Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@boroje

Nemoj tako brzo da dižeš ruke od njega, dobar je to motor. Ima ljudi na forumu koji su odavno sa njim prešli preko 100 hkm, uz redovno održavanje. Ti si naišao na problem koji je tebi trenutno komplikovan za rešavanje, pa si malo i nervozan. Zamisli da si ga rešio iz prve, za 5 minuta, slatko bi se nasmejao i bio bi zadovoljan. Samo polako, sve će se rešiti...jedno po jedno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Jeste, u pravu si i hvala ti na podršci,moj problem je što sam ja zadnjih godina popravljao skutere 50cc,mahom kineske i tu je sve išlo kao podmazano,delovi novi svuda cena mizerna,i onda za par dana sredim sve od nule,i onda se smeškam kako lepo radi i bolje ide nego nov,a za ovaj se teško nalaze delovi i dosta su skupi,i nisam se pomakao sa mrtve tačke za mesec dana.Ali kad malo otopli,imaću više vremena da mu se posvetim,i nadam se popraviću ga,nije ni on sveto pismo.

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ih, pa ti već imaš znanja za popravke ! Rešićeš ti to, kada dođeš do reglera, ima ovde dobrih ljudi da ti daju smernice kako da ga ispitaš.

I ne kupuj ništa napamet, osim akumulatora, ako je loš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Odgovor si dobio,nisam bio online sto se kaze. Kao sto kolega kaze,dobar je to skut. Vreme ga gazi i ako se nije kvalitetno odrzavao sad sve dolazi na naplatu. Strpljivo,sezona jos nije pa ces resiti deo po deo. Pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Danas sam hteo da kupim aku,ali u Pozarevcu u četiri prodavnice nisam našao odgovarajući,kažu nije sad sezona i zato nemaju.Skuter je danas malo provozan i u vožnji se pali EFI lampica,zna li neko našta to ukazuje,zašto se pali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5719 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@boroje

 

Nema potrebe da citiras prvi post iznad svog. Podrazumeva se da njemu dajes odgovor :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis
6 hours ago, boroje said:

Danas sam hteo da kupim aku,ali u Pozarevcu u četiri prodavnice nisam našao odgovarajući,kažu nije sad sezona i zato nemaju.Skuter je danas malo provozan i u vožnji se pali EFI lampica,zna li neko našta to ukazuje,zašto se pali?

Najvjerovatnije zbog prevelikog punjenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3053 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 17 sati, boroje je napisao:

Skuter je danas malo provozan i u vožnji se pali EFI lampica,zna li neko našta to ukazuje,zašto se pali?

attachment.php?s=726c261c7e7f1f1df18ca89

 

Uputstvo kaže da to nije dobro. Skuter ima neku muku. Ja nisam baš optimista kao kolege da možeš sam da izčačkaš rešenje, samo ćeš da se izfrustriraš, IMHO. Verovatno ćeš morati i na dijagnostiku. Teraj to kod nekog dobrog majstora, da ti uradi procenu ima li smisla popravljati skalamociju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nisam sve ispratio ali ako se EFI lampa ukljucuje uvek posle (oko) 3 min od startovanja hladnog znaci da je preminula lambda sonda.

U prvoj fazi rada ecu zanemaruje njeno ocitavanje, kada se prebaci na "openloop" mapiranje dobijes upozorenje na tabli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Kolega boroje ima školski primer problema sa elektrikom, koji kod Aprilie može da napravi mnoogoo štete, od table pa nadalje (naveo je da mu punjenje nekad dostiže vrednost od 16V, što nikako nije dobro ni normalno.)

Ja bih krenuo detaljno sve komponente da ispitujem i proveravam, jer kad je ovakav problem prisutan duže (a verujem da jeste jer je motor duuugoo bio na oglasu sa istom km) najčešće ima tu još pratećih zezalica (nagoreo džek, kućišta osigurača, spojevi žica...)

Mislim da mu je to primarni problem koji treba da reši da bi mogao da vidi šta dalje. Ako nije to radio sam, da nadje majstora koji će proveriti regler, po potrebi zameniti, pa onda dalje...



Послато са SM-N970F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Jeste, bio je na oglasima od proleća prošle godine do januara ove,kad sam ga ja kupio,malo pre sam ga palio i kad upalim svetla napon padne mnogo,na 9,5-10V,i tada ne rade migavci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Hteo bih da pitam nešto u vezi ručice gasa,vas koji vozite ovaj skuter,da li je normalno da malo teže ide i skoro se uopšte ne vraća sama,dali bi i to trebalo da se očisti,podmaže?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ja sad silazih do garaže da donesem aku na punjenje, da budemo spremni za servis. Prvi put otvaram samostalno taj deo gde je aku (do sad je otvarao samo mastor koji je radio servis i prvu proveru, ovde u KV).
Prvo, skinute žice sa džeka koji stoji ispod sijalice u gepeku. Žica nigde nema...
Drugo, na obe kleme dodata još po jedna žica, koje ulaze u snop i odlaze nekuda (videćemo gde... treće, vidim da je čačkano tuda po instalaciji oko akumulatora i izolovano loše. Odnosno možda i nije loše, ali je ružno, nagurano, žice savijene svuda redom. I jedna je nekad malo nagorela...

Moraću da dodam na spisak radova da se to sredi.

Inače od kad sam ga uzeo primetio sam da je napon punjenja u rasponu od 13,0 do 13,7 V. Po nekad dohvati 14. Tako barem kaže tabla, instrument nemam te nisam proveravao.
Svakako sam na spisak radova pred sezonu stavio proveru punjenja i stanja kontakata i osigurača...

E da, i nije mi jasno iz kog razloga neko skine crevo oduška sa novog akumulatora... Moram sad da tražim neko adevatno da ga postavim kad budem vraćao aku na mesto.

Evo par slika1e00ff2c041cf63aa2f31aa3a13ef3f2.jpg90f67ed96874a1c1bd28774cde6bb42c.jpg80dfbc17941fb9945f05f60ef0f18f21.jpge3d92053b30c9a84a6a9136a21e78c74.jpg69c2117b5cca2412ca7d80d274efb676.jpgdc3b36aeb9d21e41184db4c23203035c.jpg

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Hteo bih da pitam nešto u vezi ručice gasa,vas koji vozite ovaj skuter,da li je normalno da malo teže ide i skoro se uopšte ne vraća sama,dali bi i to trebalo da se očisti,podmaže?
 
Nije normalno :-)
Treba da se vraća sama.

Mada ni to ne zvuči loše, ko da imaš tempomat :-)

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Nasmejao si me za tempomat,i ja mislim da treba da se vraća lagano,ali ipak pitam,neznam nisam nikad imao takav skuter.Stajao je on dugo i sve je na njemu zapeklo,čak i ključ je teško ulazio u bravu dok nisam podmazao. Nogostopi za suvozača sam jedva uspeo da oborim, i onda malo WD sprej,i sad ide lagano.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ovaj model skutera nema lambda sondu..

Efi lampica uglavnom svetli kod jakog napona, recimo moj skuter je imao slabo punjenje, nikad nije mogao da prebaci 13v, a uglavnom je bio tu oko 13v, pri upaljenim svetlima punio je sa svega 12,5v..  Nikada nije upalio EFI lampicu..

 

Promenio član Darko SB

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Kod mene je sa upaljenim svetlima oko 9,5V,probao sam juče da mu dodam veliki 12V /60AH sa kablovima,i ista priča,tražim nov aku da kupim ali nisam našao prekjuče u PO,malo pre sam zvao da poručim ali niko se ne javlja(vrv. praznik i danas).Kućište osigurača sam pregledao izgleda dobro,Kleme akumulatora su isto čiste(nije ništa nagorelo).Kabal od bobine sam skidao ,i neznam kako da ga proverim,izgleda normalno,onaj mesingani lim što ulazi u bobinu se sija kao novo.Probao bih sa novim kablom,ali neznam gde mogu da poručim,pretraživao sam oglase i nisam našao.Treba mi i O ring gumice za diznu,jedna mi se pokidala kad sam montirao diznu,ni njih nemogu nigde da nađem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Evo probaj ovde:

MotoCross Tim, Kraljevo - prodaju opremu i delove (nisam siguran da li rade danas)

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!


Lešević Motors, Kraljevo - ovlašćeni servis za Piaggio
063/333-034

Moto Room Novi Sad

meta_image.png WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM
Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!


Motoklinika (Micko)
meta_image.png WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM
Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

To ti je par njih kod kojih možeš da se raspitaš za delove i cene..

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

A aku ti je zbog garancije najsigurnije da kupiš blizu jer je jednostavnije za ostvarivanje garancije, dal preko Delmx-a ili neke slične firme...

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Ma netreba mi garancija,ali tražio sam prekjuče u Pozarevcu u četiri prodavnice,i ne da nemaju jedan određeni koji ja tražim,nego nemaju nijedan 12v14 Ah desni,ni sa gelom ni sa kiselinom,imao je samo jedan ali drugačiji priključak za kleme,hvala za ove linkove za delove.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 14 sati, Darko SB je napisao:

Ovaj model skutera nema lambda sondu..

Hvala, nisam znao, verovatno je prvi model master 500 agregata.

 

Ovi noviji master 400/500 (atlantic sprint) imaju sondu.

Meni je na satelisu (master 400) preminula od K2 cistaca dizni, EFI lampa se ukljucivala cim se predje na mapiranje za voznju (postignuta temperatura), kupih zamensku Denso, radi kao sat.

Bosch je fabricka ugradnja inace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Možda sam i dosadan sa gomilom mojih pitanja,ali hteo bih ovaj skuter da popravim sam koliko mogu,konkretno interesuje me dizna,dali ona ima neki propisani rok trajanja, obzirom da je na skuteru 58.000 km.ja je jesam čistio po nekom uputstvu sa YT,ali nisam siguran dali je dobra ili bi trebalo da se zameni.Bio bih zahvalan da mi neko iskusan odgovori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2843 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ovo mu dodje kao on-line nastava ;) Topla preporuka i kao bivši vlasnik AA. Zakaži kod Dareta, platiš školarinu(servis), otvoriš sve četvore ...da pokupiš sve što možeš od znanja poćneš da se voziš. Tokom vremena češ ući u štos i videti koliki su ti dometi za "DIY" ostalo prepuštaš stručnim licima. YT i "rek'o mi čovek" mogu da budu korisni i educativni  i dobri su za proste stvari uz neko minimalno znanje mehanike. Srećan rad :zdravo:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

'Meni ovo deluje kao ono u crtanom kad onaj lovi zeca i uperi puskom u rupu ,a on izadje na drugu,uperi u drugu,izadje zec iz trece...' 

 

Salu na stranu,kolega Bane ti je napisao kratko i jasno resenje tvog problema. U temi imas i kako je moj atlantic sredjivan kod Darka Satelisa. Skuter ima dosta problema, nemas mrezu delova,nemas full znanje o svim komponetnama (struja,cvt) ... Zao mi je da se ovako patis,na kraju ces popi*deti i prodaces ga po niskoj ceni. Ulozio si vec sad dosta vremena pa i novca.... 

 

Cekamo happy end! :takoje:

Promenio član DaliborBP
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja