Jump to content

Moto Zajednica

MotoSport vesti za sezonu 2012

Recommended Posts

  • Drug član, 2313 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

znam tocrank ali i sam znas koliko love treba uloziti u seriski motor pa imao i 10 litra vise od fabrickog da bi bio konkurentan.

treba li da napominjem koliko love treba "baciti" na sbk agregat koji je 3-4 sekunde sporiji od moto gp masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12921 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Sporiji od koga? Stonera? Pa on im i nije cilj. Cilj im je da do kraja godine stignu satelite. Evards je danas vozio 3.8 sporije od Stonerovog pol-a proletos i svega 2.4 sporije od Rossi-a na istoj QP. Prvi test posle teške povrede, tek su sa ergonomijom završili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Cilj im je da do kraja godine stignu satelite

 

Slažem se. Verovatno će to biti SBK mašine sa po još kojim delom koji je zabranjen u SBK. U principu, bez pneumatskih ventila nemaju šta da traže, pa verovatno zato DORNA i hoće da ukinu tu opciju i za fabričke timove 2013. To će biti korak unazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Cilj im je da do kraja godine stignu satelite

 

Slažem se. Verovatno će to biti SBK mašine sa po još kojim delom koji je zabranjen u SBK. U principu, bez pneumatskih ventila nemaju šta da traže, pa verovatno zato DORNA i hoće da ukinu tu opciju i za fabričke timove 2013. To će biti korak unazad.

Mislim da Dorna neće ići toliko daleko da proizvođačima zabrani napredna tehnička rešenja poput pneumatskih ventila - dovoljni su standardizovan ECU i limitator obrtaja - već će to biti zabranjeno CRT timovima, da bi im razviće mašina bilo jeftinije, a i da ne bi mogli da se trkaju ravnopravno protiv fabričkih timova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12921 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Zbogom egzotiko! Jel ovo napokon Yamaha u Ducati oklopu koju su Rossisti toliko čekali. Prvo su tokom sezone promenili zadnju viljušku, pa su dodali parče alu rama da bi na kraju dobili ovog križanca između Y i D. Yamaha Dezmo ili Ducati M1... sve jedno, to bi trebalo da vrati Rossi-a u vrh MotoGP-a.

post-7878-0-83218300-1322310483_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4979 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

sve jedno, to bi trebalo da vrati Rossi-a u vrh MotoGP-a.

Nisam baš siguran da će ga to vratiti na vrh jer ako pogledamo sezone 2008 i 2009 kada je bio u top formi, bez povreda i na tip-top sređenoj mašini, na Yamahi opet je imao velikih problema sa Stonorom i Lorencom. Podijuma će sigurno biti, na žalost Marko je otišao a Andrea je prešao u Tech3 znači njegovo uobičajno 6-7 mesto ove godine će biti sigurno 4-5 sledeće godine. U ovom trenutku ne vidim realne šanse da bude brži od Lorenca a pogotovo od Stonera bez obzira na sve moguće i nemoguće prepravke koje će napraviti na Dukatiju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Staro selo

sve jedno, to bi trebalo da vrati Rossi-a u vrh MotoGP-a.

Nisam baš siguran da će ga to vratiti na vrh jer ako pogledamo sezone 2008 i 2009 kada je bio u top formi, bez povreda i na tip-top sređenoj mašini, na Yamahi opet je imao velikih problema sa Stonorom i Lorencom. Podijuma će sigurno biti, na žalost Marko je otišao a Andrea je prešao u Tech3 znači njegovo uobičajno 6-7 mesto ove godine će biti sigurno 4-5 sledeće godine. U ovom trenutku ne vidim realne šanse da bude brži od Lorenca a pogotovo od Stonera bez obzira na sve moguće i nemoguće prepravke koje će napraviti na Dukatiju.

Nikad ne reci nikad ! Stari je to lisac , voleli ga il ne voleli !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Zaboravili smo da postoje i drugi šampionati osim MotogP-a . Poslednje dve godine su bili dosta zanimljiviji za gledanje.

Melandri BMW, Hopkins Suzuki, Laverty Aprilia itd.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5414 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Sljedecu SBK sezonu tipujem na nebazdarenog Hopkinsa. :moto3:

 

A ovo za genetski inzinjering u Ducati timu, pa ne znam, volio bi da se vrati u vrh, zaigrali su loto, pa vidjecemo sta ce izvuci. Samo ne bi volio da bude smaracka sezona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12921 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Imam neki osećaj da će BMW biti bolje plasiran od Dukatija :Mina:

 

 

Misliš na WSBK ili na MotoGP. Ili na oba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

BMW će biti gadan protivnik svima ako se odluči za Magneti Marelli elektroniku.

 

Mozes li malo opsirnije, interesantna je tema. Ciju elektroniku BMW sada koristi? Zasto je Mareli elektronika bolja, postoje li neke reference??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

BMW će biti gadan protivnik svima ako se odluči za Magneti Marelli elektroniku.

Mozes li malo opsirnije, interesantna je tema. Ciju elektroniku BMW sada koristi? Zasto je Mareli elektronika bolja, postoje li neke reference??

BMW koristi svoju elektroniku, koju je sam razvijao, i koja očigledno ne funkcioniše najbolje. Bije je glas da je neverovatno kompleksna za podešavanje, i da uzrokuje brže trošenje pneumatika. Magneti Marelli elektronika je slobodno možemo reći - industrijski standard. Svi timovi na gridu je koriste. Sličan problem je imala i Honda u MotoGP-u kada je koristila svoju elektroniku koja je poreklom iz F1 (mislim da je isti slučaj i sa BMW-om) i koja je "pregruba" za motocikl.

 

Priča se da je BMW pored Magneti Marelli elektronike testirao i Cosworth Pi sistem. Ovo testiranje im je faktiki služilo da uporede nekoliko sistema sa svojim, i biće vrlo interesantno videti za šta se BMW odlučio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin
Speed prenosi da je Marlboro odnosno Philip Moris ekstremno nezadovoljan Ducatievim rezulatima sada već prošle sezone. Ovo nije nimalo naivna vest, Ducati je jedini proizvođač kojem sponzor finansira skoro ceo MotoGP projekat, a da se ovo već odrazilo na sve timove u premijer klasi, pokazuje i činjenica da su se pravila o testiranju za narednu sezonu već promenila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Imam neki osećaj da će BMW biti bolje plasiran od Dukatija :Mina:

 

 

Misliš na WSBK ili na MotoGP. Ili na oba?

 

Konkretno sam mislio na MotoGP i uvek hiperaktivnog čikicu Edwardsa, mada kad si već postavio takvo pitanje, ne bi bilo čudno da se i u WSBK desi isto. Čak šta više, za Melandrija ću navijati u predstojećoj sezoni. Red bi bio da osvoji neki šampionat na desetogodišnjicu od krune u 250ccm. A posle da potpiše za Suzuki (gde :staa:) da kompletira proizvođače. Jahao je skoro sve odreda: Hondu, Apriliu, Yamahu, Ducati, Kawasaki, a dogodine i BMW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12921 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

 

Nije mi jasno šta ovaj Sandro Cortese čeka?! Trebalo je još prošle godine da pređe u Moto2. Švabo je, našlo bi se i motora i sponzora. Nije valjda mislio da će da uzme titulu pored Terola? Ili sledeće pored Viñalesa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5414 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Cika Edwards kaze da sve u svemu CRT je bolji nego sto je ocekivao, da su sada na otprilike 65% puta do ciljane forme. Kako kaze tih preostalih 35% je elektronika. Da za razliku kad je sjeo na Apriliu, sada zna sta treba da radi i gdje da trazi te stotinke, sekunde. I da je zadovoljan sa svojim novim sefom tima. I na kraju kaze da je zadovoljan dosadasnjim napretkom, ali da to cilja treba jos mnogo rada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

SBK Rezultati Unofficial day 2 times: 1. Haslam (BMW) 1'43"2; 2. Laverty (Aprilia) 1'43"3; 3. Badovini (BMW) 1'43"4; 4. Biaggi (Aprilia) 1'43"6; 5. Davies (Aprilia) 1'44"2; 6. Melandri (BMW) 1'44"3; 7. Camier (Suzuki) 1'44"7; 8. Fabrizio (BMW) 1'44"9; 9. Seeley (Suzuki) 1'46"1.

http://www.worldsbk....y-on-day-2.html

Melandri je radio vise na setup-u,nije jurio vreme ali ce ... sutra.

Mislim da je Laverty-u bas legla piccolo Aprilia. Jos da sacekamo maleroznog Hopera! Hoce li Ducati terati novu Panigale ili ostaju pri 1198 iz 2011.te? Mislim da je za Panigale jos rano i da mora da ispuni uslove da bi ucestvovao u SBK-u?! Broj prodatih motora ili tako nesto? Ako se ne varam?

Haga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12921 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
Hoce li Ducati terati novu Panigale ili ostaju pri 1198 iz 2011.te? Mislim da je za Panigale jos rano i da mora da ispuni uslove da bi ucestvovao u SBK-u?! Broj prodatih motora ili tako nesto? Ako se ne varam?

Haga?

Ne varaš se, ali broj nije neki. Možda 500 ili tako nešto i mislim da ne moraju do početja takmičenja da ih prodaju već ima neki rok u toku sezone. Ma to im nije problem, pitanje je kako je markentinško odeljenje zamislilo ulazak 1199 na scenu.

 

Stvarno, šta je s Hagom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2896 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998
Hoce li Ducati terati novu Panigale ili ostaju pri 1198 iz 2011.te? Mislim da je za Panigale jos rano i da mora da ispuni uslove da bi ucestvovao u SBK-u?! Broj prodatih motora ili tako nesto? Ako se ne varam?

Haga?

Ne varaš se, ali broj nije neki. Možda 500 ili tako nešto i mislim da ne moraju do početja takmičenja da ih prodaju već ima neki rok u toku sezone. Ma to im nije problem, pitanje je kako je markentinško odeljenje zamislilo ulazak 1199 na scenu.

 

Stvarno, šta je s Hagom.

 

Ducati je jos pre zvanicnog predstavljanja 1199 rekao da ce se taj motor trkati u stoku 2012, a tek 2013 u WSBK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12921 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

mora da ispuni uslove da bi ucestvovao u SBK-u?! Broj prodatih motora ili tako nesto? Ako se ne varam?

 

 

Ipak smo se varali. Za proizvođače koji prvi put učestvuju u WSBK potrebno je da PROIZVEDU 125 primeraka dok je za novi model proizvođača koji je već učestvovao neophodno da PROIZVEDE 250 primeraka. Ne moraju da prodaju ni jedan jedini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja