Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Prvi put sam sipao bel ray sad. Dosad mi na servisu sipan motul. Danas sam ga malo vozao i preciznije se menjac ponasa. Za neku drugu analizu, nisam dovoljno kilometara presao. Sa prethodnim uljem koliko sam presao? Oko 3600 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Drugari Spidadžije,

 

i ja da se oglasim kao što sam i obećao.

 

Na ovogodišnjem reliju Tour Around Serbia dva motora su branila čast speed-u. Mogu vam preneti sve one pozitivne utiske o radu mašina koje smo mi imali za vreme relija. Bez velikih problema su savladavali prilično velike kilometraže iz dana u dan. Na ruku im nije išlo ni vrelo vreme, jer se temperatura kretala dobrano preko 30-tak stepeni. Poseban napor za agregate je bio uspon na Kopaonik na kraju drugog dana, posle kog se meni motor bukvalno tresao pri kretanju...ipak ujutru je upalio iz prve, i naravno završio reli do kraja. Krajnja brzina je prema njegovom cajgeru bila oko 100 km/h na ravnom pod opterećenjem. Naravno, ta brzina je na početku svakog dana bila nešto veća nego pri kraju kada se agregat već prilično ugreje..."ugreje" nije najbolja reč...užari!  ;D Velika zamerka naravno ide na sedište. Ajaoj...posle nekoliko sati kao da sedite na drvenoj dasci...trećeg dana mi je guz..a utrnula na samom početku dana!  :D Veliki kuriozitet je bio i to da je osim naša dva speed-a, od istočnih proizvodjača bio jedan Sym skuter od 250cc, jedan veliki Kymco skuter...ne znam od koliko, i to je to... Motori nisu trošili ništa ulja za vreme ovog puta, a što se tiče potrošnje goriva nema precizne informacije jer nemam pojma koliko smo sipali tokom puta...ali svakako jako, jako, malo!  ;)

 

Ne znam šta bih još primetio, ali ako vas išta zanima, pitajte!

 

Veliki pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

Zdravo svima, imam problem sa zadnjim tockom.Cuje se skripanje diska a kada ga podignem na centralnu nogaru i zavrtim tocak rukom on zakoci uvek na istom mestu.Predhodni vlasnik je naleteo na rupu a bio je malo tezi pa se na felni vidi trag od udarca ali bar na oko felna nije kriva.Dali to moze da se regulise balansiranjem tocka i ako moze gde da idem u Beogradu.Pozdrav!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

mozda ti tocak nije lepo centriran...

 

 

 

Aj da vas smaram malo:

vozim ja trtrtrtrtr i odjednom muk, kivi se ugasi... ja reko koj ti je, verglaj verglaj verglaj ....... ljusnem motor cuje se da mucka, opet verglam i verglam i onda guram, u punoj ratnoj opremi do pumpe 3 km, sipem 10L i sav srecan pocnem da verglam ono isto   :-\  nece da upali, posle jedno 30 min verglanja i cackanja upali kivi podje 50m i poce tabla da mi svicka i ugasi se nacisto, ne daje znake zivota, ne reaguje na kontakt... opet ja polako jos 3km do kuce pa u garazu i posto nisam imao zivaca tek sledeci dan ga pogledah..

Dan 1:

posto mi je tabla polomljena od pada rekoh usla mi voda od onih kisa pa prespojio, skinem tablu sve ok

prekontrolisem sve kablove vizuelno, sve ok

rasturim osigurace, jedan crko

zamenim, radi

iscistio filter goriva koji je bio pun vode, i ispustio lonce karburatora,

kresnem radi normalno, test voznja oko ulice ponoto gubi snagu i ugasi se

(prima gas do 3.000 rpm normalno posle toga pocinje da se gasi, kad ga drzim na 3.000rpm radi normalno na leru, ubacim u prvu odma gubi obrtaje i gasi se)

au pm, opet garaza

Dan 2:

opet filter goriva iscistim - pun vode

ispustim lonce karba - voda

???

ispustim ceo rezervoar na crevo pre onog ventilcica sto zatvaramo gorivo

kresnem upali lepo, test voznja radi lepo, juuhu

kasnije opet se ugasi bez znaka zivota   >:(

Dan 3:

rasturaj osigurace opet jedan crko (ima 2 osiguraca), zamenim,

proverim filter, malo nesto vode

karb nema vode

upalim, radi normalno, vozim, normalno, prima gas normlno  :D

Dan 4:

idem do grada, uhvatio me mrak kresem radi, palim svetlo, crce nema znakova zivota,

guraj kuci ,

rasturim far i vidim da mi kratko svetlo crklo (od verglanja) i verovatno prespoilo, dugacko radi normalno

o5 zamenim osigurac, radi normalno

Dan 5, 6:

normalno sve

 

Dan 7:

kresnem podjem 100m i ugasi se, sve po starom,

rasturaj filter - voda

ispusti karb,

kuci odsrafim ventil za gorivo na rezervoaru, izvadim, vidim ima sito velicine oko 10cm koje ulazi u rezervoar, valjkastog oblika, ispustim svo gorivo, iscistim filter koji je bio pun rdje, vratim, pogledam gorivo i imam sta da vidim, imam oko 300 gr vode u rezervoaru,

voda stoji na dnu rezervoara i posto je sito u rezervoaru tanko voda nije mogla da prodje tako da je okupirala celo sito i otsekla gorivo, sipem gorivo nazad i sve u redu, k'o nov...

 

primetio sam pre nego sto se ovo desilo da mi je rezervoar poceo da rdja odjednom ali nisam pomislio na vodu

 

i eto to je to..

ja se malo raspisao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Sad lepo odes i zapalis pumpu na kojoj sipas gorivo  >:( E, kako se skida filter goriva? Jel odvrnem ceo onaj deo iznad slavnice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Pa kako da zapali pumpu na kojoj sipa gorivo kada oni umesto goriva imaju vodu  ;D

:P

Sad lepo odes i zapalis pumpu na kojoj sipas gorivo  >:( E, kako se skida filter goriva? Jel odvrnem ceo onaj deo iznad slavnice?

trebas samo da odvrnes onaj deo ispod slavinice onaj plasticni, jad skines plasticni deo mozes da iscupas filter ali nezno da se ne pocepa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Pa kako da zapali pumpu na kojoj sipa gorivo kada oni umesto goriva imaju vodu  ;D

:P

Sad lepo odes i zapalis pumpu na kojoj sipas gorivo  >:( E, kako se skida filter goriva? Jel odvrnem ceo onaj deo iznad slavnice?

trebas samo da odvrnes onaj deo ispod slavinice onaj plasticni, jad skines plasticni deo mozes da iscupas filter ali nezno da se ne pocepa

 

E hvala. Ja sam pokusavao da odvrnem taj plasticni deo ali nije se dao pa ja nisam hteo vecu silu da primenjujem da ne pokvarim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

evo da se javim u vezi potrosnje, bio na moto skup na kosovo, cep pun - voznja - kad sam morao da okrenem slavinicu na rezervu na satu je bilo 585 km, sa rezervom oko 150 km (+50km), sto znaci sa punim rezervoarom prelazim oko 700km, sad samo da vidim koliko mi staje u rezervoar

voznja na kosovo i nazad, pri brzinama od 80-90-105 kmh, sve pod visoke obrtaje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Ja na 500 km razmishljam o tankanju  ;D

 

Imam jedan problem.

 

Zadnja kocnica mi ne radi. Probao sam da ozracim vazduh i tada je dobio kocnicu, ali je hod pedale ostao veliki. Fora je shto posle 1-3-5 dana ponovo izgubi slili kocenja. Nisam vishe mogao da ispushtam vazduh, jer mi je pocelo ponesajati ulja iz onog okca.

 

Da li se nekome slicno/isto deshavalo?  Da li je i vama veliki hod pedale zadnje? Probacu da sa novim AT uljem ispustim ljudski vazduh, pa da tako reshim problem, osim ako neko nema neki pametniji predlog.

 

Inace pre nedleju dana sam polozio na mom Speedu  ;D i od tada ne prestajem sa nizanjem kilometara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Svaka vama cast sa potrosnjom.... Ja vise od 470 km ne mogu da predjem... Mozda ti je puklo crevo pa ulazi vazduh malo po malo. Ili negde drugde pusta vazduh, jer sumnjam da je do ulja. Svima je valjda velik hod pedale, ali nije nesto ogroman. To je relativno, jedino da uporedis s nekim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Ja na 500 km razmishljam o tankanju  ;D

 

Imam jedan problem.

 

Zadnja kocnica mi ne radi. Probao sam da ozracim vazduh i tada je dobio kocnicu, ali je hod pedale ostao veliki. Fora je shto posle 1-3-5 dana ponovo izgubi slili kocenja. Nisam vishe mogao da ispushtam vazduh, jer mi je pocelo ponesajati ulja iz onog okca.

 

Da li se nekome slicno/isto deshavalo?  Da li je i vama veliki hod pedale zadnje? Probacu da sa novim AT uljem ispustim ljudski vazduh, pa da tako reshim problem, osim ako neko nema neki pametniji predlog.

 

Inace pre nedleju dana sam polozio na mom Speedu  ;D i od tada ne prestajem sa nizanjem kilometara.

 

Evo sam sebi da odgovorim u cilju da nekome nekad koristi.

 

Odradio sam kompeltnu zamenu kocione tecnosti, tako da sam zasigurno ispustio vazduh ako je postojao, a postojao je. Uverio sam se kada sam ispushtao, jer sam posavio providno crevo na ventilic, te se jasno videlo da postoji vazduh.

 

Posle sam se pitao kako je moguce da se uvukao vazduh... ?

 

Premotavajuci film shvatam da sam temeljno oprao motor dan pre nego shto je pocela da pravi problem i to mi je nelogicno... ali se setih  da je drugaru moj motor isti dan krenuo da pada motor na levi bok dok je stajao na blagoj nizbrdici.Sreca pa ga je uhvatio da nije tresnuo inace bi bilo mrtvih  ;D

Poshto se u okcu videlo da ulja ima na minimumu, tj videlo se da osim ulja u uljnom rezervoaru postoji i mala kolicina vazduha, shvatih da je pri obaranju motora na bok ( malo je falilo da legne horizontalno) vazduh uspeo da se uvuce u deo instalacje izmedju potisnog cilindra i cilindra na celjustima.

 

Za sada kocnica radi kako treba.

 

Savet: Mislim da je pametno da se u uljnom rezervoaru nalazi samo ulje, tj, da se u okcu za proveru ne vidi nivo ili mzoe i da se proveri otvaranjem rezervoara.

 

Pozdrav. Bane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

Zdravo, dali mi neko moze reci dali je ovaj osigurac zaista neophodan ( sa prednje kocinice).Ili ja neznam da ga vratim kako treba ili on stvarno nije neophodan.Pozdrav!

post-10066-12879086060268_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

To koliko se secam drzi plocicu, tako da se ja ne bih igrao sa tim... Mozda kad naletis na neku rupu ili nesto slicno, ne bi voleo da ti ispadne plocica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

evo da se ja nadovezem u vezi ovog osiguraca da ne bih otvarao novu temu-meni je to vulkanizer izgubio dok mi je skidao zadnji tocak i sad mi jedna plocica mrda levo desno.sta da radim?jos jednom izvinite na off-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Idi u BG u mass company i trazi novu da kupis... Ili nazovi telefonom da vidis dal imaju. Sigurno pase i od nekog drugog motora, samo pitanje je kog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

Hvala svima na savetima.Dali negde postoji detaljnije korisnicko uputstvo za popravku Speeda.Za Dalibora kada budes kupovao sijalicu za far slobodno uzmi dve ( nisu skupe).Crkavanje kratkog svetla kod keeway-ja je uobicajena stvar.Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Nemas detaljno uputstvo. Najdetaljnije sto postoji je ona knjizica na engleskom koju si dobio uz njega (ako si uopste dobio).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad

"Thanks a lot for choicing the keeway product speed which is two wheels motorcycle"

"...return it to original position after to be used..."

"The throttle is used to adjust the rotate of the engine"

"This item, we suggest to be examined and repaired by the distribute department for safe"

 

To je samo sto sam preleteo za 2 minuta, ali nema mozda 2 recenice ispravne u celom uputstvu, mozda malo vise od pola je uopste razumljivo, majke mi, a nije do mene,  znam engleski veoma dobro, cak se bavim prevodom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja