Jump to content

Moto Zajednica

Sta nosite od opreme

Recommended Posts

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Kaciga i pojas uvek dok ostalo odbacujem sa povećanjem temperature. Jedino što dodam kad sve odbacim jesu štitnici za kolena i laktove, ali u dužim ili offroad vožnjama (ne po gradu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Trenutno od opreme za motor nosim kacigu i jaknu, ostalo se nabavlja, jedno po jedno...

 

Mišljenja sam da motor treba UVEK voziti pod punom opremom.

 

U planu mi je nabavka rukavica, štitnika za kolena i potkolenice, potkape, pojasa, čizama i bolje jakne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Kacigu, jaknu, rukavice i cizme u gradu + pantalone na turama.Ista postavka i leti i zimi :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Motocikl: sokocalo

Moram da priznam da rukavice i podkapu nisam imao u vidu prilikom sastavljanja spiska, ali posle svega ovde iznetog vidim da se za male pare dobija dosta na bezbednosti i udobnosti prilikom voznje.

 

Malo mi je neobicno da na 30+ u gradskoj guzvi nosim podkapu ali moracu i to da probam.

 

Vidim da grejace za kolena malo vas pominje. Losa investicija? Nisu prakticni?

 

Za voznju van grada full oprema leti je obavezna, ali sta je sa vama koji ste preko nedelje u gradskim guzvama u julu i avgustu.

 

Nesto se ne secam da sam po Beogradu vidjao ljude sa ful opremom u ovom periodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

jos se niko nije pojavio da pljuje ljude koji nose opremu?!?!?!?!?!?!?!?!? neverovatno :staa2:

elem, da odgovorim na zadatu temu: kaciga i rukavice stalno, jerbo ostatak jos nemam. u planu kupovina jakne vrlo uskoro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1088 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

 

Vidim da grejace za kolena malo vas pominje. Losa investicija? Nisu prakticni?

 

Extra stvar. Ja kupih neke IXS i rodio sam se od tad. Inace,moto-pantalone ne nosim niti ih imam u planu tako da su mi grejaci maltene neizostavni deo opreme. Pored njih,kaciga i rukavice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Posto ne prelazim vece relacije od 20km samo kacigu i jaknu, a po potrebi rukavice... ako bog da da uzmem malo veci motor nova kaciga, nove rukavice mozda i pantalone neke... mada nebih kupovao zato sto planiram da zavrsim moto karijeru za nekoliko godina...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki GXS600F

Kompletna oprema tako sam navikao zadnjih 35 godina.Kaciga, potkapa, rukavice, pantalone /farmerke u gradu kada je mnogo toplo/,cizme /u gradu duboke patike/, kornjaca.Prosto ne umem da upravljam bez rukavica, ai boli kada bube i pcele udaraju u gole sake.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Kod mene (za sad) nema nikakve opreme,zato sto vozim Tomosa,probao sam kacigu od druga,i nema sanse da se naviknem,vidim samo napred,nista ne cujem,a glava mlati kako joj kaciga kaze a ne ja :lol:,tako da nista od kacige dok ne predjem na nesto vece i brze,sa max brzinom od 80 km/h oci mi suze ali sta cu,dokle god budem vozio apenca necu je stavljati na glavu najvise zbog toga sto mnooooogo ruzno stoji na ovom motoru i meni naravno bez jakne i ostalog.....:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7191 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nemoj da si glup. Izvini sto moram tako da ti kazem. Kaciga je pre svega da ti sacuva glavu, bez obzira sta vozis i na sta to licilo. Od kud znas da li ces, gde i kada pasti... To, docekivanje na ruke, pustam motor da klizi su holivudske price.

Navescu ti primer jednog lika koji je pao sa T14 u ono vreme kada kacige nisu bile obaveze niti su znali sta je to. Od udarca je ostetio mozak ali ostao ziv. Normalno se ponasa, komunicira, ali se desi da se izgubi na neko kratko vreme i odluta ko zna gde i povrati se. Razmisljaj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Pa covek se oklizne u kuhinji i polomi nogu,a sta da ocekuje kad padne sa motora,znam ja sve to,razumem vas potpuno ali ljudi ne vozim ja 600ccm nego prdavca od 50ccm i to ne vozim u gradu guzvama itd,razumite i vi mene,sad ce mi 16 god,niko od drugara pa cak i drugarica ne nose kacige pa necu ni ja da budem jedini koji nosi kacigu,cuvacu se da ne padnem....:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6528 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Bespredmetno je pričati o uporebi kacige, ne samo zbog Zakona. Na Pjađo forumu je momka oborio vozač dok se peo na skuter, pao je u oštar šljunak, kamen mu se zabo u glavu, sreća u kacigu i verovatno bi poginuo da je nije imao. Lično, kacigu i rukavice stavljam i kad probam motor posle podešavanja, znači ni metar bez toga. U 99% nosim gladijator kompletan, bilo samog ili ispod duksa odnosno jakne. Moto patike u recimo 70% a protektore za noge u 80% vremena.Nisam još dovoljno oslabio pa nema broja pantalona, al bi i njih nosio skoro uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Pa covek se oklizne u kuhinji i polomi nogu,a sta da ocekuje kad padne sa motora,znam ja sve to,razumem vas potpuno ali ljudi ne vozim ja 600ccm nego prdavca od 50ccm i to ne vozim u gradu guzvama itd,razumite i vi mene,sad ce mi 16 god,niko od drugara pa cak i drugarica ne nose kacige pa necu ni ja da budem jedini koji nosi kacigu,cuvacu se da ne padnem....:zdravo:

Pre jedno godinu-dve dana poginuo mi je kolega s posla vozeći skuter, ne brže od oko 40-50 km/h, u sred saobraćajnog špica u ul. Južni bulevar, imajući pri tom jet kacigu koja nije bila vezana, i koja je zbog toga spala pri padu nastalom zbog proklizavanja, a udarac glavom o ivičnak, pri toj smešnoj brzini, doveo je do pucanja lobanje i smrti na licu mesta.

 

Što se tiče klizanja u kuhinji, uglavnom se okliznem kad je mokar pod, pa uglavnom gledam da je suv ili sačekam da se osuši, i to zovem prevencijom.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 308 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Malo mi je neobicno da na 30+ u gradskoj guzvi nosim podkapu ali moracu i to da probam.

 

Vidim da grejace za kolena malo vas pominje. Losa investicija? Nisu prakticni?

 

Za voznju van grada full oprema leti je obavezna, ali sta je sa vama koji ste preko nedelje u gradskim guzvama u julu i avgustu.

 

Nesto se ne secam da sam po Beogradu vidjao ljude sa ful opremom u ovom periodu.

 

 

Ja npr. uvek nosim kacigu,jaknu,rukavice,podkapu(cak i na 30+) i grejace za kolena.

 

Grejace za kolena obavezno,sta znam,mozda se oznojim po nogama pa promene temperature u toku voznje,znate ono kad samo uletite na topao pa na hladan pojas vazduha oko vas,to sve u kombinaciji sa vetrom i odose kolena dok trepnes.Ovako stavim grejace,ne smetaju i ne mislim.

 

E,(Beo)gradske guzve,ne volim ih kao i sto ne volim da se kuvam u jakni i rukavicama na 30+ u istim,ali radije cu se kuvati nego da ne daj boze razmisljam da li cu da gulim po asfaltu u majci i sortsu ili u punoj opremi.Jedino po gradu ne nosim moto pantalone jer mi je u njima pretoplo ali zato bez jakne kacige i rukavica nigde ne idem.

 

I na kraju par reci o podkapi.Kupio sam IXS windstopper i mogu vam reci da mi se pod njom glava osetno manje znoji nego samo pod kacigom,a zbog same kacige lakse mi je da samo operem podkapu nego da skidam postavu iz kacige.I jos jedna stvar,kada se leti od kreni stani voznje oznojim ispod jakne,podkapa se lepo zavuce ispod kragne od jakne i ne dozvoljava da mi vetar bije direktno po grudima dok sam onako mokar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Postaje zamorno čekati nekoga kada kada krenemo u kratku vožnju, na kafu ili slično, a treba mu 10 minuta da se obuče (jakna, rukavice, potkapa, pojas, cipele...) još toliko da posle sve skine... Izbegavam kratke vožnje sa takvim ljudima. Od opreme, pored kacige koju uvek nosim, na kratkim relacijama ne nosim ništa, često u kratkim pantalonama i majici, na dužim obično jaknu, pojas i rukavice, ako je mnogo vrućina onda samo pojas i rukavice. Dešava se da se pređem pa pođem u kratkim pantalonama a ram se toliko ugreje da mi napravi opekotine na kolenima, ali lakše i to podnosim nego kuvanje tokom cele vožnje.

Zimi koristim sve što imam, potkapu, windstopere za kolena, steznike za ručne i nožne zglobove, pojas, jaknu, pantalone...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki Savage 650

ovo je za po gradu i krace relacije. za duze vec ide jet kaciga sa 2 vizira, plus marama, pa ako je hladno i zatvorene rukavice ;)

post-2312-0-40373200-1312808146_thumb.jpg

post-2312-0-79392900-1312808316_thumb.jpg

post-2312-0-77005200-1312808393_thumb.png

post-2312-0-17868300-1312808493_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Od opreme najčešće nosim čuturicu sa šljivovicom. Dobra je kako za hladne dane i noći, tako i za čišćenje vizira. Zlu ne trebalo i za dezinfekciju nije loša.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd (Banjica II)
  • Motocikl: V-Star 1100 Silverado

Uvek sam se pitao koja je fora u pojasu, kao JEDINOM delu opreme, koji nose pojedinci dok voze u papuchicama, shorcu i majici-siledzijki?

 

Jel' je promaja na bubrezima i prevencija vibracija unutrasnjih organa stvarno tako bitna za voznju od kafica do kafica?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Ima taj neki strah da će ti stradati bubrezi na +40. Misilm da je to neka urbana legenda koju su svi pokupili. Razumem da se to nosi kad je hladnije ali ne kad je vruće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7191 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zasto je Srbiji ustaljen stav da se ne nosi oprema u gradu? Saobracaj je tu najintezivniji pa samim tim su i najvece sanse za nekakav splet okolnosti. Ako propratite teme, 90% je palo u gradu, to jest nekom gusce naseljenom mestu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 124 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 , Qingqi qm200

uvek nosim full face kacigu, rukavice i pojas a po potrebi su tu i jakna, pantalone, podkapa, stitnici za kolena.. zaboravih da spomenem gace :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 922 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Ja sam uvek u full opremi, leti letnja varijanta a zimi zimska. Bas zbog velikog broja stvari koje moram navuci na sebe nikada i vozim ture krace od 60-70 km.

Moju osnovnu opremu cine kaciga, rukavice, jakna i stitnici za kolena a ostalo dodajem po potrebi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja