Jump to content

Moto Zajednica

" Presretaci"

Recommended Posts

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Posto izgleda da si stvarno u nekoj ranijoj fazi puberteta po svemu sudeci mora malo da ti se crta

 

Gledaj ovako, a posto verujem da umes hajde malo mi pomozi pa lepo racunaj koliko kosta:

Kupovima oko 50(do 100) hektara zemljista, u zavisnosti kakvu stazu hocemo da pravimo(a posto hocemo da se tu voze i sportski motori treba nam neki lep pravac od skoro kilometar sa zonama za izletanje, pa nekoliko vezanih krivina, mozda i neka karakteristicna, pa onda neka brza sve zavisi od maste), inzenjer koji ce to da konstruise(ova stavka i ne mora da bude skupa ali je potrebna ako zelimo ozbiljno da radimo)ispitivanje(ne zelimo da gradimo na nestabilnom terenu) pa priprema zemljista( pravljenje 3-4 km piste od ledine zahteva poprilican rad mehanizacije) i ugradnja viseslojne podloge koja zna da bude debela i par meetara jer nam je potrebna staza koja nece da se deformise posle dve-tri zime, a na motoru pri brzini od dvestotinjak na sat se te deformacije osete itekako, a kad se i iz daleka vide niko nece platiti da vozi po tome(ako ima izbor) i na kraju ugradnja nekoliko hiljada kubnih metara asfalta(ogradu koja je itekako pozeljna i pristupne puteve hajd i da ne racunamo).

 

U tom trenutku imamo samo golu stazu a potrebno nam je jos i osoblje koje ce biti zaduzeno za upravljanje i odrzavanje staze, oprema, i minimum objekata, a ako se organizuje neki veci dogadjaj trebaju nam i sigurnosne ekipe

 

I sve to naravno za hiljadu dinara za ceo dan i to im je dosta.

Ovde sam naveo samo ono najosnovnije, a da bi celo ovo ulaganje bilo isplativo u nekom razumnom roku(nekih 10-12 godina) moramo imati i neke dodatne sadrzaje, kao sto su mehanicarske radionice, slep sluzba, stacionirani vatrogasci kao i medicinska ekipa, prodavnice opreme i delova, kafic a mozda i neko mesto za prenociste

E tad bi karta mogla da kosta bar 1300din sta ti mislis?

 

Posle svega toga broj ulicnih trkaca bi se u najboljem slucaju prepolovio tako da bi opet trebali policajci

A ovih 10(ne 100) Suzukija mogu puno vise da koriste jer ce piti manje pacijenata koji hoce da se trkaju ili da te izguraju sa puta samo zato sto si na motoru

Veliki pozdrav ;)

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da ne pokrećem novu temu...

 

Počelo je lepo vreme i Policija na motorima je ponovo na ulicama tako da obratite pažnju na svoju vožnju i poštovanje propisa, kazne su velike :zdravo:

 

 

AKCIJA MUP

 

MOTOCIKLISTI, PAZITE NA SVOJU BEZBEDNOST

(1) icon_ffw.gificon_print.gif Nedelja, 18. Mart, 2012.| Autor:

 

 

Dvadesetak saobraćajaca na motorima obišlo glavni grad kako bi podsetili vozače motora da se pridržavaju propisa

155026.jpg

 

 

 

BEOGRAD - Da poštuju zakon! Dvadesetak saobraćajnih policajaca na motorima juče su, prvi put ove sezone, izašli na beogradske ulice. Oni su sa članovima Asocijacije motociklista Srbije vozili od zgrade MUP Srbije - SIV 1 na Novom Beogradu do centra grada, gde su i razgovarali s Beograđanima o bezbednosti u saobraćaju. Prema rečima Dragiše Simića, načelnika Uprave saobraćajne policije MUP Srbije, ova akcija izvedena je kako bi se vozači motocikala, ali i svi drugi učesnici u saobraćaju još jednom podsetili da paze na bezbednost, kako svoju, tako i drugih ljudi na ulicama. - Cilj akcije je pre svega preventiva. Zbog njihove bezbednosti strogo ćemo kažnjavati svakog motociklistu koji krši propise. Siguran sam da će to spasti mnoge vozače motora, koji su, da podsetim, jedna od najugroženijih kategorija učesnika u saobraćaju. Samo tokom prošle godine poginulo je 90 motociklista u udesima u Srbiji - kaže Dragiša Simić. Tokom narednog perioda toplog vremena kažnjavaće se motociklisti koji ne nose kacigu, koji voze prebrzo, i uopšte svi koji krše propise. - Na ulicama će biti i naši motori BMW sa oznakama policije, ali i takozvani presretači, koji neće imati oznake MUP Srbije - rekao je načelnik Simić.

 

http://www.kurir-info.rs/crna-hronika/motociklisti-pazite-na-svoju-bezbednost-192996.php

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Video sam ih juce na onim ljubicastim GSXR kako kruze od Terazija do Slavije, a kod londona su izgleda svratili jednog Dukatija Hipermoto koji je ostao kod patrolnog auta da mi pise kaznu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Кренули су да обилазе и мања места у околини Београда. Опрез.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Video sam ih i ja danas. Prvo na Medakovic III kako se vozaju za svoj gros i prolaze kroz crvena svetla, a zatim i u centru, na potezu Slavija - 'Konj', tj. Knez Mihailo :)

 

Zaustavili su jednu plavu Yamahu R6, a mozda i R1 i u prolazu cujem da ga pitaju gde mu je nalepljena registraciona nalepnica. Decko je imao kacigu, pa je verovatno zaustavljen zbog rutinske kontrole..

 

Oprez ljudi i samo lagano, bez jurcanja :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

E Bogu hvala, kod nas samo jedna Aprilia, ja se po gradu vozim svaki drugi vikend za sad je nisam viđao. Nemam signalizaciju, pa zato skraćujem po travnjacima i parkovima.... :)

 

HONDA RULES :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Video sam ih i ja danas. Prvo na Medakovic III kako se vozaju za svoj gros i prolaze kroz crvena svetla, a zatim i u centru, na potezu Slavija - 'Konj', tj. Knez Mihailo :)

 

SAMO BAHATO... Ako, moze im se. Ja sam pisao prosle godine o tome, kako voze i kako se ponasaju (voznja kroz crvena, preticanje na punu, polukruzno okretanje i to sve na potezu od slavije do terazija, mogu da zamislim sta rade na drugim mestima) ali nisam naisao na razumevanje kolega... Neki su ih opravdali, drugi su se hvalili kako i oni tako voze... Jbg, to je nas mentalitet... Nema tu srece...

 

Ps. Video sam ih i ja sinoc, njih 5 presretaca, okruzili neku lagunu kod mercedes zgrada na Nbg.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Da ne pokrećem novu temu...

 

Počelo je lepo vreme i Policija na motorima je ponovo na ulicama tako da obratite pažnju na svoju vožnju i poštovanje propisa, kazne su velike :zdravo:

 

 

AKCIJA MUP

 

MOTOCIKLISTI, PAZITE NA SVOJU BEZBEDNOST

 

Dvadesetak saobraćajaca na motorima obišlo glavni grad kako bi podsetili vozače motora da se pridržavaju propisa

155026.jpg

 

BEOGRAD - Da poštuju zakon! Dvadesetak saobraćajnih policajaca na motorima juče su, prvi put ove sezone, izašli na beogradske ulice. Oni su sa članovima Asocijacije motociklista Srbije vozili od zgrade MUP Srbije - SIV 1 na Novom Beogradu do centra grada, gde su i razgovarali s Beograđanima o bezbednosti u saobraćaju. Prema rečima Dragiše Simića, načelnika Uprave saobraćajne policije MUP Srbije, ova akcija izvedena je kako bi se vozači motocikala, ali i svi drugi učesnici u saobraćaju još jednom podsetili da paze na bezbednost, kako svoju, tako i drugih ljudi na ulicama.

 

- Cilj akcije je pre svega preventiva. Zbog njihove bezbednosti strogo ćemo kažnjavati svakog motociklistu koji krši propise. Siguran sam da će to spasti mnoge vozače motora, koji su, da podsetim, jedna od najugroženijih kategorija učesnika u saobraćaju. Samo tokom prošle godine poginulo je 90 motociklista u udesima u Srbiji - kaže Dragiša Simić. Tokom narednog perioda toplog vremena kažnjavaće se motociklisti koji ne nose kacigu, koji voze prebrzo, i uopšte svi koji krše propise. - Na ulicama će biti i naši motori BMW sa oznakama policije, ali i takozvani presretači, koji neće imati oznake MUP Srbije - rekao je načelnik Simić.

 

http://www.kurir-info.rs/crna-hronika/motociklisti-pazite-na-svoju-bezbednost-192996.php

 

 

Boldovao sam nekoliko delova teksta koji je okacio Arakis i nisam mogao da ne primetim ovo:

 

GV2Hp_155026.jpg

 

Pa ako su vec resili da skrenu paznju na bezbednost i strogo kaznjavaju one koji krse propise, mogli su ovog ciku da kazne ili da ga zamole da ne vozi rame uz rame sa njima dok promovisu tu njihovu akciju, jer je ovako malo smesno, zar ne? :zbunjen:

 

Za neupucene - po novom zakonu, zabranjeno je nositi ovakve kacige, tj. 'nose', zato sto nemaju odgovarajuce sertifikate koji se odnose na bezbednost.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

Kod nas svakog čuda za tri dana dosta!? Bilo ih je ovde onih koji su se kleli u novi ZOBS, kad ono vise poginulih nego proslih godina, dogovaranja sa polilcijom (isto ) mozda i vise ali samo i sigurno po visoj ceni, pustanje privilegovanih i za teze prekrsaje na ocigled svih.. pa nemojte nas vise tako braniti i misliti o nama kavima takvima!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ne znam nisam sa covekom pricao duze od upoznavanja, ali danas je covek doziveo da ga isti zaustavi i da mu da od kolege kacigu kako bi probao njihovu komunikaciju :takoje: :takoje:

 

A inace svi momci na presretacima su OK, a ko ima suprotna iskustva morace malo da se zapita o sebi samom ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ne znam nisam sa covekom pricao duze od upoznavanja, ali danas je covek doziveo da ga isti zaustavi i da mu da od kolege kacigu kako bi probao njihovu komunikaciju :takoje: :takoje:

 

A inace svi momci na presretacima su OK, a ko ima suprotna iskustva morace malo da se zapita o sebi samom ;)

pa ko će tebe da presreta na trafici?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ne znam nisam sa covekom pricao duze od upoznavanja, ali danas je covek doziveo da ga isti zaustavi i da mu da od kolege kacigu kako bi probao njihovu komunikaciju :takoje: :takoje:

 

A inace svi momci na presretacima su OK, a ko ima suprotna iskustva morace malo da se zapita o sebi samom ;)

pa ko će tebe da presreta na trafici?

 

Niko, ja sam im lepo rekao da mene ne mogu da uhvate jer cu da im bezim kroz parkove :nanana: :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj brat ih je prosle godine video kako u majicama i kratkim pantalonama naravno bez kacige `loze` motoriste na semaforu pa ih posle svracaju do patrolnog Pezoa da im pisu kazne ili mozda da se dogovaraju ko zna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-MK Crna Reka
  • Motocikl: Honda xl 1000 V varadero BMW k1200lt

Moj brat ih je prosle godine video kako u majicama i kratkim pantalonama naravno bez kacige `loze` motoriste na semaforu pa ih posle svracaju do patrolnog Pezoa da im pisu kazne ili mozda da se dogovaraju ko zna

 

vecu glupost nisam cuo odavno :lud: sta se sve ljudima nece prividjati :lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Pošto sam ja od onih koj ne zagledam preterano koji je motor ,stanem u suboru kod njih tamo na pravcu kod siva .

Reko nisam pratio sve po forumu pa se možda nešto organizovalo povodom onih tema sa foruma o bezbednosti.

Pitam dvojcu sta se dešava kakav je skup ,oni tuc muc pa počinje nam sezona pa idemo na vožnju.

Ja ukapiram da ispadam glup u društvu i onda bacim lepo pogled po motorima i ukapiram a normalno i pitam

PA VI STE ONVA PANDURACIJA dobio sam vrlo stidljiv odgovor sa klimanjem glavom.

Kad je neko istripovan to je težak problem.

Ali sam već sutra dan (nedelja ) video da nisu toliko stidljivi jedno desetak na uglu Dobračine i S.Bana drsko poparkirani na ćušku a oni u kafiću.Motori uzeti da momci mogu da izlaze zbog riba i da se druže sa onima sto pokušavaju da pobegnu sa pauka.To je ipak poseban mozak.

Šteta za motore.

Kolege ostaje nam da i mi slikamo snimamo pa i mi disciplinsku prijavu ,ipak je to kupljeno od naših para od poreza.

Pre neki dan sam lepo video kako sklepomobil stane kod patrole prišao kolima vratio se nazad upalio i otišao ,po kom stavu i tačci zakona vozilo bez svetla,tablice i svega ostalog može da učesvuje u saobraćaju.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

Moj brat ih je prosle godine video kako u majicama i kratkim pantalonama naravno bez kacige `loze` motoriste na semaforu pa ih posle svracaju do patrolnog Pezoa da im pisu kazne ili mozda da se dogovaraju ko zna

 

Ovo zvuci poprilicno neverovatno. To verovatno nisu bili presretaci. A mozda MUP ima novu jedinicu, lozaci :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

pa tvoj motor i jeste za park - park iz doba jure :P

 

:takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje:

 

xaxaxaxaxaxaxa

 

Od mene plusss :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nije baš vezano za "presretače" ali jeste za "saobraćajce".

Pre par dana pošao ja da registrujem motor i usput svratim do supruge na posao. Popijem kafu i krenem dalje prema gradu. Posle par stotina metara pojavljuje se iza nekog kamiona policajac i zaustavlja me. A tu je i policijski auto i drugi policajac i radar. Nisam gledao u brzinomer, ali bulevar skoro prazan, vreme lepo, motor dobro "vuče" .... !

Dadoh vozačku i saobraćajnu, ovaj pogleda i usput razgleda moj "prsluk" (sa oznakama udruženja). Pita me kako sam zadovoljan motorom, reče da i oni imaju svoje moto-udruženje (plavi anđeli). Vrati mi dokumenta i opomenu me da pripazim na ograničenje brzine (išao sam 103 km/h, a o dozvoljeno na tom mestu 40). I doviđenja!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nije baš vezano za "presretače" ali jeste za "saobraćajce".

Pre par dana pošao ja da registrujem motor i usput svratim do supruge na posao. Popijem kafu i krenem dalje prema gradu. Posle par stotina metara pojavljuje se iza nekog kamiona policajac i zaustavlja me. A tu je i policijski auto i drugi policajac i radar. Nisam gledao u brzinomer, ali bulevar skoro prazan, vreme lepo, motor dobro "vuče" .... !

Dadoh vozačku i saobraćajnu, ovaj pogleda i usput razgleda moj "prsluk" (sa oznakama udruženja). Pita me kako sam zadovoljan motorom, reče da i oni imaju svoje moto-udruženje (plavi anđeli). Vrati mi dokumenta i opomenu me da pripazim na ograničenje brzine (išao sam 103 km/h, a o dozvoljeno na tom mestu 40). I doviđenja!

 

Jao kakva sreca. Bas kao i jedan nas kolega ovdje, uhvacen sa preko 50 km/h preko (=ode dozvola + kamara para) i pusten uz upozorenje jer murija strajkuje. Mogu zamisliti nevjericu...haha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja