Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

@ nebojsha

 

Ler gas ne bi trebalo da ima bilo kakve veze sa tim.

 

Po tvom opisu, rekao bih da je vreme da nastelujes karburator, mozda se malo igras sa siberom(stavis platnu za stepen dole) i to bi bilo to verovatno.

 

Neko uputstvo, smernice? Unapred hvala.

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Evo i ja da se predstavim u knigu ponosnih vlasnik kineza.

Ja sam veoma zadovoljan mojim kinezom a vozim Sprint Challenge 250v marke Jinlun

E sad imam pitanjce mogu li skinuti standardni prigusivac tj lonac i staviti dva ova i louisa e i site

http://www.louis.de/_40a93e96c2337792b346399476575c5e00/shop/shop_article_big.php?IMG=10027006_840_FR1_06&TITLE=10027006

to dal mogu znam da mogu al oce li se shebat masina ili nesto drugo na motoru a da pritom ne diram one katalizatore na granama?

a dr pitanjce je cemu sluzi nekakva cevcica metalna koja izlazi iz grane nakon katalizatora tj pre prigushivacha i ide u nekakvo kucishte velicine zipo upaljaca iz kog izlazi deblje gumeno crevo i ide negde kod rezervoara i spojeno je samo sa nekakvim filterom?

                              Zahvaljujem u napred ???

sto se prvog dela pitanja tice, mislim da ne mozes,barem ne bez vecih prepravki! Kao sto je Blackbite napisao, kod nas je 2u1 sitem izduva,i jedna cevka je "fake".U prilogu slicica,nisam imao trenutno bolju, nadam se da mozes da razumes na sta sam mislio.Ako treba detaljnije,reci.

sto se drugog dela pitanja tice, mislim da su drugari rekli dovoljno, ne bi ja tu nista dir'o! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Pozdrav!

Jucerasnja voznja na Rajac je bila sjajna, a mogu vam reci da je za ovakve kombinacije, 150ccm sasvim dovoljno,

 

U potpunosti se slazem sa tobom. 150 ccm u kineskom kruzeru je sasvim dovoljno za opustenu, udobnu i jeftinu voznju jedne osobe.

E sada kod mene je problem, jer mi brzinomer nije tacan izgleda. Nece da predje 70 km/h, mada i vizuelno i po zvuku i po inerciji osecam da ubrzava, brzinomer stoji na 70.

Licno smatram da zadnje sediste nije preterano udobno za duzu voznju suvozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@ nebojsha

 

Ler gas ne bi trebalo da ima bilo kakve veze sa tim.

 

Po tvom opisu, rekao bih da je vreme da nastelujes karburator, mozda se malo igras sa siberom(stavis platnu za stepen dole) i to bi bilo to verovatno.

 

Neko uputstvo, smernice? Unapred hvala.

 

Pozdrav, Nebojsa

 

Jbt, popizdeo sam, napisem sve lepo i refresh-uje mi se stranica samo od sebi, pa ode post u qrac. >:(

 

Nego, aj opet:

 

Odvrnes poklopac karburatora sa gornje strane, pazljivo skines da slucajno ne izleti, jer ima tu neka opruga.

Skines sve to pazljivo ukljucujuci i gumu(dijafragamu kroz koje prolazi igla). Povadis sve sto ima u njoj.

Na igli ces videti 3 do 5 zareza od kojih na jednom od njih stoji neka zeder(zeger, ze..??) platna. Paaaaaaaziii, da ne izgubis dok budes skidao.

Premesti platnu za jedan zarez ka vrhu igle.

Spakuj sve kako je bilo i probaj sta se desava. Na ovaj nacin si omogucio veci protok goriva na srednjim obrtajima, a koliko sam razumeo po onem sto si pisao u tome je problem. Ako ne pomaze, mozda mozes jos malo da eksperimentises sa zarezima, ali najverovatnije da onda treba da se presteluje smesa putem srafa, ali za sada toliko od mene.

 

@Зорге

Ovo budi medvede iz zimskog sna kako brunda. Bas je zvuci "krupno"

 

Nego drugar, polozio sam danas A kategoriju.

Tim povodom, evo jedan link za vas.

http://www.luminarc.us/images/products/download/hr_koblenz.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Pa cestatam a shto se tice grunfovanja i toga oko auspuha ja se i pomalo bavim time al ne znam koliko ta obrada moze stetisi motoru a to dal je lazna ili nije vidi se iz aviona ako malo jaci pritisak primenis rukom mozes videti i da se pomera.

2 in 1 system vazi samo ako se dve grane spajaju u jednu pa nastavljaju u prigusivac tj lonac. Al svejedno hvala za odgorima za zipo kutiju.

E evo kako sam ja to zamislio da vam docaram.

onu laznu da skinem zajedno sa nosacem a ovu drugu pravu koje je malo nize nju da malko ispravm pa da zgulim boju pa da je hromiram isto kao sto je i ona prednja. Nije mi jasno zasto su granu od drugag cilindra stavlili na sraf na spoju kod lonca a od prdnjeg zavaril. tako da cu morati na varu da upotrebim brusilicu a sto se tice one druge grane da joj napravim malu izguvnu krivinu kako bi lepo pasovalo na top pricao sam sa majstorom negde oko 50 eur. + -

Pa shta mislite?

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

 

polozio sam danas A kategoriju.

 

 

 

Bravo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

У сваком случају - честитке "Црногризу" и "мирно море" током година које долазе.

 

А је л'  си ти то до сада "ландар'о" којекуда мотором без дозволе? Манијаче један неодговорни!!!

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

Pitanje: da li neko zna koliko elektricne snage ima alternator na kinroudu? Hocu da dodam svetlo, pa me zanima do koliko W on trpi, a da pri tome ne prazni akumulator?

Pa, pishe na 85-oj strani ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Eeeeeeeeeeeeeeee cestitke Blackbite!  :D :D :D :D

samo neces se izvuci samo sa linkom, da znas!  ;D ;)

Nije se kod nas izvukao samo sa linkom ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Čestitam BBite!

 

Ja sam trebao to isto 10. novembra ali se nešto iskomplikovalo pa će najverovatnije biti oko 1. decembra...ih kad sam čekao ovih 25 godina, čekaću još 25 ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Hvala drugari! :)

 

Smejao sam se sam sebi zbog prosle poruke, koliko je pravopisnih gresaka zbog dezintegrisanja posta u vreme dok sam bio u zurbi. :D

 

@Forrest

Eeeeeeeeeeeeeeee cestitke Blackbite!    

samo neces se izvuci samo sa linkom, da znas!  

Nisam ni sumnjao, ali za pocetak bar toliko. :D

Priznaj da ti je isla voda na usta dok si cekao da se ucita ova slika od 6.3Mb. ;D

 

@Зорге

У сваком случају - честитке "Црногризу" и "мирно море" током година које долазе.

 

А је л'  си ти то до сада "ландар'о" којекуда мотором без дозволе? Манијаче један неодговорни!!!

 

Samo po malo, skuter je najvise trpeo u toj prici. Imao sam dosta epizoda na njemu sa 40-70km konstantne voznje, a cesto i preko 150km dnevno. Reklo bi se da mu je pao kamen sa srca, ipak to nije mali podvig za dzambo skuter sa svojih cetvorotaktnih 50ccm i 65-70kmh(do jedno 75kmh u zavetrini) maksimalne brzine, uglavnom konstantne.

 

@Arakis

Ja sam trebao to isto 10. novembra ali se nešto iskomplikovalo pa će najverovatnije biti oko 1. decembra...ih kad sam čekao ovih 25 godina, čekaću još 25

E jbg, bas mi je krivo, pogotovo sto znam da si se pre mene ubacio u A.Sh, a sad toliko jos da cekas. :(

 

@Zoo_Lee

Mozda bi mogao da nam sracunas Watt-azu do koje si ti isao sa prednjim farovima. Cini mi se da si u najvecoj prednosti od nas po pitanju potrosnje struje.

 

 

P.S. Posto sam za vreme obuke imao priliku da vozim jos jednog kineza tj. Qingqi QM 125-10V ocekujte jednu recenziju kad budem bio raspolozen, mozda ne toliko za aktiviste ove teme, koliko za druge posetioce.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Pitanje: da li neko zna koliko elektricne snage ima alternator na kinroudu? Hocu da dodam svetlo, pa me zanima do koliko W on trpi, a da pri tome ne prazni akumulator?

Pa, pishe na 85-oj strani ;)

 

Koji sam ja pajser! A pritom, iscitao sam sve postove! cekicarnr5.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Pozdrav svima!

Evo me opet posle 100 godina. Prosle nedelje sam krenuo na fax pa pre toga dodela indexa tako da nisam bio kuci 8 dana. Kompijuter sam preselio u Nis ali mi iz poste jos nisu prebacili adsl. Posle 8 dana skuterce je upalilo iz prve. Ostavio sam ga da se malo zagreje i samo slusam miran zvuk koji je isti kao i prvog dana kada sam ga uzeo. Danas sam se bar izvozio, celog dana negde jurcam.

Koliko je pametno ili glupo da skuter u gradu ostavim pored  ulaza u zgradu. Zavezao bih ga za metalan stub a stavio bih i alarm. Stan mi je na prizemlu odma kod ulaza jedno 3 metra od skutera  ;D .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja