Jump to content

Moto Zajednica

Racija na Miseluku

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: suzuki gsx600f

Da, interesantno pitanje. Ja nešto kontam da je i ne kupujem jer bih voleo da mi pandur pokaže gde na nejkedu da je držim

pa sad mislim da njih nije briga gde ce da stavimo sve te obavezne stvarcice.ja sam vec isplanirao da kupim kofer i tako resim taj deo prtljaga.a usput i dobijam koristan prostor za put.a samo me zanimalo dali su poceli redovno to da traze u zadnje vreme.a da je obavezno to znam :moto3:

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Onda su se jos malo izivljavali na kome su stigli a zatim su svi otisli i onda je krenulo klasicno divljanje, zadnjacenje i sve sto ide uz to.......

 

Ako su se iživljavali, onda to treba prijaviti negde, mora da ima neka služba koja je za to zadužena.

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Sasvim je ok da odrade rutinsku kontrolu. U tome nema niceg loseg niti nezakonitog.

 

E sad sa jedne strane malo je zajebato doci do tog mesta okupljanja a da se ne napravi bar jedan prekrsaj i vec im to daje osnova a ipak za to ne kaznjavaju. Ne kazem... moze se doci tamo i bez prekrsaja ali okolo naokolo a to niko ne radi.

 

 

Ali... ono sto mene interesuje je da li oni smeju da slikaju i evidentiraju bez osnova, t.j. bez da je neko pravio prekrsaj. OK ima pravo da pogleda dokumenta, brojeve, ima pravo da premeri saru (mada za to moze samo da uputi na tehnicki pregled a ne i da kazni... nije merodavan ni strucan), ima prava da trazi, pregleda svasta. Ali da li ima prava da bez moje dozvole slika mene i evidentira me ukoliko nisam napravio nikakav prekrsaj i ako sam i ja i motor potpuno ispravan i legalan?

 

jbg... ni na TV ne smeju da mi prikazu lice ako se ja ne slozim sa tim. Volepo bih da znam ovo pa ako nema prava da znam sta da mu kazem ili kome da se obratim. Ako ne krsim nikakav propis i nisam napravio prekrsaj NECU da budem u nekoj evidenciji, u nekoj fioci, registratoru ni sa ni bez slika o meni i mojoj tablici

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Ima mnogo lepih osecaja u zivotu, ali jedan od lepsih je kada pandur krene da te trkeljise, a ti sve imas. Te male stvari bas znaju da poprave rapolozenje.

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6308 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ne znam kako to moze da ti popravi raspolozenje, za mene je to maltretiranje, a maltreritanje mi ne podize raspolozenje, naprotiv.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Ne znam kako to moze da ti popravi raspolozenje, za mene je to maltretiranje, a maltreritanje mi ne podize raspolozenje, naprotiv.

 

 

Cudno je objasniti taj fenomen, valjda time sto njegovo raspolozenje opada sa kolicinom pokazane legalnosti, tako obrnuto proporcionalno moje raspolozenje raste. Ili plasticno, sto si legalniji, on je sve tuzniji, a ti sve srecniji.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ovo je stara fora. Cim otopli pacovi izadju na ulicu. Nije to vezano za motore. Na sve strane mere brzinu itd... Mora harac da se skuplja. Dok je bilo krs vreme svuda sam ga gazio i put do posla je bio znatno kraci. :lol: Sada prolazim pored barem dve patrole u jednom pravcu. Sve vec vidjeno. Svako prolece ista prica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Sasvim je ok da odrade rutinsku kontrolu. U tome nema niceg loseg niti nezakonitog.

 

E sad sa jedne strane malo je zajebato doci do tog mesta okupljanja a da se ne napravi bar jedan prekrsaj i vec im to daje osnova a ipak za to ne kaznjavaju. Ne kazem... moze se doci tamo i bez prekrsaja ali okolo naokolo a to niko ne radi.

 

 

Ali... ono sto mene interesuje je da li oni smeju da slikaju i evidentiraju bez osnova, t.j. bez da je neko pravio prekrsaj. OK ima pravo da pogleda dokumenta, brojeve, ima pravo da premeri saru (mada za to moze samo da uputi na tehnicki pregled a ne i da kazni... nije merodavan ni strucan), ima prava da trazi, pregleda svasta. Ali da li ima prava da bez moje dozvole slika mene i evidentira me ukoliko nisam napravio nikakav prekrsaj i ako sam i ja i motor potpuno ispravan i legalan?

 

jbg... ni na TV ne smeju da mi prikazu lice ako se ja ne slozim sa tim. Volepo bih da znam ovo pa ako nema prava da znam sta da mu kazem ili kome da se obratim. Ako ne krsim nikakav propis i nisam napravio prekrsaj NECU da budem u nekoj evidenciji, u nekoj fioci, registratoru ni sa ni bez slika o meni i mojoj tablici

O tome da li smeju da snimaju gde ces bolji dokaz nego je Novosadska TV koja non stop ,valjda nema drugo da prikaze, pokazuje snimke iz celog grada gde se vide automobili ali i pesaci i shetachi. Vidim i lica. Bice tu i zahteva za raskid brakova tipa cek,cek, skim si to setao,koja ti je ova. Razmisljam da im uputim protestno pismo. Jer kamere i snimke trebaju gledati nadlezne sluzbe,bezbednosne,saobracajne a ne pustiti uzivo da svi voajerisu .Setam ja na keju a ceo Novi Sad me gleda ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Sasvim je ok da odrade rutinsku kontrolu. U tome nema niceg loseg niti nezakonitog.

 

E sad sa jedne strane malo je zajebato doci do tog mesta okupljanja a da se ne napravi bar jedan prekrsaj i vec im to daje osnova a ipak za to ne kaznjavaju. Ne kazem... moze se doci tamo i bez prekrsaja ali okolo naokolo a to niko ne radi.

 

 

Ali... ono sto mene interesuje je da li oni smeju da slikaju i evidentiraju bez osnova, t.j. bez da je neko pravio prekrsaj. OK ima pravo da pogleda dokumenta, brojeve, ima pravo da premeri saru (mada za to moze samo da uputi na tehnicki pregled a ne i da kazni... nije merodavan ni strucan), ima prava da trazi, pregleda svasta. Ali da li ima prava da bez moje dozvole slika mene i evidentira me ukoliko nisam napravio nikakav prekrsaj i ako sam i ja i motor potpuno ispravan i legalan?

 

 

 

 

jbg... ni na TV ne smeju da mi prikazu lice ako se ja ne slozim sa tim. Volepo bih da znam ovo pa ako nema prava da znam sta da mu kazem ili kome da se obratim. Ako ne krsim nikakav propis i nisam napravio prekrsaj NECU da budem u nekoj evidenciji, u nekoj fioci, registratoru ni sa ni bez slika o meni i mojoj tablici

O tome da li smeju da snimaju gde ces bolji dokaz nego je Novosadska TV koja non stop ,valjda nema drugo da prikaze, pokazuje snimke iz celog grada gde se vide automobili ali i pesaci i shetachi. Vidim i lica. Bice tu i zahteva za raskid brakova tipa cek,cek, skim si to setao,koja ti je ova. Razmisljam da im uputim protestno pismo. Jer kamere i snimke trebaju gledati nadlezne sluzbe,bezbednosne,saobracajne a ne pustiti uzivo da svi voajerisu .Setam ja na keju a ceo Novi Sad me gleda ???

 

A Arena???

Nema vise SVALERACIJE!!!!! :ups:

:hej:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

svaki snimak snimljen na javnoj povrsini je slobodan za emitovanje. snimak u privatnom prostoru se moze emitovati samo uz pristanak aktera ili vlasnika prostora.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Ima mnogo lepih osecaja u zivotu, ali jedan od lepsih je kada pandur krene da te trkeljise, a ti sve imas. Te male stvari bas znaju da poprave rapolozenje.

 

Ne bih se slozio, jer mi se juce desilo da me pandur ubedjuje da nisam imao vezan pojas i kao video je da sam ga na brzinu prebacio. Tako da i u slucaju da si full legalan (kao ja sinoc) moze da te cima. Jednostavno su se toliko osilili...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: suzuki gsx600f

eto ja licno ne smatram da je redovna kontrola neko maltretiranje. to je njihov posao i dok ga rade savesno mislim da ce svima biti ok.e sad imaju i te situacije kad se neki napaceni zapizdi pa po svaku cenu gleda da te osine po dzepu.e to je vec maltretiranje i tome treba stati u kraj, :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd/Temerin

Koliko znam policajac ima pravo da te zaustavi i izvrsi rutinsku kontrolu vozila,vozaca,opreme ili sta god.

Naravno u svakom zitu ima kukolja,pa tako i neskolovanih policajaca koji misle da su ,ako imaju znacku ,uhvatili Boga za onu stvar...pa ce se takvi i izivljavati...

 

A kada smo vec kod prava,ima li pravo vozac motora ili kola da vozi neregistrovano vozilo,ili ukradeno,ili da se zaleti sa miseluka i projuri 150km/h bulevarom?(to su samo primeri)

Na miseluku ima dosta takvih,i mislim da je racija sasvim ok.

Oni koji upravo ovo rade sto sam navela ce se i buniti najvise i pljuvace po policiji.

Ako si normalan i ako imas regularno vozilo nema zasto da se cimas zbog ovakvih racija. :zdravo:

 

 

 

 

Sada samo cekam minuse :Mina:

  • Podržavam 32

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

zasto bi cekala minuse?

 

svako ima slobodu izbora kako ce i sta voziti, i svako stoji iza svojih postupaka, ako se ne plati na mostu platice se na cupriji :)

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Po meni policija ne bi trebala da uznemirava gradjane i da stalno nesto "kontrolise", vec da operativnim radom dolazi do potrebnih informacija. Valjda je to zaostavstina proslih vremena. :zbunjen::stabre::neznam:

Koliko se secam, u razvijenim i civilizovanim zemljama, policija danju nema pravo da te tek tako uznemirava.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Po meni policija ne bi trebala da uznemirava gradjane i da stalno nesto "kontrolise", vec da operativnim radom dolazi do potrebnih informacija. Valjda je to zaostavstina proslih vremena. :zbunjen::stabre::neznam:

Koliko se secam, u razvijenim i civilizovanim zemljama, policija danju nema pravo da te tek tako uznemirava.

 

Pa ste je ova racija ako nije koristenje "operativnim radom" dobijenih informacija? :lol:

 

A sto se tice kontrole mene su u razvijenim i civilizovanim zemljama (Evrope, da se ogradim) policajci vise puta rutinski kontrolisali. Ne samo mene vec i ostale. I to uvijek danju. Mada sam ih vidjao i nocu, ali me tada nisu zaustavili iako su recimo zaustavili auto ispred mene :neznam:

 

Nikad me te kontrole nisu smetale. I uvijek su bile kulturne. Dobar dan -Dobar dan. Vozacka, saobracajna, pasos. Uzme dokumente, ode do svog auta, nesto cacka (vjerovatno kontrolise preko necega, dal kompjuter dal radio,nisam vidio pa ne znam), vrati mi dokumente i Dovidjenja, sretan put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Malo se ne slazem sa tom pricom. Preko uglavnom zaustave tako nasumice nas iz banana zamalja. Normalna je pojava da te zaustave samo kada pravis prekrsaj. Stvarno ne vidim svrhu zaustavljanja samo radi zaustavljanja. Problem je sto kod nas kada te zaustave oni rade to sa ciljem da ti nadju nesto da uzmu pare i kazne. Ne rade to da bi pomogli sto je na papiru njihova uloga. Sve je naopako postavljeno. A to sto je neko napisao da je ok ako su normalni i skolovani. :zbunjen: Pa gde su skolovani. 90% njih je u policiji da bi pobeglo sa zemlje. Pola njih ne zna ni da stoji na asvaltu, zulja ih. E to je problem. Kada napravim prekrsaj ti me kazni. A ne da me smara samo ne bi li mi nesto nasao i oteo neki mukom stecen dinar!!!!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Malo se ne slazem sa tom pricom. Preko uglavnom zaustave tako nasumice nas iz banana zamalja. Normalna je pojava da te zaustave samo kada pravis prekrsaj. Stvarno ne vidim svrhu zaustavljanja samo radi zaustavljanja. Problem je sto kod nas kada te zaustave oni rade to sa ciljem da ti nadju nesto da uzmu pare i kazne. Ne rade to da bi pomogli sto je na papiru njihova uloga. Sve je naopako postavljeno. A to sto je neko napisao da je ok ako su normalni i skolovani. :zbunjen: Pa gde su skolovani. 90% njih je u policiji da bi pobeglo sa zemlje. Pola njih ne zna ni da stoji na asvaltu, zulja ih. E to je problem. Kada napravim prekrsaj ti me kazni. A ne da me smara samo ne bi li mi nesto nasao i oteo neki mukom stecen dinar!!!!

Ovo je tačno, sećam se puta iz Italije sa Eicma sajma gde me policija u Sloveniji zaustavila po teškoj kiši i sumaglici samo zato što imamo nalepnicu SRB.

I mislim da je opravdano, sve je bilo opušteno oni odradiše svoje i hvala doviđenja.

Mogu da mislim šta sve prođe tim drumom iz Italije prema SRB.

Kod nas se oseća popriličan pritisak prisustva policije na putevima a tamo negde ne, počev od Hrvatske pa na dalje.

Ja nemam ništa protiv da se policija obračunava sa bahatim vozačima bilo koje kategorije ali da se u toj akciji zaustave i trkeljišu i oni koji nemaju veze sa tom pričom je besmisleno

Toga ima samo u Srbiji

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Policija u ovoj zemlji postoji samo da uteruje strah normalnim ljudima (i harač)... Kriminal cveta svud oko nas, pljačkaju nas tajkuni i razni privrednici i političari ali sa njima samo podanički... Od one plate što zarade ne zasluže ni 2%... Mene bi bilo sramota da nosim policijsku uniformu pored toliko kriminala i lopovluka oko sebe a da kažnjavam vozače za neke gluposti...

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma tema ima da se pretvori u pljuvanje policije. Nema svrhe... Neka su zivi i zdravi samo sto dalje od mene. Sav sam regularan, niko me ne juri, placam sve ovoj lopovskoj drzavi, sve moguce i nemoguce poreze, pretplate itd...

Hocu samo da mene i sve meni slicne ostave na miru!!!!!!!!!! Neka love kriminalce kojih ima u izobilju. I neka se na njima bahate i silje onu stvar, lece komplekse ili sta ih je vec nateralo u policuju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Koliko znam policajac ima pravo da te zaustavi i izvrsi rutinsku kontrolu vozila,vozaca,opreme ili sta god.

Naravno u svakom zitu ima kukolja,pa tako i neskolovanih policajaca koji misle da su ,ako imaju znacku ,uhvatili Boga za onu stvar...pa ce se takvi i izivljavati...

 

A kada smo vec kod prava,ima li pravo vozac motora ili kola da vozi neregistrovano vozilo,ili ukradeno,ili da se zaleti sa miseluka i projuri 150km/h bulevarom?(to su samo primeri)

Na miseluku ima dosta takvih,i mislim da je racija sasvim ok.

Oni koji upravo ovo rade sto sam navela ce se i buniti najvise i pljuvace po policiji.

Ako si normalan i ako imas regularno vozilo nema zasto da se cimas zbog ovakvih racija. :zdravo:

 

 

 

 

Sada samo cekam minuse :Mina:

Violeta svaka cast

I mi ocemo u Evropu e u k…. cemo da udjemo. Ovamo se ubismo od price kako smo lepi fini kulturni disciplinovani.

Ninja66 - jedan nas fasovao bez dozvole pa kud je kreno koji k… bez dozvole.

Zeljko Translap - bilo mnooogo policije pa mora da ih bude na onaj broj motora.

Pile - tablica u rancu probaj Pile da je drzis u Nemackoj u rancu

Dzogirius - dolazi pun gas sa pravca a ogranicenje?

Dexter - nece da ga slikaju i sta njih boli gde se ko okuplja. Pogledaj malo Nemacke TV stanice sta tamo rade na takvim mestima za “okupljanje”

Ceh - ako su se izivljavali onda to treba prijaviti nekome. Kome upravi vodovoda?

Quasaar - cuj da me slika ma zabole me ako sam ispravan cak cu traziti da ponovi fotku ako nisam lepo ispao jak sam lik mnogo da ne bi bio u nekoj evidenciji ajde molim te

Doktor - policija u razvijenim zemljama samo danju zaustavlja. Skoro nisam cuo vecu glupost

Marko 13 - Kad napravim prekrsaj ti me kazni. Ma kako da ti proveri imas li prvu pomoc koja je po zakonu obavezna. Ako smatramo da nije potrebna aj sad svi pred vladu pa da rusimo drzavu e sad nadji ti meni svabu na motoru da nema prvu pomoc

GixxerK6 - Ja nemam ništa protiv da se policija obračunava sa bahatim vozačima bilo koje kategorije ali da se u toj akciji zaustave i trkeljišu i oni koji nemaju veze sa tom pričom je besmisleno Toga ima samo u Srbiji. A kao mislis da proveri vozaca koji ima svu opremu kacigu neku tablu nakacenu I na izgled ispravan a ono vozac bez vozacke, saobracajne motor ukraden ……

Vuk HM - dali ti ocekujes da saobracajni policajac zatvori Vuka Hamovica, Miroslava Miskovica , Beka, Kola ………

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja