Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Iskreno, izb egavao sam da povedem zenu na ovakva putovanja, jer sam se plasio da cu da zaostajem, da gisim voznju i sve... Medjutim, verujt emi na rec, nema ama nikakve razlike u snazi u odnosu na samostalnu voznju, pogotovu sto sam mu vece pre polaska stavio amortizere na najtvrdji mod, stoga se ponasao vrelo upravljivo. Drugo, pritisnut nasom zajednickom tezinom, nekako se cak i stabilnije ponasao. Prezadovoljan sam, nisam zaostajao uopste, uzbrdice me nisu opterecivale, tako da bih se sada zapautio u dvoje s njim gde bih i sam, znaci svuda!  ;D ;D Jedino, zena mi kaze, nije bas da se ubija suvozacka pozicija od udobnosti, 200 km, ukocila se prilicno, malo ono sedistance, pa jos fuzasteri visoko postavljeni... Sad me napada da uzmem veci putni motor cim budemo mogli da priustimo, nesto tipa TDM, transalp i slicno... Videcemo... Verovatno cu ga na prolece prodati pa videti da uzmem nesto vece, jer i meni se oce...  ;D ;D ;D

Mislim da ovo iziskuje jedan duzi esej na temu: Uticaj supruge saputnika na ponasanje kineskog kruzera na duzim putovanjima sa posebnim osvrtom na posljedice koje proisticu iz cinjenice da je sada ona postala veci zaludjenik za motore i smanjenje kucnog budzeta zbog kupovine veceg motora na cemu ona insistira!   (a, jesam li ga sastavio  :D :D :D)

Ma ovo moze biti i doktorska disertacija!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

 

Mislim da ovo iziskuje jedan duzi esej na temu: Uticaj supruge saputnika na ponasanje kineskog kruzera na duzim putovanjima sa posebnim osvrtom na posljkedice koje proisticu iz cinjeniceda je sada ona postala veci zaludjenik za motore i smanjenje kucnog budzeta zbog kupovine veceg motora na cemu ona insistira!   (a, jesam li ga sastavio  :D :D :D)

Ma ovo moze biti i doktorska disertacija!  :D

 

U najmanju ruku-nasl :)ov za magistarski rad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Mislim da ovo iziskuje jedan duzi esej na temu: Uticaj supruge saputnika na ponasanje kineskog kruzera na duzim putovanjima sa posebnim osvrtom na posljkedice koje proisticu iz cinjeniceda je sada ona postala veci zaludjenik za motore i smanjenje kucnog budzeta zbog kupovine veceg motora na cemu ona insistira!   (a, jesam li ga sastavio  :D :D :D)

Ma ovo moze biti i doktorska disertacija!  :D

 

U najmanju ruku-nasl :)ov za magistarski rad

 

 

Ne, mislim da je ovo naslov za MAGISTRALNI rad, zato i ocu da uzmem jaci motor!  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

 

 

 

 

Ne, mislim da je ovo naslov za MAGISTRALNI rad, zato i ocu da uzmem jaci motor!  ;D ;D ;D ;D

 

Imas dosta vremena za taj rad. Ne zaleci se, analiziraj sta je potrebno da taj novi motor ispuni od tvojih zahteva, a za kupovinu-pa najbolji su zima i sada, kraj sezone, zbog cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

ja mislim da  Ela samo nema kondicije jos! Seti se naseg prvog puta na Rajac, ukocile nam se ljubice posle 50km, a posle sve ok!  ;D

A za rodjendan imas od mene novu tastaturu ( ova ti nesto pijana   ;D ;D)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Jes, jes, za kkupovinu je sad najbolji momenat, ali za mene je najgori, sinoc sam opalio duboku analizu projekcije troskova sa zenom (pri cemu je ona bila predsednik komisije, a ja zapisnicar  ;D) i boga mi, pre aprila nista, ali mozda i jeste tako pametnije! I kazem joj ja, ipak sam ja bitan zapisnicar, da ja krenm polako d aprodajem kineza, dok se nadje musterija, ovo, ono... Tu mi ona slikovito docara situaciju kako sedim za forumom i placem, jer sam prodao motor, jos nemam kinte za novi, a ekipa ide negde za vikend! Bogami, bilo je toliko slikovito, da sam zaplakao, iako jos imam motor!!! Tako da, prvo skuplajm pare i sve, pa tek onda prodajem, sto ce reci na prolece najranije, jer ni najgorem dusmaninu ne bih pozelio da posle ovakve savrsene sezone pocne sledecu bez motora!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Tako da, prvo skuplajm pare i sve, pa tek onda prodajem, sto ce reci na prolece najranije, jer ni najgorem dusmaninu ne bih pozelio da posle ovakve savrsene sezone pocne sledecu bez motora!!

Pametno ;)

A onda jos malo analiziranja i slikovitog docaravanja situacija, pa ces imati dva motora (jedan za solo voznje, a jedan za voznju predsednika) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

pa nek je i kinez!  ;D

Sala naravno, kinezi su super, nista losiji od ostalih! Ja samo razmisljam kako da mu dodam malo snage,ako jeto izvodljivo ( makar morao da rajblujem blajbingere  ;D ).Sve ostalo je u potpunosti opravdalo poverenje za sada!

Mislim da cu ga zadrzati sledecu, mozda i sledece dve sezone ( nemojte bas da me drzite za rec )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Upravo sam hteo da napišem nešto na istu temu...mogao bi naš predobri i prepametni i preobavešteni Blackbite da nađe service emanuel za kineze od 250 kuba, da vidimo kako se to može razbušiti i povećati zapremina, gde naći nove klipove i karike, šta uzeti od većih dizni...ih, bilo bi tu akcije cele zime, da ne bude dosadno ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Upravo sam hteo da napišem nešto na istu temu...mogao bi naš predobri i prepametni i preobavešteni Blackbite da nađe service emanuel za kineze od 250 kuba, da vidimo kako se to može razbušiti i povećati zapremina, gde naći nove klipove i karike, šta uzeti od većih dizni...ih, bilo bi tu akcije cele zime, da ne bude dosadno ;D

:D :D :D Ja odlepio...  :D :D :D :D :D

A ste ludjaci... :D

respectiy6.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Blackbite, ekipa ceka!

Vidi, vidi... Cela ekipa na okupu, kad se se to slikali, izgleda da sam nesto propustio. ;D

 

Mozda bi mogao da padne neki osnovni anti-euro4 tuning:

 

Prvo zamenimo filtere10050103.JPG

 

Pa onda sredimo auspuh:

Malo ovoga

busilica.jpg

i ovoga

thm_brusilica_03.jpg

 

Eventualno skuplje resenje:

Za nas koji imamo dva auspuha, ovo bi lepo cucalo.

10027006_840_FR1_06.JPG

 

Forestu mozda...10027007_840_DET_05.JPG

 

Nakon toga lepo nastelujemo smesu i razbusimo dizne, ali pre svega saznamo oznaku karburatora sa http://www.keihin-us.com/pwk.htm i vidimo na koliko bi trebalo burgijati, mozda stelovanjem dobio neki rezultat, jer sam stekao utisak da je i fabricka smesa malo masnija pa mozda cak i podrzi veci protok, bar po pitanju parallel twin-ova.

 

I na kraju ono sto nisam najbolje razumeo(da jesam vec bih to uradio), a negde sam procitao je stelovanje paljenja za dva-tri stepena ranije. Ovo isto vazi za Parallel-e, za V nisam siguran, ali je verovatno isti slucaj.

 

Emanuela ima za originalne masine, kao i saveta, ali je mali problemcic sto kinezi imaju obicaj da stave karburator vise od Japanaca, pa bi morali jos malo da istrazujemo jer nam je to veoma bitna stavka.

 

Blago povecanje max brzine bismo mogli postici i montiranjem vizira zakosenim pod odgovarajucim uglom. Kineski viziri mi deluju prilicno aerodinamicno, ali su gadniiiiiiiiiiiiii.

 

Opcija ozbiljnijeg tuning-a postoji, pricao sam malo sa jednim deckom koji je budzio svoj qm250, ali nije bas bio ni pogodan, a ni trezan momenat za detaljnije informacije. Uglavnom auspuh je otvoren, karike i klipovi su od Shadow-ke, i bem li ga sta je jos sve radio. Uglavnom ide 140kmh i kostalo ga je sve oko 600e, ako se ne varam to nam ne bi bilo previse "zanimljivo" za igranje.

 

Forrest, a da mi tebi prvo isecemo blatobran. Ima odma da ide bolje tako olaksan. ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

i na kraju da remiziramo, treba kupovati starije kineze

vec vozene i popravljene  ;D jer se novim svasta nesto kvari

i posle samo udri sa suprugom bez nje kilometri nisu bitni...

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Džoks, to je pun pogodak ;D

 

Blacbite, čisto mi palo na pamet "razbušivanje" cilindara pošto znam da su kinezi iskopirali nekadašnje japanske agregate koji su projektovani pre najmanje 15-tak godina, tada se nije toliko pazilo na minimalnu težinu i sve je bilo "debelo predimenzionisano" zbog dugotrajnog rada.

Tako da verujem da ima "mesa" u glavama za neko povećanje prečnika, samim tim i povećanjem kubikaže i kompresionog prostora. Kad bi moglo da se dođe do 350 ccm  ;D to bi bilo idealno...a posle toga ide sve ono što si ti naveo: dizne, štelovanje karburatora i usisa vazduha, lakše izduvavanje gasova otvorenijim auspusima...

 

E sad, to je povećanje snage od najmanje 20-tak procenata, što i nije malo, a ne verujem da bi mnogo štetno delovalo na tzv. "ogibljene i neogibljene mase" u samom motoru - opterećenje klipnjača, radilice, bregaste i njihovih ležajeva, verujem i da sa kvačilom ne bi bilo problema.

Obrada glava - razbušivanje nije nikakav problem, u Bgd to rade na svakom ćošku, jedino treba naći dobre standardne klipove i karike za tu veću dimenziju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Blackbite, ja vec imam takav filter za vazduh! Brusilica ce da radi na auspuhu, blatobran secemo (mozda oba  :o )!

Nego nikako da se zavrsi sezona voznje ( nama ko da je tek pocela ), pa da se grunfuje  ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@ Arakis

Verovatno da ne bi bio problem ici do 300ccm, ali 350 mislim da je ipak previse.

Moguce da bi bio problem i temperature zbog veceg obima sagorevanja. Na Parallel twwin-ovima bi bio manji problem po tom pitanju, jer je hladnjak dosta masivniji, i staje vise ulja nego u Rebel koji je u unutrasnjosti identican, mada zahvaljujuci jos jednom karburatoru vec ima konjic-dva vise od njega. Istina, treba naci nekog sa Rebelom za trku ubrzanja, cisto da se proveri da li je stvarno tako. :)

Mislim da bi na P.T masini najvece opterecenje trpeo vozac. I ovako izbija zube na visokim obrtajima :D

Honda - 17ks, Kineska verzija 12-13kw deklarisano kako gde, a realno 14Kw. (kod mene u saobracajnoj 16.3Kw mamlazi napisali)

Kvacilo je sa druge strane u odnosu na rebela promenjeno. Ima dve lamele u odnosu na 4-5 koliko ima Rebel i bile bi potrebne nesto tvrdje opruge najverovatnije. Doduse ovo ne mogu odgovorno da tvrdim, jer nisam siguran da vise lamela doprinosi vecim trenjem izmedju njih.

 

Za virago klon bi jos trebali potraziti emanuel, cisto da bi bili svesni ima li i kolike su razlike. Original nije problem naci jbg.

 

I optimizacijom koju sam opisao bi moglo da se dobije dosta. Svi motori su fabricki stelovani za sto vecu ekonomicnost, manju buku i jos nesto sto sam hteo da napisem jer sam prekinuo pisanje na neko vreme pa sam zaboravio. ;D Konacno povecanje snage nije nista posebno, ali bi trebalo da se oseti u svim rezimima rada, sto je najbitnije.

 

 

Foreste, nemas takav filter 100%. Jeste slicnog izgleda, najverovatnije je isti kao i kod mene.

Filter sa slike je visokoprotocni, i stavlja se direktno na kerburator(e), a kuciste filtera se uklanja.

Fabricki je u kucistu na Challengeru, zar ne?

 

Napisao sam tri vezane recenice koje pocinju sa F. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

Blackbite, ja vec imam takav filter za vazduh! Brusilica ce da radi na auspuhu, blatobran secemo (mozda oba  :o )!

Nego nikako da se zavrsi sezona voznje ( nama ko da je tek pocela ), pa da se grunfuje  ;D ;D

 

 

A gde sam tu ja :o

Stigao kuci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja ne mogu da verujem u oog Bad Boy-a!?!?! A realno, nije uopste mnogo izmodifikovan, ali full drugi motor, od babe devojka!!! Ko mi ovako sredi motor, ostavljam mu babu, a zadrzavam devojku!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

@Blackbite

nije u kucistu, skroz je "otvoren" , i nalazi se sa desne strane ispod sive plastike.Najvise zbog njega nisam ni skinuo te plastike, jer ostaje "go", te ne znam koliko bi smetalo ( kisa,vetar .....) Inace, probao sam, i bez plastika, motor izgleda potpuno drugacije, fenomenalno! Bas kako pravi kruzer, ovako je neka mesavina u pokusaju  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ako krene lose vreme nema druge nesto mora da se radi

naprimer ovo

404.jpgthpix.gif

 

 

ili ovo

ypLwN_04oct06029zg4.th.jpgthpix.gif

 

Mesa ima za obe ideje .Sta mislite o tme

 

Meni se ovaj drugi opasno sviđa, prosto "kipti" od nekakve snage, baš je moćan.

 

E tako da sredite svoje kruzere, sa onoliko hroma i cevuljaga više ličite na pokretnu prodavnicu cevi nego na motore ;D

 

k050.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ja ne mogu da verujem u oog Bad Boy-a!?!?! A realno, nije uopste mnogo izmodifikovan, ali full drugi motor, od babe devojka!!! Ko mi ovako sredi motor, ostavljam mu babu, a zadrzavam devojku!  ;D ;D ;D

 

Samo da je baba omlađa, ne pravim pitanje ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja