Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

I još jedna stvar...Speed nema problema sa paljenjem po zimi! Ja sam ga vozio celu zimu i nijednom me nije prodao, a držim ga napolju. Samo treba znati kako jer sauh nije automatski, nego ručni i čudno je podešen. Znači nemo' neko da ga kleveta kako ima problema sa paljenjem po zimi!!!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Pozdrav narode,

 

Imam problem sa mojim Speed-om 125. Od kako sam ga kupio motor poslije predjenih 7-8 km gubi snagu. Kad dodam gas, trokira, cim pustim gas puca iz auspuha i gasi se. Nakon sto se ugasi, poslije nepun minut upali kao od sale, ali se desava ista stvar, samo u kracim intervalima. Promjenio sam svjecicu i bombinu (rekose mi neki majstori da je do toga) i opet se nista nije popravilo. Imam ozbiljnu namjeru da povedem motor na kakvu deponiju i da se makar vise ne nerviram, nego da znam da nemam motor  ??? Jel imao neko od vas slican problem i ima li iko od vas pojma sta mu moze biti?

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Pozdrav narode,

 

Imam problem sa mojim Speed-om 125. Od kako sam ga kupio motor poslije predjenih 7-8 km gubi snagu. Kad dodam gas, trokira, cim pustim gas puca iz auspuha i gasi se. Nakon sto se ugasi, poslije nepun minut upali kao od sale, ali se desava ista stvar, samo u kracim intervalima. Promjenio sam svjecicu i bombinu (rekose mi neki majstori da je do toga) i opet se nista nije popravilo. Imam ozbiljnu namjeru da povedem motor na kakvu deponiju i da se makar vise ne nerviram, nego da znam da nemam motor  ??? Jel imao neko od vas slican problem i ima li iko od vas pojma sta mu moze biti?

 

Hvala

 

Sto se tice pucanja iz auspuha i to sto lose vuce i trokira, takve simptome sam imao (a imam i sada) kada su mi ventili bili rastelovani. Sad mozda su kod tebe skroz rastelovani pa ti motor presisa i ugasi se.... Kontam da je u karburatoru problem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Anibus, nisi napisao da li je motor polovan ili nov, u garanciji ili ne. Moguce je da je deo problema u ventilima, ali sigurno ne u toj meri. Da li ti je cist filter vazduha? Odgovarajuca svecica? Mozda treba zameniti CDI. A na kraju krajeva mozda nesto i nije sa karbom u redu. Nije tako jednostavno dijagnostikovati kvar preko net-a. CDI bi najlakse mogao da ispitas, tako sto ces od nekog sa Speed-om pozajmiti isti za probnu voznju. Filter vazduha je najmanji problem. Uglavnom, ides nekom hijerarhijom sta je najlakse proveriti, pa tek na kraju gledas nesto komplikovanije. Eto, filter vazduha i stelovanje ventila spadaju u normalno odrzavanje, ako to nisi proverio/uradio, dzaba da pricamo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Ajd nek mi neko da broj telefona od keeway-a za rezervne delove na batajnickom drumu ili gde se vec nalazi.... Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad

@anubis

CDI! ja sam imao isti takav problem pred kraj prosle sezone, dok na kraju nije ugasio i nije mogao da upali vise, nije svecica, nije bobina, i majstor mi na kraju kaze da je CDI... zamenio i resen problem, mislim da kosta oko 2000din...

Moras proveriti, ali kod mene je to bilo, mada iskreno receno, ne znam tacno ni sta je taj CDI...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Hvala svima na odgovorima

 

@Swa

@Blackbite

 

Motor je star godinu dana, tek izasao iz garancije, a ja sam prvi vlasnik. Presao 2200km. Promjenjena svjecica (stavljena odgovarajuca, NGK) i promjenjena bobina (stigla nova iz BG, porucio) i sa novom se ista stvar desava kao i prije.

 

@FubuNS

 

Moj se moze upaliti maltene odmah posto se ugasi. Btw, ni ja nemam pojma sto je taj CDI, niti dje se to nalazi :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

CDI je elektronika koja je zaduzena za proizvodnju napona, na osnovu koga svecica baca varnicu.

 

Savremena i pouzdanija zamena za platine, ako znate za njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Da, bas to mi se desavalo, ugasi se, i onda ga upalim, nekad se upali odmah, a nekad malo nece pa onda upali, i isto je pucao iz auspuha. to je trajalo dobrih mesec-dva, serviser nije znao sta je dok nije zvanicno crklo, problem je bio sto kad ga odvezem on radi, a onda mi crkne negde na raskrsnici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad

A nalazi se tu negde ispod samog rezervoara, nisam znao ni da tu ima nesto dok ga ovaj serviser nije odatle iskopao. S obzirom da si promenio i svecicu i bobinu, jedino ti je to jos ostalo, a da nije neka mehanika u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Jel ima neko da je 100% upućen...da li garancija na speeda pokriva i amortizere?

 

Oba zadnja amortizera su mi pustila ulje, a stav servisa je da garancija ne pokriva amortizere...

 

Ostavio sam ga da ga završe do subote (da ne pričam koliko me boli duša što moram da idem peške sad kad je napokon lepo vreme, a terao sam ga cele zime i po vremenu i po nevremenu), pa da znam kad budem išao da ga podignem da li da se ubedjujem, ili platim...a nije ni malo...4200 RSD po komadu, plus ruke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Uf...4200  >:(  :o Ma ja kontam da ta garancija vazi samo ako ti pukne klip ili tako nesto ako ti se desi u motoru, a za sve ostalo.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Jel ima neko da je 100% upućen...da li garancija na speeda pokriva i amortizere?

 

Oba zadnja amortizera su mi pustila ulje, a stav servisa je da garancija ne pokriva amortizere...

 

Ostavio sam ga da ga završe do subote (da ne pričam koliko me boli duša što moram da idem peške sad kad je napokon lepo vreme, a terao sam ga cele zime i po vremenu i po nevremenu), pa da znam kad budem išao da ga podignem da li da se ubedjujem, ili platim...a nije ni malo...4200 RSD po komadu, plus ruke...

U kom servisu? Jesi li zvao glavni, pokusao malo da se ubedjujes sa njima. Moras ponekad biti i bezobrazan u takvim situacijama, jer servisi cesto idu na sistem ako prodje - prodje, mislim ako si spreman da platis sto da ti ne uzmu novce.

 

Uredu je da garancija ne vazi za potrosni materijal, amortizer ponekad procuri to je tacno, ali za tako nesto su potrebne godine eksploatacije.

 

Apollu je zadnji amortizer boljka, i evo Gliga ocekuje vec treci u sklopu garantnog roka. Niko ga nije pitao koliko je tezak, da li je vozio off, ili neke slicne gluposti koje bi mozda neko upotrebio kao opravdanje.

 

Uglavnom, ja im to ne bih dopustio, i insistirao bi da to bude zamenjeno u sklopu garantnog roka, mada i nema svrhe sad sto pisem, kad si vec ostavio motor, umesto da si prvo pitao.

 

Nije isto, alievo licnog primera o ponasanju servisa, gde su na moju sugestiju i na rec zamenili deo na autu koji kosta oko 70 000din, iako problem nije znatno otezavao voznju, ali im je prioritet im je bezbednost vozila i zamenili su za svaki slucaj. Daleko od toga da me je neko pitao, da li sam vozio trke ili sta znam vec sta, rekli su da ce se potruditi da do sutra zavrse ukoliko imaju deo u magacinu, da bi vec nakon par sati nazvali da mogu da dodjem po auto. Garancija je takozvana "bumper to bumper" i bilo koji problem koji ne spada u potrosni materijal ili prouzrokovan fizickim ostecenjem, menjaju najnormalnije.

 

Uglavnom, pogledaj garantni list, i ukoliko nigde ne pise da amortizeri ne podlezu garanciji, nisi duzan da im platis bilo sta. U krajnjem slucaju, ako ti vec zamene deo i odes po njega, jasno im stavi do znanja garantne uslove i pripreti inspekcijom ukoliko budes uspeo, jer je ipak greska sto se nisi ranije informisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

@Blackbite

 

Motor sam od kupovine održavao u servisu MASS company-a, jer su oni ovlašćeni za Keeway. Sve informacije vezane za motor do sada sam dobio od njih. Danas sam zvao radnju u kojoj sam kupio motor, ali oni ne rade više sa motorima. Uputili su me na Batajnički drum, ali je devojka koja radi tamo rekla da ona sa tim nema veze i da zovem servis...i naravno dala mi broj MASS company-a...tu su mi opet rekli da to ne spada u garanciju...toliko o tome...

 

Sad...ja mogu da se raspravljam kad budem išao po motor, ali sam do sada imao zaista korektnu saradnju pa nisam hteo da pravim problem samo da bih prošao jeftinije...ako je to nešto što treba da platim, nije problem...problem je ako je to nešto što nisam dužan da platim, a i dalje nemam poverenja u majstorsku etiku u Srbiji...pogotovu u vremenima krize, svako gleda da zaradi. Zbog toga sam mislio da se posavetujem ako neko ima proverenu informaciju oko toga šta spada, a šta ne spada u garanciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

@FubuNS

 

Hvala ti. Ja cu sjutra da mu prestelujem ventile i ocistim karburator za svaki slucaj, pa ako se opet bude isto desavalo opet cu nekako poruciti dio iz BG...

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1832 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

@ Sinclair

Meni je cudno da garancija ne pokriva amortizere... Nije to nesto sto spada u potrosnu robu (osim ako vozite Apolla :D ). Tu moram ispraviti Blackbite-a, meni je samo jednom menjan amortizer, drugi jos cekam.

 

Uglavnom ako imas volje nije losa ideja da im posaljes inspekciju, ili barem reci da ces im je poslati. To sve naravno pod uslovom da u garantnom listu izricito nije napisano da amortizeri ne podlezu garanciji (kao sto za akumulator, lanac, felne, sijalice i sajle pise).

 

Srecno i javi kako si prosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja