Jump to content

Moto Zajednica

Utisci na kraju sezone

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6845 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vec polako gazimo u zimski period, doduse jos uvek se vozikamo tu i tamo ali ono glavno je ostalo iza tockova. Bice malo dosadno i nervozno tokom zime kao i uvek ali mislim da je ta pauza ipak dobra na neki nacin.

Kako vam je prosla ova sezona, sta vam je ostavilo najjaci utisak, sta ste naucili, sta bi savetovali, sta bi trebali da popravimo?

 

Smatram da bi iz svake sezone trebali izaci citavi, iskusniji, pametniji i generalno bolji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

vozim se "za sve pare" ovih dana. ne priznajem to "sezona, ne-sezona": kad god moze da se vozi po asfaltu (nema leda i nema padavina), bez obzira na temperaturu, to je to naravno, necu sad da idem da se vozim 1000km na -10 celzijusa, ali ne smatram da je kraj lepog vremena istovremeno i kraj sezone.

 

 

a najjaci utisak su mi ostavile vrucine u julu i avgustu kad sam vozio u majci kratkih rukava i imao utisak kao da je neko ispred mene ukljucio ogroman fen dok vozim.. :)))

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7085 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

sezona mi je super prosla, navozao sam skoro 8.000km i osim crknutog reglera bez drugih kvarova, napokon sam se odvozao u CG na more i to mi je ostavilo najjaci utisak, jedva cekam opet da idem, i na tom putovanju sam shvatio da u buducnosti definititvno vozim "Naked" ili "F" klasu motora. jedno je voziti 100-200km a drugo je 750km...

takodje sam naucio da motor koji ti se svidja nemora obavezno da ti i odgovara, i tu vise NEMA kompromisa pogotovo ne na stetu udobnosti i od sad mnogo vise paznje posvecujem udobnosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Sezona josh uvek nije gotova, tako da se ja vozam...

Ova sezona je za mene prva prava sezona, blizhim se 10k km za ovu sezonu, 2000km letos kroz BiH-MNE i SRB za 15 dana me nauchilo shto kazhe kolega Biker boy, udobnost je mnogo bitna stavka. sa nakeda na F shireg sedishta verujem da je moj najbolji potez.

sledecha che biti, ja se nadam bolja i nadam se bar 3-4 zamene ulja :takoje:

nisam siguran dal sam shta nauchio ili postao pametniji ali kontam vremenom chu shvatiti/nauchiti a do tada nastavljam nizati kilometre...

 

EDIT: da! nauchio sam neshto! bez kishne opreme nikuda :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

I ja se jos uvek sporadicno vozikam! :)

 

Ove sezone sam kupio svog prvog dvotockasa, polozio za A i odvozao 2000km.

 

Najveci utisak je izbegavanje sudara s karavanom, koji mi je oduzeo prednost <_< , na zrenjaninskom putu, za bukvalno 10cm. Niko nije verovao, da sam, u prkos onakvaom manevru, ostao na tockovima, a sve zahvaljujuci Skoli bezbedne voznje u organizaciji AMS.

 

Na pomenutom kursu sam zaradio i toplotni udar, a dokusurio me je "kvar" na pancevackom mostu i guranje skutera sa sve koznom jaknom i florescentnim prslukom na +35. Jedva sam dosao do OMV pumpe, gde sam poceo da se tresem, da mi se muti pred ocima i samo sam cekao da padnem u nesvest. Na srecu, iscimao sam pandura koji su punili benzin da me voze kuci. :) Kvar je bio, sjebana kapica za svecicu, cirka 200 din. :D

 

Upoznao sam neke nove ljude, a prosirio poznanstvo s nekima koje sam poznavao od ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Za mene sezona traje do decembra :moto3: , onda odmor od januara do marta -_-(zimski san) , pa od aprila opet...:moto3:

Inače, odlična sezona, do sada prešao nekih 9000 km obišao par mesta lepih mesta po Srbiji, zujanje po gradu i okolini, jedino mi žao što ne odoh na more motorom :( , nece devojka motorom, šta ćeš:neznam: .

 

Dva puta sam pao, bogu hvala ništa strašno :care: . Prvi put proklizao na travi jbg, drugi put vožnja do Bukulje uleteo sam sporo u krivinu koja ima baš veliki nagib i bukvalno se naslonio na bankinu i slomio retrovizor, ni sam neznam kako sam to izveo :lol: , ali dobro važno da je na kraju sve ispalo OK.

 

I da naučio sam da izbegavam travu i bankine, :lol: :lol: :lol:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Sezona je 365 dana ali da ne kvarim temu,

ovo mi je prva sezona, položio sam za A2 u januaru, Jawu uzeo u novembru 2010., tek sad sam je potpuno sredio (još je nisam registrovao), prešao 1700km, najdalje što sam išao je selo iza Aranđelovca, Bukovik. Prvi put sam se vozio po gradu kad sam išao na moto skup u Debeljači, pomalo (malo više) stresno, moram priznati, samo gledam ko će da me zakači, iseče i slično... Uz to, Jawi ne prija stani - kreni vožnja. Prva vožnja van mog mesta je bila do Avale u 11 uveče po kiši i magli, beše maj ako se ne varam. Na toj istoj Avali sam prvi put pao tako što sam namerno hteo da blokiram zadnji točak i Jawa me izbacila na highside. Drugi put sam pao 3 sata kasnije, trenutak nepažnje je bio u pitanju i blokiranje prednjeg točka (oba pada su bila negde u drugoj nedelji vožnje), 20kmh, slomio retrovizor i iskrivio nosač fara, izgulio dlan :) Gledao sam jednog od najboljih ortaka kako pada ispred mene, na sreću bez posledica...

 

Sve u svemu, naučio sam dosta, što o vožnji, što o mehanici (motor je bio poprilično zapušten kad sam ga kupio pa sam ga više sređivao nego vozio), sledeće "sezone" ću biti potpuno spreman što se tiče opreme, registracije i slično, želja mi je da obiđem Srbiju "uzduž i popreko" :) Za mene vožnja tek počinje! :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

U Grcku na more, u Sarajevo na cevape, obisao celu Srbiju, nijedan kvar, nikakav incident, prodao sam motor pre par nedelja. Najveci utisak je naravno to sto sam po prvi put na more isao motorom.

Kad budem kupovao sledeci motor bice iskljucivo iz redova po mnogim nepostojece vrste motora PUTNI ENDURO! :) Stignes u Grcku, sidjes sa motora i nisi umoran uopste. Obuces kupace gace i pravac plaza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Lepa sezona za mene. Isao sam na odmor sa zenom, presli oko 2500km. Kasnije sam imao vikend voznju do Budve i jos par voznji po Srbiji.

 

Na te asfaltne voznje, ima samo puno offroad voznji sto mi je posebno prijalo, a o napredovanju necu ni da pricam.

 

Sve u svemu jako kvalitetna i zabavna sezona za mene! Obzirom da sam nasao jako dobro BJB drustvo za voznju, ocekujem da ce iduce godine biti jos bolje! JEDVA CEKAM! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1113 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Meni je ovo bila prva prava sezona.

 

Kupio sam dva motora, prvi put izlazio iz grada, i prešao par hiljada km po Bgu.

 

Nabavio i dosta nove dobre opreme, mnogo bolje nego ranije.

 

Ja sam generalno prezadovoljan :takoje:

 

ali za mene još nije gotova sezona. sve dok nema snega meni je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Moju sezonu je difinitivno obelezio nedostatak novca i gomila neostvarenih zelja (putovanja) :'(

Presao sam nesto oko 4.500 km od toga najvise na Fruskoj Gori koju sam konacno izvozao celu uzduz i popreko (pricam naravno o OFF-u (laganom :moto3: )).

Dominator odlican vredi svaki euro. Nijedan kvar, nijedno ostavljanje u vukojebini a bas ga nisam stedio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Ko kaze da je kraj sezone :hej: ,salim se malo,mada ja se vise navozah ovih jesenjih dana nego tokom leta. Posle svega sta reci,predjenih 6000 km na asvaltnoj podlozi,definitivno off road nije za mene. I naravno jos jednom sezona jos uvek traje :moto3: . Najvaznije da je bilo bez padova i kvarova :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Sto se mene tice sezona je gotova. Juce sam izvadio akumulator. Ja nisam u sadistickom fazonu da se smrzavam ili natrontavam da bih mogao da vozim opusteno. Ja sam ipak komformista i volim da uzivam u lepom vremenu i voznji.

Ova sezona mi je bila nikad bolja, nisam napravio puno km-a oko 6000 km ali od toga je bilo preko 3500km bilo po Italiji i van zemlje. Tako da sam vise nego zadovoljan, daj boze da svake godine napravim oko 3000km ali da je neko lepo putovanje preko.

Sada ostaje da skupljam pare za neku sledecu turu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

lepa sezona sve u svemu. jos nije gotova, nadam se da ce me vreme posluziti bar dok ne proradi novi most preko save u Bg. kolima stvarno ne mogu kroz centar vise.

 

malo sam se vozio ove godine, samo nekih 15 hiljada, mnogo manje nego prosle godine :( jbg kupio sam motor, pa se tu istrosio.

 

sta sam naucio? pa da nije trebalo matorcima da dajem kola preko leta. tolko su se navikli na nemacki auto (inace voze samaru iz osamde's i neke) da sad ne mogu da dodjem do auta rodjenog. Pre me keva stalno pitala, jao sine pa jel nije 'ladno za motor. a sad je u fazonu, ma sta 10c?! pa vidis da sija sunce :lol:

 

drago mi je sto nisam poceo da se kurcim, s obzirom da mi je ovo druga sezona. nego lagano i vozim za svoj gros.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Prva polusezona se nesto vecom masinom. Za 4 meseca sam presao 2000km. Znaci vozio sam dosta vise nego ranije sa tomos bt-om i utisci su da ima dosta bezobranih vozaca koji uopste ne postuju motocikliste. Nije bilo padova i kvarova na masini tako da sve u svemu zadovoljan sam, a za sledecu godinu bih voleo i na duze ture da odem u drustvu jos nekog motora i naravno saputnice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

Ja sam ove sezone uzeo nov (polovan) motor u aprilu. Na njemu original auspuh, koji me baš smarao tokom cijele sezone-em ružan, em tih, em kao da guši motor. I tako sam skroz jurio neki povoljan top i kupih ga sinoč-TERMIGNONI. Jutros stavio i naravno danas se provozao. Jest da je malo pohladno za vožnju ali zvuk je perverzija. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sezonom sam delimicno zadovoljan. Prvo ono cime nisam zadovoljan: imam upisanu gomilu lokacija unutar Srbije koje nikad nisam video i koje sam planirao za ovu godinu. Na zalost, brojne komplikacije sa zdravljem, poslom, hronicnom besparicom su ucinile da se to premesti za sezonu 2012. Spisak ostaje na desktopu za proucavanje i dopunjivanje.

 

Sa druge strane, presao sam oko 25000km, sto je ispod mog proseka, ali opet dosta. Napravio nekoliko voznji koje su mi donele ekstremno zadovoljstvo - voznja do Banje Koviljace i Bijeljine na pocetku sezone, neopisivo lepa voznja po Bugarskoj tokom jula i fenomenalnih nekoliko dana Kucaja tokom septembra. Te tri voznje su uklonile gorak ukus 2011-te.

 

Tokom zime grejace me saznanje da u sledecu sezonu ulazim sa odlicnim motorom, novim gumama, kupljenim koferima i TCX Infinity GoreTex cizmama. Raduje me i sto tokom zime ostajem bez par velikih kredita koje placam vec pet godina. Nazire se svetlo na kraju tunela :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Prosek je oko 30000 ali je bilo i vise. Motor mi je preko leta jedino prevozno sredstvo, auto ne vozim. Svaki dan do posla i nazad imam preko 50km, plus obaljanje nabavke za kucu, plus planirana putovanja, plus... Nije to tako puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

dace Bog da i meni bude tako shugava sezona kao tebi pa da predjem 25000 :lol: :lol: :lol:

 

svaka cast lalajko, lepa je to kilometraza :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Oko 3.000. Tja... Od posla do kuce 700-800 metara(zavisi kojim putem idem)...u suprotnom pravcu obicno dosta vise(jer ko ide odmah posle posla kuci :hej: ) Mali grad tako da po gradu ne vozim niti koristim motor kao prevozno sredstvo. Dakle to je bilo 3.000 cistog uzivanja :moto3: Malo ali slatko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja