Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 1242 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

I šta bi bila alternativa za filter ulja? Đunta mi reče da trenutno ima problema sa nabavkom Mann filtera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Bilo je slucajeva i da spuste nogu pa da progledaju kroz prste, ali svakako uzmi taj jedan cas da malo nastrebas stabilnost i sto je moguce uzu putanju. Ali nemoj zbog drzanja linija da rizikujes pad. Rasiri malo slobodno i reci da je skuter skroz drugacijeg rasporeda mase od tvog motora pa ti to trazi dodatno privikavanje. A za grad se raspitaj u autoskoli na sta posebno gledaju, jer je grad ono primarno, poligon sluzi samo da vide da li osnovno baratas vozilom.

 

Ja sam u gradu vozio ekstra, ali ni na jednoj raskrsnici gde nije bilo pesaka nisam stao na stop pre pesackog, vec pravo na zaustavnu liniju. I to skontam tek kad sam se vracao na poligon i rekoh sebi "konju, pade na glupost". I ovi odmah krenuse, gresio si kod, a ja ih presecem sa "znam znam :)". Pitali me tad vozis li motor? Ja kazem 16 godina :D. Nema sta, vidi se. Lepo vozis i lepo se snalazis u saobracaju, necemo ti ovo uzimati za zlo jer nije bilo pesaka. Polozio si

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1242 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma u gradu mi nije problem, tu se odlično snalazim. Ako mi verujete, najčešća greška u vožnji gradom je bilo to što sam retko obilazio 'udarne rupe' (i za to daju negativne poene). :D Jebi ga, vozim 'terenca', nisam navikao da obilazim sve živo. :D Inače, eto sinoć sam vežbao sa Freewind-om na jednom prilazu širine otprilike dve dužine freewind-a. Ako mi verujete, pa jedno pola sata sam se vrteo u osmici bez i najmanjih problema. Svakako, zovem instruktora danas da mu kažem da mi uplanira jedan dopunski čas dan pre polaganja, da se uvežbam lepo i osiguram. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1242 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Društvo, bi li neko uslikao šrafove na tegićima kormana? Pokušavam već duže da skinem ove kod sebe, kako bih ofarbao tegiće, ali nikako mi ne polazi za rukom. A i kao da su različiti šrafovi, pa deluje kao da je neki budž u pitanju.

 

A i neki predlog kako otegnuti šraf koji se ne da bi dobro došao. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ali kad je vec zapeklo, nadji sto zdraviji srafciger, koji sto bolje pasuje u rupu. Po mogucstvu kratki, sto rece muljaz. I prvo malo kuckaj cekicem da popusti korozija, posle bi trebalo da ide lako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1242 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma pokušavao već sa odličnim šrafcigerima. Pokušao i sa električnom šrafilicom na mnogo malom broju obrtaja, ali ako mi verujete, polomio sam dva ona uloška, a šraf ni da mrdne. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Srafilica, koliko god spora bila, nije za odpustanje zapeklih navoja. To ipak mora manuelno, i pazljivo da ne sjebes sraf, jer ako sjebes, posle samo sekac i cekic pomazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1242 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma šrafovi nisu ni potkačeni. Odavno nisam naišao na tako čvrste šrafove. :) Al' čukanje rešilo stvar veoma brzo. Zatim sam ih sa sve šrafom nakačio na istu onu šrafilicu na spori broj obrtaja i ošmirglao ih za 2 minuta. :) Videćemo na šta će sutra da liči to kada se osuši farba. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1242 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

I meni se čini da će tako da ispadne. :)

 

Nego, jel menjao možda neko one gumice na držačima retrovizora? Moje baš odvratno izgledaju, ali nešto sam sumnjičav da mogu da kupim posebno to. A zamenio bih možda i one plastike na gornjem delu, jer su obe pomalo napukle.

 

1_tmb_148953417_Untitled.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1242 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma jes, nije baš da mi toliko smetaju. :D

 

Inače, tegići ispali odlično. Stvarno sam baš zadovoljan. Mada, kakav sam samo maler  :jok: , ljusnuo sam ih odmah nakon montaže. Zakačih zid dok sam uparkiravao motor... Verovatno ću za vikend da ponovim ceo proces. Jbg.  :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1242 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Prošao poligon bez greške, zajedno sa osmicom, a nisam uzimao dopunske časove. :D U gradu mi skinuli nekih 6 poena na neke sitnice, ali me nahvališe baš, kažu da odlično vozim s obzirom da sam apsolutni početnik. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Opaaa djurdjoooo   :2kolce:

 

Sto ih nisi pitao:"jeste li vi bas sigurni da sam ja apsolutni pocetnik  ;) ". 

Cestitam, bas si me obradovao jutros tom vescu. Kakav je osecaj napokon biti legalan u saobracaju? I reci mi, kako sad gledas na to sto si hteo da rizikujes i malo vozikas po saobracaju bez dozvole?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja