Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Nego drugari, ne znam da li da se hvalim, ili da se zalim (ustvari, da li da placem, ili da se smejem)

Evo ovako, nas drug Saxi isao u Vienu kod Becha, pa se drugarski ponudio da donese nesto iz Louis-a ( jos jednom hvala Saxi)

Ja naucio da vise nikad ne narucujem nesto iz kataloga, dok ne vidim uzivo! E sad, sta je tu je, nisam mogao da odolim, i palo je malo grunfovanje.Radi se o retrovizorima ( smesni su u p.m.),koji su u katalogu izgledali super, a uzivo kao igracka, i zadnjem stop svetlu ( ledaljke),koje je jos i super, u odnosu na ret.

Evo malo slicica, pa prosudite sami.Komentari dobrodosli.Ko se bude smejao retrovizorima, ima da bude kaznjen  :-[, zna se kako  :D :D

 

Ne da sam se smijao nego idi na http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=25496.msg347817#msg347817

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Што се каже, "О укусима се не расправља", али овде је једино дискутабилно њихова употребљивост. Форесте, има врат да ушинеш осврћући се у вожњи.

 

А ово ЛЕД чудо је ОК, само види можеш ли да скинеш црвену "фластику" старог штопа, искројиш лимену плочицу одговарајућих димензија (коју хромираш или офарбаш у црно), намонтираш је, па на њу нову штопаљку. Простијег решења, осим овог трнутног не видим.

Hvala za ideju druze, odlicno i brzo resenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

a Wolflord neka se smeje koliko hoce. Da se on pita retrovizori bi mogli i da se skinu, jer ih ionako slabo koristi. Pratio sam ga 10-15km jednom prilikom pre nego sto je primetio da sam iza njega.

To me malo zabrinjava, moram priznati, a iz licnog iskustva dozivljavam ih kao neophodno pomagalo za bezbednu voznju. I sam sam se nadao da su malo lepsi nego sto su ispali, ali mi se ne guli asfalt zbog lepih retrovizora koji ne obavljaju, ili lose obavljaju svoju ulogu.

Nemoj ti drugar da brines za mene, znam ja da se snalazim. Bolje lepi retrovizori a nepregledni jel se i ovako uvek okrecem kada radim neki manevar a za ono malo sto mi treba ovi moji meni rade posao a uz to i lepo izgledaju. :) Naravno da cu da se smejem, to mi je hobi! :D

Imao si lep izbor retrovizora tamo koji bi ti isto obavljali posao a ti bas one... :P :P Ali, ukusi su ukusi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Jaoooo, kad vas na prolece okupim sve na gomilu, pa postrojim da vidimo ko se sve smejao!  ;D ;D ;D

Salim se naravno, nadam se da sam vas malo uveselio ovm gluposcu!

Btw, posto je gre'ota da se nesto baca, dodje mi upravo ideja da napravim maketu cruisera, gde bi ovi retosi konacno mogli da se upotrebe!

Za sada nemam nista osim njih, al od necega treba poceti  ;D ;D

Vec vidim da ce  to biti prvi pasteta bike ( po sistemu, pa steta da se baci)  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Forest, uspesno pretvara motor u stelt varijantu, nece moci ni radar da ga uhvati, cena je minimalisticki stil, eto, retrovizori su toliko stelt da ih ni on ne vidi!   ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Hehehehe bas lepi retrovizorciti.... ;D ;D

 

A tek aerodinamika... :D:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

evo posle duzeg vremena da se i ja oglasim, ne brinite pratim pomno svaki post

i tako dodjoh do minimalistickih retrovizora, u prvu ruku mislio sam pa gde su uopste

dok nisam na jednoj fotki video obrise ftoaparata i prstiju, trebalo mi je da skontam sta je

ali sam na kraju ipak uspeo.

bez zezanja retro izgledaju ekstra ali ne svrse ni cemu osim da stoje.

Stoga i zato, forreste  imas nikakve retreovizore, dodjem ti pivo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

iMAM JEDNU MOLBU ZA NEKOG OD VAS LJUTIH SHAOLIN BAJKERA :) :) :), JEL IMA NEKO SERVICE MANUAL ZA CHITUMU 150 ILI KINROADA 150 ILI NESTO SLICNO????? UNAPRED ZAHVALAN NOVI VLASNIK KINEZA :)

 

post-1192-12879008815374_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Eh da mi je 1500e pa da parkiram jos jednog kinezcica http://www.qingqi.co.rs/sr/qingqi_qm200gy-ba.html u garazu...

Svidja mi se mnogo!!!!

 

Retrovizori su retrovizori  ;D

 

A ja sam malo bio vredan pa sam nadogradio svetla.

Umesto oborenog sada mi sijaju maglenke,nisam ih testirao u voznji. Sutra uvece sledi stelovanje ,testiranje pa slikanje.

Znaci umesto 35w sada sija 110w sto nije mala razlika,samo da vidim dali se isplati!

Primetno vise struje vuku,tako da kada budem kupovao akumulator malo cu jaci staviti neka imam jos koji amper vise....

Moram jos da pazim na prekidac kako se ponasasju kontakti da se ne istope...

 

Zo-lee i Blackbite koliko wati su vasa dodatna dva fara?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

AKO VERUJES PREGLEDAO SAM SSVIH 80 STRANA AL NISAM NASAO NISTA

Slabo si ti to gledao. ;)

Cetvrta strana, Deki59 postavio u attachment-u.

 

@Dzax

Sacekaj 2009. pa da parkiras novi model sa 250ccm. ;)

Meni se isto veoma dopada. Ustvari ovaj motor se svima dopada, postao je ekstremno popularan u citavom svetu. Pogodili su ono sto trziste zahteva.

Nego ne hvalis se za maglenke, kakve si nabacio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Kolika ce biti cena qingqi-a od 25O ccm, ako se zna... Da li bi mogao neko ko ima pravljen auspuh a i ima snimano da okaci ovde...  Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

@oblak

 

Је ли мајсторе, да није ова "Chituma" нови пацијент за касапљење? Признај, нећемо ти ништа!

Иначе, не знам колико ће ти бити од помоћи service manual за "Kinroad", ако имаш намеру да прчкаш са овиме са слике. Погледај само машине. "Kinroad" има, колико сам схватио клон мотора "Honda Rebel", a овај са твоје фотке има мотор какве уграђује "Lifan", а ако бих судио по изгледу те леве декле, тако нешто, из те фамилије мотора, има и на "Keeway"-eвом класичном моторићу, не знам како се зове, ваљда "Speed".

 

А сад нешто за оне које интересују "Qingqi"-јеви модели. Пре пар дана на једном форуму посвећеном "Кинезима", админ је покренуо тему http://www.mychinamoto.com/forums/showthread.php?t=436 , у којој тврди да је фабрици (где је био у посети пре неког времена) послао „фотошоповану“ сличку неког виртуалног модела мотоцикла направљеног од већ постојећих компоненти које користи та фабрика и, као, ево сад позивају из развојног одељења "Qingqi"-ја да им људи пошаљу неку повратну информацију о прототипском моделу направљеном по идеји тог момка. Још детаља и фотографије можете наћи на линку изнад.

 

Лепо је да ми обични смртници некако можемо да утичемо на производњу новог модела, па дај да пробамо и ми одавде да се укључимо. 'Ел ко зна енглески толико добро, да се не срамотимо? Дај да им пошаљемо макар мејл са нашим предлогом.

 

Ево моје идеје: нека задрже ово ( http://photos.imageevent.com/mychinamoto/manufs/qingqi/qingqirock/QingQiRock-08.jpg ) како већ јесте, али нека уместо овог округлог, класичног фара и цајгера ставе ову маску коју су показали код овог модела ( http://photos.imageevent.com/mychinamoto/manufs/qingqi/qq250/icons/QM250-2D.jpg ), пошто је и резервоар, седиште и реп на прототипу са истог модела. И предњи блатобран да им буде уз точак. То је основно. Тако би се добило нешто као мала КЛЕментина, Трансалп, Пегасо, Ф-650 и њима слични. Е сад, могло би да се прича о димензијама гума, да ли да остане 17" напред и назад, да ли да иду на стандардне за ендуро 21" напред, 18" или шта већ, о пак-трегеру и за бочне кофере и каквим све ситницама, али ја бих о таквом моторићу озбиљно размишљао као о ономе за шта бих дао новце.

 

Има ли још неку идеју, па да и ми пошаљемо свој предлог?

 

dzax је питао за цену 250-ки "Qingqi"-ја. Ако бих давао своју процену, мислим да велике разлике неће бити, једино ако дилери не буду правили вештачке разлике. Разлика у конструкцији је мала – у оба случаја (постојеће 200-ке и те 250-ке за наредну годину) су то моноцилиндри са ваздушним хлађењем, по два вентила са једном брегастом и тек око пет коња више на страни 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja