Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ima neko od nas i malo losih isustava sa skuterom ;D ;D i sa cuvenim kineskim auspusima ;D ;D ;)

Samo ti zajebavaj, ima da castis Forrest-a pivom. ;D

 

Ja sam zeznuo stvar, tako da se to ne racuna. ;)

 

EDIT:

 

Je*es, auspuh ionako malo bolje ide.

Morao sam malo da zajebavam ;D

 

ja samo sabiram piva! ( a i sabijam bogami)  ;D ;D

Maratonac! ;D ;D

 

Jel imas u planu dolazak do St. Pazove?

 

 

A sto da ne? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pa kad ste odkrčkali za ovu godinu?..... ;D

 

Sreća moja pa ne pijem, ono je bilo stvarno nehumano.

Ko prvi popije, naruči za ceo sto. Nemaš gde pepeljaru da spustiš. :o

 

Nego što se nisi ubacio na neko krčkanje? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Znam da se nevoze dugo al to ne znachi da se ne prelaze kilometraze ... aj konkretno pitanje jel mnogo 15000km za 150ccm

Konkretno - nije.

Vise od toga prelaze i kineski skuteri, a za to bolje pitaj bogdu, ako te interesuje. Ja na mom imam 5500km, bez primetnog nedostatka, trosenja ulja i sl. Ako se ne varam Bogda je na 13-14000 takodje bez simptoma.

P.S. Nemoj da pitas koliko prelaze kineski skuteri. ;D

P.P.S. Ako bi npr. planirao da prelazis veliku kilometrazi, bilo bi logicno da ganjas 250ccm. Lakse je i tebi i njemu.

 

Preso sam nesto manje od 14000 i kinez peva kao i prvog dana. Prosto se odusevim kada ga poslusam na leru. Prethodni skuter koji sam imao je bio isto sprint ali onaj naj obicniji sto je sada 650e. Vozio sam ga 2 godine.Sipao vrlo lose mineralno ulje koje su mi preporucili serviseri. Preso sam nesto manje od 10000 i motor je vec poceo da pokazuje promene. Poceo je da malo vise trosi (2.5 u odnosu na 1.8 kada je bioskroz nov). Prodao sam ga za 550e i taj vlasnik jos uvek ga vozi bez ikakvih problema. Preso je oko 15000 iako je lose servisiran i razradjen a izgurace jos ko zna kolko.

Mineralno ulje je namenjeno za stare prolupale masine. Njegova struktura je takva da je gusce i kod starih masina smanjuje potrosnju ulja a kod novih zbog pasent delova ne podmazuje dobro. Motor se grejao, nije mogao preko 40, uzbrdo je vukao vrlo slabo sve dok se nije na silu razradio. Pre nego sto sam ga prodao iso je i do 85 ali mu treba dosta da se zaleti. Uz brdo ide dosta polako ali ne posustaje ni na naj vecoj uzbrdici sa mojih 110 kg.

U novom Sprint max-u sam sipao isklucivo Motul SCOOTER EXPERT i to je jedna od kljucnih stvari za njegovu dugotrajnost. Po mojoj proceni morao bi da gura do minimum 25000 bez ikakvih problema. Ako se pohaba do tada das jos 50-70e za kit i teraj ;D . Problem kod nas na juznije su putevi.

Agregat uz iole normalnu voznju moze da sluzi mnogo ali plastike zbog velikih rupa pocnu da pucaju. Da se ne lazemo to je problem svih vozila. Moj brat ima pezo xr6 50ccm i za jednu sezonu mu stradali i prednji i zadnji amortizeri a i kontrolna tabla pobrljavi od neravnina na putu. Kada sam kupio Mercedes pre par godina bio je utegnut odlicno. Sada skrca ovde skrca onde  :'( ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Mozemo da odrzimo par predavanja i prezentacija na tu temu,ali to je ipak dugotrajan proces.Kao i u svim sportovima, i ovde je vezbanje presudno.Za razliku od ostalih sportova,prednost je sto ovaj moze da bude i grupni,i individualni!  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Mozemo da odrzimo par predavanja i prezentacija na tu temu,ali to je ipak dugotrajan proces.Kao i u svim sportovima, i ovde je vezbanje presudno.Za razliku od ostalih sportova,prednost je sto ovaj moze da bude i grupni,i individualni!  ;D ;D

 

Da, da, da.

prvo teorijski deo, pa praksa i na kraju polaganje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

pre polaganja idu kondicione pripreme,to si izostavio,a to je u stvari najvazniji deo  :D

pa i za A se 15 dana vozi sa L tablicom, pa onda testovi, pa tek za 15 dana voznja,nema na brzinu nista!  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

pre polaganja idu kondicione pripreme,to si izostavio,a to je u stvari najvazniji deo  :D

 

 

Da ide sada na Goch, Blekbite bi u sklopu kondicionih priprema moga da obavi i visinske pripreme ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

 

 

Sreća moja pa ne pijem

 

Cccccc pa ti si covece hendikepiran

POMOZIMO DRUGU CALNU.....

Pokusavali su ljudi... ali ne vredi... :-\ Nema tu pomoci :D :D ;) ;)

 

Forreste, najavi se ako budes dolazio. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pa nije bas da ne pijem uopste. Ode tu i deset komada godisnje, a nekad moze i casica rakije, ako nije neka brlja.

 

Nego, ovaj, kinroad daje 150ccm za 1200e koji su proizvedeni 2007. I kofere trenutno ne naplacuju dodatno. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo ja da pitam, da li ide neko od kineske bratije na ovu voznju na Goc ali da ima 150ccm motor?

Znam da idu Nikola i forrest ali oni su malo jaci od mene, citaj 250ccm, a meni bi bilo glupo da bas budem najsporiji na turi :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mislim da je mala razlika u brzini i ubrzanju, uostalom to nisu trke već opuštena vožnja prosečnom brzinom 70-80 km/h, a pošto bi išao sam ja mislim da ne bi imao takvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Ja cu vas gledati kada budete pili pivo  ;D

 

Danas sam otisao po motor da Darka, uradjen servis na 5000km, ulje,filteri,svecice promenjeni, karb i ventili nastelovani... 

Zamenjen cajger,mada isto sranje,samo sto ovaj kada idem 130km/h i pokazuje toliko ali ne stalno  ;)

Motor dosta drugaciji, nema izrazitiog lupanja pri ubacivanju u prvu,manje ''trza'' pri dodavanju gasa...

Sve u svemu trebao mu je ovaj servis!

 

Sada su na red dosle i sijalice,koje ne ulaze u garanciju : posto mi je crklo kratko ja sam vozio sa dugim svetlom, pa sada da li je uzrok crkavanje kratkog ili puka slucajnost, crkla je pozicija i stop svetlo, a i sijalica za osvetljenje tablice  ???

I to sve juce i danas!

Inace u mog kineza su ugradjene sijalice marke Philips.

Koje ce sada biti zamanjene, sijalica za osvetljenje tablice bice promenjena sa le-diodama posto je sijalica istopila plastiku i napravila malo sranja :(

 

Ja cu to sve nadam se srediti sutra i prekosutra posto planiram da se pridruzim ekipi za Goc :)

Ali samo ako sve izsalujem i izbetoniram u subotu.

Videcemo kako bude islo...

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pa lepo on ide ako navlacis 130kmh. Trebalo bi da je 125kmh max. ;)

 

Normalno da sijalice crkavaju kad stavljaju tamo neke ne kineske. ;D

 

Mislim da je slucajnost crkavanje sijalica, svetlo za tablicu je i kod mene bilo istopljeno pa sam zamenio.

Mozda su za crkavanje sijalica krivi zadnji amortizeri. Ne znam koliko je vlakno osetljivo na potrese, ali onomad dok smo isli na Frusku goru bukvalno si odskakao od puta. Mislim da bi mogao da ih spustis za jedan zub, previse su federasti ovako.

 

Nego, koliko je izasao servis?

Ne bi bilo lose da i ja da cekiram karburatore, i ventile da li su po PS-u.

 

EDIT:

Jel ostavljas motor kod njih, ili zavrsavaju posao za neko razumno vreme pa sacekas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Ajde Dzaks lafe, pa da se upoznamo konacno!  ;)

 

Blackbite:

Ma to i mene nervira do bola, nece rade servis odmah, nego kao mora prenoci motor, da se ljdski ohladi?! Doslo mi je da im odvezem motor i kazem da me zovu ujutru kada ce d arade pa da dodjem. Ali verujem da bi i tada nesto smislili, kao moraju pitati motor kad je spreman za servis, a onda nema vremena da me zovu! A i nije da mi se bas vredja neko ko ce mi prcka po motoru ako me razumete...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja