Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Benelli TRK 502x

1. Swa-crn

2. Savke-crn

3. Dalibor92-plavi

4. Wllada-crven

5. Sinclair-  crveni

6. Brle

7. Fokus2005

8. MarkoS - crveni

9. Viner

10. Nesic

11. FubuNS

12. Uketic

13. nikola1979

14. miStery

15. Goranche

16. alex1974

17. kinez

18. Bogy

19. Vlada#4  -crveni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

1. Swa-crn

2. Savke-crn

3. Dalibor92-plavi

4. Wllada-crven

5. Sinclair-  crveni

6. Brle

7. Fokus2005 - plavi

8. MarkoS - crveni

9. Viner

10. Nesic

11. FubuNS

12. Uketic

13. nikola1979

14. miStery

15. Goranche

16. alex1974

17. kinez

18. Bogy

19. Vlada#4  -crveni

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Kolko znam, niko nista na speedu nije budzio sem vizira. Ja i ako bih stavljao crashbar, stavljao bih one male (u obliku tegica)... Nego sta daje taj izduv koji hoces da stavis?

 

Taj izduv daje verovatno mnogo bolji zvuk i mislim da se motor mnogo manje greje sa njim ,slobodno diše što bi rekli

E sad što se tiče performansi mislim da ću dobiti neki minimum...mada i ovako ide preko stotke tako da mi je to dovoljno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Nisam još čekam da malo otopli 8), ima da se kupi na novobeogradskom buvljaku trayal guma i stvarno nije loša veličina 3.50-18 1600din može da se upasuje

deluje mnogo bolje od fabričke iako nije sigurno kao metzeler naprimer.

Izduv je iz luisa a kupljen je za oko 30e mislim, od dečka sa foruma, ali je stvarno odličan jako kvalitetno uradjen i težak ko tuč  :P

Nemam vremena da sve to postavim motor mi je kod matoraca u drugom kraju grada a nemam garažu pa da ga čačkam jbg,prvo ide izduv, pa onda sve ostalo(bisage,vizir) sigurno kačim slike i video čim sve to postavim ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ja mislim da ne treba ova guma je samo malo šira od fabričke tako da mislim da će već postojeća da radi posao,

ako ne mislim da je unutrašnja oko 450din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nisam još čekam da malo otopli 8), ima da se kupi na novobeogradskom buvljaku trayal guma i stvarno nije loša veličina 3.50-18 1600din može da se upasuje

deluje mnogo bolje od fabričke iako nije sigurno kao metzeler naprimer.

Izduv je iz luisa a kupljen je za oko 30e mislim, od dečka sa foruma, ali je stvarno odličan jako kvalitetno uradjen i težak ko tuč  :P

Nemam vremena da sve to postavim motor mi je kod matoraca u drugom kraju grada a nemam garažu pa da ga čačkam jbg,prvo ide izduv, pa onda sve ostalo(bisage,vizir) sigurno kačim slike i video čim sve to postavim ;)

 

 

Drago mi je da si zadovoljan izduvom! Nema tog modela vise u louisu, bio je na rasprodaji po extra ceni.

Imam jedno pitanje. Tu gde si uzeo gumu na buvljaku da li i imaju malo vece, kao za princa. Cena je dosta pristupacna. Nove kineske su oko 3500 dok su brendirane za princa oko 8000 din a neke i vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Mogu nda pitam ima dosta guma to je jedan matori koji inače prodaje delove za tomosa ali ima dosta dobar izbor raznih delova za motore

pošalji mi dimenziju ja ću pitati da li ima i koliko košta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F

1. Swa-crn

2. Savke-crn

3. Dalibor92-plavi

4. Wllada-crven

5. Sinclair-  crveni

6. Brle

7. Fokus2005 - plavi

8. MarkoS - crveni

9. Viner

10. Nesic

11. FubuNS

12. Uketic

13. nikola1979

14. miStery

15. Goranche

16. alex1974

17. kinez

18. Bogy

19. Vlada#4  -crveni

 

moj kiwi je crn.. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ne pogledas jedan dan, a vi bome otprasili. 

 

1. Swa-crn

2. Savke-crn

3. Dalibor92-plavi

4. Wllada-crven

5. Sinclair-  crveni

6. Brle-the blue one

7. Fokus2005

8. MarkoS - crveni

9. Viner

10. Nesic

11. FubuNS

12. Uketic

13. nikola1979

14. miStery

15. Goranche

16. alex1974

17. kinez

18. Bogy

19. Vlada#4  -crveni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Novi Sad

1. Swa-crn

2. Savke-crn

3. Dalibor92-plavi

4. Wllada-crven

5. Sinclair-  crveni

6. Brle-the blue one

7. Fokus2005-plavi

8. MarkoS - crveni

9. Viner

10. Nesic

11. FubuNS

12. Uketic

13. nikola1979

14. miStery

15. Goranche

16. alex1974

17. kinez

18. Bogy

19. Vlada#4  -crveni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

To je već standardni problem kad je nov,podešavanje saile kvačila kod volana sa leve strane i dole kod desne noge,dotezanje lanca po potrebi ako je labav , drugo ulje u mašinu a kinesko napolje za jedno 2000km ima da bude kao u puterr ko neveruje može da proba moje ;D mislim kvačilo

Samo polako sve će to da legne 8)

 

ae da uketić crni ;)

Sad sam zvao majtora, kaze da treba podesi tu sajlu od kvacila (inace ja nisam primetio da ima sajla i gde je tacno). I na 1000km mi je servis, menjanje ulja i svecice i jos nesto ako treba. Sad mi krivo ne mogu da ga vozim, jedva cekam prolece, teram odmah kod majstora da usteluje brzine!

Mnogo je 2000km da predjem i da se mucim sa kvacilom, cim ograne piciiiii. Koliko mi je lep zvuk ja ga nebi ni vozio nego samo palio hehe.

I, da, pitao sam majstora jel treba neko ulje da se kupuje, da li trosi ulje, rekao je da ne trosi jer je cetvorotakni. Trosi skuteri kojeg ja imam keeway fokusa, on trosi ulje. I da, ludi pricali ste o podmazivanju lanca, rekao mi je majstor da nikako ne radim sa necim drugim da premazujem nekim uljem jer ce se sve razletiti na motoru a kada se uhvati prasina blato tesko ce se oprati. Tako mi je rekao. Evo slike"

http://www.imagesforme.com/show.php/968189_Slika002.jpg  -    cena 864 moze da sluzi za 2, 3 prskanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Pazi, taj sprej ti kosta preko ili oko 1000 dinara, pa ti vidi dal imas toliko da dajes. Ja sam sad kupio bio neki ne brendirani za oko 300 dindzi i sasvim dobro radi posao. Svakako ce ti razbacati taj sprej: stavis ga na centralne nogare, ubacis u drugu, tocak se vrti i ti prskas sprej. Kako se lanac krece, i ti prskas, naravno da ce da leti sprej. E sad ne moras tako nego lepo nasprejisi, pa pomeri motor pa na drugi deo lanca itd...  Uvati se prasina i blato, to je glavni problem kod pranja motora- tockovi jer se sve zalepi ali onda lepo topla kofa vode i nova krpa i malo ribas i ocistis. To cu ja na prolece, jer u kakvom mi je stanju motor sada, odvratno mi da ga gledam  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

@Fokus2005

Svi smo imali taj problem sa drugom brzinom,kad budes usuo kvalitetno ulje i kada se razradi motor neces vise imati taj problem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Po meni su ovi sprejevi potpuno nepotrebni. Ajde ovi jeftini mogu da prodju ali motul nikad ne bih kupio. Za nese kineze lanac je jeftin i kosta manje nego dva motul spreja. Jeste da ulje vise prska ali bolje povremeno da ga oteram u perionicu i da ga operu celog za 100 dinara nego da se zezam sam. Kao sto rece kolega Swa i sprej prlja. Da vozimo neke motorje kojima lanac kosta preko 100e pa to moze da bude i opravdano. Inace planiram da napravim automatski podmazivac lanca tako da ce to verovatno smanjiti prskanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

A jel moze lanac da pukne ako se ne pere i podmazuje, kako znate da lanac vise nije dobar? Znam da je lanac 2000din citao sam ranije postove, ali mi majstor tako rekao samo motulovo ulje. Kupicu ga prvi put pa cu videti koliko moze da posluzi, koliko prskanja, videcemo. Znam da se ne isplati ali sta cemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

To da pukne, to ne znam. Lanac vise nije dobar kad ne mozes vise da ga istegnes i ako se lancanici i sam lanac potrosi. I meni je majstro rekao motulov sprej i ja kao laik sam ga i kupio. Onda sam se registrovao na bjb pa video druge alternative. Spiskao sam taj motulov sprej za pola sezone. Meni se npr. desilo kad sam bio zaboravio da ga podmazujem, a vec su pocele kise (po kojima sam vozio) da mi je na delovima zardjao lanac i poceo da skripi. Tako da slobodno uzmi u UradiSam ili tako negde jeftiniji sprej za lanac i neces pogresiti. Ovako ces sa 2 Motulova spreja kupiti 1 lanac. A od Motul-a je napravljen brend- kao sto je pre Castrol bio, sad svi sipaju Motul, pa ako ulje valjda mora i sprej....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

labav sigurno, udara u onu limenu zaštitu oko lanca i u deo rama kod prednjeg lančanika ispod leve dekle

Ako još zapinju i brzine to je to,mnogo bolje ide u brzine kada je lanac dotegnut kako treba ;)

Jbg da si iz bg-a pa da ti čika mare(ja) to sredi za pola sata,lanac i sailu kvačila vrlo je prosto stvarno.

Kod majstora pa gledaj kako on radi, sledeći put sam, nije teško, ovaj motor je stvarno vrhunski jednostavno napravljen

 

Lanac možeš da podmazuješ sa sae-90 uljem za menjač,sprej mislim da je mootip u uradi sam oko 340 din sasvim ok

i što češće ,ja podmazujem na svakih 300km, čistim na 1000-1200km i nema problema dotegao sam ga 3 puta za 8000km

može još dugo da služi bar još toliko naravno sve zavisi kako voziš  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Labav je :D Cudno sto ti majstor nije zategao....

Jeste udara u limenu zastitu zato se i cuje, a majstor mi je sklapao motor kad je navejao sneg pa nisam ga provozao tada, u pikapu mi odbacio do kuce. Javio sam se ja njemuda mi odradi to sta sve treba.

A jel moze neko da slika kako se zateze lanac kad je labav i da objasni proceduru. Obavezno sa slikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja