Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Nije ok, pre par godina je reg spala na 12k, a onda su jednu godinu podigli osiguranje zbog poplava. Ta godina evo traje vec cetvrtu za redom   >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Hah, pa tako to ide. Trebao im je samo razlog da se podignu cene, pa sad nema dole.

 

Nego, ljudi, kako da zakačim tablicu? Da je bušim ili? Nosač je ovakav:

 

 

87335_tmb_135158380_IMAG0454.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Nemoj busiti tablicu, glupo je. Kupis crni okvir i namontiras. Preporucujem obavezno zbog vibracija na jedan ili oba ova donja srafcica pricvrstis jos jedan lim koji ce okvir tablice da pridrzava u donjem delu. Ja za malo da izgubim tablicu jer je okvir zbog vibracija i velike poluge napukao i drzao se na malom delu plastike, gotov da se odlomi skroz. Srecom primetih u zadnji cas. Kupio novi okvir, savio jedan Z lim i pricvrstio na jedan donji sraf. Tabloca stoji zavarena vec par godina, a vozilo se kojekuda po offu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Tako ću i uraditi. No, delovalo mi je nebezbedno da tablica stoji u okviru pričvršćena samo za gornji lim, a, da priznam, uopšte mi nije palo na pamet da mogu da ubacim nešto i učvrstim okvir i sa donje strane. Inače, prethodni vlasnik je i pored okvira izbušio tablicu i učvrstio je tako. Ali je zato skinuo i okvir sa tablcom. Možda je i zalepio tablicu za okvir. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Da, rupe su već postojale. Vidi prvu sliku na stranici.

 

Elem, završih to ja. Moram da priznam da me je jebena tablica svojski namučila. Još sam uzeo neki tesan ram u koji je i sama tablica jedva ulazila. Sa šrafovima za montažu okvira nije bilo ni govora da tablica uđe u okvir, pa je tu radila brusilica.

 

Dosta vremena izgubih, ali sam se i fino zanimao, pa mi nije krivo. Ovako je to izgledalo pre montaže okvira:

 

87335_tmb_106201731_IMAG0459.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Inače, stara registraciona nalepnica me i dalje muči. Nema šanse da je skinem. Kako počnem da je odlepljujem, tako se ono što sam počeo da vučem otkine i nema dalje. Iznervirao sam se, pa sam počeo da je stružem vrhom pincete, ali ako nastavim tako uništiću sigurno vizir u tom delu. Ne bi ni to bilo toliko strašno, jer preko ide nova nalepnica, ali nek ostane to kao poslednja solucija.

Imate li neki savet?

Znam da je ranije kad su izašle te nalepnice isto bilo zajebano skinuti ih (iz iskustva sa autom), ali su valjda promenili vremenom lepak, pa sad za 2min menjam tu nalepnicu. Ali ova sa vizira se ne da. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

 

 

Comp 4 15W50 - 3x 843 din Silkolene sintetic

filter MANN-1x633 din

 

Ovo ja menjao.

 

Gume nove obe Hidenau otprilike do 200€ 

Prednja 100/90 19

Zadnja 130/80 17

 

Gde ima da se kupi ovo ulje po toj ceni od 843 dinara???

 

Bilo prošle godine kod Đunte.

Sa foruma.

 

 

Da odgovorim javno na pp, ima potrepština i dalje ali je ino cena ulja povećana još pre prošle godine a i MANN-a ove:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/9392-koje-ulje-sipate-u-vas-motor/?p=1869334 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Inače, stara registraciona nalepnica me i dalje muči. Nema šanse da je skinem. Kako počnem da je odlepljujem, tako se ono što sam počeo da vučem otkine i nema dalje. Iznervirao sam se, pa sam počeo da je stružem vrhom pincete, ali ako nastavim tako uništiću sigurno vizir u tom delu. Ne bi ni to bilo toliko strašno, jer preko ide nova nalepnica, ali nek ostane to kao poslednja solucija.

 

Imate li neki savet?

 

Znam da je ranije kad su izašle te nalepnice isto bilo zajebano skinuti ih (iz iskustva sa autom), ali su valjda promenili vremenom lepak, pa sad za 2min menjam tu nalepnicu. Ali ova sa vizira se ne da. :D

Probaj oštrim žiletom... Kod mene, prilikom registracije daju ti uz nalepnicu žilet za skidanje stare nalepnice.. Probaj.. :):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Opusti se muljaz, ne bih busio nove rupe na motoru za zivu glavu, samo fabrika i bolt on dodaci :). Kao sto rekose, samo iskorisceni vec postojeci srafovi.

 

Nalepnica samo grejanje i benzin ili uljani razredjivac. Nitro, acetoni... mu se nacestitaju nove godine. Takodje, zileti, sundjeri ili bilo sta abrazivno izgrebe. Ja sam sjebao sundjerom mali vizir, moram poliram.

 

Nakon toga sam potrazio novo mesto za nalepnicu i nasao savrseno :)post-11839-0-46440700-1486887703.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Al rekoh da nema šanse da se bilo kako započne odlepljivanje, jer se sve što zakačim noktom apsolutno odmah otkine pre nego što uopšte nastavi da se odlepljuje. Jako čudna situacija.

 

Inače, reših skoro benzinom i fenom. Ostao je još mali deo. Bilo je napeto, pa nisam hteo da napravim haos od vizira. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Malo smo prelazili na 'ti'. :D

 

87335_tmb_114386088_IMAG0455.jpg

 

Inače, čitao sam ono oko čišćenja fara i lakiranja (lakom za nokte :D) delova koji se krune. Kako da skinem far? Krećem od plastika oko rezervoara (ovo što još uvek stoji na slici), pa redom rašrafljujem sve? (Još nisam isčitao celu ovu temu, na 75. strani sam. :))

 

Inače, pretpostavljam da se tom prilikom skida i vizir? Možda bih probao da ga malo ispoliram sam. Imam ovakvu šlajfericu kod kuće: 

 

87335_tmb_64653015_1218%5B1%5D.jpg

 

Potražio bih neku polir pastu, i šta bi mi još trebalo? Neka šmirgla jako fine granulacije ili kako to ide? Može li uopšte ovakva šlajferica da završi posao? Nemam pojma o tome, a oprobao bih se, bar da probam malo da neutrališem ovo što napravih skidanjem registracione nalepnice. :)

 

EDIT: Ok, gledam sad malo i rekao bih da sa ga baš lupio za šmirglu. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Nisi lupio za smirglu, ali jesi za slajfericu :D. Finom smirglom se izmatira, i posle polir pasta i udri. Rucno ili polirkom na tebi je odluka. Ili da odneses nekome ko se bavi poliranjem farova   :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Što za šlajfericu? :D Ono, jes, i brusilicu zovu šlajferica, a i ovo čudo zovu brusilica. Ja sam lepo priložio sliku, pa je svima sve jasno. :P

 

I koliko finom šmirglom? Najfinija sa kojom sam do sada radio je imala oznaku 2000. Jel još finije nešto?

 

Inače, misliš da bi ovaj alat mogao da završi posao? Na njega se kači šmirgla, i matiranje sam već radio jednom kad sam farbao neki stari zamrzivač. Mislim da bi mogao i ovo da odradim. Ali šta da montiram kad krenem sa pastom? Običan sunđer?

 

Inače, da, naravno da mogu da odnesem da mi neko odradi to, ali nije fora. :P Nije da mi kao nešto smeta, i plus će većina biti prekrivena novom nalepnicom, ali rekoh da probam i ovo kad već skidam i vizir. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ma ne treba ti bre ovo da slajfujes, to se samo malo matira smirglom, cisto da se sitne ogrebotinice poravnjaju. Glavno ti je posle poliranje. Ali svakako konsultuj net i oko procedure i oko granualcije.

I vidi da li uopste pleksi se polira :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

A prvo pitanje? Kak da skinem far i sve to? :)

 

Ako ide i vizir, probaću malo na nekom kraju koji se ne vidi, pa ako vidim da to može da ispadne dobro, odradiću ceo, ako ne ko ga šiša. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ne mogu da se setim tacnog redosleda skidanja. Ali je prilicno logicno kad krenes da rasklapas. Tabla ima jedan imbus ispod vizira, nemoj da vuces na silu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3648 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Olabavis maske oko, rezervoara skines vizir, odvijes tablu i to je to.

Slajfericom mozes da matiras tj. da uklonis neke ogrebotine, ali slajfericom ne mozes da ispoliras poosle kako bi uklonio te riseve od vodene smirgle. Za to valjaju kruzni pokreti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Majok. Poskidao sam maltene sve plastike osim onih u samom 'kljunu'. Skinuo i vizir (i jedva vratio posle zbog jebenih šrafova sa gumicama  >:(), skinuo instrument tablu, ali ove plastike u 'kljunu' nikako nisam mogao da rašrafim sa onog držača na koji ide i onaj šraf  ispod vizira za instrument tablu. Na tom držaču ima dva šrafa koja drže ove plastike, po jedan za svaku plastiku, ali je to toliko jako zategnuto da teorije nije bilo da ja ono otegnem. Pokušao sam i sa električnim odvijačem, ali polomih dva ona umetka za krstaste šrafove, i to ni da mrdne. Tačnije, jedan umetak sam polomio pokušavajući da odvrnem tegiće sa kormana. No to mi nije pošlo za rukom.  :jok: I to isto prejako zategnuto da ja ne umem/mogu da odvrnem to. Mislio sam i njih malo da sredim, pošto imaju neke ogrebotine od 'naslanjanja' na zid, al' slaba vajda.  :ups:

 

Suma sumarum: nije bilo viška delova, hvala Bogu. Bio sam i jako pažljiv, pa ništa nisam izgubio ili oštetio.  :jee1: Ali malopre u vožnji primetih neko landaranje. Sa desne strane nisam lepo pritegao plastike, pa to landara pomalo i čuju se vibracije. Takođe, primetio sam i da mi brzinomer brljavi pomalo. Vozim tipa 45km/h, i odjednom on počne da prikazuje neku bezveznu brzinu, i to se tako smenjuje, čas ispravno merenje, čas ne - 45, 24, 45, 28, 45, 22, 45... Ne uvek, ali na momente pobrljavi. Da li je moguće da nisam konektor povezao skroz lepo? Skidao sam i tablu, raskačio je sa konektora dok sam pokušavao da stignem do fara, pa posle vratio najpre vizir, pa nekako zgurao i tablu, mada je bilo baš tesno, pa sumnjam da tom prilikom nisam pritisnuo konektor kako valja. Ili bi moglo da bude nešto drugo u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Inače, ima li neko od vas 12V ili 5V (USB) utičnicu? Ja planiram da nabavim nešto tako, pa da mogu da nakačim telefon kao navigaciju kad krenem na dalek' put. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Potrazi uticnicu iz gepeka nekog modernijeg auta. Bivaju to lepe uticnice za upaljac sa poklopcicem. Ja sam uzeo od Skode Superb, treba da ugradim.

 

A sto se table tice, samo si nesto oko konektora zajebo. Prljav kontakt, nedovoljno utaknut ili si ga zeznuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja