Jump to content

Moto Zajednica

1. Moto GP Qatar, Losail 17-20. mart 2011

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

j16OT_97092326.jpg

 

Ovaj Stoner je definitivno luuuuud :takoje: Prethodnih dana nisam imao vremena, tako da gotovo nisam ni gledao treninge, ali sam danas odgledao sve kompletno. U 125 neka nova deca, u Moto2 dobra konkurencija, a u MotoGP haos :moto3:

 

Pedrosa, Lorenzo standardno dobri, Spies i Simoncelli bolji nego prošle godine, Dovicioso lošiji, Barbera i Crutchlow super, obzirom na iskustvo, a Rossi i Hayden definitivno imaju problema sa novim Ducatijem. Sutra tipijem na Stonera, tj. više tipujem na njegovu ženu :lol:

 

Naravno, voleo bih da bar jedna Yamaha bude na podijumu, pa ću tipovati i na Lorenza. Ostaje još jedno mesto da smislim, pa odoh u kladionicu :hej:

 

Uzgred, MotoGP izgleda sjajno u Full HD (1920x1080), kanal Nova Sport HD u češkom ili poljskom paketu, nisam zapamtio. U svakom slučaju, kompletno drugačiji osećaj, skoro kao da si na stazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Moto2 je napet kod prve dvojice,,,al mi je jaci favorit Mark Marqez,,nekako mi mnogo forsiraju Bradla i meniski i svakako!!! Dodje mi to ko neko proseravanje!!!

Sto se tice MotoGP,,,,favorit mi je Yamaha imam je u dvoristu od `90. a volio bi da Rossi napravi spektakl pravi pa kud puko da puklo0takoje.gif Stoga ROSSI 1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ljudi ja bi vol'o da sampion ove godine bude Pedrosa.

Zavrsava se era agregata 800 ccm i ako je neko uspeo da izdrzi teske trenutke,vezane za licnu i sudbinu motora,to je onda Dani.Kad se setim samo kako je onako izlomljen i zakrpljen vozio,zaista mi nekako spontano dodje da mu ovakav jedan uspeh od srca pozelim.

Stoner da je jak jeste,ali mislim da ce i Dani ove godine dobro da se potrudi da mu "kengur" mnogo ne pobegne.Honda mnogo podseca na proslogodisnju Yamahu.Kao da je u sinama,a izgleda da joj ne fali ni snage,pa ako se "sklope kockice" i Dani izbije brzo na celo kolone,onako kako ume,tesko ce ko uspeti da ga stigne.Jedino mozda Stoner.

Bice,bar za sada tako izgleda,ovo njihova godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Gledam jutros Bwin kvotu na Stonera 1,45 pa iako se nikada nisam kladio nešto ne pamtim da je bilo tako nisko

Tako su ih dobro deklasirali sa ovim Hondama da trka nije ipak nešto drugo od kvalifikacija i treninga barem ovi što se nadaju pobedama mogu odmah u garažu

Već se priča da Honda ima neke tajne tehnike

Interesantno da one najave da Ducati ne otkriva rano svoje adute nisu ostvarene i deluje mi da su svi tokom zime napredovali osim Ducatija jer ako se Rossi nije prilagodio onda je Hayden morao da bude makar malo bliži

Iskreno ne bih voleo da Honde odu napred zbog užitka kompeticije ali ako su ipak toliko brži pa neka idu napred, gledaćemo druge interesantne borbe

Nadam se i tome da su kvalifikacje jedno a trka koja traje 40min nešto drugo tako da tu može svašta da bude.

Čini mi se da je Yamaha no1 oko konstantnih krugova tokom trke što je važno i da su najmanje imali problema sa gumama i gripom kako u ranoj tako i u kasnijoj fazi trke što je i logično sa obzirom da je motor veoma rider-friendly

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Mene zanima gde je Lorenco izgubio jednu sekundu u odnosu na 2008-mu?

Ako gledaš kvalifikacije niko od njih nije ranije vozio ispod 1.55

Svi su napredovali zajedno sa Stonerom ne računajući Rossija jer je sada na Ducatiju

 

Stoner je i ranije imao jako dobre kvalifikacije ako se sećate 0,5sec ispred za njega je bilo kao dobar dan na tom Ducatiju koji se teško vozi tako da me ovi rezultati sada ne čude mnogo ali hajde da vidimo trku ima jako dobro materijala za dobre duele

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Vikend bez Rizla Suzuki tima, posto oba imena koja su mogla zamjeniti Bautistu nisu dostupni. Hopkins je po Amerikama, a Nobuatsu Aoki je u Japanu zbog zemljotresa. Ali je stigla informacija da ce ga Hopkins mjenjati u Jerezu. Zaista steta, neda mu se nikako.

 

A Valentino Rossi rec:

" Mislim da bez bolova u ramenu, koji mi oduzimaju 5-6 desetinki, smo mogli biti u drugom redu. Napravili smo napredak u podesavanjima, koji ce nam koristiti u buduce. Danas sam bio u mogucnosti da bolje vozim GP 11, ali kad smo pred kraj sesije presli na mekse pneumatike, jednostavno nisma vise imao snage. Na nekim dijelovima staze, nisam vise mogao da guram. U svakom slucaju, bilo je ok, imam jos par stvari da probamo na zagrijavanju. Sto se tice trke, ako mi rame ne bude pravilo probleme, mislim da cu biti u stanju za neki pristojan ritam."

 

 

A ovoga mucenika mi je zao, Nicky Hayden je narodski receno popizdio.

"Jednostavno nisam dovoljno brz. Na pocetku kvalifikacija smo probali nesto slicno proslogodisnjem podesavanju, ali nije uspjelo. Vratio sam se na drugi motor, napravio jedan pristojan krug , ali sma napravio gresku u posljednjoj krivini. Vecinu vremena ovog vikenda sam bio u stanju da vozim solidno na tvrdjim pneumaticima, ali to nije bio slucaj veceras, iako je temperatura porasla. Ovo je frustrirajuci vikend, nece biti lako sutra startovati , ali jos nije vrijeme za povratak kuci."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Mene zanima gde je Lorenco izgubio jednu sekundu u odnosu na 2008-mu?

U prelasku Rossija u Ducati, mislim... :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 807 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

...

A Valentino Rossi rec:

" Mislim da bez bolova u ramenu, koji mi oduzimaju 5-6 desetinki, ....

 

Jaooo, navijam za ducati ali kako mi ovo zvuci nekako... tetkasto :D ... "samo da mi nije ________ (rame, noga, tvrd ram, temperatura gume, poskakivanje... umetnuti po volji) bio bi bolji..."

Stvarno me stavlja na muke da dodam 27. na avatar. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Mene zanima gde je Lorenco izgubio jednu sekundu u odnosu na 2008-mu?

Nije Lorenzo izgubio sekundu. Tada su bili dozvoljeni kvalifikacioni pneumatici, na njima je napravio to vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Mene zanima gde je Lorenco izgubio jednu sekundu u odnosu na 2008-mu?

U prelasku Rossija u Ducati, mislim... :Mina:

 

Hehehe...realno zapazanje... a o komentarima da li je neko tetkast i trazi izgovore, sta reci ? Svi vozaci Moto GP-a bi kevu prodali da bar malo budu The Doctor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5249 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Rosi ponajbrzi u sektoru 2 :stabre: ,znaci neku komunikaciju je pronasao..ali sampiona moto2 ce da obilaze za krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

...

A Valentino Rossi rec:

" Mislim da bez bolova u ramenu, koji mi oduzimaju 5-6 desetinki, ....

 

Jaooo, navijam za ducati ali kako mi ovo zvuci nekako... tetkasto :D ... "samo da mi nije ________ (rame, noga, tvrd ram, temperatura gume, poskakivanje... umetnuti po volji) bio bi bolji..."

Stvarno me stavlja na muke da dodam 27. na avatar. :)

 

Slično razmišljamo. Za Rosija navijam od njegove titule u 125ccm, a ove godine me je pokolebao baš zbog takvih i sličnih tetkastih izjava. Umalo da prelomim da navijam za broj 11 kad spazih da dečka prati MAMA :staa2::stabre: na svim trkama! Dobar momak ali mi se ne uklapa u glavi da ga brani mama u ovom "naj-macho" sportu. I eto ostadoh da navijam i dalje za deda Rossija i pored toga što mi se sve manje sviđa kao karakter.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja