Jump to content

Moto Zajednica

" Presretaci"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

al gledajući statistiku ništa se nije promenilo od uvođenja novog zakona, čak je mislim i gora situacija nego prošle godine.

 

Nazalost, potpuno tacno... Prosle godine mislim da je oko 90 motorista poginulo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Imam nekih nepoznanica ....sta su "presretaci" ,koja je definicija presretaca i sta ih odredjuje?

 

Da li su svi policajci na motorima presretaci, ili ih karakterise vrsta motora , a mozda i vrsta puta na kom radu ili naseljeno-nenaseljeno mesto.

 

Ako je slicno kao kod automobila, trebalo bi da bude sluzbeno lice na neobelezenom motoru sa civilnim tablama.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ne znam ja mislim ako prevare nas na motorima (ovi na R-ovima) prevariće i nekog bahatog vozača automobila,

pa će mu valjda i napisati kaznu. Tako bi mogla da se reši bahatost kako vozača motora tako i ostalih

učesnika u saobraćaju, al gledajući statistiku ništa se nije promenilo od uvođenja novog zakona, čak je mislim i gora situacija

nego prošle godine.

 

E, to potpuno ima smisla! :takoje:

Neko ko se voza 8-10 sati dnevno sa kilometražom koju time predje čini da "menja" 10-tak prosečnih motorciklista koji se dovezu do posla/faksa ili gde već, pa samim tim neminovno ima situacije isecanja, izletanja, "nisam-te-video" i sl, a pritom je u poziciji da bar opomene ako ne i kazni tog nekog...

Pa tako desetak njih, par meseci, iha... Počeće vozači četvorotočkaša malo da se pribojavaju, što je sporedni efekat priče, ali će, nadam se početi i nas da smatraju ravnopravnim učesnicima u saobraćaju, opet kažem - bar se nadam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Jes... bilo bi lepo da su uzeli i neki enduro. Ovako, ako uspe pavovljevizacija četvorotočkaša, reagovaće samo na Aprilije i Rove :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Imam nekih nepoznanica ....sta su "presretaci" ,koja je definicija presretaca i sta ih odredjuje?

 

Da li su svi policajci na motorima presretaci, ili ih karakterise vrsta motora , a mozda i vrsta puta na kom radu ili naseljeno-nenaseljeno mesto.

 

Ako je slicno kao kod automobila, trebalo bi da bude sluzbeno lice na neobelezenom motoru sa civilnim tablama.

 

Sve si sam odgovorio. Ja bih dodao na to "na R-ovima" :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

..pa kad nisi registrovan i nemaš dozvolu... ;)

Ebiga sta da radim :( Takva mi je sudbina . . . .

 

Imas 130.000 na bacanje :staa: toliko ce te kostati kad te uhvate

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Pa sta da radim :( da registrujem ne mogu a i da mogu ima negde oko 46kw, tako da moram 21 da cekam da polazem 0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Pa sta da radim :( da registrujem ne mogu a i da mogu ima negde oko 46kw, tako da moram 21 da cekam da polazem 0plac.gif

 

Pazi samo da taj 21. ne docekas u Padinjaku ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Ih bre ljudi nemoj te rafalom po meni :( Ja sam fin ovako i sve to, ali sta cu kad sa motorem nemam srece . . . Papire imam od kluba al opet ne vredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ih bre ljudi nemoj te rafalom po meni :( Ja sam fin ovako i sve to, ali sta cu kad sa motorem nemam srece . . . Papire imam od kluba al opet ne vredi

 

Nemam ja nista protiv tebe, al pouzdano znam da ce ove sezone ganjati sve bez dozvole i bez registracije :staa2:

Polozi ti imaj bilo kakvu dozvolu, pa ces se lako izvuci na sarm ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Imam PSP, sad cu da polazem i ono 11kw i 125 cc da bi mogao RX legalno da vozim, a CRF ce ako bude srece samo po stazama da se vozi :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Video sam pre par dana 3 presretača na gsxr-ovima na Brankovom mostu. Ja išao ka Novom Beogradu kolima a oni sa jedno 150km/h ka gradu???

 

to mora da su bili neki lažni presretači, teško je poverovati da neko ko treba da se brine o bezbednosti, vozi na način da dovodi u opasnost i sebe i ostale učesnike. jer šta bi se dogodilo da ne da j bože, a nije teško zamisliti, istrči neoprezni pešak, dete, slepa osoba...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Video sam pre par dana 3 presretača na gsxr-ovima na Brankovom mostu. Ja išao ka Novom Beogradu kolima a oni sa jedno 150km/h ka gradu???

 

to mora da su bili neki lažni presretači, teško je poverovati da neko ko treba da se brine o bezbednosti, vozi na način da dovodi u opasnost i sebe i ostale učesnike. jer šta bi se dogodilo da ne da j bože, a nije teško zamisliti, istrči neoprezni pešak, dete, slepa osoba...

 

Ne znam da li zivimo u istom gradu/državi, ali vec n puta je mogao da me pregazi policijski Punto na sred pesackog prelaza(doduse bez semafora). Svi kulturno stanu, a oni mangupski izlete na sine i pun gas medju ljude, sto bi se reklo ne hebu zivu silu, bez sirene,bez rotacije. Ako se obicni policajci tako ponasaju svakodnevno ne vidim sto bi presretaci bili drugaciji...mislim vidim, ali cisto sumnjam da slicno razmisljanje preovladava i u njihovim glavama. Naravno cast izuzetcima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

Imam PSP, sad cu da polazem i ono 11kw i 125 cc da bi mogao RX legalno da vozim, a CRF ce ako bude srece samo po stazama da se vozi :)

druze batali se pisanja u ovoj temi,jos samo hvali da okacis svoje slike sa motorom,pa da te drugovi u plavom ganjaju..

ne zaboravi i njih ima ovde.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Ne znam da li zivimo u istom gradu/državi, ali vec n puta je mogao da me pregazi policijski Punto na sred pesackog prelaza(doduse bez semafora). Svi kulturno stanu, a oni mangupski izlete na sine i pun gas medju ljude, sto bi se reklo ne hebu zivu silu, bez sirene,bez rotacije. Ako se obicni policajci tako ponasaju svakodnevno ne vidim sto bi presretaci bili drugaciji...mislim vidim, ali cisto sumnjam da slicno razmisljanje preovladava i u njihovim glavama. Naravno cast izuzetcima.

na žalost, redovno viđam situacije o kojima govoriš. u saobraćaju sam baš svaki dan, doduše kolima. i baš se prijatno iznenadim kad, drugove koji teba da brinu o našoj bezbednosti, vidim da se u saobraćaju ponašju kao primer na koji se treba ugledati. u pozitivnom smislu. čak i je i većina takva. ali mi "lakše" vidimo one koji su primer kako ne treba. u sitnim prekršajima koji su im "poslastica" da nas kažnjavaju ih vidim baš redovno; neispravna svetla-signalizacija, a nevezani pojasevi su im redovno stanje, nešto kao opcioni pričvršćivač za sedište. ima tu i nepoštovanje crvenog svetla, preticanje i menjanje trake bez migavaca i tako još kojekakvih sitnica. uostalom zakon je i pisan da bi se primenjivao na sitnu raju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Video sam pre par dana 3 presretača na gsxr-ovima na Brankovom mostu. Ja išao ka Novom Beogradu kolima a oni sa jedno 150km/h ka gradu???

 

to mora da su bili neki lažni presretači, teško je poverovati da neko ko treba da se brine o bezbednosti, vozi na način da dovodi u opasnost i sebe i ostale učesnike. jer šta bi se dogodilo da ne da j bože, a nije teško zamisliti, istrči neoprezni pešak, dete, slepa osoba...

 

Ne znam da li zivimo u istom gradu/državi, ali vec n puta je mogao da me pregazi policijski Punto na sred pesackog prelaza(doduse bez semafora). Svi kulturno stanu, a oni mangupski izlete na sine i pun gas medju ljude, sto bi se reklo ne hebu zivu silu, bez sirene,bez rotacije. Ako se obicni policajci tako ponasaju svakodnevno ne vidim sto bi presretaci bili drugaciji...mislim vidim, ali cisto sumnjam da slicno razmisljanje preovladava i u njihovim glavama. Naravno cast izuzetcima.

Za sta da me ganjaju imam kompletnu klubsku dokumentaciju, nevidim razlog za sta na stazi kada sam nisam u saobracaju.

@GhostMile

 

Pa ne treba posto ni nemože da se registruje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

Ma kakvi Vlado, on će kad ga pojure da piči preko stepenica i parkova, nema ša'e da ga uhvate... i tako.

 

Jel to opet onaj park iz doba Jure?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Video sam pre par dana 3 presretača na gsxr-ovima na Brankovom mostu. Ja išao ka Novom Beogradu kolima a oni sa jedno 150km/h ka gradu???

 

to mora da su bili neki lažni presretači, teško je poverovati da neko ko treba da se brine o bezbednosti, vozi na način da dovodi u opasnost i sebe i ostale učesnike. jer šta bi se dogodilo da ne da j bože, a nije teško zamisliti, istrči neoprezni pešak, dete, slepa osoba...

 

Vidi ga ovaj... Joj druze gde ti zivis... Ne, nisu to oni, to su neki drugi... LOL :lud:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja