Jump to content

Moto Zajednica

Time-lapse fotografija

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja koristim besplatan program Makeavi. Za ono sto mi treba sasvim zadovoljava. Ima opciju za podesavanja broja slika u sekundi i kompresiju/ resize gotovog fajla. Posto u svakoj varijanti koju sam isprobao gotov fajl bude prevelik (dosta se izgubi i na kvalitetu iz nekog razloga, cak i kada stavim da uopste ne kompresuje pojedinacne fotke) za smanjivanje koristim Freemake Video Converter, takodje besplatan program vrlo jednostavan za upotrebu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Moze neki link za skidanje CHDK, probao bih na Ixusu

Danas sam se pocastio sa novim aparatom (Canon PowerShot SX210is), pa bi bilo lepo da mi ti ili neko drugi objasni kako se instaliara CHDK i da li mogu nesto da zeznem na aparatu pri samoj instalaciji i kasnijem koriscenju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam tek nasao na netu, nisam jos instalirao. Kad skines sa nekog sajta, CHDK WIKI, imas u paketu read me tu je lepo objasnjena instalacija i sve o cipovanju. Koliko sam ja razumeo nista ne steti aparatu, instalira se na SD karticu i vadjenjem kartice nestaje sa aparata. Nije ni problem kod aparata koji su u garanciji zato sto niko ne moze da zna da je koriscen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

CHDK se instalira na karticu i (barem kod mene) pokrece se samo kada za njim ima potrebe.

 

Procedura (pisem za A570):

-Aparat se upali u modu za pregled fotki

-Uradi se update Firmware-a, iz menija aparata

-Pokrene se se skripta koja vam je potrebna (one se posebno snimaju na karticu, ima direktorijum za njih)

-To bi bilo to. Kada se aparat ugasi i ponovo upali vraca se na fabricka podesavanja.

 

Sam po sebi CHDK ima gomilu nekih opcija i dodatnih informacija o aparatu koje ne znace toliko puno (korisna stvar je precizan podatak o preostalom kapacitetu baterije). Pravu upotrebnu vrednost dobija tek instaliranjem dodatnih skripti, za snimanje Time Lapse-a, detekcija pokreta, fotografisanje munja, "bracketing" i druge.

 

http://chdk.wikia.com/wiki/UBASIC/Scripts

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ubedljivo najbolji time-lapse video koji sam do sada vid'o:

 

 

 

 

 

Na Vimeu:

 

 

Naravno ovo nije snimano idiot aparatom sa CHDK-om. Nekoliko DSLR-ova, šine, kopjuterski pokretne glave i ostala oprema vredna par 'iljada $ (bez aparata i objektiva). Rezultat je vrhunski, obavezno pogledajte i druge snimke od istog tipa (dakotalapse je ono sto trazite).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Da malo ozivimo temu. Jedan od skorasnjih radova. Kvalitet videa je dosta los posto sam bas sabio fotke. Video napravljen od negde oko 3500 fotki

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Aj' da dignem temu iz zaborava. Time lapse video sa montaže prvog, manjeg, luka novog mosta u Novom Sadu. 9 dana, 179 metara dužine, 4700 tona čelika, 7500 fotografija. Bolje ne pitajte koliko sam vremena proveo na terenu čekajući da se nešto na mostu počne dešavati :) Uživajte.

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 4 sati, Gliga je napisao:

Aj' da dignem temu iz zaborava. Time lapse video sa montaže prvog, manjeg, luka novog mosta u Novom Sadu. 9 dana, 179 metara dužine, 4700 tona čelika, 7500 fotografija. Bolje ne pitajte koliko sam vremena proveo na terenu čekajući da se nešto na mostu počne dešavati :) Uživajte.

 

 

Skidam kapu , fenomenalno ... 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Počelo se sa navlačenjem i većeg luka. 219 metara, oko 6400 tona čelika. Imaju oni još par dana posla tako da za sada imam samo ovaj parcijalni video, nastao tokom današnjeg dana.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

@Gliga Da li kretanje kadra izvlačiš iz kropa u post procesu ili imaš ona (kako bih rekao) postolja sa tim mikro pomeranjima?

I ostatak opreme da podeliš ne bi bio problem. GoPro sa eksternim napajanjem ili nešto treće? Baš se pitam šta je tu najpraktičnije trenutno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 10 sati, Singularitet je napisao:

@Gliga Da li kretanje kadra izvlačiš iz kropa u post procesu ili imaš ona (kako bih rekao) postolja sa tim mikro pomeranjima?

I ostatak opreme da podeliš ne bi bio problem. GoPro sa eksternim napajanjem ili nešto treće? Baš se pitam šta je tu najpraktičnije trenutno.

Praktično sve je iz kropa. Fotkam u najmanjoj RAW rezoluciji koju aparat nudi što opet ostavlja sasvim dovoljno prostora i za pomeranja i za zumiranja. U prvom filmu sa mosta ima jedan deo gde sam ručno pomerao fotoaparat. To em što je dosadno, em pipkavo, traži pažnju a rezultat nije baš najbolji :)

 

Oprema: Canon 5d mk II sa 50 f1.8, 35-135 f3.5-4.5 i nešto jako malo sa 28-135 f3.5-5.6, i Canon 450d sa 8mm Fisheye. Gopro apsolutno ne bi mogao da ponudi ovoliku raznolikost kadrova zbog činjenice da mu je objektiv fiksan. Na 5d imam Magic Lantern firmware koji nudi opciju time-lapse fotkanja (izabere se interval i broj fotki), dok na 450d koristim bežične radio okidače gde moram za svaku fotku da pritisnem dugme.

 

Pre 18 sati, severian je napisao:

Bravo! Baš lepo radiš time-lapse (mislim najviše na prvi film).

 

 

Hvala. Taj prvi video sa mosta mi je verovatno najbolje video ostvarenje ikada. Treba zahvaliti dobroj muzici. Videćemo kako će do kraja ispasti ovaj nastavak (ovo što sam kačio je relativno na brzinu sklepano, nadam se da ću imati vremena i volje da odradim bolje u konačnoj verziji filma)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Danas su bili iznenađujuće aktivni i produktivni na gradilištu. Od jutra se most pomerao praktično bez većih zastoja i pauza tako da je u sumrak stigao na finalnu destinaciju. Jako lep osećaj gledati to sve (dobro, konkretno mislim na sam trenutak spajanja. Prethodnih 8 sati danas manje-više :D ) uživo, gledati kako prva osoba prelazi sa jedne strane na drugu. Nekako računam da se ovakve stvari ne doživljavaju baš svaki čas.

 

Dok ne sklopim ceo film moraćete da se zadovoljite prikazom današnjih radova. Bukvalno ceo dan na lokaciji, 2500 fotki i 10-ak kilometara biciklanja tamo-amo kako bi kadrovi bili što raznovrsniji...

 

 

 

Nadam se da ću odmah iza vikenda postići da montiram ceo film.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Hajde da ispratimo montažu mosta do kraja. Gotov je video celokupnog navlačenja većeg luka. Uživajte :)

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Dajte neki predlog za program kojim moze da se odradi time lapse video? Kamera mi ima tu opciju, ali sve ostaje na nivou fotki?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Potraži na Google, trebalo bi da ima besplatnih prostih programa gde samo ubaciš fotke i uneseš broj sličica po sekundi. Koristio sam takve ranije, naravno nemam pojma naziv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja