Jump to content

Moto Zajednica

Bajk Rok Misija – Kosovo 2011

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ove godine, uoči Vidovdana, održaće se peta po redu Bajk Rok Misija. Polazak iz Beograda je 25. juna – okupljanje ispred Skupštine je u 9:00, a polazak za Kosovo je predviđen za 10:00.

 

Kompletne informacije mogu se dobiti na sajtu organizatora:

 

http://www.bike-rock.com/

 

...kao i na Fejsbuku:

 

http://www.facebook.com/group.php?gid=371317905177

 

Članovi BJB-a mogu da koriste ovu temu da se dogovore oko eventualnog zajedničkog putovanja. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Sa sajta organizatora:

 

25. Јуна 2011. Бајк Рок Мисију ће својим присуством увеличати 1500 до сада пријављених учесника Ово је наш мали јубилеј 5 година од нашег првог заједничког одласка на Косово и Метохију. Полазак је традиционално предвиђен испред Народне скупштине у 10:00 часова 25. јуна. 2011. године (субота). Кренућемо улицом Кнеза Милоша где излазимо на ауто пут ка Нишу а прво сипање горива је на НИС бензинској пумпи ''Лозовичка Чесма'' даље настављјамо ка Крагујевцу потом идемо за Краљево где је предвиђено и друго сипање горива такође на НИС-овој бензинској пумпи "Чибутковица", даље настављамо ка Рашкој и административном прелазу Рудница, потом идемо за Лепосавић, Звечане и у Косовску Митровицу стижемо око 18:00 часова.

 

Топло препоручујемо свим учесницима да дођу око 9:00 часова јер је полазак тачно у 10:00 часова.

 

Обавезно понети вреће за спавање јер је смештај обезбеђен у спортским балонима у Косовској Митровици и Звечану а један део бајкера ће се сместити у студентском дому Косовска Митровица. Такође у мензи студентског дома је обезбеђена вечера у суботу и недељу увече са почетком од 19:00 часова.

 

Осим што има људски и хуманитарни карактер Бајк Рок Мисија представља највећи рок фестивал у земљи и окружењу. Треба поменути да су до сада са нама на заједничком путу била највећа имена рок сцене, Рибља Чорба , ЈУ Група , Ђорђе Давид , Дадо Топић , Алиса , Партибрејкерси , Краљевски Апартман , Владо Георгиев, Слађана Милошевић, Празан Простор, Ритам Нереда... итд.

 

Ове године ће наступати домаћи рок бендови као и извођачи из иностранства.

 

Концерти су овом приликом организовани у Косовској Митровици 25 и 26. јуна 2011. године (субота и недеља) са почетком у 20:00 часова.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Ulecem sa pitanjem delimicno vezanim za ovu temu.

Planiram nakon ovog dogadjaja da krenem do Tivta ...

 

Kosovska Mitrovica, Zubin Potok, Rozaje, Berane, Kolasin, Podgorica pa dalje ka moru ...

 

Posto nisam nikada bio na Kosovu, zanima me koliko bi se dobro proveo na delu Kosovska Mitrovica - Zubin Potok i na tom "granicnom" prelazu ? Stvarno nemam iskustva pa pricajte :Mina:

 

I sta generalno mislite o ovoj ruti do mora ?

Ako sam promasio temu izmestite me <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Ulecem sa pitanjem delimicno vezanim za ovu temu.

Planiram nakon ovog dogadjaja da krenem do Tivta ...

 

Kosovska Mitrovica, Zubin Potok, Rozaje, Berane, Kolasin, Podgorica pa dalje ka moru ...

 

Posto nisam nikada bio na Kosovu, zanima me koliko bi se dobro proveo na delu Kosovska Mitrovica - Zubin Potok i na tom "granicnom" prelazu ? Stvarno nemam iskustva pa pricajte :Mina:

 

I sta generalno mislite o ovoj ruti do mora ?

Ako sam promasio temu izmestite me 1hmm.gif

 

Borise, necu da komentarisem rutu jer to bi bio off ( a i zavidim ti :) ) ali pitanje je bas za ovu temu jer mnogo ljudi mozda i ne zna te finese...

 

Naime, kad se bude islo dole marsuta je BG, KG, KV, Raska, Leposavic , Zvecan, K.Mitrovica... e sad... tvoj put na more... iz K.Mitrovice ides nazad u Zvecan jer ako nisi nikada bio dole ne preporucujem ti da ides kroz juzni deo ( meni je prvi put bila frka samo takva... jos bilo malo posle onog 17og ).... u Zvecanu ima most preko Ibra ofarban u SRB boje i preko njega se prelazi kada ides iz BG za KM... kada iz Zvecana ides na more , ne prelazis ovaj most nego kod njega skreces levo ( obilaznica ) do Z.Potoka... e to je put... nov, a krivina krivinu stize sve preko brda :)

Kada dodjes u podnozje brda obavezno ides desno jer je levo juzni deo K.Mitrovice ( onaj koji izbegavas ), prolazis kroz Z.Potok i ides ka admin.prelazu Ribarice... dalje te put vodi na Rozaje itd...

 

E sad... vazna napomena... bracu s juga sto valjaju pogace na ljebac neces sigurno videti jer u Severnom delu ih nema kao ni na ovoj marsuti koju sam ti napisao ( ok, ima ih u KM ali 2 kvarta ( Bosnjacka Mahala i 3 Solitera ) ali veruj mi to ti je kao Bujanovac... ima ih a ne prave sranja ) ... Inace ako nisi bio... Deo od Kraljeva do K.M a i od Zvecana do Ribarica prosto prelepo!

 

Ja ... 99% idem jer sam studirao u KM a i gro ekipe mi je dole... inace dole sam docekao prvu bajk rok misiju i ne mozes da verujes kako je dobro bilo... nema sranja , svi se zezaju , piju, a tek odusevljenje ljudi koji uz put pozdravljaju bikere... neprocenjivo!

 

pitaj ako te jos nesto zanima...

 

pozz

 

EDIT : Ovo sto sam ti napisao slobodno mozes i da zaboravis i jednostavno opusteno se vozas i svako malo stanes i nekoga pitas... svi ce ti pomoci ... a gde god da pitas svi kazu : Lopata i Kolica :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: leskovac

Bas tako :-)

 

to je samo za bajkere sa severa a za juznjake SHIPAK, kao i svake godine .Citiram jednog organizatora od pre dve-tri godine:Pa brate vi dodjite do BG ili KV i nema problema. Xaxaxaxaxa dobar vic, ma brate nismo mi za 20 lit. benzina nego gde je tu ravnopravnost. OK toliko od mene, vama zelimo lep provod i srecan put posto cemo mi i ove godine ostati na Vidovdan kuci dok se neki organizator ne seti kako da resi ovaj problem, POZDRAV

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2348 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

He,he... Ja pomerio more zbog Bajk Rok Misije,a oni pomerili Vidovdan! Dobar provod i cist vam put zelim drugari!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 636 03'

Drustvo i ja hocemo prvi put da ucestvujemo,pa posto na sajtu od organizatora ne pise bas sve sto je vazno tako da imam par pitanja u vezi puta do K.Mitrovice i nazad :)

 

Kakav je plan za povratak kuci,kada se krece nazad,da li isto ima organizovanog (besplatnog) tocenja goriva?

Kako ide sa prijavom takmicara,kod koga se prijavljuje i sta je potrebno za prijavu,prelazak preko "granice"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Nema besplatnog goriva u povratku, ta 2 tankovanja na putu do tamo i to je to. Registrovan motor, dozvola i nema greshke preko granice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

cek, cek... pominje se samo 25. i 26. da li to znaci da necemo ostati do Vidovdana kao prosle godine ???? to bi bio promasaj ako je tako....

I MOLIM VAS BEZ TIH PRICA O BENZINU... NE VADI NAS 20 LITARA, DRUGA JE STVAR OVDE BITNA...

 

puno pozdrava i vidimo se ispred Skupstine...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

I MOLIM VAS BEZ TIH PRICA O BENZINU... NE VADI NAS 20 LITARA, DRUGA JE STVAR OVDE BITNA...

Tačno tako, ja uvek cepam iz Vlad. Hana na Pojate (iako mi je dotle preko Bujanovca ceo put do KM) da se pridružim grupi...

Je.eš gorivo, bitno je druženje :moto3:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Nema skupa kojim mozete da napunite svoje "baterije" osecanja kao sto je ova tura.....

KO nije vozio ...zamislite 500 motora ispred i tolko iza vozite kroz ekstra lep deo puta od Kraljeva prema Kosovu...

{nasem Kosovu)...Asflat socijalisticki, kvalitetan, drzi bolje nego 90 posto asfalta koje mi vozimo po Beogradu i okolini ...Kanjon a Vi peglade zajednmo sa drugarima il nekim ciji Vam tempo najvise odgovara.

Kad predjes granicu prema tebi se odnose kao prema oslobodiocu Kosova sve sto zivi po oklnim brdima sidje da ponovo pozdravi svoje bajekre...neponovljivo...isprva mi je bilo cudno ali to je jedina

prava demonstracija ljudske privrzenosti prema nasoj braci sa Kosova. To sto radi vlada je samo papir...kada stanes

na most na Mitrovici pa motorom posaljes 10.000 hiljada obrtaja onim preko reke to tom narodu znaci Vise nego 10 racunraa koje im dusebriznici poklanjaju za neznam sta...

O koncertu ...provodu u gradu...nemam sta da kazem ....lici na motorijadu ali MNOGO, MNOGO MNOOGO BOLJE....

Kamenje a ne kisa da pada MI STIZEMO..... da da bog samo zdravlja i nama i njima...

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Zna li neko ima li tamo neka mogucnost smestaja za nas suvise matore za satore i vrece za spavanje? Nesto tipa hotela ili privatnih soba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

borise , na zalost bezbednije je otici sam nego u grupi ...

 

sta se desilo na jednoj od misija... isla je grupa... prvi su prosli , talibani pokazivali 2 i 1, nasi 3 prsta, i kad su talibani ukapirali ko je prosao, one koji su sledili su gadjali kamenjem...

 

niko ne moze da ti garantuje to je problem... bolje ti je napravi mali djir do manastira Banjska ( ka leposavicu ) nego gazimestan... gazimestan je prelep ali... mislim da motorom i jos u grupi stvarno nije bezazleno...

 

ako hoces kombijem to moze da se organizuje... imam neke kontakte dole pa ako bude trebalo mogu da se raspitam koliko je kombi do gazimestana i nazad ( cca 100km u pravcu )...

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

Zna li neko ima li tamo neka mogucnost smestaja za nas suvise matore za satore i vrece za spavanje? Nesto tipa hotela ili privatnih soba?

 

prosle god je dosta nas bilo smesteno po studenjaku...

 

 

znaci ima,mada bi trebalo radi licnog mira srediti to malo ranije...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Da sredim, ali kako? Na linku ne mogu ni da se prijavim za primanje vesti, kamo li da ima negde formular za prijavu.

Ako znas koga treba kontaktirati, javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja