Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F

Nasatelovao sam ler gas,ali sada me muci drugi problem ne radi mi sauh..Kad je povucen sauh motor nece da upali....Jer zna neko u cemu je problem...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Probaj da malo vratiš sauh mislim da povučeš do kraja sauh pa da malo vratiš moraš da mu nadješ idealan položaj malo teže uhvati kad je hladno

je si li štelovao ler na ugrejan motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F

Ler sam nastelovao  kad je motor bio ugrejan,  a sto se tice sauha  kad ga povucem skroz i pokusam  on se upali na kratko par sekundi i ugasi se.Odmah  posle toga nece nikako da se upali bez gasa, ali uz malo varanje upali i ne podize broj obrtaja kao sto bi trebao kad je na sauhu. Nisam probao da nadjem neku poziciju,a  probacu da vidim sta ce da se desi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Sauh do kraja, upalis motor i malo drzis gas, vratis sauh vrlo malo nazad i onda mozes da pustis gas. Vozis jedno 1km tako i onda skroz vratis sauh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Ler sam nastelovao  kad je motor bio ugrejan,  a sto se tice sauha  kad ga povucem skroz i pokusam  on se upali na kratko par sekundi i ugasi se.Odmah  posle toga nece nikako da se upali bez gasa, ali uz malo varanje upali i ne podize broj obrtaja kao sto bi trebao kad je na sauhu. Nisam probao da nadjem neku poziciju,a  probacu da vidim sta ce da se desi.

 

Isto je i meni! Uradi ovako kako je Bogy rekao. Cim upalis, vratis sauh malo i drzis gas na 2-3 hiljade obrtaja 5-10 sekundi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Sacekaj da ti i neko drugi kaze nesto vise... A ja koliko znam, tu se steluje...

APzqL_s6000228.jpg

 

meni je rečeno da mu se tu šteluje neki dovod vazduha, pošto mi se gasio kad je hladan, i od kako sam to naštelovao, sad je bombona...a mora definitivno mora da se vara malo gasom i sauhom kad se pali...ima neki položaj koji mu odgovara, jbm li ga...volim i što ne može svako da ga upali  ;D ;D ;D

 

I definitivno NIJE slučajno da polako vraća obrtaje na dole. Ja sam to primetio odavno...pa ću na sledećem servisu popričati sa majstorom da vidim šta tu može da se uradi...ako išta može, ili je jednostavno takav.

 

Pitao sam i za gume. U MASS companiju sad jure sa kime će raditi gume, pa kad budu znali imaće ponudu. Mogu da se montiraju šire gume, samo će mi videti koliko.

 

Menjao sam prednje pločice danas. A cena, praaaava sitnica: 480 RSD pločice + 450 RSD ruke = 1000 RSD sa sve što sam častio majstora...ovaj motor moraš voleti! :)

 

Toliko od mene za ovaj put!

 

Veliki pozdrav za spidadžije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja mislim da se na ovom srafu steluje smesa. Sraf za ler gas obicno ogranicava polugicu za dodavanje gasa da se vrati do kraja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Ja mislim da se na ovom srafu steluje smesa. Sraf za ler gas obicno ogranicava polugicu za dodavanje gasa da se vrati do kraja.

 

 

otprilike tako sam i ja shvatio...nego...gde se šteluje ler gas... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F

Sad mi nije nista jasno,ako je sraf A za smesu i na njemu se ne steluje ler gas,da li onda neko moze da mi kaze za sta sluze ova dva srafa B i C ?

 

Og7Z4_p1080001.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

A ti je za stelovanje lera, B ne znam (to i mene zanima), a C...pa iza tog srafa se nalazi crevo preko kog izlazi gorivo kad se karburator prepuni...ali sraf ne znam za sta sluzi.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Pa da, bilo bi lepo da znamo....ja kad sam istrazivao sta za sta sluzi  ;D bio ga okrenuo za cetvrtinu i za pola kruga ali se nista nije promenilo. Jedno vreme sam imao trip da kao lakse pali i da lepse radi, ali posto nisam bio siguran, ja sam ga vratio u polozaj u kakvom je i bio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Benelli TRK 502x

I ja imam identican problem sa paljenjem i sauhom i zezanjem na gasu, a nov je motor,  evo cekam da otopli malo pa da ga oteram na prvi servis posle 1000km. Na onom srafu A se definitivno steluje ler gas, a on se steluje kad je motor zagrejan. Kad odem na servis videcu sta moze da se uradi sa serviserom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Benelli TRK 502x

Tacno, negde malo vise na od 3/4 radi najbolje, ali opet moram neko vreme da ga drzim na malo gasu, znaci povucem skroz do kraja da upali (posle malo verglanja) smanjim tu negde na 3/4, i drzim na gasu neko vreme, jer dok ne ugreje malo nece da prima gas i nema sanse da ga vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F

Tacno, negde malo vise na od 3/4 radi najbolje, ali opet moram neko vreme da ga drzim na malo gasu, znaci povucem skroz do kraja da upali (posle malo verglanja) smanjim tu negde na 3/4, i drzim na gasu neko vreme, jer dok ne ugreje malo nece da prima gas i nema sanse da ga vozis.

 

I ja imam isti problem..A motor je takodje nov :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

tako je kod svih izgleda, kad je motor hladan sauh do kraja i kad upali vratim na malo vise od 3/4, takodje malo zezanje na gasu u pocetku, posle radi sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja