Jump to content

Moto Zajednica

Moto trka BATAJNICA 2007

Recommended Posts

Guest gasa

zo, vec sutra treba poceti sa spremanjem motora, do bataje imas jos 11 dana, na stazu moras inace ces izneveriti nas, tvoje forumashe ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: bez motora

  Na trku nego sta!!!!  Svi smo uz tebe a ima nas bogami dosta. Ako zapne za kintu mogli bi mi malo da pomognemo. Ima nas dosta svako po 2 evra pa se skupi, a da nepricam za vise....

 

  Mogli bi da skupljamo neki prilog i da ti budemo sponzori. Odradimo nalepnicu BJB i vozis za svoje drugare....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Moj ti je savet da to sad malo pritisneš i napraviš da funkcioniše (batali estetiku), da ga pripremiš za sledeći trening, što je i najvažnije. U medjuvremenu skupljaj pare pa na kraju sezone da ga središ kako valja. A što se trke tiče, kada ti osetiš da si spreman za trku, imaćeš našu punu podršku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Ljudi, pored ovog telesnog bola koji je srecom (relativno) mali, najveci udar je pretrpela PSIHA! najvaznije je da se Lazar oporavi na tom frontu sto pre i da sam shvati i pozeli  na stazu! Bilo kako bilo, motor ce se srediti,povrede sanirati, ali je najvaznije da se  strah otkloni jer ako se nastupa sa njim, nema nista od rezultata!

Nadam se da ce biti OK vrlo brzo...Kolega, uz tebe smo!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

svaka čaast lazo na hrabrosti da se upustiš u ovakvu avanturu, samo napred!

 

ps ovaj sistem odštafi-donesi novo i zašrafi je potpuno nepotreban za motor kojim misliš da se trkaš, popravi to da ide i opet udar na štopericu! od šminke nema ništa.

 

srećno!

Taj motor je za sada sve sto imam, a ipak mi treba i za ulicu, tako da ce morati da bude kao sto je i prije bio :-\

 

 

Ljudi, pored ovog telesnog bola koji je srecom (relativno) mali, najveci udar je pretrpela PSIHA! najvaznije je da se Lazar oporavi na tom frontu sto pre i da sam shvati i pozeli  na stazu! Bilo kako bilo, motor ce se srediti,povrede sanirati, ali je najvaznije da se  strah otkloni jer ako se nastupa sa njim, nema nista od rezultata!

Nadam se da ce biti OK vrlo brzo...Kolega, uz tebe smo!!

Kao sto vec rekoh, dobijao sam bolje batine od ovoga ;D Fizicki bol je zanemarljiv ovdje. A psiha... definitivno nije u pitanju strah, vec se ponovo javlja razum. Ja odmah sada zelim da vozim i jos brze u sledeci krug... ali da iza mene stoji tim koji ce mi pripremiti motor i srediti ga ukoliko ga ruiniram, da ne razmisljam o tome dok sam na tockovima. I naravno, nisam ja jedini sto misli tako i zeli to, voze i drugi ljudi i sami finansiraju, ali ja u zivotu imam mnogo toga pored motora i on mi definitivno nije na prvom mjestu, tako da... vidjecemo jos. Za 15 dana idem u Crnu Goru na odmor i do tada mi motor mora biti u fabrickom stanju, to je moj sledeci cilj, a ako uspijem da uz to izfinansiram i Batajnicu super, ako ne sta je tu je, cekamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova

Hvala kolega patak na lijepim rijecima ;) I beskrajno hvala zbog pomoci na stazi i oko nje, ti i sin ste pravi profesionalci 8)

 

E pa ovako :) Danas je trkacki dan poceo slobodnim treningom, mojim prvim susretom sa trkackom stazom. Sve nesigurnosti, pitanja i sl. su automatski nestala kada smo izasli "tamo"... Onih 6 sati je*anja oko plastika, izgubljenih zivaca oko guma, licenci i ostalih gluposti, sve je to nestalo... U jednom tenutku, samo ivice staze i ja, fenomenalan osjecaj! E to je ono sto ja zovem pravom slobodom na motoru. U pocetku se nismo mogli dogovoriti, trebalo je malo vremena za navici se na novi profil guma, zamjensko sjediste koje je nenormalno klizavo i samu stazu. Nije to dugo trajalo, poslije dva kruga sam otprilike uhvatio putanje i markere za kocenje tako da tada vec pocinje ozbiljna zabava. Tu se susrecem sa nekim potpuno novim momentima na motoru, javljaju se neki nenormalni i novi nagibi i sada mi je definitivno jasno cemu sluze slajderi... DA SE STO BOLJE LOZIS DOK VOZIS ;D Jao kakva zabava! :D Na kraju tog prvog i nezvanicnog treninga najbolje vrijeme koje sam imao je 1:34.715 sto bi bila 11 pozicija od nas 14 (moja ocekivanja su bila da cu biti daleeeko zadnji, tako da i sada skacem od srece :)).

E sada su stvari u boxu vec drugacije. (prvo sam vrustao jedno pola sata, ali to sada nije bitno ;D) Analiziram svoje putanje i markere, konsultujem se sa Rajkom, opet malo promislim i dodje i prvi kvalifikacioni trening. Tu opet otkrivam nove momente i jos nenormalnije nagibe, sada vec drzim korak sa vodecima u konkurenciji u nekim krivinama i to mi daje nenormalno samopouzdanje, ali i to je kratkog daha, jer moja "zvijer" gubi dah na svako dodavanje gasa, jednostavno na pravcima nemam nikakvih sansi... ali to je skroz u redu jer se i dalje jako dobro zabavljamo :) Vec u drugom krugu obaram svoje najbrze vrijeme i to skoro za 4 sekunde! 8) A zatim pocinje SEX:

2. krug 1:30.010

3. 1:29.717

4. 1:28.533

5. 1:28.235

6. 1:27.532

7. 1:27.690

8. 1:27.246

9. 1:26.823

10. 1:25.792

11. tj. zadnji krug  1:25.589

I to je i moje najbolje vrijeme u zivotu :D Tu se probijam na 10. mjesto i to za 0.144 sekunde ispred 11-oplasiranog. Dolazi i drugi kvalifikacioni trningi, opet koncentracija, analiza... i vec u trecem krugu rusim svoje najbolje vrijeme iz proslog treninga, yeah! :D Zavrsavam sa najboljim vremenom 1:23.088 8) Ostajem na 10-om mjestu ali ovaj put sa 1.149 sekundi ispred 11-oplasiranog 8)

Nekome ove stotinke nista ne znace, ali za mene je ovo fenomenalan uspjeh. Najslabiji motor u konkurenciji, potpuno serijski sa cestovnim gumama i ne podesenim oslanjanjem, ja sam prezadovoljan.

 

Ovom prilikom se zahvaljujem svima koji su dosli da me bodre :) Hvala od srca :)

P.S. Da nije bilo vas, ne bi bilo ni treme, a kakva je to trka bez treme ;)

 

E da, Patak je odvozio fenomenalno, sa vremenom 1:19.316 je zauzeo 7 mjesto i po vremenu je jako blizu ostalima u vrhu, Patak junior takodje odlican 8)

 

E lepo tih rekoh pamet u glavu

no i ja sam pao ali na drugoj trci , ja sam na bataji vozio 1 :15 >860 prosle godine sa hiljadarkom , no znas kako kazu svaka skola se placa ,a sad i sam vidis koliko je to skup sport , da sam bio tamo pomogao bih ti i sa ogibljenjem jer kupio sam skolu kod Pajica iz holandije kako da se namesti motor , ako vozis drugu trku imam gume za tebe bt 002 race to sam ti napisao , a mozda dodjem i da ti namestim motor onoliko koliko moze moras spustati zadnji deo motora za par mm , predjni da se uspore, stvrdnu a moj predlog ti je kao za pocetnika nazad veci lancanik znaci krati prenos , brze menjas i ides jednom brzinom vise kroz neke krivine motor ima vise snage i mirnije izlazi iz krivine i odma sekunda dole , u svakom slucaju sad si video koliko je lepse juriti na stazi nego po ulici savetovao bih svima da skupe muda i izadju na stazu sve ce te nauciti za jedno poslepodne i imacete jako iskustvo i mnogo nauciti !jesam li u pravu LAZARE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

imam ja slikica ako smijem okaciti, dje se vide ostecenja na motoru i stetno postavljena nine g naljepnica heheheheheh nego lazo jopet ima neka trka a neeeeeeeeee joj moja guzica opet moram doci hehehehehehe guraj to bre brate , glavu gore imao si muda shto malo ko, jesi ziv i zdrav , jesi , kraj vozi se i osmjeh na lice , plavusu na zadnji sic i briga te

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

ja sam na bataji vozio 1 :15 >860 prosle godine sa hiljadarkom ,

 

Patak je vozio fenomenalno,a i Lazar se može isprsiti i pohvaliti da je vozio odlično. Njegovo vrijeme po krugu je odlično i to ne samo "odlično za prvi put" nego uopšte. Vi koji ste pratili Batajnicu i ranije,morate još nešto znati. Staza NIJE ISTA kao i ranijih godina,organizatori za svaku trku nešto mijenjaju...premještaju gume praveći šikane,kako već to kome "odgovara". U odnosu na posljednju trku prošle sezone SVI VODEĆI vozači  ( na boljim motorima i još iskusniji za jednu sezonu ) su vozili sporije u prosjeku po 3 ( tri ) sekunde. PATAK,LAZARE..SVAKA ČAST.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Obelix, hvala na lijepim rijecima i iznad svega hvala na podrsci na stazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Obelix, hvala, a što se tiče staze u pravu si . Postavili su je malo drugačije i usporili za otprilike 2 - 3 sekunde po krugu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

izglupirali su se time sto su suzili stazu u gornjem delu, skroz je bre nebezbedno,usko mi nekako jako...pres u prolazili tik uz travu na predposlednjoj krivini, a sad prolaze na 5 m od te iste trave....

glasam da se staza vrati kako je i bila ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4274 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

izglupirali su se time sto su suzili stazu u gornjem delu, skroz je bre nebezbedno,usko mi nekako jako...pres u prolazili tik uz travu na predposlednjoj krivini, a sad prolaze na 5 m od te iste trave....

glasam da se staza vrati kako je i bila ;D ;D ;D ;D

 

da ali bez guma.Neka stave bale sena makar toga ima u Srbiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4274 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

ma gume su za auto trke ne za moto trke nedja boze da padnes i udarisu gumu.Semo je to da ublazi udarac i vece je povrsine nego guma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Momci još jednom SVAKA ČAST! Kapa dole svima koji smognu snage,hrabrosti,volje i NOVCA da se pojave na stazi,a šta tek reći kada počnu i da peglaju nekonkurentne mašine kao naši forumaši.Tek da se zna,Patak i Lazar imaju 70 i kusur konja manje od konkurenata.. Pa to je dovoljno za jedan dobar motor.

Na našim "stazama" će biti šarenila.To je zbog toga što se,iako je staza ista,na svakoj sledećoj trci pojavljuje drugi organizator (  DUKA, MAS, IPON, DIVLJI,.....) i svako kroji stazu kako misli da je najbolje???? Zato se i pojavljuju nove šikane,putanje....

 

Patak gledao sam profi snimak sa druge trke u Kraljevu,ako ga nemaš javi pa da  ga uhapsim da popuniš arhivu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4274 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Obelixe moze li mi polsati taj snimak ako nije neki problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Obelixe, kakva arhiva, pa ja nemam ni jedan snimak ni jedne trke koju sam vozio. Ako ti je lako da dođeš do njega uzmi ga, a ako ti predstavlja i najmanje cimanje - zaboravi ( tako bi ja uradio ). U svakom slučaju hvala ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ne pratim bas redovno ovaj dio foruma (nisam sportski tip), no kada vidjeh 6 strana tema mora da je nesto zanimljivo, kad ono...

EvilZo pade. Racunam, nista strasno, to je sastavni dio moto-sporta, zar ne...

Mozda je i bolje sto se odmah desilo, jer kako neko rece, sada zna da pad i nije nesto strasno.

 

Ostaje da obrnemo djir CG primorijem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja