Jump to content

Moto Zajednica

Bisage za preko rezervoara

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Bisage za na rezervoar ili ti tank panniers...

 

Zna li neko da li ima negde da se nabavi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Probaj u Pegaz moto pusti poruki Markoneu cini mi se da sam na sajmu prosle godine video takve bisage izlozene na Hondi translap koja je bila izlozena na njihovom standu.

 

Pogledaj sliku honde ako mislis na ovo Tekst koji želiš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Bisage za na rezervoar ili ti tank panniers...

 

Zna li neko da li ima negde da se nabavi?

 

Imamo ih ali nekim slučajem sam zaboravio da napravim slike i okačim na sajt. :stabre:

 

Evo opisa:

 

http://www.pegaz-mot...tails/RBSTTNKBG

 

Navukao sam neku gadnu prehladu pa ću tek u ponedeljak ako mi bude bolje ići u firmu. Tada ću i slikati torbe. Mnogo liči na ove, ali u crnoj boji:

 

903_2a.jpg903_1a.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Da ne otvaram novu temu. Oblik mog crashbara na KLE-u je jako zgodan za kacenje bocnih torba ili kofera. Moje pitan je: koliko bi to uticalo na stabilnost, ciklistiku i generalno ponasanje motora buduci da bi to predstavljalo znacajan dodatni teret na prednjem delu motora?

Verujem da estetski to ne bi izgledalo bas najbolje ali bih tim potezom izbegao pravljenje dodatnih nosaca koje bih koristio mozda desetak puta godisnje a ujedno bi mi te torbe/koferi pravile zavetrinu i cuvale od vode sa puta. Pozadi bi bio nakacen samo topcase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

FAMSA

 

Ja imam ovu tank torbu (model bez bocnih dodataka) na Stromu vec peta godina i ne bih je menjao.

Torbe su prema tipu motora (zapravo postolja, a torbe su cini mi se iste), i postoje verzije sa i bez bocnih torbi-tank panniersa.

 

http://www.famsa.it/

 

http://www.bikerworldusa.com/famsa.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Da ne otvaram novu temu. Oblik mog crashbara na KLE-u je jako zgodan za kacenje bocnih torba ili kofera. Moje pitan je: koliko bi to uticalo na stabilnost, ciklistiku i generalno ponasanje motora buduci da bi to predstavljalo znacajan dodatni teret na prednjem delu motora?

Verujem da estetski to ne bi izgledalo bas najbolje ali bih tim potezom izbegao pravljenje dodatnih nosaca koje bih koristio mozda desetak puta godisnje a ujedno bi mi te torbe/koferi pravile zavetrinu i cuvale od vode sa puta. Pozadi bi bio nakacen samo topcase.

 

Mojih dva centa, što bi rekli Ameri:

 

Teret tih bisaga za tank ne stoji na samom kormanu, već na rezervoaru - između dva točka, dve osovine. Nisam probao tank bisage, ali sam probao ogromnu natovarenu tank torbu. Puno manje ometa ciklistiku od kofera i bisaga koje se kače pozadi, iza osovine zadnjeg točka. Kada putujem, uvek najteže (a najmanje kabaste stvari) gledam da stavim u tank torbu, upravo zato što tada manje smetaju nego kada su pozadi.

 

Jedina smetnja može biti fizički - videti da li se može sve namestiti tako da fizički ne ometa zakretanje kormana, ne smeta kolenima, kao i da ne landara.

 

Avaj, s obzirom da godišnji volim provesti i sa devojkom, a i sa motorom, plašim se da će mi ovo biti sledeći korak opreme (ako ne nabavim prikolicu). :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Vincha
  • Motocikl: KLE 500

pozdrav,imam ja komplet tank torba i bisage,2500 din sam platio ako nekom treba...0642063251

 

ako nije problem okaci neke slike da vidimo kako to izgleda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Mozda neke slika ili neki link gde mozemo da vidimo nesto? Zapremina, oblik, kacenje,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja