Jump to content

Moto Zajednica

yamaha dt 125, suzuki ts 125, kawasaki kdx 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

pozdrav!! planiram da kupim svoj prvi motor pa bih molio za malu pomoc oko odluke od iskusnijih clanova!! posto volim off road i imam dzip hocu da kupim neki cross koji mogu da vozim i po gradu a bogami i po planini :moto3:!! posto mi je prvi motor odlucio sam se za 125 2t masinu, gledao sam nesto po oglasima i ono sto se meni svidja i odgovara cenovno su yamaha 125 dt, suzuki ts 125 i kawasaki kdx 125 97-00 god!!! voleo bih da mi kazete koje su mane i vrrline ovih motora i koji je odprilike najbolji, iskreno meni se naj vise svidja yamaha!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Ja nebi rek'o da će to da valja za po gradu, al' šta ja znam i ja sam tek početnik. Imam neku 2t traktorčinu al' se ne bih usudio da je vozim po asfaltu, otima se mlogo. Neka kaže neko iskusniji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Uzmi koji hoces, svi su skoro isti, samo trazi u sto boljem stanju. Ja sam imao Suzuki TS i samo reci hvale imam za njega. Predpostavljam da ces da trazis nesto u cenovnom rangu od oko 1000e, tako da ti se ne isplati stavljati supermoto felne i gume, jer ce te to izaci jos oko 300e, a moze da se lepo vozi i sa enduro gumama po asfaltu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

ako gledas 125tice mogu da ti kazem da nemas neki ogroman izbor jer stvari stoje ovako:

honda mtx125 i yamaha dt125 oko 100kg tezine, imaju jako slab ram i neznu konstrukciju a i same masine su nejake u naj jacoj varijanti ne prelaze 18ks

e sad tu je kategorija iznad, motori od preko 20 ks a to su sledeci:Suzuki ts125-115kg 22ks,Kawasaki KDX125 tezak 107kg sa 24ks-a i sa ubedljivo najacim ramom i samom konstrukcijom ubedljivo naj boljim vesanjem od svih 125tica,Honda crm125 sa 28 ks-a ali nekako slabasnim ramom,i kao naj jaca varijanta Aprilia rx125 sa celih 32 konja tezinom ispod 90kg alu zadnjom viljuskom i USD prednjom viljuskom ,motor Rotax 123 koji se nalazi i u apriliji rs koje ima koliko oces i delova za nju ima na svakom malo boljem moto otpadu...tako da promozgaj dobro pre same odluke,pune kroseve zaboravi na prvom mestu zbog toga sto su stvorene za cross stazu a ne za sumu,jer njihov obrtni momenat i snaga u izobilju koja je u sumi ne upotrebljiva i totalno ne kontrolisana a zaglavljivanje u blatu i slabo provetravanje kroz njihove hladnjake koji su koncipirani za stazu gde se bukvalno leti...a ne za sumu gde se jedva kreces a obrtaji i napor su veliki te samim tim je i pregrevanje istih ne minovno....

Ali jedan save sto se tice hard enduro motora gledaj da preskocis 125tice jer su za planinu nedovoljno jake ca i u najvecoj varijanti od 30ks-a jer 125 vrti u naj visljim obrtajima a tu se uvek desi da prokliza i da ne izadjes tamo de si planirao...ako imas strpljenja i prosiris novacani fond preko tih 1000eura ja cu uskoro prodavati moj Kawasaki KDX250r,koji je ultimativna hard enduro sprava,ima tezinu od svega 107kg,plasticni rezervoar,nema akumulator,kontakt bravu,kilometar satove i ostale drngulije koje u sumu i planinu samo smetaju,ali ima 40ks-a koji su vise nego dobro rasporedjeni...motor vuce iz niskih obrtaja(kao cetvorotakti)ima pet brzina te stalno saltanje kao kod 125tica nije potrebno...vuce toliko jako da jedva mozes da se drzis na njemu,suvisno je opisivati motor koji je duzi niz godina bio pobednik na naj tezim Hard Enduro takmicenjima(ROOF OF AFRICA...)....pozdrAV I dobro razmisli pre same odluke

post-11791-0-13637400-1315468728_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Druze,od pomenutih sam imao Yamahu DT i to 3 komada,po meni extra motor,za svoju kubikazu ide perfektno,lep je i sve u svemu moj glas za njega,ove ostale nisam vozio pa ne mogu da kazem nista o njima,pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

prilikom kupovine predjasnih motora probao sam i vozio sve 125tice gor pomenute i sve 125tice pune kroseve japanske proizvodnje(cr,rm,kx,yz) te iz iskustva govorim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ja nebi rek'o da će to da valja za po gradu, al' šta ja znam i ja sam tek početnik. Imam neku 2t traktorčinu al' se ne bih usudio da je vozim po asfaltu, otima se mlogo. Neka kaže neko iskusniji.

 

Normalno da se otima kad vozis yz 250 :), ovo sto vitara trazi je dostaaaa slabije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

prvo hvala puno dr kolewu na ovako detaljnom odgovoru upravo takav sam odgovor trazio :care:!!

drugo ne bih uzoma nista jace od 125ce jer sam pocetnik sto se motora tice pa dok ne udjem malo u fazon mislim da ce mi to biti sasvim dovoljno za voznju do posla i i vikend po seoskim putevima i sumi tako da mi treba i motor koji ima full signalizaciju a za posle cemo viditi ;)!!

po ovome izgleda da je kawasaki najbolja masina u svemu samo da se saceka neki ocuvan sa ok cenom!!

kakve su aprilije po kvalitetu, jer mogu da pariraju japancima??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

jos jedan glas za suzuki 125 Ts ako ides i do posla a put ne ide kroz sumu onda je suza ko zmaj ako je put kroz sumu onada kawasaki:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

A zasto mislis da TS ne moze kroz sumu? TS je takoreci hard enduro ;)

PS. Garantujem ti da suzuki TS ide mnogo bolje od KDX125, bar moj je isao bolje od 3 kdx koja sam probao. A i mnogo je lepsi i kvalitetnije uradjen plos sto ima dosta bolje ogibljenje od KDX-a ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

A zasto mislis da TS ne moze kroz sumu? TS je takoreci hard enduro ;)

PS. Garantujem ti da suzuki TS ide mnogo bolje od KDX125, bar moj je isao bolje od 3 kdx koja sam probao. A i mnogo je lepsi i kvalitetnije uradjen plos sto ima dosta bolje ogibljenje od KDX-a ;)

 

:takoje: ( Samo mislim da si hteo da kazes KMX - KDX je jako redak kod nas i tesko da si se oprobao sa 3 KDX-a )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Vozio sam KDX 125 pre neki dan ide jako lepo. Moj drugar Sloba iz Gornjeg Milanovca prodeje dobar KDX 125, uradjena kompletna generalna pre dva meseca, ,radilica, klip i busenje cilindra, radi kao sat. Dace ga za 850 eura jedino se ne uklapa u pricu jer je 91 godiste.

065 3321 411 eve i slike !!! KMX izbegavaj u sirokom luku jer je slab i mek. DT je super, TS takodje. Aprilia RX odlicna. Bilo koji da kupis neces pogresiti.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/21591-bjb-enduro-fanovi/page__st__3320

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Vozio sam KDX 125 pre neki dan ide jako lepo. Moj drugar Sloba iz Gornjeg Milanovca prodeje dobar KDX 125, uradjena kompletna generalna pre dva meseca, ,radilica, klip i busenje cilindra, radi kao sat. Dace ga za 850 eura jedino se ne uklapa u pricu jer je 91 godiste.

065 3321 411 eve i slike !!! KMX izbegavaj u sirokom luku jer je slab i mek. DT je super, TS takodje. Aprilia RX odlicna. Bilo koji da kupis neces pogresiti.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/21591-bjb-enduro-fanovi/page__st__3320

:takoje:

 

Godiste tog KDX-a je sasvim korektno, a cena pogotovo. Godiste se negleda kod dobrog motora za off road, a pogotovo pajseri zagledaju dali ima ogrebotina i pitaju dali je padano - pa pao je u garazi i pet godina star motor a ne 20 godina star :Mina:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

naj bitnije je da motor nije prelomljen i varen,a kad budes izaso u planinu i sumu i sam ces videti koliko puta se desi da motor naj prostije receno bacis a tu i tamo padnes,,,,sastavni deo ovog lepog sporta...nemoj da te uzbudjuje to sto motor nije u prvu boju ili je sav izgraban....bitan je ram ogilbljenje,masina,kocnice...a ostalo...i onako za 2 meseca aktivne off road voznje taj motor nece liciti na sebe(onaj koji si kupio nedavno...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

i sta kupi na kraju kolega vitara?

Evo jos malo infoa u vezi suzzukija 125 ts r, za ova tri meseca koliko je kod mene i oko 1000 km do sad prezadovoljan sam. Do sad je samo sibao kroz grad i malo po zvezdari ali utabanim sumskim putevima jos ga nisam ganjo po nekom krsu. cuo sam da u visnjici ima neka staza na brdu pa cu otici da ga malo provozam i tamo. Sve u svemu sve preporuke za suzanu. Evo kakop izgleda moj

post-19856-0-40973300-1317151132_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

jos nista :neznam:, cekam da prodam auto pa da krenem u nabavku, a posto u narodu nema para izgleda da ce to malo da potraje!!! pre jedeno desetak dana sam video potnuno isti motor kao tvoj i deluje mi bas mocno, visok, jak, ali ne nadjoh vlasnika da pitam da malo probam, kakav je za voznju po gradu, posto cu i voziti motor 80 posto po grackoj voznji i magistrali!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Za grad extra, na magistrali drz gace! Svaki vetar smeta, kamion hoce da te oduva! Kad se vozis u grupi nije toliko strasno...

Aprilia RX je odlicna, cak i da nadjes Tuareg Rally 125 u dobrom stanju nemoj oklevati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Moje iskustvo na TS-u prezadovoljan sam za ovo leto sam presao 5000km dosta sam vozio na otvorenom putu sam i sa dvoje 90km/h bez problema ture od 100 i vise km

Takodje sam vozio i po pescari i sumi (tek tada kad sam sisao sa puta sam shvatio sta vozim prosto me je odusevljavao svakim predjenim kilometrom)

Potrosnja je relativno mala 4L / 100km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ ETZ 150 delux

Da ne otvaram novu temu, ova mi deluje pogodno za svopje pitanje, a vidim da se rasprava vise ne vodi, pa nikome necu biti na smetnji.

Interesuje me rivalitet yamaha TDR 125 i aprillia tuareg 125. Zapravo trazim motor do 250ccm pogodan za lagane voznje po Srbiji i okolini (sa dva putnika), za lako odrzavanje u smislu lakog pronalazenja delova, a ova dva mi se nekako najbolje cine za tako nesto, a izgledom su mi ubedljivo najbolji od konkurencije. Motori su viodim iste snage pa ne ocekujem drasticne razlike u performansama ukoliko im se tezine ne razlikuju mnogo. Mada kazem, performanse mi nisu ni bitne izuzev toga da sa dva putnika na sebi moze da izvuce neke nagibe makar u prvoj brzini. Cene delova mi takodje nisu toliko presudne koliko lako pronalazenje. Bitno mi je dakle da delova ima na pregrst. Na forumu sam dugo jer u meni radi neki crv vezano za motore ali nisam do sada jos nijednom postao vlasnik. Autyomobile sam menjao i za ovih 7 godina koliko sam vozac imao sam ih 5 :-) Inace za sebe mogu slobodno reci da sam veliki ljubitelj automobila (narocito starih citroena), ali bojim se da bi, ukoliko bih postao vlasnik motora, ta ljubav bila jos veca ali prema motorima. Ne zanima me jurcanje, samo duze voznje. defilovanje i skupovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

KDX je zakon he,he !!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

i sta kupi na kraju kolega vitara?

Evo jos malo infoa u vezi suzzukija 125 ts r, za ova tri meseca koliko je kod mene i oko 1000 km do sad prezadovoljan sam. Do sad je samo sibao kroz grad i malo po zvezdari ali utabanim sumskim putevima jos ga nisam ganjo po nekom krsu. cuo sam da u visnjici ima neka staza na brdu pa cu otici da ga malo provozam i tamo. Sve u svemu sve preporuke za suzanu. Evo kakop izgleda moj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Tomos A3

Interesuje me Suzuki TS125x, hocu da ga kupim, 1988god. je i presao je oko 38 000km, decko mi ga nudi za 500e, sad' me zanima da li da uzimam i da li to vredi te pare ili ne, probao sam motor i svideo mi se kako ide.. Sad' me zanima vase misljenje ? Hvala unapred..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja