Jump to content

Moto Zajednica

Koferi repni: Givi, Kappa; Shad ili neki kinez

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Vodim se malo i estetikom, ER5 nije veliki motor, pa bi mi bilo glupo da teglim neku kofercinu koja ce ga progutati.

S6Dqg_sdc10966copy.jpg

 

daleko od toga prika ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

тема је отишла на друге приче али ја нисам админ да одлучујем о токовима тема...

Што се мене тиче ја сам свео избор на величину до 35 лит јер све преко тога на градском скутеру је по мени превише :zvizduk:

 

мени се избор сад своди на нов Гиви 30л од 4900дин, или Капу од 35 лит 6900, Шад ми нешто нележи најбоље на скуту осим што има браву коју можеш да отвараш без кључа ако је незакључаш што може бити практично кад затреба...

 

разлика је практично 2000дин између мањег и већег и сад је само ствар одлуке ... наравно половни кофери држе цену екстра у односу на моторе/скут

 

дакле 30 или 35 лит :zbunjen: наравно за кратке градске туре без претоварања и осталих екстрема... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

тема је отишла на друге приче али ја нисам админ да одлучујем о токовима тема...

Што се мене тиче ја сам свео избор на величину до 35 лит јер све преко тога на градском скутеру је по мени превише :zvizduk:

мени се избор сад своди на нов Гиви 30л од 4900дин, или Капу од 35 лит 6900, Шад ми нешто нележи најбоље на скуту осим што има браву коју можеш да отвараш без кључа ако је незакључаш што може бити практично кад затреба...

разлика је практично 2000дин између мањег и већег и сад је само ствар одлуке ... наравно половни кофери држе цену екстра у односу на моторе/скут

дакле 30 или 35 лит :zbunjen: наравно за кратке градске туре без претоварања и осталих екстрема... :zvizduk:

 

Гиви 30л од 4900дин, или Капа 35л од 6900дин

 

Tako je trebalo da nazoves temu, onda ne bi bilo offovanja!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Vodim se malo i estetikom, ER5 nije veliki motor, pa bi mi bilo glupo da teglim neku kofercinu koja ce ga progutati.

 

 

Alekre,ja sam na Fazera 99god relativno mali motor stavio kofer od 46l Givi i extra mu stoji,prvo sto mi je motor jos lepsi a drugo sto vise mesta u koferu to je bolje.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

dok sam imao plasticnu maxiu, uzasno me je nerviralo njeno poskakivanje i odvratan osecaj da ce svakog momenta da otpadne, pa sam je nakon par meseci koriscenja skinuo sa bajka.

u medjuvremenu sam promenio bajk koji na sebi ima "kvalitetni" alu topcase (hepco & becker). taj isti ultra kvalitetni top case je drugaru od koga sam kupio bajk jednostavno odleteo na autoputu, doduse pri malo vecoj brzini.

...onda sam na osnovu svog (ne tako velikog) iskustva shvatio da je za put najbolje imati bocne kofere, a umesto topcase-a nositi veliku rollbag torbu. ima ih u raznim kvalitetima (razliciti cenovni razredi).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

@boki64 : Koferi repni: Givi, Kappa; Shad ili neki kinez до 35 лит šta je bolje za skutere po gradu .. :zvizduk: šta ovde nije jasno...

 

нема везе само сам хтео да продискутујем са неким са скутерима... али то најбоље само у делу за скутере... :takoje::zvizduk::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Na Fejzeru 600 imam Givi nosač kofera (metalni, aluminijumski). Na taj nosač sam stavljao kineski kofer, tovario svašta u njega, putovao, cepao do 200 na sat - bez problema.

 

Onda sam, pošto mi je taj bio mali, uzeo kappa K53, sa nekih 50ak litara. Estetika? Mogao bi biti malo manji, ali nije strašno. Kada putujem taj tovarni prostor (koji se zaključava) je ultrapraktičan i ne mogu zamisliti motor bez njega.

 

Zaključak: sa dobrim nosačem i kineski kofer može da radi posao (malo ćeš staviti gumene podloške od stare unutrašnje gume za bajs da ne klapara i to je to). Ako te dizajn i veličina zadovolje, radi posao za sve pare! Meni je služio verno kinez celu sezonu, dok nisam skupio novce za veći Kappin, sa naslonom za suvozačicu.

 

Givi i Kappa su kvalitetniji, ali i skuplji. Givi nisam probao, ali trebalo bi da je kvalitetniji od Kappe (svi viču kako je to isto, samo druga etiketa, ali svi ti isti bi za slične novce pre uzeli Givi tako da... ). :)

 

 

Dobar kofer, sa dobrim nosačem, kada se ne pretovari, trebalo bi da bude siguran. Meni nije otpao ni kad sam ga cepao po starom putu NS-BG, što je ultimativni test za kofere i ogibljenje. :) I Kinez i Kappa su ga prošli bez problema.

 

 

Što se kapaciteta tiče. 50ak litara su potrebni da stanu moja i curina kaciga, sa još nešto kišne opreme, vetrovke i sl, što se lepo zaključa i ne misliš o tome (da ga bar pošteni ne pozajme, lopove prave ne možeš sputati). Sve manje od toga je kompromis. Čak i ako putuješ sam, velik kofer je baš zbog zaključavanja super stvar. Vidi da ti stane full face kaciga i kišno odelo: to je neki minimum ispod kojeg nema smisla ići. Osim ako baš nemaš novaca ili ti je baš ružan veći - svaki kofer je bolji od nikakvog (osim što bez kofera motor generalno lepše izgleda).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

 

мени се избор сад своди на нов Гиви 30л од 4900дин, или Капу од 35 лит 6900, Шад ми нешто нележи најбоље на скуту осим што има браву коју можеш да отвараш без кључа ако је незакључаш што може бити практично кад затреба...

 

 

ja imam kappa k35 i isto ima sistem otvaranja bez kljuca

 

inace, ja kad budem u prilici OBAVEZNO kupujem veci kofer

ne kazem da je ovaj mali, spakovao sam fullface i jaknu sa protektorima i to bez da sam se nesto posebno manijacio sa pakovanjem, vec samo malo upotrebio raw force da nateram jaknu da se dovoljno skupi :D, ali definitivno fali prostora. necu da vucem kacigu ili jaknu (zavisi sta smislim da parkiram u kofer) sa sobom u kafic jer nisam mogao da spakujem sve bez maltretiranja. takodje, nikad nikog ne mogu da povezem jer kod sebe nikad nemam rezervnu kacigu, nemam gde da je stavim

 

ali da zavrsava posao, zavrsava i ispod 35 litara ni u ludilu ne bi smeo da ides

 

na bivsem skuteru sam imao Givi i ova Kappa koju sad nosim nista nije manje kvalitetna

stavise, mislim da se radi o prilicno istim koferima, samo mala razlika u smislu VW Skoda, tako da mislim da ne treba pucati pare na Givi

 

Kineza sam imao kad sam kupio motor i nisam mogao da iscekam da nadjem krsteni kofer i ratosiljam se raspalog govneta

 

sad sluzi da stavim kacigu u njega kad parkiram motor u garazu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Kawasaki Z1000SX

I ja kada sam kupovao kofer mislio sam da ce biti dovoljno kofer od 35l. Sada sam uvideo da mi je malo, pa prodajem kofer kappa K35NT da bi kupio veci. Kofer kao nov , sistem kacenja monolock, dva kljuca pa ako ima zainteresovanih javite se na pp.

 

PzRy6_img4357p.th.jpg

 

 

 

 

AeFoa_img4356b.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

treba mi pomoc oko kofera,neki dan sam kupio kymco xciting 500 a vlasnik mi je skinuo kofer,tako da bih kupio ili polovan ili ako neko ima neku preporuku za nov a da nije skup :) u obzir dolaze od 35 do 45l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Jos jedan clan xciting brigade. Turi neke slikice. Pogledacu ti za kofer, drugar je prodavao svoj pa ti javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Kao što reče kolega, u Kompp-u smo dobili nove Coocase kofere (inače prva ugradnja za Kymco) cene su od 4900 (27lit) do 16100 (50 lit, sa daljinskim otključavanjem i zaključavanjem i alarmom) Paneli mogu biti u crvenoj i beloj boji, svi koferi dolaze sa svojom pločom, priborom za montažu i instalacijom (ako su u verziji sa ugrađenim diodama). Imamo verzije Vivo 28lit, Wizard 36lit, Urban 40lit, Astra 48 Lit i Reflex 50lit

post-14855-0-37894300-1364882517_thumb.jpgpost-14855-0-82037000-1364882518_thumb.jpg

 

javi se na pp za više informacijahttp://www.coocase.com/showcase.html

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja