Jump to content

Moto Zajednica

Brzinomer na Africi, Transalpu, Dominatoru

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Vec jedno 15tak hiljada kilometara vozim bez brzinomera, prvo sa GPS-om, u zadnje vreme sa onim malim brzinomerom sa bicikla i sve zbog one male plastike koja se nalazi u puzu.

 

Jos prosle godine sa je zamenio , i posle nekoliko hiljada kilometara opet se unistila. Da li sam ja lose stavio, ili jednostavno, ta plastika nije bila bas najbolja ne znam, ali znam da sam platio valjda oko 3500din. za tu igrariju.

 

Ovih dana me zove majstor, kaze nabavio je vise komada tih zamenskih komada, ali napravljenih od bronze, tako da racunam puno kilometara do sledece zamene. Zaboravio sam da slikam, ali izgleda isto kao i original, samo je drugi materijal. Inace platio sam ga 2000din. Jeftinije i nadam se dugotrajnije od one Hondine plasticne gluposti.

 

1e5e888da568dcee80c86dd03d0ba6de.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp - Brunhilda

Odmah se javljam za jedan. :moto3:

Pre tri meseca sam kupio transalpa i do sad sam non stop isao 0kmh :jee:

Bas bih voleo da znam koliko idem.

Jel moze neki kontakt tel ili email...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Nemojte da ste sigurni da će mesing trajati duže od plastike. Verovatnije mi je da taj koji ti je to pravio prvi put nije imao pravu plastiku. Naime postoji plastika koja je namenjena baš za izradu zupčanika i verujte mi može da traje duže nego čelični zupčanik. Naravno ona se uparuje sa posebnim čelikom. Sve je to neko već proračunao. Samo treba paziti da taj par zupčanike uvak bude podmazan i sa odgovarajućom masti.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Taj sto mi je prvi put pravio zove se Honda, i uredno je bilo podmazano, a opet nije trajalo. Ja cu probati ovako, vise imam poverenja, ako nista, tu je uvek ovaj brzinomer od bicikla. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 921 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

E jbga gde si bio ranije. Ja taj plasticni deo moram skidati svakih 1500-2000 km i budziti ga da ponovo proradi.

Kod mene nisu crkavali zupci na tom plasticnom delu vec ona dva plasticna pipka sto se naslanjaju na metalne pipke u tocku (pogledati sliku). Posto mi je bilo mnogo da dajem 3500 din par puta u sezoni ja sam taj problem resavao prostim nalemljivanjem novih plasticnih pipaka na taj plasticni deo i brzinomer bi ponovo proradio do sledeceg crkavanja (1500-2000 km).

E sad malo o uzroku ovog veoma iritantnog problema. Pregledao sam ceo sistem (metalni prsten, ceo pinjon, sajlu i brzinomer) i ustanovio da je problem u prasini koja usled mnogobrojnih OFF voznji :moto3: udje u pinjon i zablokira (zapece) taj plasticni deo tako da onaj metalni prsten sa pipcima u tocku samo prodje kroz njega i pokida ga.

post-1306-0-98641700-1318709613_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Kod tebe Bane je izgleda problem sa onim metalnim okruglim prstenom koji pokrece tu plastiku. Naime, 2 metalna zuba na njemu ne nalezu dobro na plasticne i trose ih. Imao sam identican problem. Ispostavilo se da je taj metalni prsten deformisan i pitaj boga od cega je bio. Ciscenje i podmazivanje povremeno ne skodi, naravno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 921 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Taj metalni prsten je meni od pocetka bio sumljiv jer je delovao malo deformisano ali ga nisam hteo dirati jer radio posao (bar prvih 1000-2000 km).

Da li si ti menjao taj prsten ili si ga samo malo ispeglao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

original plasticni zupcanik ima da se naruci i kupi u delti, i nije mnogo skup, oko 2050-2100 dinara je za afriku RD04 ja kupio pre 2-3 meseca...

 

P.S. imam viska jedan original hondin ali za shadow-a potpuno isti kao za afriku, samo zubi okrenuti u kontra stranu (greskom ga kupio) i sad bih ga prodao pa ako nekom treba nek se javi (cena dogovor)... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

nije resenje napraviti taj plasticni deo od bilo kakvog metala, doduse na starijim hondama je bio ali su shvatili da ako zaglavi hoce puz u pinjonu da ode i onda mora da se menja ceo pinjon sto je trosak od preko 100e

treba dobro proveriti taj metalni deo na tocku prvo a to se primeti na plasticnom delu ako je sa unutrasnje strane pojeden cak i malo, sledece sto treba proveriti je puz unutar pinjona ako ima bilo kakvog lufta ne valja, najcesce dobija luft po osi okretenja a to se utvrdi tako sto spicanglama uhvatis onaj mali metalni deo sto pokrece sajlu i vuces napred nazad, generalno ne bi trebalo da ima imalo lufta ali sve ispod 1mm moze biti (a i ne mora) prihvatljivo, ako tu dobije lufta resenje je da se pinjon probusi sa donje strane i ureze navoj i stavi saf sa maticom koji ce smanjivati luft (paziti da se ne stegne previse)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Kod tebe Bane je izgleda problem sa onim metalnim okruglim prstenom koji pokrece tu plastiku. Naime, 2 metalna zuba na njemu ne nalezu dobro na plasticne i trose ih. Imao sam identican problem. Ispostavilo se da je taj metalni prsten deformisan i pitaj boga od cega je bio. Ciscenje i podmazivanje povremeno ne skodi, naravno ;)

 

Meni je stradao taj metalni prsten. Za divno cudo, u centru S su imali na stanju, kostao je 240 dinara! Mozda bi i njega trebalo zameniti, ocistiti i podmazati puz na pinjonu i trebalo bi sve da je ok. Sigurno je jaci materijal bolji od plastike, ali mozda bi stvorio problem u pinjonu, sajli, cajgeru u slucaju zaglavljivanja? :neznam:

 

PS

 

imam nov neraspakovan plasticni puz viska...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Mogu da ti dam za RD03 ako ti to nešto znači. Možda je isti, a možda i ne. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Dakle za RD03:

  • ceo sklop (plastični zupčanik, podmetači....) 44800-MK5-013
  • Samo plastični zupčanik 44806-KF0-000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Otišao mi kilometar sat. Verovatno je pinjon pa eto mi troška i posla. Uradiću ja to ali ako se to tako često kvari a košta oko 25 eura možda je bolje da kupim ovako nešto. To imam na bicikli ali neznam kako na motoru funkcioniše?

Je li ovaj za motor drugačiji,krupniji,šta li?

http://www.louis.de/_30fbe223ae2499e9f1b7d8f1fe6b3e83f2/index.php?topic=search&searchterm=10034543&cmd.x=0&cmd.y=0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Dobro. Malo tražio po internetu i našao rešenje. Montirao sam moju sigmu sa bicikla. Morao sam da produžim kabl. Poluprečnik prednjeg točka je 35 cm x 2 x 3,14 = 2198. To sam ukucao pa ću ga danas testirati. Rastojanje mora da je manje od 5 mm da bi detektovao signal.

Testirao ga i radi odlično. Ostaje samo da ga poteram preko 100 km/h da vidim da li meri i treću cifru?

Dodao: Testirao danas, pokazuje i preko 100 km/h, meri na pola kilometra. Vrlo precizno. Zadovoljan sam, ostaje na transalpu i kad sredim puža. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ova akcija ceka i mene. Vec treci put mi "crkava" pinjon, odnosno onaj plasticni ulozak i malo mi je vec pun *urac tog sranja. Poslednji put sam skinuo ceo pinjon, rasturio ga, podmetnuo jednu sajbicu da smanjim hod tog puza gore dole, napunio mascu i ... nije proslo tri meseca, crce opet!

 

Trandza dobija SIGMU, odnosno neki UNION i cao! Ako neki buduci vlasnik bude hteo neka se bavi time, ja necu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ova akcija ceka i mene. Vec treci put mi "crkava" pinjon, odnosno onaj plasticni ulozak i malo mi je vec pun *urac tog sranja. Poslednji put sam skinuo ceo pinjon, rasturio ga, podmetnuo jednu sajbicu da smanjim hod tog puza gore dole, napunio mascu i ... nije proslo tri meseca, crce opet!

 

Trandza dobija SIGMU, odnosno neki UNION i cao! Ako neki buduci vlasnik bude hteo neka se bavi time, ja necu.

Sredio puža ali mi "sigma" ostala i super radi. Posle 200 km pređenih razlika je 4 km(2 km na 100). Znači super precizna. A ima i druge funkcije,recimo sat je tu,štoperica i slično...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1124 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Centar S

http://www.centars.rs/kontakt.html

 

Sto se tice pinjona tj puza...ako se izbije osovinica i ispod nje postavi tanka podloska problem pinjona je 99% resen. Najveci razlog crkavanja pinjona jeste ne podmazanost sajle + sajla nije postavljena kako treba...tj mnogi majstori nakon skidanja tocka ne vrate sajlu da ide u blatobran vec je skarabudze i onda posle problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Delta Auto je uvoznik i serviser Honde u Srbiji, ako nemaju taj plastični zupčanik - pinjon, naruče i stiže za nekoliko dana. Cena je nešto iznad 2000 dinara.

 

http://www.deltaauto.rs/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Cekaj sad, pa Marre reklamira Centar S, a Arakis Deltu? :stabre:

 

Salu na stranu, kada sam zvao da proverim cenu, Delta je bila skuplja i nisu imali na stanju. Mislim da je sada 2200 u centru S. Mozda bi bilo dobro da se zajedno sa podmazivanjem sajle u zatezivanjem metalnog puza promeni i metalna podloska koja stoji uz tocak i koja vrti taj plasticni puz. Ako ima luft, moze da pojede ona 2 pipka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
:) Meni je Delta na 2 km od kuće a Centar S na 15...taman za tu razliku u ceni (ako je ima) potrošim benzina do tamo i nazad :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 921 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Mozda bi bilo dobro da se zajedno sa podmazivanjem sajle u zatezivanjem metalnog puza promeni i metalna podloska koja stoji uz tocak i koja vrti taj plasticni puz. Ako ima luft, moze da pojede ona 2 pipka.

 

Kod mene je upravo taj metalni prsten i bio problem. Pre mene je bio valjda nesto budzen pa je bio isuvise ostar i pri najmanjem zaglavljivanju sajle je jednostavno prolazio kroz ta 2 plasticna pipka.

Malo sam ga preradio i za sada sljaka (vec oko 3.000 km) ali bi ipak hteo da ga zamenim pa me interesuje gde se to moze nabaviti.

 

I jos nesto.

Ostao mi je problem drhtanja kazaljke do nekih ~70 kmh a posle toga se smiri pa me interesuje da li je uzrok tome brzinomer, sajla ili pinjon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja