Jump to content

Moto Zajednica

Električna provodljivost benzina

Recommended Posts

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

trebam podatak o električnoj provodljivosti benzina....

 

surfajući sam pronašao za avionska goriva, ali za benzin (95 - 98) nigdje nemogu naći ... ili bar neznam kako ....

 

ako mi netko može pomoći oko tog podatka.. THX

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

dobio sam podatak sa interneta... a on kaže 330 pS/m ... ili ti ga 3.3x102 pS/m

 

no, sutra ću imati točne rezultate sa laboratorijskog stola sa instituta... :zvizduk:

 

a šta će mi ... :lol: izmišljam toplu vodu, koja je već izmišljena...

 

pavim nešto, pa ako uspijem, znat će svi, ali do tad šutim da se ne sramotim bezveze... :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

sad mi treba i specifični otpor benzina

 

to mi je čak bitnije, tu je u računu i površina presjeka vodiča (žice) što je jako bitno

 

mjerna jedinica je ohm *mm2 /m

 

THX

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

aaaahahahaaa frend ... :takoje: :takoje:

 

ako ništa drugo, bit će svežeg leba i jagnjetine ... :nanana: .. a ne kao kod vampira... :lol: :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Kapiram, ali ce na otpor tecnosti uticati obogacivanje iste vodom ;) (mada bi to mogla popraviti kalibracija sistema ponovo kad se napuni rezervoar ili stigne do nekog poznatog nivoa.. uh bre! )

Ima mnogo parametara koji uticu, ali ideja je u osnovi dobra samo neko mora da je razradi :)

Srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Razmišljaj malo i o merenju relativnog pritiska goriva u rezervoaru, merači su jeftini i ugrađuju se na T račvu na izlazu iz rezervoara. Jeste da treba malo elektronike, možda i uP posle senzora ali je vrlo precizno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Kapiram, ali ce na otpor tecnosti uticati obogacivanje iste vodom ;) (mada bi to mogla popraviti kalibracija sistema ponovo kad se napuni rezervoar ili stigne do nekog poznatog nivoa.. uh bre! )

Ima mnogo parametara koji uticu, ali ideja je u osnovi dobra samo neko mora da je razradi :)

Srecno

 

pričamo o indikatoru nivoa tečnosti, a ne o mjeraču ... ;)

 

znači, ovaj uređaj će samo upaliti lampicu kad se nivo goriva spusti ispod određenog nivoa .... ili da to najjednostavnije kažem, upalit će se lampica rezerva... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...nadam se da nećeš proterati veliku struju kroz tu tvoju žicu uronjenu u benzin? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

blizu .... :takoje:

radi se o indikatoru nivoa goriva.... ;)

 

Evergreen tema... ;) Postoji na netu projekat merenja nivoa pomocu kapacitivnosti tecnosti... folija zalepljena na spoljnu stranu flase. Delovalo mi zanimljivo jer ne postoji kontakt izmedju tacnosti i folije.

 

Razmišljaj malo i o merenju relativnog pritiska goriva u rezervoaru, merači su jeftini i ugrađuju se na T račvu na izlazu iz rezervoara. Jeste da treba malo elektronike, možda i uP posle senzora ali je vrlo precizno :)

Ja sam pisao o tome u jednoj temi, ali me, cini mi se, guja pokopao kako bi ocitavanje bilo nepouzdano na razlicitim nadmorskim visinama i ispade da je stvar daleko komplikovanija nego sto se u startu cinilo. Najrealniji i najmanje invanzivan metod po rezervoar jer ocitavanje impulsa protocnog senzora, sa tim sto bi se svaki put nakon punjenja mikrokontroleru trebalo reci koliko je goriva dodato u rezervoar. Jbg. malko je skup protocni senzor da ga narucim za igranje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

I zato fabrika napravila slavinu ili prekidac sa rezervom(transalp,fzr 1000...)i eto ti spasa :D

Vecito pitanje,koje muci mnoge,ali ipak,najelpse je videti kazaljku za gorivo,i tacno znati kad si sa kojom kolicinom u rezervaru,to treba napraviti,i ja razmisljam kako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ja vozim suzuki GSXR750 za koji je fabrika predvidjela da se vozi na stazi, a na stazi ti mjerač goriva baš i ne treba .... ;)

 

na kasnijim modelima GSXR1100 postoji gotov fabrički indikator po čijem uzoru pravim i ja ovaj ... i taj od GSXR1100 ('92 na dalje) paše na moj rezervar bez ikakvih prepravljanja, ali mi i za njega opet fali "čitač" ... a i sam senzor košta preko 100$ u USA, kod nas je 150€ , a polovan je mission imposible naći ispravan ... a čitač je još skuplji ...

 

tako da ne izmišljam nikakvu toplu vodu, već pravim nešto što je već izmišljeno i postoji .. ;) samo su mi bili potrebni podaci koje sam tražio ... :takoje:

post-4311-0-25388700-1308309001_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

genija, ovo sa slike je merač nivoa (rezerve) sa termistorom, nema blage veze sa provodnošću benzina :takoje:

fibra je loše shvatio primedbu, diferencijalni senzor može, apsolutni je neupotrebljiv (uz malu ogradu-da bude otporan na benzin, naravno) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ovo na slici je mjerač nivoa s ničim ... jer je prazan i neispravan ... jer da je ispravan i da radi, nebih morao ništa prviti ... ;) a ja pravim ovo što mi treba i na način na koji mogu i znam ... i imam dostupnih dijelova kod kuće ... :takoje:

 

no, zašto bi nešto bilo jednostavno, kad forumaši to mogu zakomplicirati .. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

evo kao odgovor na utiske u postu de je sličica:

par primera

sv650 ima dupli senzor i tu kod tebe je 50€ (cimano sa ebay.de)

rf900 ima jednostruki i taj je oko 30-35€. sumarum, daleko jeftinije nego što te neko farba da košta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja