Jump to content

Moto Zajednica

Oduzeta vozačka dozvola zbog isteka registracije?!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Moto Selo
  • Motocikl: Kawasaki en 500,Sachs x road 125

Preterano visoka kazna za neregistrovano vozilo.Mogu to da kazem,jer redovno registrujem i automobile i motor,ali ipak,ovo je previse.

E,da,zna li neko da li policija sme da juri motoristu u naseljenom mestu.Pitam ovo jer pre par dana zamalo da pogine prijatelj bezeci od dva marsovca zato sto mu je istekla registracija.Pandur je posle tvrdio da ga nije jurio,ali gomila svedoka je tu.

Naravno da je prijatelj sada skontao kakvu je glupost napravio,valjda od udarca glavom o banderu,ali,sta je tu je.Sada ga ceka sigurna kazna za neregisrovan motor,pa za ugrozavanje bezbednosti saobracaja,a mozda i nesto jos gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Mislim da njihova interna pravila kažu da nema jurke osim ako nije krivično delo u pitanju (recimo beži pljačkaš banke). Ali, to ne znači da treba bežati, jer je bežanje tvog drugara moglo debelo da košta i da je pao ne bi ga spasilo to što ga je neko jurio. Ili je možda i pao? U svakom slučaju, sam je kriv i nema ništa od toga da im može nešto na sudu, on je bežao, a zakon kaže da mora da stane, kraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Moto Selo
  • Motocikl: Kawasaki en 500,Sachs x road 125

Naravno da je kriv.I naravno da je pao.Pitao sam onako,jer mi je bilo cudno sto mi se ucinilo kao da se pandur pravda nesto.A mozda zato sto je video kako je ovaj prosao,a samo zbog neregistrovanog motora.

Nisam ovde pisao o samom padu zato sto me je on zamolio da ne pisem nista.Valjda je svestan kakvu je glupost napravio i koliko je dobro na kraju prosao,samo eto da spomenem da je sa 180 km usao u krivinu u sred naselja i nije uspeo da se iscupa,pa je popio i kanal i cupriju i travu i banderu.Od motora samo ostao agregat honde cbr 600f,ali na srecu on je prosao samo sa oguljotinama po telu.Kaciga na pola.Stavicu sliku,cisto da vidi svako ko bi mozda pomislio da krene u beg marsovcima.

Svakako bi bolje bilo da je krenuo da prodje pored njih mozda ga ne bi ni zaustavljali,a i da su ga zaustavili mozda bi se dogovorio nesto,a i da su mu pisali sve i tih 15 hiljada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

 

Kazna ima smisla kako nikome slično ne bi padalo na pamet. Posle ovoga ćeš ti i svi koji te poznaju verovatno gledati dobro koliko važi registracija.

Za slučaj da nekome napraviš veliku štetu, motor s isteklom registracijom (samim tim i osiguranjem) je velik problem za tebe i oštećenog. Drugar je imao takvu situaciju i sad ne može ništa (onaj što ga pukao nema ništa na svom imenu, nema registrovanih prihoda i sl.

 

 

Kazna nema nikakvog smisla, to je administrativni prekršaj, a ne saobraćajni. Činjenica je da neregistrovana vozila mogu da naprave puno problema, ali neko je već primetio. Za to postoji rešenje, učinilac prekršaja plaća punu cenu štete, i zdravo. Oduzimanje dozvole nema nikakve veze sa tim. Što ne oduzimaju dozvolu i kada ne platiš struju na vreme?

 

Osim toga, ovaj komentar kako će sada svi gledati dokle im važi registracije je tačan. Isto bi gledali i da su ga osudili na giljotinu, zaista bi svi gledali da registruju vozila! Ali postoji nešto što se zove primerenost kazne.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R

Jam sam sprdao policajce u mupu kada sam uzimao nove table. Rekoh, uzecu konja da jasem po Bg, em ne placam parking em ne trosim corbu. Ako mogu ovi romi po magistralnom putu, i po 29 nov., mogu i ja. A kad budem zurio, zajahacu magarca i vezacu mu plavu rotaciju za glavu da prolazim kroz crveno i secem pesake. :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

 

Kazna nema nikakvog smisla, to je administrativni prekršaj, a ne saobraćajni.

 

Pa nije bas da nije saobracajni. Ti voznjom neregistrovanog vozila cinis saobracajni prekrsaj vozenja potencijslno tehnicki neispravnog vozila.

 

A slazem se da je kazna previsoka(mislim na oduzimanje dozvole)...novcana nije previsoka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Situacija sve gora i gora..

a tek se uhodavaju <_<

 

Pisi druze zalbu, mada je meni rekla sudija da nema vise uslova.. kao i zastarevanja >:(

 

Klosari..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Pisi druze zalbu, mada je meni rekla sudija da nema vise uslova.. kao i zastarevanja >:(

 

Klosari..

Uskoro nece trebati ni da napravis prekrsaj da bi dobio kaznu, mislim vec je odavno tako ali ocekujem da to ozvanice u nekom zakonu. Ako vec nisu na drugoj temi se momak zali da hoce da ga kazne jer je dao auto davno nekome sa urednim ovlascenjem a taj sledecem koji je onda vozio sa zabranom, neka vrsta komandne odgovornosti, duzan je da zna. Put vise nije bezbedno mesto ne samo zbog opasnosti od udesa i ja odbijam svaki posao koji bi me prinudio da putujem jer se apetit ovih drzavnih krokodila ne moze ukalkulisati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

moram da primetim clan 331.st.1.tacka 80. i

clan 332.st.1.tacka 100.

rekao bih da je tvoj motor upisan u jedinstveni registar

vozila (citaj ima tablicu),ali mu je isteklo trajanje registracije tj.po sadasnjem istekla

reg.nalepnica ...to ne bi trebalo da bude isto kao i motor koji nema

tablicu i nije upisan u jedinstveni registar vozila, a gore navedeni clanovi i prave razliku.

na reg.nalepnicama stoji datum vazenja registracije a o tome se ovde i govori...

imas jedan problem, sto koliko sutra mogu da ti kazem tacno sta je i kako je,

ali ti je bar po starosti teme istekao rok za zalbu...nisam siguran da li tu ima mesta za

vanredne pravne lekove, ako ovo gore stoji...raspitaj se kod nekog dobrog pravnika.

pozdrav!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

moram da primetim clan 331.st.1.tacka 80. i

clan 332.st.1.tacka 100.

rekao bih da je tvoj motor upisan u jedinstveni registar

vozila (citaj ima tablicu),ali mu je isteklo trajanje registracije tj.po sadasnjem istekla

reg.nalepnica ...to ne bi trebalo da bude isto kao i motor koji nema

tablicu i nije upisan u jedinstveni registar vozila, a gore navedeni clanovi i prave razliku.

na reg.nalepnicama stoji datum vazenja registracije a o tome se ovde i govori...

imas jedan problem, sto koliko sutra mogu da ti kazem tacno sta je i kako je,

ali ti je bar po starosti teme istekao rok za zalbu...nisam siguran da li tu ima mesta za

vanredne pravne lekove, ako ovo gore stoji...raspitaj se kod nekog dobrog pravnika.

pozdrav!

 

U pravu si, rok za žalbu jeste istekao.

Međutim, ne znam kako oni tumače zakon ali meni na prijavi piše da vozilo nije bilo upisano jedinstveni registar vozila???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Postoji stari i novi registar.Stari su vozila sa starim tablicama gde verovatno i tvoje spada a on je zakljucan.Novi su vozila sa novim tablicama i on je aktuelan.E sad,oni mogu to da tumace kako oni hoce kao sto uvek i rade.

Al da je mnogo,mnogo je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

U tom slucaju mogu da ti pljunu pod prozor (ali prvo da pitaju) jer isti dan mozes da produzis registraciju pa da kod sudije bude da si bio registrovan, ali...

Ne znam vazi li ovo i ako ti skinu tablicu sto bi trebalo da se dogodi ako te uhvate neregistrovanog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Pokusavam da se setim sta je sve potrebno doneti u MUP za registraciju.

- Uverenje sa tehnickog pregleda

- Osiguranje

- Gomila uplatnica iz banke

- Saobracajna dozvola

- Licna karta

 

Kad sam to nosio u SUP, dobijao sam registaciju u saobracajnoj. Nista preko toga, ako se dobro secam..

 

E sad, kad bih sve to imao sa sobom - verovatno mi ne bi pisali kaznu. Mada, u saobracajnoj ne bih imao registraciju, sto je striktno gledano - neregistrovano vozilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

E ovako...

 

Pre jedno mesec dana me zaustavi policajac radi rutinske kontrole i tom prilikom ustanovi da mi je registracija na motoru istekla pre 10 dana. Ja pri tom u full opremi, vozio po ograničenju.

Probam da vadim situaciju da mi nekako progleda kroz prste, da častim nešto, objasnim da sam imao neke porodične probleme (što stvarno jeste istina) i da sam smetnuo s uma koji je datum, ali ne vredi...

 

Ispiše on meni prijavu, ja razmišljam: "Šta da se radi? Platiću kaznu i idemo dalje."

 

Međutim problem je što mi je stiglo rešenje od sudije koje kaže 15.000 din, 6 kaznenih poena i 3 meseca oduzimanje vozačke dozvole !!!????

 

Ej ljudi....!!!! Pa koji sam ja to prekršaj napravio da mi oduzmu vozačku na 3 meseca???

 

6 kaznenih poena se dobija za prekoračenje od preko 50km/h preko dozvoljenog??? Da li sam ja nekoga ugrozio kao da sam pored škole vozio 100km/h???

 

Bavim se zanatskim poslom i bez kola ne mogu da funkcionišem a samim tim ni da zaradim novac za život. Na sve to mi je uništena moto sezona, a trudnu verenicu ću taksijem da vodam po lekarima.

 

 

Na kraju mi dođe da se zapitam ko je tu pametan a ko budala? Ja koji sam odmah sledećeg dana, nakon tog dana kada sam zaustavljen, otišao i registrovao motor jer se ne igram sa takvim stvarima ili ovi koji voze bez tablica i ne staju miliciji???

 

I da dodam... Proverio sam zakom i ispada da sam dobio najblažu moguću kaznu?

 

od sad vise ne pokazuj dozvolu.....kazna za ne nosenje dozvole je 3.000....bar je bilo prosle godine...meni pisali u Rumi....kad si u prekrsaju od 15.000 din...sta je jos 3.000 preko....al bar ostane dozvola.....ne znam po novom zakonu....al javljam uskoro...istekla mi registracija.....bas me zanima kako ide ako nemam dozvolu...a i nemam je ....uzeli Turci.....<_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Subotica

e pa ovako...danas sam bio na sudu, prica je ista kao sto je i Mario Marko ispricao...radi se u jugecu, kome je istkela registracija 17.11.2011. Mene pandur zaustavio 19og, sa sledecim

iz clana 331 stav 1 tacka 80, Zakon o bezbednosti saobracaja na putevima - Novi

 

Clan 331:

Novcanom kaznom u iznosu od 15.000 do 30.000 dinara ili kaznom zatvora u trajanju do 30 dana kanice se za preksalj lice koje postupi suprotno odredbama iz sledecih clanova ovog zakona:

80) Clana 268. stav 1. ukoliko vozilo nije upisano u jedinstveni registar vozila,

 

posto je komunativna kazna,

ide jos i

 

Član 335.

Za povrede odredbi iz sledećih članova ovog zakona izriču se kumulativno i

kazneni poeni:

94) člana 268. stav 1. - 6 kaznenih poena, ukoliko vozilo nije upisano u

jedinstveni registar vozila

 

i

 

Član 338.

Zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom izriče se kumulativno

vozaču za povrede odredbi iz sledećih članova ovog zakona:

59) člana 268. stav 1. - u trajanju od najmanje tri meseca, ukoliko vozilo nije

upisano u jedinstveni registar vozila,

 

ja, normalno necu prihvatiti kaznu od 15k din, 3 meseci i 6 poena...prvo idem to viseg suda, pa dalje...gde god mogu i moram...iskreno, ne interesuje me kazna od 15k...ali 3 meseci bez dozvole...pa alo...

 

pitam ja, ako vec gledamo novi zobs...zasto moramo da trazimo stvari, koja nisu napisana ?!

 

prekrsalj, koju sam i ja, i Mario Marko ucinili je

clan 332, stav 1, tacka 100

novcanom kaznom od 6.000 do 20.000 dinara - ukoliko je istekao rok vazenja registracione nalepnice

 

i, posto je komunativna kazna,

 

clan 335 - tacka 95 - 2 kaznenih poena ukoliko je istekao rok vazenja registracione nalepnice

 

ajde, da vidimo o cemu se radi...

kaze ovako...

Zobs - Član 274.

Vlasnik, odnosno korisnik registrovanog vozila, ako u roku od 30 dana od dana isteka važenja registracione nalepnice ne podnese zahtev za izdavanje nove registracione nalepnice, dužan je da vrati registarske tablice organu koji je iste izdao. Vlasnik, odnosno korisnik vozila dužan je da u roku od 15 dana odjavi vozilo

ako je uništeno ili otpisano ili da prijavi promenu bilo kog podatka koji se upisuje u saobraćajnu dozvolu.

Pravno lice, preduzetnik, odnosno fizičko lice koje nije vlasnik vozila, ne sme u saobraćaju na putu koristiti vozilo koje je predmet finansijskog lizinga, odnosno zakupa, pre nego što se podatak o korišćenju ne upiše u saobraćajnu dozvolu u skladu sa odredbama člana 271. stav 3. ovog zakona.

 

znaci, meni je auto ostao u registru, iako mu je istekla registracija...da, nisam imao nalepinicu, niti sam bio upisen u NOVI registar, ali mi je auto bio upisen u STARI registar vozila, koja je postajala do 31.12.2011.!!!

 

danas su mi rekli, da posto sam imao stare tablice, kada mi je istekao registracija, automatski su izbrisali kola is jedinstvenog registra vozila. kako ja znam, to se ne moze uraditi...pogotovo, da u saobracajni pise datuma prvog registracije...a to je 15.11.2001. pitam ja, ako me kazne, kao da sam vozio auto, KOJA NIKADA NIJE BILA REGISTROVANA

 

upravljanje vozilom koje nikada nije registrovano

poeni: 6

para: 15.000-30.000 din. Ili zatvor do 30 dana

oduzimanje: najmanje 3 meseca

 

gde su onda te pare koje sam uplatio za zadnjih 10 godina?!

 

situacija je sledeca...znam da ce mi visi sud odbiti zalbu...ali, sta onda?

idemo ovako

 

zalba zbog pogresne primene materijalnig prava!!!

 

ako me visi sud odbije, pa jbg, ali morace da mi napisu zasto, i po kojem clanu su me odbili...bez toka mi nemogu nista...

 

situacija je cista....vozili smo vozila, kojoj je istekla registracija...Zakon stoji iza nas...a ovo, da su izbrisali iz registra, da nije bio upisen u jedinstveni registar vozila...to nigde ne pise, i nigde se ne moze naci...ni u zobs-u, ni u pravilniku "O REGISTRACIJI MOTORNIH I PRIKLJUČNIH VOZILA"

 

znam ja sta se ovde desava...posto nema zakona za ovakve situacije...oni se trude da nas sto vise kazne...

jer, kako je mogao da mi skine tablice sa oznakom SU-xxx-xx, ako mi auto nije bio upisen u jedinstveni registar vozila?! a ako su stvarno izbrisali iz registra...hocu to da vidim napisano...da mi daju papir, sa pecatom, potpisima itd, da, zbog isteka registracije, vozilo smo izbrisali iz jrv. naravno "po clanu xxx"

 

to sto ja kazem je napisano u ZOBS-u..to sto oni kazu..bas ni nije...cemo da vidimo sta i kako ce da se desi..

 

poz

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

pa slusaj..ljudi imaju pravo da znaju sta mogu i sta ne...i ono..meni se ne ide peske do posluge:D

 

To se lako da rešiti:

 

1231330474777-139erm9w0rbtb-280-75.jpg

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

burazer je dobio istu kaznu kada je autom preteka na punoj (jebi ga, jeste bio kriv). Ali niko ga nije obavestio kada mu je oduzeta vozacka i dokle. Vozio je bez obzira na to i panduri ga nisu smarali.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Olimp
  • Motocikl: Honda Shadow 750,Honda CB 500,Mondial 150

Pokusavam da se setim sta je sve potrebno doneti u MUP za registraciju.

- Uverenje sa tehnickog pregleda

- Osiguranje

- Gomila uplatnica iz banke

- Saobracajna dozvola

- Licna karta

 

Kad sam to nosio u SUP, dobijao sam registaciju u saobracajnoj. Nista preko toga, ako se dobro secam..

 

E sad, kad bih sve to imao sa sobom - verovatno mi ne bi pisali kaznu. Mada, u saobracajnoj ne bih imao registraciju, sto je striktno gledano - neregistrovano vozilo.

 

 

 

 

 

Ne da mi je pisao kaznu nego je krenuo i da mi skida tablicu psuje vređa zamahuje stopkom...na šta mu ja nisam ostao dužan,pa je na kraju popasao onu foru i "Bulevara revolucije"....."Pandur,puši ga"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Subotica

Postoji stari i novi registar.Stari su vozila sa starim tablicama gde verovatno i tvoje spada a on je zakljucan.Novi su vozila sa novim tablicama i on je aktuelan.E sad,oni mogu to da tumace kako oni hoce kao sto uvek i rade.

Al da je mnogo,mnogo je.

 

da, u pravu si...ali, stari registar, gde su bile upisane stare tablice je bio aktivan do 31.12.2011.

 

ili?! pogotovo da nema nista...BAS NISTA u zobs-u ili u pravilniku za ovakve situacije...zasto je laske traziti prekrsalj, koji, da budemo iskreni, nije nigde napisano ?! zasto je to lakse, kada se lepo vidi, kao sto je i pandur lepo napisao... "tokom kontrole, utrvdjeno, da je registracija istekla" zasto smo dosli do "tj, da nije upisano u jedinstveni registar vozila"

 

jednostavno, ne kontam... :S

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

 

 

to sto ja kazem je napisano u ZOBS-u..to sto oni kazu..bas ni nije...cemo da vidimo sta i kako ce da se desi..

 

poz

 

Divim ti se i želim ti da istraješ!

 

Iako većina misli da je besmisleno, samo tako (kao što ti činiš) se menja i unapređuje društvo u kome živiš. Istrajno i argumentovano!

 

Svaka čast :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja