a iza je regulator da odredi koliko ce da ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Još je jednostavnije...

 

Vakuum mu služi samo kada startuješ motor (i dok on radi) da drži klip otvoren, da bi slobodnim padom mazivo moglo da kaplje na lančanik.

U jednostavnijoj varijanti (jedna od prvih verzija ovog uređaja) bi uvek morao da mu otvoriš slavinu kada sedneš na motor i kreneš, a u ovoj čim motor startuješ, klip u rezervoaru za mazivo otvara protok i ne moraš i o tome da brineš.

 

Regulator bukvalno pušta jačinu mlaza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

To znaci da bi umesto vakumskog ventila mogao biti i el. ventil ???

 

???

Uh, mogao bi... al zamalo...

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

To znaci da bi umesto vakumskog ventila mogao biti i el. ventil ???

 

???

Uh, mogao bi... al zamalo...

;D

 

sto zamalo, pa ista fora, vakum samo sluzi da otvori slavinicu, tj da pusti protok, isto moze da se izvede i sa el ventilom....

ja sam drugaru tako namestio za benzin iz rezervoara, crkla mu slavina i ne otvara, razbusili i stavili el vent, i pun gas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

To znaci da bi umesto vakumskog ventila mogao biti i el. ventil ???

 

???

Uh, mogao bi... al zamalo...

;D

 

xexe mislis?? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa naravno da moze elektroventil, samo je to po meni nepouzdanije resenje od vakuma, moze ventil da crkne, kod resenja sa vakumom nema sta da crkne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pa naravno da moze elektroventil, samo je to po meni nepouzdanije resenje od vakuma, moze ventil da crkne, kod resenja sa vakumom nema sta da crkne.

Ili ti sto je moj pokojni deda govorio "Moze i prst u oko al boli"  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

TomoB pokusava lepo da vam objasni prednost ovog uredjaja...

 

Inace iako je cena mozda malo jaka, ima jednu veeeeliku prednost. Recimo da idete na putovanje od 10.000km (kao sto cu ici ja)... dnevno se prelazi u proseku oko 500km.... u najboljem slucaju, ako imamo relativno lepo vreme, znaci podmazivanje lanca sprejem svaki dan.... Koliko podmazivanja traje jedan sprej od 500ml? Pa ne dugo, sto znaci da bi se trebali ili nositi bar 5-6 sprejeva (totalno glupavo da nam to zauzima prostor u prtljagu) ili da se na putu kupuje sprej (sto po evropi moze da bude malo skupo).

 

Scottoiler se po nekoj jednostavnoj matematici isplati relativno brzo ako izracunamo da bi za jedno ovakvo putovanje za malo bolji sprej potrebno izdvojiti oko 40-50 eura + sredstvo za povremeno ciscenje lanca + ciste ruke! (I ovo je racunica za skoro idealne uslove voznje)

 

E sad, zamislimo moje putovanje u Norvesku... koliko mozemo ocekivali konstantno lepo vreme? Pa bas i ne mozemo! Ja racunam bar 7 dana ozbiljne kise, ali skoro svaki dan kisicu, ako nista drugo bar skoro svaku noc... to znaci da bi bilo pozeljno mnogo cesce posmazivanje lanca, sto povlaci sa sobom mnogo vecu kolicinu sprejeva. Isto tako u slucaju off-roada, je potrebno cesto i obilno podmazivanje i ciscenje lanca.

 

Pa neka mi neko onda kaze da ova spravica nije korisna!!!

 

Oni koji se vozikaju samo po gradu i okolini, samo kada je lepo i toplo vreme i ne prelaze neke velike kilometraze, njima, naravno da ovaj proizvod nije interesantan. Ali oni koji putuju, ne mare previse za vremenske uslove, prelaze dosta kilometara, itekako je korisna i isplativa stvar!!!

 

Markone je Josephu vec sponzorisao jedan komad za put u Norvesku... moracu da ga navabim da i meni da jedan, ne kao sponzorstvo, vec na neko odlozeno placanje na rate  ;) Sta kazes Marko, hocemo se dogovoriti nesto??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

sprava je extra, svidja mi se sto nemora da se pere lanac, ceo dan sam proveo, cisteci lanac, felnu, lancanik, ,...i u planu je kupovina, samo dok se malo skupi para :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Al je verovatno skuplje za 100tinjak evra nego sto bi kostao u samogradnji, no samogradnja i onako nije za svakog, nema svako vremena da potrosi na trazenje delova, uklapanja i neizvesnost ishoda zbog neoriginalnih delova  :)

 

 

 

 

 

Uopste ne sumnjam da ces da napravis ovu spravicu za male pare s obzirom da sam vido one stendere koji su ko originali a kostaju smesno skoro dzabe.Ono sto mene brine i u sta ja licno nemam poverenjea je ta tecnost koja je pomesana sa vodom ,mislim nije mi jasno kako voda moze da podmazuje lanac????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

TomoB pokusava lepo da vam objasni prednost ovog uredjaja...

 

Inace iako je cena mozda malo jaka, ima jednu veeeeliku prednost. Recimo da idete na putovanje od 10.000km (kao sto cu ici ja)... dnevno se prelazi u proseku oko 500km.... u najboljem slucaju, ako imamo relativno lepo vreme, znaci podmazivanje lanca sprejem svaki dan.... Koliko podmazivanja traje jedan sprej od 500ml? Pa ne dugo, sto znaci da bi se trebali ili nositi bar 5-6 sprejeva (totalno glupavo da nam to zauzima prostor u prtljagu) ili da se na putu kupuje sprej (sto po evropi moze da bude malo skupo).

 

Scottoiler se po nekoj jednostavnoj matematici isplati relativno brzo ako izracunamo da bi za jedno ovakvo putovanje za malo bolji sprej potrebno izdvojiti oko 40-50 eura + sredstvo za povremeno ciscenje lanca + ciste ruke! (I ovo je racunica za skoro idealne uslove voznje)

 

E sad, zamislimo moje putovanje u Norvesku... koliko mozemo ocekivali konstantno lepo vreme? Pa bas i ne mozemo! Ja racunam bar 7 dana ozbiljne kise, ali skoro svaki dan kisicu, ako nista drugo bar skoro svaku noc... to znaci da bi bilo pozeljno mnogo cesce posmazivanje lanca, sto povlaci sa sobom mnogo vecu kolicinu sprejeva. Isto tako u slucaju off-roada, je potrebno cesto i obilno podmazivanje i ciscenje lanca.

 

Pa neka mi neko onda kaze da ova spravica nije korisna!!!

 

Oni koji se vozikaju samo po gradu i okolini, samo kada je lepo i toplo vreme i ne prelaze neke velike kilometraze, njima, naravno da ovaj proizvod nije interesantan. Ali oni koji putuju, ne mare previse za vremenske uslove, prelaze dosta kilometara, itekako je korisna i isplativa stvar!!!

 

Markone je Josephu vec sponzorisao jedan komad za put u Norvesku... moracu da ga navabim da i meni da jedan, ne kao sponzorstvo, vec na neko odlozeno placanje na rate  ;) Sta kazes Marko, hocemo se dogovoriti nesto??

 

Sve što si naveo i izračunao svima na forumu  je jasno samo što ima jedna sitnica, a to je cena od 130€. Mnogima je to jednokratno mnogo da daju bez obizra koliko ima prednosti i koliko se isplati na npr. 10.000 km + što kažeš " čiste ruke i felna ". Ako navabiš Markonea imaćeš, a ako ne da li ćeš dati 130€ ? I ako daš neće ti biti svejedno, jel´ tako ? ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

TomoB pokusava lepo da vam objasni prednost ovog uredjaja...

 

Inace iako je cena mozda malo jaka, ima jednu veeeeliku prednost. Recimo da idete na putovanje od 10.000km (kao sto cu ici ja)... dnevno se prelazi u proseku oko 500km.... u najboljem slucaju, ako imamo relativno lepo vreme, znaci podmazivanje lanca sprejem svaki dan.... Koliko podmazivanja traje jedan sprej od 500ml? Pa ne dugo, sto znaci da bi se trebali ili nositi bar 5-6 sprejeva (totalno glupavo da nam to zauzima prostor u prtljagu) ili da se na putu kupuje sprej (sto po evropi moze da bude malo skupo).

 

Scottoiler se po nekoj jednostavnoj matematici isplati relativno brzo ako izracunamo da bi za jedno ovakvo putovanje za malo bolji sprej potrebno izdvojiti oko 40-50 eura + sredstvo za povremeno ciscenje lanca + ciste ruke! (I ovo je racunica za skoro idealne uslove voznje)

 

E sad, zamislimo moje putovanje u Norvesku... koliko mozemo ocekivali konstantno lepo vreme? Pa bas i ne mozemo! Ja racunam bar 7 dana ozbiljne kise, ali skoro svaki dan kisicu, ako nista drugo bar skoro svaku noc... to znaci da bi bilo pozeljno mnogo cesce posmazivanje lanca, sto povlaci sa sobom mnogo vecu kolicinu sprejeva. Isto tako u slucaju off-roada, je potrebno cesto i obilno podmazivanje i ciscenje lanca.

 

Pa neka mi neko onda kaze da ova spravica nije korisna!!!

 

Oni koji se vozikaju samo po gradu i okolini, samo kada je lepo i toplo vreme i ne prelaze neke velike kilometraze, njima, naravno da ovaj proizvod nije interesantan. Ali oni koji putuju, ne mare previse za vremenske uslove, prelaze dosta kilometara, itekako je korisna i isplativa stvar!!!

 

Markone je Josephu vec sponzorisao jedan komad za put u Norvesku... moracu da ga navabim da i meni da jedan, ne kao sponzorstvo, vec na neko odlozeno placanje na rate  ;) Sta kazes Marko, hocemo se dogovoriti nesto??

 

Već smo se dogovorili ;)

Generalno, nije problem da se plati u više rata ali mi je problem kasnije jurcanje dužnika! Ako neko nešto pametno smisli po tom pitanju nek mi javi!

Nije nikakva tajna da bi mnogima bilo jako interesantno da ne mora odjednom da se plati. Ne znam kako da rešim to, a da ne petljam banke i ostale krvopije pa bi umesto 130 izašlo đavo ipo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja