Jump to content

Moto Zajednica

Poginuo Marco Simoncelli na MotoGP-u Malezije

Recommended Posts

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Malo mozda nije vreme i mesto ali ovaj vikend je uzasan. Mislim da su motori prebrzi a gume preocajne i da je to uzrok cestih padova. Nemogu da poverujem da nece biti Marca vise. Ova godina je odnela previse zivota u auto moto sportu. Crna godina... previse povreda .... i nesreca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Tragedija na MotoGP trci za Veliku nagradu Malezije: Marco Simoncelli, vozač San Carlo Honda Gresini tima, preminuo je u od povreda koje je zadobio u udesu.

Mladi italijanski vozač je u drugom krugu današnje trke na stazi Sepang izgubio prednji kraj svog motora, i pao je na stazu. Na njega su naleteli Colin Edwards i Valentino Rossi, koji nisu mogli da ga izbegnu. Simoncelli je ostao da leži na stazi, bez kacige na glavi, Edwards je završio na travi, a Rossi je uspeo da se vrati na stazu.

 

Simoncelli je na kratko nakon nesreće došao svesti, ali su povrede bile veoma teške, pa je preminuo u medicinskom centru na stazi. Trka u Maleziji je otkazana.

 

Marco Simoncelli je preminuo u 24. godini života.

 

pocivaj u miru legendo.:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Gledao sam, video sam da skliznu, opasno naletese na njega, ali sve sam cekao da jave da je ipak sve o.k. ali..jbga, ode momak, divlji u sedlu, lavljeg srca i sigurno bi bio jedan od buducih sampiona.

Tuga.

Pamticemo ga !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Skupljen(Vladimirci)
  • Motocikl: Sachs Mad Ass 125

ode momak, divlji u sedlu, lavljeg srca i sigurno bi bio jedan od buducih sampiona.

Tuga.

Najbolji opis u jednoj rečenici...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Neka ti je laka crna zemlja.... Vozi se putevima nebeskim... Pamticemo te kao pravog fajtera. MotoGP ce biti dosadniji bez tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6324 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

U temi koja je posvecena samoj trci,jedan od kolega je rekao nesto sa cime bih mogao u potpunosti da se slozim,a to je da je ovaj tragican slucaj prouzrokovala serija nesrecnih okolnosti..

Gledajuci trku uzivo sa italijanskim komentarom,bio sam eto svedok i ja...necega sto isprva zaista nije moglo da se objasni.Od tog trenutka pa sve do zvanicnog proglasa od strane zvanicnika Dorna-e da Marko vise nije sa nama,mucna i vrlo neprijatna atmosfera zavladala je na pisti i oko nje,pa je moglo da se predpostavi da je situacija izuzetno teska.Novinari u kabini,vidno potreseni pokusavali su drhtavim glasovima da nastave svoj nimalo prijatan posao.Marko je u lokalni zdravstveni centar dosao bez svesti i sa srcem koje je vec stalo.Prilicno dobro opremljena ekipa pokusavala je bezuspesno sa ga reanimira sve do 16:56 po lokalnom vremenu kada je proglasen mrtvim...10:56 po nasem.

Sta reci drugari...

Dok vest nije konacno izasla u javnost,pokrenuta je polemika o tome ko je kriv.Gume,elektronika,razne druge teorije...Sve je to rekao bih bio samo nacin da se odagnaju misli od necega sto je mozda odmah u startu izgledalo krajnje tesko.

Smrt je ponovo pomirila sve,odnevsi sa sobom sigurno jednog od onih koji je u buducnosti mogao da ucini da se ponekad dignemo sa stolice od uzbudjenja,priredjujuci spektakularne trenutke...mozda i uz koju polemiku.

Danas nam je eto to priredio po poslednji put.

Kao coveku i ljubitelju moto sporta,izuzetnio mi je zao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja