Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

sta mislite jel bi mogao na kivija da se namontira GPS ? mislim da li postoji mogucnost da se izvuce jedna uticnica...

Naravno. Povezes direktno na akumulator preko osiguraca i izvedes gde ti je potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zrenjanin / Novi Sad

^ odlicno!  hvala na informaciji.  jos nisam uzeo motor, trenutno sam u fazi rasprave sa caletom, on zbori kako mi je auto trenutno potrebniji od motora... a ja opet mislim da ce mi kivi koristiti mnogo vise zbog mog posla. nasao sam odlicne kUfere za kivija, i jos nesto od opreme, ima da bude zmajcina kad ga sredim... ostade jos samo da pazarim motor...

 

 

edit:

 

samo jos jedno pitanje, koliko je kivi speed 125cc pouzdan za duga putovanja ?  pricam o putu tipa zrenjanin sabac, sabac novi sad i tako... a mozda i na duze puteve srbija madjarska itd... ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Pouzdan je  ;) Najvise u danu sto sam presao je 300+ km. NS-BG-SABAC-NS. A i bilo je dosta tura od 200+ km. Tako da za to ne brini....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Benelli TRK 502x

Danas uradio prvi servis, cena sitnica-2600 kinti sa sve uljem i novom svecicom. Promenio sam i prednji zupcanik, malo veci je stavljen sto je rezultovalo za nijansu slabijem startu, ali su brzine sad mnogo duze i voznja postaje pravo uzivanje ( barem meni). Nisam stigao da proverim konacnu brzinu ali sam primetio da mi je ranije pri 80kmh motor radio na 7000rpm, a sada na 6000rpm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Koliko si preshao pre nego shto si uradio prvi servis ?

 

Ja planiram da se izvozam sa L tablom i da polozim na njemu, pa da uradim prvi servis...

 

Jel to ok ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

Zdravo, danas sam zamenio ulje ali mi nije jasno dali se nivo ulja gleda kada je motor na centralnom štenderu ili na točkovima.I koliko ulja uopšte staje u motor, pitam jer sam sipao nešto malo više od 800 ml. a nivo ulja kada je motor na štenderu je tačno na sredini a kada ga spustim na točkove na maksimumu.Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Benelli TRK 502x

Servis sam radio na 1100km, nisam hteo da menjam ulje sam, jer shvatam da mi onda motor ne podleze dvogodisnjoj garanciji. sledeci mi je na 2500 i isto cu ga raditi u ovlascenom servisu. A kad istekne garancija tu ste vi da me naucite kako sam da menjam ulje i ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Bitno je da je motor na ravnom i sam postavljen ravno, stender ili na gumama ne bitno ali kako meris je jako bitno. Da li meris sa prislonjenim ili zavrnutim meracem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

"Danas nam je divan dan,divan dan,divan dan...!Nasoj temi rodjendan...!"  :D Pre tacno godinu dana sam otvorio ovu temu!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

"Danas nam je divan dan,divan dan,divan dan...!Nasoj temi rodjendan...!"  :D Pre tacno godinu dana sam otvorio ovu temu!  :)

 

E, pa nek je srecan prvi rodjendan tvom cedu  ;D !!!

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Srećan rodjendan bivšim kolegama po motoru ;D ;D,nedostaje mi malo kivi ovaj što sad vozim je kao divlje goveče naspram finog i ugladjenog keeway speeda 150cc.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

Zdravo, danas dok sam cistio lanac primetio sam da mi nedostaje jedan od cetiri zavrtnja na zadnjem lancaniku.Posto nisam skidao lancanik  dali mi neko moze reci dali se radi o zavrtnju ili brezonu.Koliko mogu da vidim unutra je ostao deo.Uzgred ja perem lanac petrolejom.

post-10066-12879071373707_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zemun-nbgd

Pozdrav Speedadzije! :)

 

Uradio sam danas "veliki" servis- na 9000 km... nemojte se striktno vezivati za tu kilometrazu, moj motor vise nije u garanciji (mislim da je za one u garantnom roku "veliki" servis obavezan i ranije...)

 

verovatno svi znate da se ovaj servis naziva veliki zato sto se pored standardne promene ulja i svecice- tada steluju i ventili...

 

e sad, stizemo do mog problema... naime, iako sam laik i nov u moto svetu jednostavno po zvuku motora i jakim vibracijama na oko 5000 rpm rekao bih da tu nesto i nije bas najbolje odradjeno...

 

voleo bih da cujem vase savete i predloge, mada sam najblizi odluci da motor prvom prilikom odvezem kod proverenog majstora da mi to pogleda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

I meni je motor posle stelovanja ventila na servisu poceo da "zvoni".

Oni ventile stavljaju na 0.10-0.15, a po specifikaciji treba na 0.05. Ja sam prestelovao na 0.05, motor i dalje dobro ide, ali je ostalo to zveckanje, mozda sto ti kazes i vise trese, ali na to nisam obracao paznju, ovakav koncept motora mora da trese.

Mislim da se moj i cuje jace usled vibracija, jer nemam taj zvuk na svim obrtajima, ali nisam siguran, na leru se cuje zveckanje ventila, 4-5000 rpm radi ok, preko toga opet pocinje onako da zveci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

Zdravo, dali neko ima iskustva sa stavljanjem veceg prednjeg lancanika ( u Mass-u sam lancanik kosta 800din.).Dali je ionako mala startnost jos manja,  kolika je maksimalna brzina i na koliko obrtaja ide 100km/h. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Pozdrav drugari!

 

Dugo se nisam javljao...ne znam ni odakle bih krenuo...

 

Kao prvo, otklonio sam problem sa lamelom. Ispostavilo se da je problem bio daaaaaleko veći nego što se u prvi mah mislilo. Naime, meni je jedna od potisnih ploča bila kriva i poluga koja ulazi u korpu i pomera lamele i potisne ploče, majstor misli da sam to iskrivio prilikom pada, ali mislim da sam ja imao problema sa šaltanjem od kako sam kupio motor. Samo sam mislio da je to normalno, jer meni je ovo apsolutno prvi motor. Sve u svemu, sada mi je menjač nemerljivo mekši. Ranije nisam mogao da izbacim u ler iz prve dok stojim, na primer. I što je najvažnije...u voznom je stanju!  :)

 

Kad sam već bio kod majstora iskoristio sam priliku da stavim veći prednji zupčanik. U prvi mah nisam bio siguran da li mi se to svidja i mislio sam da ću verovatno vratiti stari zupčanik. Vožnja je drastično drugačija. A meni je sa celom situacijom oko menjača izgledalo kao da sam uzeo da vozim drugi motor. Dešavalo mi se (prvo suviše često, kasnije sve redje) da na uzbrdici prešaltam prerano i da motor ne može da izvuče. Po Beogradu i nema mnogo uzbrdica, ali zato nizbrdica na svakom koraku!  ;D ;D Sada kada sam se navikao, mnogo sam zadovoljan novim zupčanikom.

 

To nas dovodi do treće priče...Vlada#4 i moja malenkost smo danas obrnuli po više od 400 km...njegov kilometar sat je izbrojao 424 km jer je on imao i dolazak po mene i vraćanje svojoj kući. Vožna je bila do Borkog jezera i nazad. Motori su se ponašali sasvim korektno. Bez ikakvih problema su savladali celodnevnu vožnju. Veći prednji zupčanik je prilično rasteretio agregate (i Vlada#4 ima veći zupčanik) i nije bilo potrebe za previše šaltanja na pravcima. Jedini peh je bio lanac koji mi je spao u Petrovci na Mlavi, ali su se našli neki lokalni bajkeri dobre volje koji su nam pozajmili ključ 19 da zategnem lanac (ovom prilikom im zahvaljujem!  ;) ). Inače, UVEK nosim svoj ključ 19, ali mi je baš sad ispario (Vlado vrati mi ključ!  ;) )

 

Sve u svemu...vožnja je bila više nego zahvalna. Ako neko planira duža putovanja, speed-ovi i to svakako mogu da postignu!

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Posto ste vozili zajedno jeste li primetili mozda neku znacajnu razliku u snazi ili obrtnom momentu izmedju Speeda 125 i 150?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Nismo imali prilike za tako nešto. Pre svega put nije takav da dozvoljava neko razmahivanje...a nismo imali radio komunikaciju da se usporedjujemo tokom vožnje. Sledećom prilikom, nadam se ;) Sve u svemu, ni jedna ni druga mašina nisu imale problema sa savladavanjem puta...ili određenih deonica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja