Jump to content

Moto Zajednica

Moto trka BATAJNICA 2007

Recommended Posts

Guest gasa

bilo je dobro, ima nalepnice nine G , akako se meni cini Laza je ili pao ili odustao posto ga u par poslednjih krugova nisam primecivao

 

 

lazo covece, pa ja sam danas stojao odmah pored tebe a nisam ni znao da si to ti ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Jbt. tek kad vidim tebe na slikama shvatim koliki su patuljci ovi iz MotoGP-a.

Lazo, pod hitno na kupanje hladnom vodom!  ;D Skupi se malo  ;D

 

E, šalu na stranu, piši da čujemo tvoje utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Reko Laza da nema nameru da saradjuje sa mnom i sa nine-G tako da sam na mufte zalepio malu nalepnicu od napred i to u znak protesta. Smislio je nesto tipa "treba motor da se farba"  ;D

 

Al znato zna da trazi plavuse da mu drze kisobran... ;D.  Ja reko "ili nalepnice pa plavuse ili nista....!" Nisam ni ja Lud. :P

 

Moracu da nadjem nekog drugog da nosi boje nine-g. Posle kad budem jak i poznat ima svi da se otimaju  :);) ;D

 

Salim se, sedeli smo u onom boxu, gledali Yamahu i nikako nismo nine-G mogli da prevedemo na Crnogorski, to je jedini i pravi razlog.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Evo, nakon lične dozvole od Zo-a, postujem informacije iz Batajnice iz prve ruke.

 

Bili smo jutros u Bataji, našli Zo-a, sav spreman, utegnut i sa buđavim plastikama na svojoj R6-ici namenjenim za lomljenje. Da ne zamaram sa nebitnim detaljima...

 

Na treningu je bio 10-i od njih 14 i vreme je smanjivao pri svakom sledećem krugu...

 

Ugl, trka je počela, Zo-u je krenulo ok, napravio razliku od jedno sekund u odnosu na trojicu koji su bili iza njega. U sledećem krugu smo videli da su mu se približili, a odmah rekoh ženi da je bila neka frka na stazi koju nismo videli sa nešeg mesta. Kasnije nam je Zo ispričao da je tu malo izleteo na travu, ali se brzo vratio na stazu i nastavio. Tačno je izgubio prednost koju je stekao, tako da su mu ova trojica bili blizu u sledećem krugu. U jednom trenutku, na naše oči koje nisu mogle da poveruju šta se dešava, na izlazu iz krivine najbližele ulazu na aerodrom, odjedom leti Zo preko motora, leti motor, pada motor, Zo ispred njega. Sve je stalo, on je ustao, ja krenuo da trčim ka njemu okolo, trka se završila ubrzo, pritrčali mi svi, Zo je bio već pored motora smoren, gleda ga, gleda motor njega, nervira se Zo-vidim sa daljine...  :o :o :o

 

Uglavnom, na izlazu iz krivine je išao malo brže, nije više mogao da ga obori, otišao preširoko, zakačio travu, prednji pobegao, vratio se na brzaka, posle toga je valjda zadnji isto dodirnuo travu i dalje sve znate... Nisam 100% siguran šta se tačno zbilo, ali naš junak će vam sve ispričati vrlo uskoro....

 

 

Ugl, da vam ne skačem po živcima, sve je ok, a izveštaj sledi u sledećem redu po važnosti:

 

Zo:

Malo ugruvan + palac malo nabijen, ali ništa nije slomljeno :-)))))

Kombinezon izguljen na par mesta, ali ništa strašno, nigde nije probio

Kaciga oguljena, pošto je glavom opalio muški, više nema vožnje s njom (kacigom naravno)...

Rane na duši...

 

R6:

Rezervoar ulubljen i zguljen sa jedne strane i to pošteno

Oguljen levi dekl i malo zadnja viljuška

Pukao aluminijumski nosač cajgera

Pukla desna komanda, a stop prekidač se dezintegrisao, kao i slajderi

Pukle buđave plastike

Pukle još neke sitinice, ali to nema veze, jedino što neće biti više kao iz salona, ali vremenom će Laza to da sredi cakum-pakum

 

* Moguće da ima još nekih oštećenja, ali to je ono što smo na licu mesta utvrdili...

 

Bojan je kombijem otišao po njega i motor, vratili su se za BG, Zo je ok, to je najvažnije. Čuli smo se skoro i sada ga malo bole ugruvotine kada se sve ohladilo...

 

Samo da napomenem da mu je ovo bila prva trka, prvi trening na pravoj stazi!!! Bravo Lazo, bravo! Izledao si kao Rosi sa strane, tehnika, koleno, gas, beži zadnji, sve full-profy, samo nastavi, nedaj se, a za motor ćemo lako!!!

 

BTW, imao je Nine G nalepnice na bajku  :D, ja video!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

E jebem ga, bas mi krivo :( Sto bas prvi put da se to desi

Ali, bez obzira, svaka ti cast! Da se brzo oporavis, sredis masinu pa udri opet!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Današnja trka na Batajnici za mene bila solidna, Laza mi je malo pokvario raspoloženje zbog njegovog pada. Napravio grešku u putanji i izleteo sa staze, ali će vam on bolje objasniti.Žao mi je što se to desilo pošto je bio oduševljen vožnjom po stazi i vrlo zadovoljan posle treninga u subotu. Za mene je trka bila solidna pošto sam se nadao da mogu doći do 3.mesta, a završio sam na 4.mestu. Makedonac koji je vozio ispred mene se nije bodovao, a naknadno je i diskvalifikovan jer mu se u trci odvalio oklop i visio sa motora, a on nije stao i kada je dobio crnu zastavu. Treći je bio Đole sa Dukatijem sa kojim sam imao jednu malu trku jutros na Warm up-u , dobio sam ga i napravio skoro sekundu bolje vreme od njega. Warm Up sam završio na trećem mestu, pa sam se nadao da mogu do njega i u trci. Na kraju sam trku završio sa 14 sekundi zaostatka za prvim i četiri sekunde zaostatka za trećim. Najbrži krug sam vozio 1,17,00   što je za 0.3 sekunde bilo lošije od trećeg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

  Lazare, samo ne odustaj, vozio si ko lav, nadam se da neces odustati, da ces brzo vratiti motor u formu i vratiti se da pokazes onom devetom ko je glavni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

momci obojica ste suprer vozili, ja sam zakanio malo pa nisam ni vozi scootere

inace da spomenemo i ostale takmicare,

u 1000 pobedio je Sone, kome je ovo prva p[obeda u sezoni iako je obe trke do polovine vodio, ali o tome se vec pisalo

drugi je bio milos milovanovic, skolski je odvozao i nije mogao da sustigne Soneta

treci je bio Zeljko, sa velikim zaostatkom za prvom dvojicom

ince, sone je prosle nedelje trenirao malo, i pritom sam pricao sa njim, zadnji amortizer Ohlinsov za K7 ima serijsku gresku i ima prazan hod 1-2 cm, on je sa tim amortizerom odvezao ovu trku jer nije imao vremena da ga posalje u Svedsku na remont.

u 125 pobedio je Almir Sabanagic, a za 600 nisam siguran ali mislim da je ponovo Obelixov kum, tj Veljko Vidic, opet kazem nisam siguran

na ovoj trci nije vozio Milos Nesic, a zasto- NEMAM POJMA ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Žao mi je iz 2 razloga, prvo , u boxu juce, ne secam se da sam video srecnijeg coveka, punog entuZijazma, napetog i zapetog kao lav kad merka gazelu. Pun znanja (teorijskog), podrske i energije.

 

Drugo, Laza nije rockefeller pa ce biti malo problem vratiti Dzamahiriju u predjasnje stanje, ali ce se to svakako desiti. Samo gume kostaju malo bogatstvo a kamoli ostalo. Jbg skup je to sport.

 

BJB je tu, nadam se da pripomogne, jer Laza vozi za sebe ali malo bogami i za sve nas  :)

 

Kad za 3 dana prodju oziljci i vrati se onaj lavovski instinkt, Lazo lave shvatices da iza sebe imash svoj  prvu pravu  trku u heppening klasi!!!!!!!!

A imash i navijace!!!! ;D

 

...i puuuno iskustva, spreman za sledeći ispit.

 

Seti se samo ko je sve zveknuo danas u 250 cc u Engleskoj, pa i u moto GP...

 

Samo gruvaj (i ostavi mesto za nalepnice nine G). PS Plastike su stvarno bile budjave i dobro da si ih sjebo` ;D

 

Žao mi je sto nisam uspeo da stignem danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

 

....Seti se samo ko je sve zveknuo danas u 250 cc u Engleskoj, pa i u moto GP...

 

He, he, he...kakav je bajker ovaj Endurac, voli trke al' iz fotelje  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Danas je bilo super na trkama sem tog nesrecnog pada koji se desio.

Evo par slika koje su slikane amaterski sa velike daljine.Opsirnije o svim danasnjim desavanjima

napisacu sutra kada se malo sredim od svega.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Iako nisam strucan da sudim, meni se jako dopalo kako je Lazar danas vozio ali opet desilo se sta se desilo, nazad nema. Kao sto Endurac rece ipak sada imas iza sebe svoju prvu pravu trku i svoje fanove  :). Bitno je da si probio led, a svaki sledeci put moze samo biti bolje. Jedino sto sad treba popraviti Makinu ali sta da se radi. Nemoj da odustajes, bila bi po meni velika steta. Drago mi je i da smo se upoznali licno  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

pazite taj pad jednog dana morao je da se desi, i to je iskustvo vise,kod tebe se desio u prvoj trci, kod nekoga ce u 15, kod nekoga nazalost i u poslednjoj,  sada nema nazad nema odustajanja...Lazo samo gas i vidimo se za dve nedelje o5 u Bataji..

meni je jedino zao materijalne stete, a pogotovo rezervara...bio je ko lutkica :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

 

....Seti se samo ko je sve zveknuo danas u 250 cc u Engleskoj, pa i u moto GP...

 

He, he, he...kakav je bajker ovaj Endurac, voli trke al' iz fotelje  ;D

 

Kad smo kod trke jel si stigao na Bataju na vreme?

 

PS ja tek sad vidim da je boldorka 1981!!!? Pa ona je u fantasticnom stanju!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Evo i mene.

Danas je bio jako cudan dan. Jutros smo prvo imali imali warm up pa onada tek poslije par sati trku. Na warm up-u sam vec u cetvrtom krugu imao vrijeme ispod 1:23 sto mi je bilo najbolje jucerasnje vrijeme i mislio sam da ne moze bolje. Konstantan tempo mi je bio 1:22 i u dva kruga sam uspio da odvozim 1:21 i time sa 10. zauzmem 9 mjesto po vremenima. Bio sam prezadovoljan!

Medjutim, na tom treningu sam imao dosta problema, sjediste mi je puklo skroz tako da sam na svako pomjeranje imao neugodno krckanje izmedju nogu, i dalje sam klizao po njemu i stalno sam razmisljao o tome sto me je uzasno iritiralo. Takodje, tu sam imao trku prije trke. Naime vozio sam za covjekom od kojeg sam bio za nijansu brzi, kocio me ali nisam imao dovoljno brzine da ga sigurno obidjem tako da sam i dalje stojao iza i nadao se gresci. E sada, on je ranije kocio na jednoj krivini i malo kasnije krenuo u zalijeganje tako da sam sa mojim kasnijim kocenjem isao pravo na njega, joj kakva scena, tu mi se motor dize na prednji tocak skroz do vage i tako vozim  moleci se da vise skrene da bi ja mogao da produzim. U zadnjem trenutku je zalegao i ja prodjoh tako nekako i taman sto se spustio zadnji kraj nalijecem na gumu i nekom ludom srecom je preletim i ostanem na tockovima van staze. Sto je najgore sve to se desava u krugu poslije zastave za zavrsetak treninga (povuce zelja opasno). Poslije tog dijela mi vec opasno u glavi nije bilo dobro, to je prelilo kap. Svakako nisam planirao da vozim trku, to nije ono zbog cega sam dosao, dosao sam zbog staze i stoperice. Tacno znam zasto ovo govorim, deset godina se bavim kyokushinkai karateom i odatle znam da je trening jedno, a takmicarska borba sasvim drugo. Ja biram znanje, ono se dobija treningom, analizama i razumom, a takmicenja se dobijaju na drugacijii nacin tj. srcem, uvjezbanosti i srecom. I sve je u mojoj glavi indiciralo na to da poslusam razum i da napravim pravi potez tj. ostanem u boxu, medjutim srce (djavo) je odlucilo drugacije. Tada su svi oko mene govorili da vozim trku, da moram to da uradim, kao zbog toga si tu... a samo ja znam da nisam zbog toga tu. Eto i jos novih tenzija za mene. I eto odlucim ja da ponosno odvozim trku onako penzionerski cisto da kazem da sam i tamo bio i da na kraju krajeva budem tamo za ljude koji su dosli da me bodre. Pri tome totalno zaboravljam na svoj razum. Krece trka, naravno gubim pozicije na startu suludom brzinom. Startovao sam kao 10., jer sam tu poziciju imao na kvalifikacijama, izgubio dvije pozicije na startu ali sam ih u prvom krugu vratio. I tad ulazim u ritam onog Repsola sa kojim sam imao slicno vrijeme... toliko o krstarenju, smirenosti i razumu... to je ono prokletstvo takmicenja za koje sam znao ali nisam poslusao. Vozimo tako, covjek u jednom momentu promasi putanju i eto mene za njim, slijedi sikana pa pravac i opet dobra krivina, izgubim malo na pravcu, kasno kocim i duboko u krivinu, dajem gas, medjutim prerano (od zelje, prokleta bila) i idem siroko i to van staze! Vozim po travi, nekako se vrati i dobro je na tockovima sam. Imao sam dobru prednost ispred ostatka tako da sam nekako ostao na pozicji. Medjutim, time je sve kulminiralo, i umor i koncentracija i ona glupa plastika i gume pored staze i trava is ve sto je moglo da stane tu... Jednostavno sam se izgubio. Nekako dolazim do one "glavne" krivine pred cilj (tamo dje publika stoji), polako joj prilazim (tacnije isfrustrirano, nisam cak ni vidio plavu zastavicu koja mi je signalizirala da mi se priblizava brzi vozac i da treba da mu se sklonim), ulazim u nju usko ovaj put i na izlazu dajem gas ali opet malcice prejako, opet od glupe zelje da iskoristim cijelu sirinu staze da bi dobio koji metar na pravcu, medjutim odlazim siroko tek toliko da prednji tocak sidje sa asfalta i onda nastaje ples, motor se nekako vraca na stazu nekontrolisano se gica, zbacuje me ispred, prevrce se i pada sa boka direktno na rezervoar i nastavlja da se prevrce, obrce, kliza, lomi... a ja kao dzudista preko lakta, glave i ramena pravim inicijalni kolut, udaram, u tom momentu se grcim kao Giberenau (kojega sam psovao tada jer je to sve meni trajalo 10 minuta, a ne par sekundi), vrtim se malo i kao palacinka, ap amalo klizam i nedje u nekom trenutku stanem. Otvaram oci, malko se pomjerim cisto da vidim da li me nesto slucajno boli, vidim da je sve ok i ustajem pun bijesa i pjene samo zbog toga sto nisam poslusao razum. Gledam onaj motor, svoju kacigu... ma ni ne vidim ih od tog bijesa... DiRRty mi je prvi pritrcao i Mlader je preko puta gledao, oni su najbolje vidjeli moje lice tada. Nisam toliko karakter mogao da budem, zato sam i dobio ovo, bas to i zasluzujem. Ni manje, ni vise.

Imao sam jako gadan i bas nezgodan pad, niti sam isklizao titi sam se tumbao vec je tu bilo svega necega, tako da sam se udario svuda dje je moglo i dje nije. Kombinezon, cizme, ledjni protektor, kaciga, rukavice... su odradili NEVIDJEN posao! Vrijede svaku hiljadu sto sam ulozio u njih! Ja sam poslije svega ostao sa dvije smijesne modrice u odnosu na ono sta bi mi se desilo da sam tako pao na putu u bilo cemu drugom. Ljudi, polako na putu, molim vas.

Motor ce se srediti, kod mene je sistem: odsarafis, doneses novo i zasarafis. To ce malo da potraje, tako da ne znam kada ce motor opet biti spreman. Ja samo znam da kada sam ovo postigao sa potpuno serijskim motorm, ne podesenim ogibljenjem i sa cestovnim gumama, ja sam znanjem spreman sjutra za jos, samo sto sada neko vrijeme necu imati na cemu :( Da se razumijemo, tek sada vidim koliko je sve ovo skup sport i pitanje je koliko cu ja moci ovo da podrzim, ali koliko budem mogao ici cu.

 

Hvala svima sto ste bili uz mene, nemam rijeci koje mogu opisati to sto sam osjecao kada bih vidio vasa lica tamo. Hvala od svog ovog ludog srca!

 

P.S. Opet se moram zahvaliti Patku koji me je gurao kroz sistem svo ovo vrijeme i pomogao oko svega mogucega pod onim hangarom. Patak, cestitam na jutrosnjem fenomenalnom vremenu i danasnjem fenomenalnom rezultatu! Takodje se zahvaljujem i Damiru iz Cacka na podrsci i navijam za ideju koju sprovode za mlade u motosportu i velika podrska za Keeway Kup!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Cestitam na odlicnom vremenu, i nemoj da krivis sebe sto si vozio trku jer bi ti jos teze bilo da si gledao sa strane i nervirao se sve vreme. Sad si mnogo iskusniji i spremniji za sledeci okrsaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Stvarno mi je zao sto se ovako nesto desilo i to jos na prvoj trci.

 

Zo samo naprijed.

Naravno ne trebam ti govoriti,da ako mogu kako pomoci,i oko zasarafljivanja,a i da pravim drustvo toj plavusi za vrijeme trke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja