Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@Blackbite

 

Motor sam od kupovine održavao u servisu MASS company-a, jer su oni ovlašćeni za Keeway. Sve informacije vezane za motor do sada sam dobio od njih. Danas sam zvao radnju u kojoj sam kupio motor, ali oni ne rade više sa motorima. Uputili su me na Batajnički drum, ali je devojka koja radi tamo rekla da ona sa tim nema veze i da zovem servis...i naravno dala mi broj MASS company-a...tu su mi opet rekli da to ne spada u garanciju...toliko o tome...

 

Sad...ja mogu da se raspravljam kad budem išao po motor, ali sam do sada imao zaista korektnu saradnju pa nisam hteo da pravim problem samo da bih prošao jeftinije...ako je to nešto što treba da platim, nije problem...problem je ako je to nešto što nisam dužan da platim, a i dalje nemam poverenja u majstorsku etiku u Srbiji...pogotovu u vremenima krize, svako gleda da zaradi. Zbog toga sam mislio da se posavetujem ako neko ima proverenu informaciju oko toga šta spada, a šta ne spada u garanciju.

Mozda ti je dala broj servisa koji je tebi blizi, trebao si da trazis broj nekog od servisera, mobilni, lokal, tako nesto. Trebao si da insistiras na njihovom servisu, a posto je centralni, koliko sam video cesto su i prebukirani, pa je mozda i to jedan od razloga zasto su te uputili na Mass.

 

Vezano za koreknu situaciju, mozda malo i nevezano za temu, ali generalno korisno znati u zivotu:

 

Sto lepsi utisak imas o nekome, to je lakse tom nekom da te izradi/uvali nesto i sl. Sentimentalnost u situaciji kada se radi o parama, trgovini i sl. moze samo da ti odmogne.

 

@Gliga

Pa, fabricki je procureo, zamenjeni je procureo, onaj za nedelju dana i onaj sto jos uvek cekas. ;) Nisi mozda jedini, ali si bio najupecatljiviju, nije cifra ni toliko bitna, jednostavno je tvoj motor posluzio kao dobar primer. :)

 

Inspekciju bolje da ostavi kao poslednje resenje, a pre toga neka proba na drugi nacin, ili jednostavno pripreti inspekcijom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand
Sto lepsi utisak imas o nekome, to je lakse tom nekom da te izradi/uvali nesto i sl. Sentimentalnost u situaciji kada se radi o parama, trgovini i sl. moze samo da ti odmogne.

 

Sto posto si u pravu, ali ja sam ciljao na to da ako sam do sada imao dobru uslugu, možda ja ipak nisam u pravu što se tiče garancije...koliko god ja želeo da me sve to prodje besplatno...

 

Elem...danas sam zvao još jedan servis (kontakt mi je dao Vlada#4, ovom prilikom mu ponovo zahvaljujem  ;D ), oni više ne rade, pa su me uputili na izvesnog Miloša koji to radi i kako oni misle da je jedini koji je ovlašćen u Beogradu za keeway. Miloš mi je opet rekao da je on to ranije radio na Batajničkom drumu i kasnije u MASS-u, i da koliko je on upućen ovi iz MASS-a su trenutno jedini ovašćeni. On radi keeway i yamahu, ali privatno. On misli da amortizeri NE ulaze u garanciju, jer prema nekim tumačenjima spadaju u potrošni materijal. Eventualno ukoliko imam "dobru saradnju" sa servisom, mogu "donekle da mi izadju u susret"...

 

E sad...meni sutra preostaje, da platim, da molim ili da pretim...

 

Pretiti neću, jer ne verujem u prazne pretnje, a znam da sigurno nisam spreman da ostajem bez motora na neodređen period sada kada je se vreme napokon prolepšalo. Tako da neka žalba inspekciji otpada, jer bi to trajalo...i trajalo... (inspekcije su korisna stvar, ako misliš da si 100% u pravu i imaš volje i vremena da se natežeš)

 

Moliti neću...sitne su to pare za tako nešto...  ;)

 

Prijatelji moji, ostaje mi samo najjednostavnija i najnepopularnija varijanta...ali šta je tu je!

 

Javiću samo kako motor ide...i naravno koliko je to celo zadovoljstvo koštalo

 

Hvala na pažnji i na saradnji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Benelli TRK 502x

Ok ljudi, sto neko nekaze da se servis iz Batajnice odselio negde u Jovanke Radakovic na Mirijevu ! Ja otisao da vidim kad mogu da oteram masinu na prvi servis kad ono...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@ Sinclair

 

Donekle ima logike da su amortizeri potrosni materijal, ali se zna da to nije nesto sto se menja na godinu - dve, pa samim tim i nije bas korektna prica.

Mislim, i klip, karike, radilica, lezajevi, i oni se trose vremenom i jednog dana je potrebno i njih zameniti, pa je i to u neku ruku potrosni materijal, ako ides tom logikom.

 

A da je normalno, da amortizeri traju manje nego paknovi, gume, svecica itd. to je vec malo apsurdno zar ne?

 

Inace, nisam ni ja znao da je servis preseljen na drugo mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Našao polovne amortizere u PA za 1500 RSD po komadu!!!  ;)

 

U utorak sledi nastavak!

 

A ostale lepe vesti ostavljam da vam saopšti Vlada#4!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Evo ja mog danas upalio posle 5 meseci stajanja. Trebalo mi je par verglanja dok nije lepo povukao benzin. Akumulator je jos fabricki iz 2007e god i nisam ga ni skidao sa motora ove zime.

 

Vidim mnogi ovde se zale da im pada motor sa copave, ja ga u gradu uvek tako ostavljam i nikad nisam imao te probleme.

Motor se uvek ostavlja u prvoj brzini, kada ga spustate na copavu uvek ga namestite tako da ne moze vise da ide u napred, moze da padne samo ako ga neko malo podigne.

 

Ni ja nisam znao da su ugasili servis na batajnickom. Inace Milos je ok decko i sa njim si uvek mogao sve da se dogovoris, verujem da privatno jos bolje radi, a verovatno i naplacuje :)

Inace Yamahu radi jer je on Spaletov sin.

 

Do duse kada mi je poslednji put servisirao motor na 5k nesto nije lepo uradjeno, motor od tada mnogo vise zveci, rekao mi je da je samo povecao zazor na ventilima, ali mi je i mnogo pomogao oko nekih drugih stvari pa mu nisam zamerio.

Ja sam posle namestio zazor prema uputstvu na 0.5mm ali je zveckanje ostalo, ne znam sta je.

Inace motor vozim vec 2000 tako, zvecka i dalje, ali ide lepo, mada i na drugima zveckaju ventili kolko znam, samo nekima ne smeta :)

Danas je prosao quinqi 200ka pored mene, bas lepo radi motor :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Vlada#4 JE BOG!!!

 

Toliko sam ostao dužan!  ;D

 

Danas smo instalirali alarme....ajde, ajde, Vlada#4 nam je instalirao alarme! Prvo je instalirao sebi, pa je objasnio meni, pa sam ja zajebao stvari, pa je namestio i meni...sve u svemu, posle dugo vremena moj speed radi kao singerica!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zemun-nbgd

Sinclair se malo zaneo...:)  Hvala na lepim rečima, ali moram priznati da smo imali više sreće nego pameti...:) Uzeli smo, preko Arakisa, one čuvene alarme... I dok pola foruma čeka u redu za ugradnju, naši ljuti kinezi opremljeni su plug and play opcijom! :)  neko je već pomenuo da postoji pripremljena instalacija za alarm... I ona se potpuno "gađa" sa pomenutim alarmima...Možda ima neke veze sa zajedničkom zemljom porekla...:)  Da ne dužim više, dodatna sigurnost i par zanimljivih opcija, za 25E, pa gde ćeš bolje...:) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Pozz...

Nisma bio par dana pa tek sada procitah odgovore....

 

Hvala na info vezano za copavu! Ima da radi brusilica ovih dana  ;D

 

Imam josh jendo pitanje.

 

Da li je normalno da kada motor radi u mestu, ako mu navrnesh gas oshtro da se on ugasi.

Inace motor je nov, preshao >100km, lepo ide vuce , sve ok, jedino mi je cudno to shto se ugasi kada ga oshtro navrnem.

ne mislim na tururanje, vec samo da jedan oshtar otklon gasa. Naravno motor je tada zagrejan.M

 

Cenim da je to mozda zato shto je monocilindrar ili mozda nisu lepo podesheni zazori na ventilima?

 

poz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

 

...Cenim da je to mozda zato shto je monocilindrar...

 

Deo enigme lezi u tome, sad zavisi koliko je to evidentno i ucestalo, mada je uglavnom slucaj kada je nepotpuno zagrejan.

 

Svakako, jos je nerazradjen, pa je rano za dijagnozu, ukoliko je ona uopste i potrebna.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Posle svega napisanog, jel znaci da servis/prodaja delova na Batajnickom drumu vise ne postoji? Ja idem sutra u BG pa sam hteo da svratim ali izgleda nista od toga....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

Zdravo svima, juče sam uspeo da upalim svoj Keewey speed 150 posle četiri meseca stajanja.Namontirao sam akumulator ali ga nisam dopunjavao.Prvo sam probao da ga upalim na starter pa na kurblu a onda i na gurku ali ništa.Onda sam mu očistio svećicu i upalio je posle par paljenja kurblom  :D

                                                                                                                                                                                                        Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Posle svega napisanog, jel znaci da servis/prodaja delova na Batajnickom drumu vise ne postoji? Ja idem sutra u BG pa sam hteo da svratim ali izgleda nista od toga....

 

ja sam shvatio da prodaju delove ali da nemaju servis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ej ljudi nisam bio dve stranice, napricali ste svasta. Nisam imao koncentracije sve da iscitam, salim se naravno. Nego ajd da se vozimo, pa kad se vidimo pricacemo, kao babe smo. Mozda mozemo za vikend sad, ako bude lepo. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zemun-nbgd

 

 

..hteo bi da kupim speed-a..hitno mi je..mnogo bi mi znacilo vasa pomoc..

 

dobro se secam ovog osecaja kupovine prvog motora!!  ;D

ne mozes da spavas...jedva cekas da svane dan kada ti stize makina... :)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Treba mi broj od neke keeway prodavnice iz Beograda..hteo bi da kupim speed-a..hitno mi je..mnogo bi mi znacilo vasa pomoc..

http://keeway.rs/aboutus/contact.html

Ovo su valjda glavni distributeri,pogledaj i u distrubuterskoj mrezi,ima jos dosta prodavnica...

 

A sto se tice tog njihovog  magacina/servisa  koji se nalazio na batajnickom drumu preseljen je u Mirijevo ili gde vec,nisam lepo razumeo zenu sa kojom sam razgovarao kad sam zvao da pitam...Broj telefona nove lokacije je 011/2774892 i 063/1045014 .  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Treba mi broj od neke keeway prodavnice iz Beograda..hteo bi da kupim speed-a..hitno mi je..mnogo bi mi znacilo vasa pomoc..

http://keeway.rs/aboutus/contact.html

Ovo su valjda glavni distributeri,pogledaj i u distrubuterskoj mrezi,ima jos dosta prodavnica...

 

A sto se tice tog njihovog  magacina/servisa  koji se nalazio na batajnickom drumu preseljen je u Mirijevo ili gde vec,nisam lepo razumeo zenu sa kojom sam razgovarao kad sam zvao da pitam...Broj telefona nove lokacije je 011/2774892 i 063/1045014 .  :)

 

 

U Mirijevu je salon u Jovanke Radaković, to je ulica koja deli Zvezdaru od Karaburme i Mirijeva. Tamo imaš lep salon na dva-tri sprata. Nisam ulazio, ali impresivno izgleda spolja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja