Jump to content

Moto Zajednica

Oduzeta vozačka dozvola zbog isteka registracije?!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova

Ja zaista ne vidim poentu oduzimanja vozacke dozvole za ovakav prekrsaj. Prvo covjeku nije istekla tabla pola godine vec se jednostavno moglo desiti da previdi. Drugo nije nikoga ugrozio u saobracaju. Zalosno je sto su im dali mogucnosti da nas deru tako. A na karaburmi sam gledao svojim ovima guzva neka i murijas stoji na raskrsnici kod vatrogasne stanice. Ja cekam bus na stanici i gledam. Tip sa ML ne moze da ceka i ladno ide preko trotoara nekih 100m. Izlazi pravo na semafor pred policajca i ovaj ga zaustavlja. Naravno pusta ga nakom 3 sekunde... Ocito neki mogu u ovoj drzavi kako hoce , a obican narod gledaju da oderu do gole koze.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

kupis i ti ML i resena situacija :)

sad moze da se nadje ML320 sa plinom, registrovan kao teretno ili na invalida za male pare :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

u zadnje vreme u mom kraju (karaburma) stoji par plavih bajkera i zaustavljaju sve zhive poshto pola skutera nije registrovano, kradeno itd.. niko ne nosi kacigu... pola njih diluje neshto...

 

da skratim prichu, videli su da ce tu lepo da se opare i postavili su par jedinica... tipa na pravcu sa tri trake gde mozhesh da idesh 200 a ogranichenje je 40... e sad... ja se pre neki dan zaludeo preticanjima i prodjem pored njih sa 150... i skapiram da su mi mahali da stanem i jbg, progutam knedlu i dam josh jachi gas u nadi da se necemo juriti nego da ce me iskulirati... hvala bogu tako je i bilo....

 

rachunica je dobra, bezhish i ne platish nishta... stanesh i platish milion dinara i idesh u zatvor da te siluju :D

 

sve rachune placam redovno... legalan sam u svakom pogledu... e sad, te kazne su mi nekako bash pljachka i nimalo pravda pa bih da izbegnem placanje koliko god mogu.. proshle godine smo pali devojka i ja jer je neki lik ludovao sa kochenjima i skretanjima u nas... ja platio 45.000din (minimalna kazna navodno) jer je devojka ogrebala prst i lakat... vodi se kao da sam je ja uneredio :) strashno... to mi je poslednja kazna koju sam platio... a pre nje dva puta po 6.000din pre par godina jer sam ishao motorom na polaganje za A pa su me dva puta zaustavili u istoj ulici :D ko je tu lud? ovi shto bezhe ili ja shto sam tada stao?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ja da sam znao da mi je istekla saobraćajna ne bi ni sedao na motor.

 

 

Možda sam ljut i šokiran ali stvarno ne vidim poentu oduzimanja vozačke dozvole. Visoka novčana kazna OK, ali ovo???

 

Kazna ima smisla kako nikome slično ne bi padalo na pamet. Posle ovoga ćeš ti i svi koji te poznaju verovatno gledati dobro koliko važi registracija.

Za slučaj da nekome napraviš veliku štetu, motor s isteklom registracijom (samim tim i osiguranjem) je velik problem za tebe i oštećenog. Drugar je imao takvu situaciju i sad ne može ništa (onaj što ga pukao nema ništa na svom imenu, nema registrovanih prihoda i sl.

 

Tu sad dolazi drugi problem: veliki procenat "roma" vozi 100% divljake i sve boli dupe za to. Veliki procenat "belih" vozi motore bez tablica i to i dalje prolazi. Džipovi sa 4cifrenim tablama mogu kako hoće. E to meni jedino smeta u celoj priči: ako pravila ne važe za sve, onda neka ne važe ni za koga, a ne da tebe jebu, a drugog puste.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pre dva sata, moja cerka vozi auto, a kum na APN-u bez dozvole, stranac,iz sporedne ulice i pocepa mi UNA .Sreca cerki nije nista.

Naravno njega niko nikad nije zaustavio jer od njega ne moze da dobije pare.

Ne znem ni sta bih napisao jer sad bih imao mnogo toga da im kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gasim po kucama...povoljno, 161 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Arena
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1100,Yamaha Thunderace 1000

Ne stajem NIKOM,jedino marsovcima i to samo kad su u pokretu pa me zaustavljaju,placene sve skole i jedino tako mogu da vozim po Bg-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ja sam napisao komenatar ali su ga izbrisali..aj sada ću "kulturnije"..ti "policajci" su meni tako nezamisliva stvorenja da oni bez blama glume tu neku silu..čoveče, koji kompleksi..pa njihova jedna plata ne može da pokrije registraciju motora koje voze..ja imam prijatelje koji su u policiji i znam koliko zarađuju..ti prijatelji su dobri ljudi ali izuzetak upravo potvrđuje pravilo..kada me zaustavi, kako se smori kada vidi da je motor registrovan i da imam dozvolu..krivo mu..kao kada me zaustavi kada vozim auto pa me pita jel sam pio..kažem nisam..on kaže baš ništa..baš ništa..a ni jedno pivo..? nije mogao da iskulira i da te opomene..kao ne zna da se motor vozi preko leta, a da ne pominjem ako ti je potreban auto zbog posla...brate, kada pomislim na te "policajce"...osećam samo gadost..

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Zaboravljaš da im je baš to posao. Dobro, treba više kulture na obe strane, ali policajci su plaćeni da sprovode zakon (law enforcement).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

acime, pa da li misliš da normalan čovek ne zna da napravi razliku između divljaka koji divlja bez opreme sa neregistrovanim motorom od čoveka koji vozi normalnom brzinom u opremi kome je istekla registracija pre 10 dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Zaboravljaš da im je baš to posao. Dobro, treba više kulture na obe strane, ali policajci su plaćeni da sprovode zakon (law enforcement).

 

Da samo je u Srbiji problem sto to jako selektivno rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Problem je u sistemu osiguranja, odnosno u tome što se vozilo osigurava na godinu dana, a ne na neodređeni period. Kada bi se osiguravalo na neodređeni period, auto bi bio osiguran i nakon isteka registracije, odnosno osiguran je sve dok eksplicitno ne prekineš osiguranje. To takođe znači da bi motor mogao da osiguraš samo 6 ili 8 meseci, ali nažalost, kod nas je ostalo po starom.

 

Da je kao što sam napisao, policajac bi mogao samo da upozori kolegu da mu je istekla registracija (osiguranje dakle nije isteklo), a ne bi morao da ga kazni.

 

Što se tiče divljačke vožnje na divljim i (samim time) neregistrovanim motorima, policija bi zaista morala više da poradi. Ali možda će to biti rešeno novim tablicama, videćemo, treba im dati vremena da primene ovo što su planirali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ja znam šta je zakon i vidim ja smisao u svemu tome..ali čoveče, kada pogledaš u oči tom stvoru i vidiš to njegovo kiselo lice i taj zlonameran smešak..ti znaš da zakon nema veze sa time..i da njega ne zanima dobrobit društva..

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Zaboravljaš da im je baš to posao. Dobro, treba više kulture na obe strane, ali policajci su plaćeni da sprovode zakon (law enforcement).

 

Razumem ja da je policiji posao da sprovodi zakon i da to nimalo nije lak posao jer će neko uvek biti nezadovoljan, ali svi mi jako dobro vidimo da je policiji mnogo bitnije da se napuni državna kasa i njihovi džepovi nego da se uvede red.

Primera je milion koji potvrđuju da pravila i kazne nisu isti za sve, jer da je tako ja ovu temu ne bi ni pokrenu nego bi progutao knedlu i ćutao.

 

Svi znamo gde se u našim gradovima divlja vozilima i gde su delovi grada gde se parkira po putu, vozi bahato, trka i sl. stvari, ali tamo policiju nikad nećeš videti jer bumbarima ne mogu ništa.

Oni će radije zakon sprovoditi tako što će pored nekog tehničkog pregleda (sa kojim imaju tal) naređati 10 jugića kojma će sigurno naći neku sitnicu. Kao da ti ljudi ne bi voleli da voze nova kola.

 

Zaboravio sam da kažem da su dok je meni policajac popunjavao prijavu, njemu motorima prišla dva momka koja su 15-ak minuta pre toga proleteli pored mene u suprotnom smeru. Ispozdravljali se i dogovorili se da se vide na piću za 10 min čim on završi sa mnom.

 

Znači neko može da vozi kao manijak jer mu je policajac ortak, a ja ću da igram motoGP na kompu 3 meseca jer sam napravio previd u datumu isticanja registracije.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Slažem se. Uzgred, da li ste pročitali ono o osiguranju što sam napisao gore? Da li mislite da bi to bio bolji sistem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Slažem se. Uzgred, da li ste pročitali ono o osiguranju što sam napisao gore? Da li mislite da bi to bio bolji sistem?

 

Sistem kao sistem bi verovatno bio bolji, ali problem naše policije i njigov način sprovođenja pravde bi ostao isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

ja mislim da bi najbolji sistem bio da ovo nije srbija...

 

samo bahato samo bezobrazno

 

budi reg zbog osiguranja ako napravis stetu ali nikad nikom ne staj ko ih hebe nek te jure nek zarade platu

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Управо зато већ дуго не стајем никоме сем марсовцима који су ми за штопаљкама. Сматрам да је нови закон направљен да отима новац а не да побољша безбедност у саобраћају.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Pazi, kad sam video temu, pomislio sam, bez obzira na staz i ozbiljnost postavljaca teme,da je opet neko preterivanje (proseravanje) na temu pljuvacine po svemu i svacemu.

Pomislim, mora da je tu bio jos neki tezi prekrsaj, nemoguce da se coveku oduzme dozvola na tri meseca zbog isteka registracije.......i uzmem da listam zakon u nameri da "raskrinkam ovu antinovozakonsku zaveru" i nadjem, ...ako vozilo nije zavedeno u "jedinstveni registar vozila" to jest nije registrovano, sledi kazna od minimum 15.000. dinara, 6 kaznenih poena, i tri meseca zabrane upravljanja.

Da ne poverujes.

Uvek sam postovao zakon, ne spadam u one sto ce pobeci od policajca, za svoje greske sam uvek spreman posteno da platim, ali mislim da je ovo preterano velika kazna za ovu vrstu prekrsaja.

 

Administrator sam ovde na forumu i moram radi postovanja ovog foruma da se suzdrzim da "svasta ne kazem" ali jedva izdrzavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

U potpunosti razumem početak tvog posta i nije ni meni želja da ovo bude razlog za maksimalno pljuvanje po policiji.

U jednom trenutku sam se osetio žalosno jer se godinama trudim da budem maksimalno ispravan i kada je motor i kada je auto u pitanju, i to od korišćenja zaštitne opreme, odnosa prema drugim učesnicima u saobraćaju pa i prema policiji kada me zaustavi. I onda izgubim mogućnost da obavljam kako treba delatnost kojom se bavim jer mi motor nije bio registrovan nekoliko dana.

 

Što se mene tiče nemam šta više da kažem. Zakon je katastrofalan ali mi tu ne možemo ništa.

U buduće ću više voditi računa oko nekih stvari, i ipak neći stavljati tablicu ispod repa i bežati od policije jer nisam taj tip.

 

Ako je za utehu, barem će određen broj ljudi zbog ove teme proveriti svoje saobraćajne dozvole i izbeći ovakvu situaciju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Motocikl: sokocalo

Slažem se. Uzgred, da li ste pročitali ono o osiguranju što sam napisao gore? Da li mislite da bi to bio bolji sistem?

 

Cini mi se da u inostranstvu (bar je na Kipru tako) osiguravas se ti kao vozac a ne vozilo. To je po meni mnogo bolji sistem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

kipar..... zambezi.... patagonija.... bangladeš ...... jednako srbija!!!:neznam: ko poštuje zakon peva ko ne vrišti i tako je to :takoje: kako ja za 5 godina vožnje kawasakia sam platio samo 3000 kazne za radar :zbunjen: objasnite mi vi i više neću reći ni reč :staa:.

inače nisam ni znao da mi je žena napunila 70god (a ja 47) :moto3::moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Slažem se. Uzgred, da li ste pročitali ono o osiguranju što sam napisao gore? Da li mislite da bi to bio bolji sistem?

 

Zaboravljas da osiguranje ne vazi za vozila koja su bez vazeceg tehnickog pregleda, sto se svodi na registraciju.

Ja imam osiguranje na neodredjeno, ali ako mi istekne tehnicki, ono ne vazi. (dok ne uradim tehnicki)

Cimanje je znaci samo otici do neke stanice za tehnicki i proci ga. Onda zivot ide dalje (automatski).

 

Kazna za voznju bez osiguranja nije mala, ali je novcana. Cijenim da je negdje izmedju 1000 i 2000 eura.

Ako te uhvate na javnom putu, a nisi u stanju da telefonom osiguras auto na licu mjesta (zato sto nemas tehnicki npr) onda na to idu i troskovi slepanja do tvog privatnog posjeda ili do njihovog depoa (ako nemas posjed), pa onda ide i lezarina.

 

Sve to nema nikakve veze sa vozackom dozvolom, jer je to finansijski prekrsaj. BTW, kad ti istekne tehnicki, kazna stize kuci automatski i iznosi nekoliko stotina eura + neki iznos po danu od odredjenog roka.

Auto ne smije biti bez tehnickog i bez osiguranja. Nemas lovu, odjavi i parkiraj u garazu/sobu/njivu...samo da nije na javnoj povrsini.

 

Zaboravih motor...za njega nema tehnickog. Osiguras ga na neodredjeno i vozi misko cijeli zivot. Mada sada nesto kenjaju da hoce da ga uvedu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco

Kuku, sta ce meni i bratu da urade. Nas je jedan fini cika koi nas nije video skupio sa dzipem na auto putu. moj motor nije bio registrovan, a burazer nije imao dozvolu. Posto nas nije pobio ovaj sa dzipem, zakon ce nas baciti na giljotinu. Preki sud :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja