Jump to content

Moto Zajednica

Oduzeta vozačka dozvola zbog isteka registracije?!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

e pa ovako...danas sam bio na sudu, prica je ista kao sto je i Mario Marko ispricao...radi se u jugecu, kome je istkela registracija 17.11.2011. Mene pandur zaustavio 19og, sa sledecim

iz clana 331 stav 1 tacka 80, Zakon o bezbednosti saobracaja na putevima - Novi

 

zalba zbog pogresne primene materijalnig prava!!!

 

ako me visi sud odbije, pa jbg, ali morace da mi napisu zasto, i po kojem clanu su me odbili...bez toka mi nemogu nista...

 

situacija je cista....vozili smo vozila, kojoj je istekla registracija...Zakon stoji iza nas...a ovo, da su izbrisali iz registra, da nije bio upisen u jedinstveni registar vozila...to nigde ne pise, i nigde se ne moze naci...ni u zobs-u, ni u pravilniku "O REGISTRACIJI MOTORNIH I PRIKLJUČNIH VOZILA"

 

znam ja sta se ovde desava...posto nema zakona za ovakve situacije...oni se trude da nas sto vise kazne...

jer, kako je mogao da mi skine tablice sa oznakom SU-xxx-xx, ako mi auto nije bio upisen u jedinstveni registar vozila?! a ako su stvarno izbrisali iz registra...hocu to da vidim napisano...da mi daju papir, sa pecatom, potpisima itd, da, zbog isteka registracije, vozilo smo izbrisali iz jrv. naravno "po clanu xxx"

 

to sto ja kazem je napisano u ZOBS-u..to sto oni kazu..bas ni nije...cemo da vidimo sta i kako ce da se desi..

 

poz

 

Ovakve stvari podržavam od početka do kraja. Imajući nešto iskustva sa pravosuđem, mislim da bi svaka dobro obrazložena žalba ili odbrana prošla. Traljav rad tužilaca, a i sudija koliko vidim, često ostavlja prostor za dobru žalbu. Ko im je kriv kad ne znaju ni da donesu, ni da sprovedu zakon kako treba.

 

Jedan sud, drugi sud, jedna žalba, druga, čekanje, izbegavanje i sve druge pravne fazone treba koristiti do maksimuma. Ovime ne pozivam na kršenje zakona! Naime, zakon se kod nas napravi tako da bude lagan za primenu, a neupotrebljiv u praksi, najpre zbog toga što nije realan. Na primer, plaćanje TV pretplate, ma koliko na papiru bilo zakonito, u stvari je protivprirodno. Onda 60% građana odbije da plaća pretplatu. Onda sud napiše nekoliko miliona prekršajnih prijava. Onda 60% građana ignoriše te prijave. Onda sud ne može da obradi sve te prijave, i one zastarevaju. Jako jednostavno smo dokazali da je isprva plaćanje pretplate bilo pogrešno. Pametni zakonodavac (u nekoj drugoj zemlji, naravno) onda iskoristi taj podatak i ukine pretplatu. Na još jednostavniji način je oslobodio pravosuđe da funkcioniše jer istog momenta par miliona prekšajnih prijava više ne postoji. I onda imamo zakon koji je OK i koji se poštuje. Ukrštanjem gomile ovakvih primera, jedino na taj način se možemo izboriti da svaki zakon, pa i ZOBS, bude iskrojen prema potrebama društva, građana i pojedinaca.

 

Ja se maksimalno trudim da u svakom zakonu prepoznam potrebu društva, građana i mene kao pojedinca, pa čak i kada bi me neko kaznio. Kada tu potrebu ne prepoznam, krećem u pravnu borbu. Pre ću da platim 5000 dinara za pokvarenu sijalicu na faru koju evo već dve nedelje vozim, pa i dvadeset puta, ma koliko smatrao da je taj prekršaj malen, nego što bih dozvolio da me neko (bes)pravno muze zato "što je takav zakon", a očigledno da nije ni to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Postoji stari i novi registar.Stari su vozila sa starim tablicama gde verovatno i tvoje spada a on je zakljucan.Novi su vozila sa novim tablicama i on je aktuelan.E sad,oni mogu to da tumace kako oni hoce kao sto uvek i rade.

Al da je mnogo,mnogo je.

 

da, u pravu si...ali, stari registar, gde su bile upisane stare tablice je bio aktivan do 31.12.2011.

 

ili?! pogotovo da nema nista...BAS NISTA u zobs-u ili u pravilniku za ovakve situacije...zasto je laske traziti prekrsalj, koji, da budemo iskreni, nije nigde napisano ?! zasto je to lakse, kada se lepo vidi, kao sto je i pandur lepo napisao... "tokom kontrole, utrvdjeno, da je registracija istekla" zasto smo dosli do "tj, da nije upisano u jedinstveni registar vozila"

 

jednostavno, ne kontam... :S

 

Pozdrav, ja sam nazalost u istoj situaciji, dana 21.11.2011 me je zaustavio pandur i sacinio zapisnik da mi vozilo nije upisano u registar, cak je stavio i clan i stav tacku, ko sudija jebote, meni je registracija istekla 16.11.2011. Dobio sam poziv za sud 14.02.2012, ne znam kako da se branim, zanima me koju si ti izjavu dao na sudu i sta ti je na sve rekao sudija, kako je reagovao? Svaki dan putujem kolima na posao tako da me bas brine ova situacija, ono sto ja ne mogu prezaliti je to da sam im stao, vozim bmw 150 ks a oni bili u puntu, videli bi mi samo prasinu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Subotica

Postoji stari i novi registar.Stari su vozila sa starim tablicama gde verovatno i tvoje spada a on je zakljucan.Novi su vozila sa novim tablicama i on je aktuelan.E sad,oni mogu to da tumace kako oni hoce kao sto uvek i rade.

Al da je mnogo,mnogo je.

 

da, u pravu si...ali, stari registar, gde su bile upisane stare tablice je bio aktivan do 31.12.2011.

 

ili?! pogotovo da nema nista...BAS NISTA u zobs-u ili u pravilniku za ovakve situacije...zasto je laske traziti prekrsalj, koji, da budemo iskreni, nije nigde napisano ?! zasto je to lakse, kada se lepo vidi, kao sto je i pandur lepo napisao... "tokom kontrole, utrvdjeno, da je registracija istekla" zasto smo dosli do "tj, da nije upisano u jedinstveni registar vozila"

 

jednostavno, ne kontam... :S

 

Pozdrav, ja sam nazalost u istoj situaciji, dana 21.11.2011 me je zaustavio pandur i sacinio zapisnik da mi vozilo nije upisano u registar, cak je stavio i clan i stav tacku, ko sudija jebote, meni je registracija istekla 16.11.2011. Dobio sam poziv za sud 14.02.2012, ne znam kako da se branim, zanima me koju si ti izjavu dao na sudu i sta ti je na sve rekao sudija, kako je reagovao? Svaki dan putujem kolima na posao tako da me bas brine ova situacija, ono sto ja ne mogu prezaliti je to da sam im stao, vozim bmw 150 ks a oni bili u puntu, videli bi mi samo prasinu.....

 

pa ovako...bio na sudu...sudija se smejala kada sam rekao da mi je auto bio upisan i jedinstveni registar vozila....smejala se, i kaze, znala sam da ces to reci....kaze, da se auto automatski brise posle isteka registracije..pa rekoh, ok...ali..kao prvo..ko je to dozvolio, da moj auto neki izbrise iz registra?! ali ajd...ako kazu da je tako...nek bude...gde je papir o tome?! hocu da vidim bilo koji dokument, papir, bilo sta, gde pise, da je auto izbrisan is jedinstvenog regtistra vozila, po zakonu / clan / stav itd....kako sudija moze doci do ovakve komentare, da ona misli i smatra....ok..nije prob....ali zakon stoji iza mene, iza nas...inace, juce mi stigla kazna od 15k din, 3 meseci dozvole i 6 poeni..e sad...nigde ne pise nista o zakonu..pise ovako...smatram, mislim itd...e, ovako kod nas radi sud :D nema veze sta pise u zakonu...ona misli i ona smatra...nista, idemo do viseg suda, i necu stati dok mi neko ne pokaze gde pise bilo sta o ovome...situacija je cista...ali jos uvek ne kontam, zasto nas ne kazne zbog isteka registracije?! jednostvano..necu dozvoliti, da me kazne zbog gluposti...kazni me zbog isteka registracije...-.-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Sud za prekrsaje i nije sud nego organ izvrsne vlasti koji radi po nekim njihovim principima koji ocigledno ne moraju imati veze ni sa pravom ni sa pravdom ni sa zdravom pamecu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

Sud za prekrsaje i nije sud nego organ izvrsne vlasti koji radi po nekim njihovim principima koji ocigledno ne moraju imati veze ni sa pravom ni sa pravdom ni sa zdravom pamecu.

Sud za prekrsaje je bio organ za prekrsaje do "reforme pravosudja". Sada je sud i zalosno je sto je to jedino sto se promenilo od tada. Za ostalo si potpuno u pravu. Ni sud za prekrsaje, kao ni organ za prekrsaje nekada, nema za cilj svoga postojanja nista drugo nego da puni budzet. Treba iskoristiti sva pravna sretstva ali ne zbog toga sto ce visa instanca promeniti odluku suda za prekrsaje u nasu korist vec sa nadom da ce, bas zbog sporog rada sudova, doci do zastarelosti a sto nam je u ovakvim slicajevima jedini spas od suludih sankcija koje su jos suludijim zakonom propisane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Evo da se i ja pojadam na glupi zakon :staa2:

 

Danas je sin išao da napravi probnu B dozvolu , naravno pre nje je posedovao PSP i vec 2.5god je učesnik u saobraćaju ... No danas kad se pojavio u SUP-u , oduzese mu vozačku , navodno da mu ova stara PSP vise ne važi + i da napravi novu ona je pasivna ... Ja sam u momentu poludeo , sednem u auto i odem da im se najebem majke , jer sam pomislio da su kontali , klinac , ko ga jbe i šturo mu pojasnili šta i kako tj da od dozvole nema ništa ... Odem tamo i dobijem sledeće pojašnjenje :

 

Onog momenta kad se izda probna B dozvola , zaveden si u sistem i automatski ti se suspenduju sve ostale dozvole , nije bitna kategorija i da li je dozvola i dalje validna , znaci imao ti A , A2 , PSP i nije bitno šta , nemaš pravo da upravljaš ničim sem s automobilima i pod propisanim uslovima ... Čim policajac uradi proveru , sistem mu izbaci da imaš suspenziju itd...

 

Ujbli mi klinca i možete misliti koji je sad bedak kod njega , ima motor a zbog glupog zakona ispade da nemože za volan , šta da mu kažem :stabre: ... Smučila mu se kola , i onako mu se nije polagalo za B , i sad još ostade bez PSP-a , enormne li gluposti , onog momenta kad dobije stalnu B dozvolu , automatski dobija i za motore do 50 cc , pa zar onda nema logike da pored ove probne sme voziti u motore do 50cc ... Naravoučenije , ko polaže za B a ima 17g i ide na probnu dozvolu , nek zna šta ga čeka , bez obzira koju dozvolu posedovao , pa se ako ništa drugo uštelujte i polažite na jesen ... Glupog li zakona >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

@ nexteen

 

E hvala na info...burazer se sprema na tu akciju pa da se raspitamo. On ima PSP a treba da polaze za B.

Mada,mozda je tvoj klinac polagao po novom zakonu(i zapoceo obuku po novom). A oni koji su poceli obuku po starom zadrzavaju PSP :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

Pre 2 meseca sam izvadila probnu za B i gospodja na salteru mi je rekla da kad budem za godinu dana menjala za normalnu da ponesem i PSP da vratim posto ce se sve to upisati na onu plasticnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Vidim da me niste najbolje razumeli ... bez obzira da li su vam oduzeli PSP ili ne , ona prestaje da vazi onog momenta kad se zavedete kao probni vozac , bolje receno , kad vas pandur zaustavi i uradi kontrolu , na ekranu mu izbaci da ste na B probnoj , a to vodi ka tome da bez obzira sta vi imate u rukama ona suspenzuje sve ostaje kategorije , dokle god ne napunite 18g. ... Stvar je u tome da vas sistem u SUP-u prepoznaje kao takvog i pandur vas moze kazniti kao da i nemate nikakvu dozvolu ... danas je zena ponovo isla u SUP , razgovarala s sefom odseka , lik je rekao da se tu nista nemoze tj da bi on jedino pokusao sledece : napisao molbu ministarstvu MUP-a sa zahtevom i obrazlozenjem , da nam se izda neko resenje , na osnovu kojeg bi se dobila neka vrsta potvrde u SUP-u , naravno ukoliko je odgovor pozitivan ... i sestric ima novu PSP , ali cim su mu dali probnu B su ga obavestili da ta PSP vise ne vazi i da nemoze voziti motor itd ... jbg >:(

Znaci ko god sedne na motor ili bilo koje drugo motorno vozilo , rizikuje da bude kaznjen , i upisu mu negativne bodove , a lik je rekao , kako sam ja razumeo zenu , da ukoliko dobije 9 poena gubi dozvolu , i pravo da je dobije u naredne 3g + placa enormnu sumu da ponovo polaze itd ... a inace , cak i da sad ode i polozi za A , ne bi dobio dozvolu dokle god ima probnu B ... pa vi vidite , a ovih dana cemo posleti zahtev u ministarstvo i ako dobijemo neki odgovor javljam :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

A el se onda te kategorije vracaju sa 18god?Ja imam 16god,PSP sam dobio cim sam napunio 14god,sad zamenio za AM,sad planiram da polazem za A1,pa el ce da mi uzmu i A1 i AM ako budem sa 17 polagao za auto?A planiram da polazem...msm to je stvarno idiotizam,imam trenutno 3 motora,i da ni jedan ne smem da vozim godinu dana zato sto sam polagao za auto...samo da mi neko kaze kojoj je to budali palo na pamet,pokusavam da nadjem bar jedan razlog za takvu glupost,ali mi nesto ne ide. :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Iskreno, ja sam na strani zakona! Smatram da ove drakonske kazne utiču na sve da se više poštuje zakon! Sada, kada su te kaznili sa 15 000 dinara i tri meseca, plus 6 bodova, sumnjam da ćeš ponovo zaboraviti na registraciju...

 

Činjenica je da je od stupanja na snagu novog zakona mnogo manje udesa. Na žalost, još uvek se dešavaju neverovatni udesi sa tragičnim posledicama, a jako malo se u javnosti pominju kazne. Bilo bi lepo da ovde neko objasni šta spada u prekšaj, a šta u krivično delo! Uporedite to sa starim zakonom i videćete u čemu su najveće izmene! Kolko je meni poznato, po starom zakonu je vožnja bez vozačke bila prekršaj, a sada je krivično delo...

 

Što se tiče inostranstva, živeo sam u Pragu godinu dana i mogu vam preneti malo njihovog zakona. Ograničenje brzine po gradu je 40! Ako voziš do 60, čeka te kazna oko 800 evra i uzimanje dozvole na šest meseci, a ako ti je prvi put onda imaš pravo da pišeš molbu posle tri meseca da ti vrate! Ako voziš više od 60, vode te u neuropsihijatriju na nedelju dana na posmatranje i ako doca kaže da si normalan, sledi ti ogromna novčana kazna i oduzimanje dozvole do dve godine! Sve je pokriveno kamerama i nema šanse da se "provučeš"... Zamislite samo kako se tamo vozi! Slučajno znam podatak da je za zadnjih deset godina samo pet ljudi izgubilo život u udesima, od toga troje pešaka i dvoje biciklista svojom krivicom!?!

 

Mi Srbi smo uvek učili na teži način...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@nexteen

Jesi nasao ti tu nebulozu u nekom zakonu? (da pise?)

 

Ako te zaustavi policajac i zeli da te kazni, mora da te kazni po nekom clanu nekog zakona.

Ne moze da te kazni "zato sto on zna, ili njegov sef ili njegova baba, da je to tako". Mora da upise Clan taj i taj, kazna ta i ta.

 

Ja se kladim u gajbu piva da tog clana nema. Nisi ti "zaboravio" PSP onog trenutka kad izvadis tu probnu B dozvolu. :zdravo:

 

 

 

5 mrtvih za 10 godina nije vjerodostojan podatak (ublazeno do maximuma). :)

 

"...police reported more than 75,000 accidents on Czech roads in 2010, a 1 percent increase from 2009. Of the total, more than 12 percent involved drunk drivers.The overall death toll from traffic accidents has decreased in recent years. Police registered 753 fatalities in 2010, the lowest figure since 1961. Traffic deaths caused by drunk driving fell 12 percent from 2009.

 

According to the World Health Organization, the Czech Republic ranks among the worst countries in the EU for traffic fatalities, with 12 deaths per 100,000 people in 2009, the most recent year from which statistics are available....

 

"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

@GhostMile

 

Ovu informaciju sam dobio u saobracajnom od lika koji radi vozacke , zatim je prijatelj policajac zvao neke svoje kolege i oni rekose isto , pa onda samo isli kod sefa sluzbe u SUP-u , i raspitali se kod sudije za prekrsaje ... svi oni govore istu stvar , i ako svako od njih kaze da je to totalna nebuloza , isti kazu tako kaze zakon ... e sad ako svi oni lupetaju onda da ga jbm ... veceras pisemo molbu Ministarstvu , pa cemo videti sta ce biti ... na sve ovo je sudija rekla da bi bilo logicno da se dobija neka vrsta potvrde umesto dozvole koje vec posedujes , ali da sin ne seda na motor jer mu ni bog nece pomoci ako nema nesto takvo ... kad te ubace u sistem da si polozio B a imas 17g , program u jbnom kompjuteru je tako namesten , da saobracajac prilikom provere dobije na ekranu da si probni vozac i da su ti sve kategorije pasivizirane tj ukinute dokle god ne prodje probni period ... nema tu puno pametovanja izgleda :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

 

Činjenica je da je od stupanja na snagu novog zakona mnogo manje udesa.

Jel sigurno to cinjenica?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

@GhostMile

 

Ovu informaciju sam dobio u saobracajnom od lika koji radi vozacke , zatim je prijatelj policajac zvao neke svoje kolege i oni rekose isto , pa onda samo isli kod sefa sluzbe u SUP-u , i raspitali se kod sudije za prekrsaje ... svi oni govore istu stvar , i ako svako od njih kaze da je to totalna nebuloza , isti kazu tako kaze zakon ... e sad ako svi oni lupetaju onda da ga jbm ... veceras pisemo molbu Ministarstvu , pa cemo videti sta ce biti ... na sve ovo je sudija rekla da bi bilo logicno da se dobija neka vrsta potvrde umesto dozvole koje vec posedujes , ali da sin ne seda na motor jer mu ni bog nece pomoci ako nema nesto takvo ... kad te ubace u sistem da si polozio B a imas 17g , program u jbnom kompjuteru je tako namesten , da saobracajac prilikom provere dobije na ekranu da si probni vozac i da su ti sve kategorije pasivizirane tj ukinute dokle god ne prodje probni period ... nema tu puno pametovanja izgleda :neznam:

Program u kompjuteru može da izbaci i FATAL ERROR pa to nije osnov da te neko kazni nego propis praćen kaznenom odredbom i objavljen u službenom glasniku. U ZOBS-u http://www.aladin.info/maps/zakon-o-bezbednosti-saobracaja.pdf

ne piše ništa o tome a ako ima u nekom podzakonskom aktu bilo bi lepo da taj sudija navede i u kojem, mislim po čemu on radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja