Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@boroje Ako se ne varam ovo je onaj iz PO, što ga je vlasnik reklamirao kao Avangard model, sa 56.000 na satu?

Jel čišćena dizna, proverio si kapu i kabal svećice?

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozdrav i dobrodosao boroje

Nisi morao otvarati novu temu jer već ima tema o AA500.

 

Ovaj model da bi radio normalno, mora se prvo krenuti od napona ili ti akumulator-kleme-instalacija-punjenje.

Dalje, bobina miljenko hoće da probije ..... bobina-kabal-lula na proveru posto je svećica već zamenjena.

Dalje, klapnu si čistio i to je Ok, može se desiti da si dzaba krečio jer kad obrtaji skaču vrlo cesto je problem do same klepne. Inače kad se cisti klapna, dizna, red je da se provere i nasteluju ventili, filter vazduha, rebrasto crevo i kuciste f.v. sa donje strane.

Prekidac cope takodjer hoce da zeza ali ne daje takav simptom trzaja.

 

I tako blize i tako dalje..... kopanje, eleminisi jedno po jedno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Jeste to je taj iz Požarevca,izvinjavam se što sam otvorio novu temu,znao sam da ću negde da pogrešim,ovo mi je prvi put da sam član na nekom forumu,inače pročitao sam temu Atlantik od početka do kraja,hteo sam i kratak snimak da postavim,ali nisam uspeo(na snimku se vidi kako kazaljka obrtaja ide gore dole )Plus minus 200rpm.Što se tiče akumulatora napon je dobar 12,9V,filter vazduha je nov juče stavljen,i rebrasto crevo je očišćeno,ventili se ne čuju,a što se bobine tiče,primetio sam da drma stuja na ruku kad se stavi na bobinu.Ne verujem da vuče negde falš,jer kad se rukom zatvori na rebrastom odmah se gasi.Hvala svima na odgovorima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 9 minuta, boroje je napisao:

,primetio sam da drma stuja na ruku kad se stavi na bobinu

Možda grešim, ali mislim da ne bi trebala struja da te drma sve dok ne pipneš vrh kabla, što ide na svećicu. Ako je dobar kabal i lula, ne bi trebalo da prska varnicu okolo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@boroje Ma ne sekiraj se, ništa nisi pogrešio, eto te na pravom mestu. I na prvu si dobio najpoželjniji odgovor. Satelis je član koji je raskupusao i oporavio nebrojanu količinu dvotočkaša mesju kojima su i Atlantici kao što je tvoj i moj. Poslušaj ga.

Ako si pročitao ovu temu video si to i sam i već znaš ko je ko i šta ti valja činiti. I ja bih problem tražio po tim strujama...

E da, neka ti je sa srećom kupovina, u zdravlju da se voziš i da te lepo služi.

Kad nadješ malo vremena idi do dela za predstavljanje pa napiši nešto o sebi, ako nameravaš da se zadržiš medju nama, da znamo sa kime besedimo.

Drugarski pozdrav iz KV.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500
Pre 2 sati, Bokes je napisao:

@boroje Ma ne sekiraj se, ništa nisi pogrešio, eto te na pravom mestu. I na prvu si dobio najpoželjniji odgovor. Satelis je član koji je raskupusao i oporavio nebrojanu količinu dvotočkaša mesju kojima su i Atlantici kao što je tvoj i moj. Poslušaj ga.

Ako si pročitao ovu temu video si to i sam i već znaš ko je ko i šta ti valja činiti. I ja bih problem tražio po tim strujama...

E da, neka ti je sa srećom kupovina, u zdravlju da se voziš i da te lepo služi.

Kad nadješ malo vremena idi do dela za predstavljanje pa napiši nešto o sebi, ako nameravaš da se zadržiš medju nama, da znamo sa kime besedimo.

Drugarski pozdrav iz KV.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 

Hvala prijatelju,upravo sam se predstavio,a što se tiče ko je ko to sam odavno shvatio ko je Dare Satelis,i hvala mu na brzom odgovoru,i svima koji pokušavaju da pomognu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500
Pre 14 sati, Bokes je napisao:

@boroje Ako se ne varam ovo je onaj iz PO, što ga je vlasnik reklamirao kao Avangard model, sa 56.000 na satu?

Jel čišćena dizna, proverio si kapu i kabal svećice?

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока


 

jeste to je taj trenutno 58.000 na satu,verovatno kabal ili bobina,dizna je čišćena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Da pitam samo, osigurači na kablu kod akumulatora,oni dva zeleni od koliko su Ampera,na njima ništa ne piše,predpostavljam 10-15A,ali nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Hteo bih nešto da upitam u vezi napajanja akumulatora,juče sam merio,i na 1500o/min je oko 13V,na pun gas ide na 16V,dali je to ok.Juče sam kontaktirao jednog majstora iz BG-a,i on mi kaže da na svim obrtajima treba da bude stabilno oko 14,1V,mada ja neverujem da je on u pravu,zato pitam vas koji znate i imate taj skuter(krmača).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500
Pre 16 sati, Satelis je napisao:

Pozdrav i dobrodosao boroje

Nisi morao otvarati novu temu jer već ima tema o AA500.

 

Ovaj model da bi radio normalno, mora se prvo krenuti od napona ili ti akumulator-kleme-instalacija-punjenje.

Dalje, bobina miljenko hoće da probije ..... bobina-kabal-lula na proveru posto je svećica već zamenjena.

Dalje, klapnu si čistio i to je Ok, može se desiti da si dzaba krečio jer kad obrtaji skaču vrlo cesto je problem do same klepne. Inače kad se cisti klapna, dizna, red je da se provere i nasteluju ventili, filter vazduha, rebrasto crevo i kuciste f.v. sa donje strane.

Prekidac cope takodjer hoce da zeza ali ne daje takav simptom trzaja.

 

I tako blize i tako dalje..... kopanje, eleminisi jedno po jedno.

Hvala Satelis,palio sam ga i danas i gledao napon,kad se uključe svetla ili migavci,pada drastično,tako da sam ja došao do zaključka da prvo kupim i probam sa novim akumulatorom.ovaj njegov aku,imao je samo 5,28V,kad mi je vlasnik doneo,mogao je da se napuni i drži 12,9 Vposle 24h od punjenja,ali verovatno je za reciklažu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Ako akumulator drži 12.9V posle 24h, i ako pali motor bez problema, za sada nemoj da trošiš pare. Tih 16V upućuje na regler, ali reći će već Dare.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 4 sati, boroje je napisao:

Da pitam samo, osigurači na kablu kod akumulatora,oni dva zeleni od koliko su Ampera,na njima ništa ne piše,predpostavljam 10-15A,ali nisam siguran.

 

IMG_20220211_142339.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Pozdrav Atlantičari,ja pokušavam da popravim ovaj moj skuter,ali poterbna mi je pomoć,došao sam do zaključka da prvo kupim nov akumulator,ako može neko konkretno da mi preporuči koji da poručim,neki link za poručivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Uzmi exide agm. Koja je tacno oznaka,zaboravio sam. 

 

Andreja doo Temerin,imas online sajt. Formiranje je jednostavno. 

 

P.S. Po tvom izlaganju,mislim da ti imas problem sa reglerom. Nemoj da 'zeznes' i novi akumulator,jer ti nece uvaziti garanciju. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Hvala druže,mogu li još nešto da pitam? Gde se nalazi regler na njemu? Mislio sam kad skinem onu masku iznad fara da je tu,ali tu samo osigurači,pa neznam šta sve treba da se skida da dođem do reglera,da bih ga pregledao ,možda kontakti oksidirali i faze alternatora da izmerim,možda i namotaji ne valjaju.

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Od namotaja uglavnom idu tri deblje žute žice. Kreni odatle, isprati svaki kontakt (da se nije topilo, gorelo) pa prati ih do reglera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

A gde se nalazi taj famozni regler?Možda bih i njega zamenio,ali gde je napred ,pozadi sa leve desne strane.Nemam trenutno ni uslova ni volje da skidam komplet sve plastike da bih ga tražio,radije ću kršetinu da prodam za puno jeftinije nego što sam platio,već sam se zasitio,žabarske matore krmače.Pola rezervoara sam potrošio u popravljanju ,a ni malo bolje ne radi,nego što je radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Regler je pozadi, iza gepeka, skidas bocne plastike prvo pa poklopac izmedju stop svetla, tu je regler, sa desne strane je kabl sto vodi sa namotaja na regler, tu imas jedan dzek pa proveri u kakvom je stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Hvala ti Darko,sutra stavljam nov akumulator,pa ako je opet sve isto,onda skidam plastike da vidim šta je sa reglerom,i da ga zamenim ako mora.

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja