Jump to content

Moto Zajednica

Koferi repni: Givi, Kappa; Shad ili neki kinez

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

dakle pošto nepostoji tema sa ovakvim naslovom smatram da bi ova trebalo da ide u zalepljene na vrhu strane... :zvizduk:

 

Избор се своди на ова три бренда и неке кинезе који су знатно јефтинији али само је питање квалитета... :zbunjen:

јесу Гиви стварно толико квалитетнији да држе тако цену и као половни ? + шта је практичније моно-лок или моно-ки :zbunjen:

Све ово са тачке шта се лакше краде обија итд + у капацитетима за 1 кацигу и потребну опрему, ланци, катанци, кабаница... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Mesta u koferu nikad dosta, tako da ni jedan nije prevelik.....provozaš se do neke prodavnice i probaš direktno na svom motoru kako bi koji stajao. Ja lično ispod 35l ne bih ništa gledao, imao sam Giwi maxiu, pa mi sad ovaj Kappa k46 koji imam izgleda mali i nekad mi baš zafali komfor koji pruža maxia. Što se tiče sistema kačenja mono lock je rezervisan za kofere do veličine 46l....sve preko toga je mono key sistem. Kofer ne skidam sa motora iako vozim skuter i imam dosta mesta ispod sedišta, uvek zatreba prostora bilo da ostavljam kacigu, duks, kišno odelo.....ili pazar sa pijace. Ako kupuješ nov Kappa je najpovoljnija i pruža sasvim dovoljno za uložen novac, meni su Shad koferi bili preskupi i pomalo ružnjikavi i njih sam odmah eliminisao prilikom kupovine......sa Kinezima nemam iskustva. A sačuvati nećeš nijedan ako se lopov namerači, tako da ako nemaš adekvatnu garažu gde da ostaviš motor, kofer najbolje posle vožnje skini pa u sobu....pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5719 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Boriša ti je otprilike sve već rekao. Ja bih zaobišao kineski kofer iz nekoliko razloga: Dva kofera su mi otpala sa motora, na jednom je pukla kopča za zatvaranje a na drugom se raspala šarka. Iz BG-a si, zveknućeš u gomilu šahtova, rupa i rupica kao i ležećih drotova, motor ti ima tvrđe vešanje i - ode kofer... Ja posle moje avanture sa kineskim koferima "rabim" treći Givi (na tri motora) i nikakvih problema nemam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1896 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Motodetail koferi su isti kao Shad samo druge nalepnice. Skoro sam uzeo 2 kom od 42l po ceni od 59e (komad) u louisu. Za sada sam veoma zadovoljan mada imaju cudno otvaranje.

 

http://www.louis.de/_30bf1edc614f9cd6eb26dd9814111ea2e1/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=510&wgr=240&list_total=17&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10025915

 

Kineske nisam hteo da kupujem zato sto sam rukom mogao da uvijam plastiku od koje je ploca napravljena. S druge strane znam ljude koji su prosli mnogo km sa bocnim kineskim koferima i jos uvek ih koriste i to na ozbiljnim motorima. Ja jednostavno nisam hteo da razmisljam u voznji i da se tripujem da li ce da im se desi nesto ili ne.

 

 

Topcase imam kappin od 46l i ne vidim da je nesto kvalitetniji od motodetail-a niti da je manje kvalitetan od Givi-ja. Na kraju njegovo je samo da moze da se natovari dobro a da ne otpadne. Svaki koji moze ovo je dobar kofer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

U 25 lit ne moze da stane ni dzet kaciga za mini skuter.

U 35 do 40 lit stane kaciga, ali mozda i rukavice pored nje. Hajde i fluo prsluk.

U Kappa 46 lit stane dosta sitne svakodnevne opreme i kaciga, ako se dobro upakuje. Prilikom kupovine pre godinu ipo, u prodavnici se marshall neckao da je mozda preveliko 46 lit. Danas nikako nebi kupio manju, samo vecu. Kappa 46 otkljucava i zakljucava 10 puta dnevno, moguca je kupovina dodatnog svetla za zadnju stranu kofera (20e), postoji mesto za ugradnju. A voznju podnosi za sada cak i po ataru. Rasprostranjene su na motociklima po NS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

U 25 lit ne moze da stane ni dzet kaciga za mini skuter.

U 35 do 40 lit stane kaciga, ali mozda i rukavice pored nje. Hajde i fluo prsluk.

U Kappa 46 lit stane dosta sitne svakodnevne opreme i kaciga, ako se dobro upakuje. Prilikom kupovine pre godinu ipo, u prodavnici se marshall neckao da je mozda preveliko 46 lit. Danas nikako nebi kupio manju, samo vecu. Kappa 46 otkljucava i zakljucava 10 puta dnevno, moguca je kupovina dodatnog svetla za zadnju stranu kofera (20e), postoji mesto za ugradnju. A voznju podnosi za sada cak i po ataru. Rasprostranjene su na motociklima po NS.

ispade da bez 55L maxie ne mozhe nishta.. neche biti.

givi flow 35L staju:

kaciga, rukavice, jakna, podkapa, prva pomoch, prsluk i par lichnih stvari.

ovo je pod uslovom da znash da pakujesh, u kacigu se stavljaju stvari naravno.

u maxia-u staje:

2 kacige, jakna (preko kaciga i rukavi izmedju kaciga) 2 rukavica, duks-2, prva pomoch, prsluk, itd...

moja maxia je na vagi pokazivala 18-19kg tako da mozhe poprilichno da se naroka stvarima.

ta dva kofera sam jedino probao i koristio tako da za njih mogu da kazhem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ako se ne varam, nosivost Maxie je 10kg, a E350 svega 3kg (ako pričamo o istom koferu).

givi maxia (stariji model) na koliko je deklarisan ne znam ali sad na putu je nosio jako blizu 20kg, u Lo kod nixa smo izvagali 15-16kg a u povratku je imao i vishe. (ne secham se tachno koliko)

planiram da roknem 3 maxie (gore i 2 sa strana) i ne mislim ih shtediti, ne vidim svrhu kofera ako u njega stavish isto koliko i u neku tank torbu. 3kg za 35L ili 10kg za 50+L kofer je smeshno.

neko reche u 3 kofera je narokao 70kg stvari-moj chovek! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ne govorim o pretovaru, naravno da je to moguće, ali ako 100% pretovariš kofer, opet Maxia može da ponese 20kg, a E350 6kg. Ne bih rizikovao da ovaj drugi pretovarim, recimo, na 10kg. To je OK po dobrim putevima, ali ako voziš po našim rupetinama (recimo od Despotovca ka Krepoljinu), dobre su šanse da otpadne. Ti koferi sa manjom deklarisanom nosivošću jednostavno idu i na slabiju ploču (monolock) i napravljeni su od tanje plastike, itd. Neke starije monokey ploče su čak napravljene od aluminijuma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23
Monokey vs. Monolock

 

We get questions about the difference between the Monokey and the Monolock lines.  Here are some basic differences:

 

Generally speaking, the Monokey cases can hold more volume than the Monolock cases.  However, within the products that we carry, this is really only evident in "smallest" (E30 - Monolock) and "largest" (E52 and E55- Monokey).  The other 3 cases we carry are pretty close in size, regardless of which product line they come from.

Regardless of size, the Monokey cases (at least the ones we carry) have a carrying capacity of 22 pounds whereas the Monolock cases are only rated at 6.6 pounds.  If you plan to carry substantial weight, you should be considering the Monokey line.

The Monokey and Monolock cases use different mounting racks; a Monokey case will not work with a Monolock mount and vice-versa.  However, a Monokey rack will support all Monokey cases and a Monolock rack will support all Monolock cases.  Thus, you have options for upgrading (or downgrading) within a product line without purchasing another mount.

The Monokey cases do not come with a mounting rack; you must purchase one separately.  We try to keep in stock a number of Monokey mounting plates for certain touring-class scooters (see below); if your bike isn't listed, please contact us to see if we can get a mount for your specific bike.

The Monolock cases do come with a mounting plate that is designed to be used on many bikes that already have a tubular luggage rack.  However, some bikes (notably, many of the touring-class scooters) don't have a suitable mounting rack.  Here again, we try to stock Monolock racks for many of these bikes.  Unless otherwise noted, if you purchase a Monolock case and a Monolock rack, you will end up with an extra "universal" Monolock mounting plate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

imash li mozhda predlog za bochne kofere velike nosivosti- 20+kg? ja sam isto skeptichan u vezi onih plastichnih rupa za nosach na koferu, kontam top case samo za klimanje ali sve vreme stoji na plochi, a ovi sa strana su vech konstantno pod silom + treshnje od rupa = otpadanje i pucanje.

videh lalajkovu temu o samogradnji ali shta znam... mada opet ko zna, treba vidit probat.

kad se ide na put roba je najmanji problem. nosi se alat za nedaj bozhe koji je tezhak ko tuch. mi smo sad nosili kutijicu 35x15x8cm koja je imala pa jedno 7kg i shta, malo robe i da ostavim kofer poluprazan? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Treba mi savet za neki 35l kofer ali da je sto laksi jer je deklarisana nosivost mog nosaca 9kg. :)

 

sve ti je to tu negde 100gr vishe manje, uzmi prvi i teraj :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

U 25 lit ne moze da stane ni dzet kaciga za mini skuter.

Moram da te demantujem. U givi mikru (25 L) staje off road kaciga sa kačketom, a u nju naočare, pojas i rukavice. Naravno ne polazi ovo svakom za rukom. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Montirao sam nosac i sada planiram kupovinu kofera. Uglavnom za svakodnevnu upotrebu, tipa, jet kaciga, flasica soka, rukavice, prsluk... Razmisljam da uzmem 35 litara. Hoce li biti okej? Za ostale stvari bice tank torbe i bisage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ja sam imao 35L gljivi flow, ok mali kofer, ali uskoro mi je postao mali, gde god krenem fali mesta a i gradele lakshe stanu u maxiu..+ ja konstantno imam suvozacha..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Mislim da je sve ispod 45L malo. Imas lep izbor, Kappa, Shad, Givi, a imas i Moto Detail u Luisu, koji je po ceni najprihvatljiviji, biraj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Pre neki dan pazario top case, nisam hteo ništa ispod 46-ice, i bio sam u pravu....kupio polovni GIVI E46, sa naslonom za suvozača, i stop svetlom..prezadovoljan. Sujektivnog mišljenja sam da manje od 46 ne ide, ja u ovaj ne mogu da stavim full face kacigu i jaknu sa potektorima zajedno..

Al zato sam pre mesec dana kupio i bočne GIVI E46... tako da ne fali prostora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

jel a kad uzmesh top case i stavish ga kao side case, jel to isti djavo ili ne bi smeo da ga pretrpash? koliko vi gurate u bochne? u KG molim vas.

ja sam u maxiu nagurao 20kg ali top case i to je ishlo 1500km tako i nishta mu..

interesuje me koliko je ona plastika gde nalezhe nosach zapravo jaka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Nedavno kupio Givi 45l, stanu dvije full face kacige, moze stati jakna i jos koja sitnica ako je u njemu jedna kaciga sto je kod mene obicno slucaj.

post-14678-0-96481300-1316913087_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja