Jump to content

Moto Zajednica

Masovni protest motociklista u Francuskoj

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Koliko se ja secam, zaklucak je, pred samo zakljucavanje teme bio, da se nista ne dira. Takodje, cini mi se, da je neki generalni stav, da onaj ko ima neki predlog, krene i sa organizacijom i realizacijom istog. Ovakvo "ispiranje usta", na forumu, tipa, trebalo bi ovo, trebalo bi ono, vidi kako su ovi(neki) organizovani, je mlacenje prazne slame.

 

Svi mi ili bar velika vecina zna, kako bi trebalo da se stvari odvijaju, svi smo slusali price o uredjenim zemljama na zapadu Evrope. Medjutim ovde se zivi na nacin kako smo navikli i/ili kako smo zasluzili. Stvari se ovde jako tesko pokrecu, a da ne pominjem neke radikalne promene. E, sad moguce da ova moja prica ima veze sa mojim godinama(rekao bih iskustvom :D ), ali ko ne veruje neka proba, neka ne ocekuje od drugoga da organizuje i izvede necije tudje ideje i zamisli.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Boki, ne secas se dobro :D

 

Radim na formulaciji zahteva sa jednom advokatskom kancelarijom, a sledece nedelje razgovaram sa par asistenata sa saobracajnog faksa koji su zainteresovani da se pomognu. Objavicu radnu verziju zahteva kada bude formulisan.

 

Nakon ovog saopstenja, tema je ubrzo bila zakljucana, konstatacijom sa kojom sam se i ja slozio, a to je da nemamo o cemu da raspravljamo dok se ne objavi radna verzija.

No, ipak je proslo 2 meseca. Mislim da je to dovoljo vremena i da se napise kompletan novi ZOBS, a kamoli radna verzija zahteva. Zar ne? :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Da, svi vi iznosite vasa iskustva, komentarisete iskustva drugih ljudi, okrivljujete, pljujete, hvalite i nista ne radite povodom toga.

Dajte ljudi da preduzmemo nesto, pun mi je vise da citam o tome kako je ovaj ovo, ovi ono itd.

Ubise nas putarinom, registracijom, zakonom. Organi rade i ne rade svoj posao, mi na to kukao ali ovde interno.

Idemo na auto put da platimo putarinu, sve uredno sa sitnim parama,dajte da bacimo gomilu tablica ispred narodne skupstine, da i mi napravimo neko zakrcenje, zastoj, nesto sto ce nas oznaciti da smo tu. Ne samo zuti prsluci. Niko nas ne primecuje dok na putu ne opalimo o zemlju zbog namerno prolivenog ulja ili ovna koji okrece preko duple pune.

I sta onda, bude kasno.

Neka se neko angazuje iz neke unije ili neko ko moze da animira dosta ljudi, verujem da su svi raspolozeni za to, pa cak i da pomognu oko organizacije.

Dajte da pokazemo da postojimo i da nas treba uzeti za ozbiljno.!! :zdravo:

 

 

edit: šta smo zaokružili, to smo i zaslužili!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Već sam pisao na drugom forumu ali evo i ovde:

Bejahu mi gosti iz Rumunije na motorciklima pa se lepo ispričasmo. Za bMW r1100 rt ili kako već je oznnaka onog pre GS-a je godišnje osiguranje oko 30 eu ako sam ga dobro razumeo. Registracija? Ne znaju šta je to jer to ne postoji kod njih. Ja im kažem koliko je kod nas a oni u neverici gledaju. Ja ponovo pitam: how much it will cost you to register your bike in period of one year? Oni i dalje ne veruju šta ih pitam. Kod njih samo osiguranje i tehnički--- I tako oni voze motore a da godišnje za velike kubikaže plate najviše 50 eu. Sad se pitam ko nas više dere? Osugravajuće kuće ili država?

Ove godine u švajcarskoj sam bio 5 dana i malko pričao sa vlasnicima motornih vozila... Kod njih istu tablicu koriste na više vozila. Tablica je "tvoj broj" a koliko imaš vozila na toliko ćeš je staviti... Potpuno iste brojeve tj oznake...I kod njih nema ovog harača i pljačke.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: begeč
  • Motocikl: BMW R1100GS

u austriji,kada kupis vozilo,placas 200 eur prijavu i odjavu,i to je sto se tice registracije.svake godine radis tehnicki i placas osiguranje onoliko meseci koliko ces voziti.za motor neznam,ali na jednim tablicama mozes imati 3 auta.osiguranje platis za naj jaci auto,i to pokriva i druga dva.eto,nama kopiraju samo one zakone koji deru gradjane,a sto je korisno necemo nikad docekati.....

Već sam pisao na drugom forumu ali evo i ovde:

Bejahu mi gosti iz Rumunije na motorciklima pa se lepo ispričasmo. Za bMW r1100 rt ili kako već je oznnaka onog pre GS-a je godišnje osiguranje oko 30 eu ako sam ga dobro razumeo. Registracija? Ne znaju šta je to jer to ne postoji kod njih. Ja im kažem koliko je kod nas a oni u neverici gledaju. Ja ponovo pitam: how much it will cost you to register your bike in period of one year? Oni i dalje ne veruju šta ih pitam. Kod njih samo osiguranje i tehnički--- I tako oni voze motore a da godišnje za velike kubikaže plate najviše 50 eu. Sad se pitam ko nas više dere? Osugravajuće kuće ili država?

Ove godine u švajcarskoj sam bio 5 dana i malko pričao sa vlasnicima motornih vozila... Kod njih istu tablicu koriste na više vozila. Tablica je "tvoj broj" a koliko imaš vozila na toliko ćeš je staviti... Potpuno iste brojeve tj oznake...I kod njih nema ovog harača i pljačke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Boki, ne secas se dobro :D

 

Radim na formulaciji zahteva sa jednom advokatskom kancelarijom, a sledece nedelje razgovaram sa par asistenata sa saobracajnog faksa koji su zainteresovani da se pomognu. Objavicu radnu verziju zahteva kada bude formulisan.

 

Nakon ovog saopstenja, tema je ubrzo bila zakljucana, konstatacijom sa kojom sam se i ja slozio, a to je da nemamo o cemu da raspravljamo dok se ne objavi radna verzija.

No, ipak je proslo 2 meseca. Mislim da je to dovoljo vremena i da se napise kompletan novi ZOBS, a kamoli radna verzija zahteva. Zar ne? :neznam:

 

Prošlo je sada već 3 (tri) meseca.

Pablo, hoće biti nešto od ovoga ili da bataljujemo celu priču?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja