Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Skuteras, 3636 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ovi poslednji nisu dobri. Imao sam ih tj. jos uvek se vuku negde po garazi. Problem je sto ne mogu bas lepo da se montiraju na. Posle nekog vremena okrene na mestu gde stoji glava od safa i onda pocinje na nekim, ne velikim, brzinama da se sklapa prema ruckama. Neko vreme pokusavate da napravite, a posle se iznervirate i bacite ih. Sto se tice same zastite od vetra tu dosta dobro rade posao, dok rade... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ista iskustva kao muljaz sam imao

veliki problem je sto se pricvrscuju samo na srafove od rucica kocnice i kvacila i sto se oko tih srafova nakon nekog vremena od vetra neumoljivo rotiraju i primicu rucicama

zastita od vetra je fantasticna, ali sam dolazio u situaciju da kad mi hitno zatreba kocnica ili kvacilo, nisam mogao da doprem do njih jer su stitnici naslonjeni na njih, sto je morate se sloziti, vrlo rizicno

ja sam ih posle jedne zajebane situacije pokidao i bacio i resio da cu kupiti ili stitnike koji se pricvrscuju na sipku guvernala ili na sraf rucice i tegic guvernala ili ih necu imati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ako nekom nazubljenom podloskom ili nekako drugacije resis to pomeranje, uzmi ih, sto da ne. Meni je vetar kacio samo gornje delove shake

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

ja sam isto imao te zadnje na proslom kinezu i sluze svrsi :aha:

cak je i burazer pao i lepo je odradila posao,malo se izgrebala a rucici kocnice nista nije bilo :hej:

a to sto muljaz rece tesko se montira u pm...cak sam morao da prepravljam a satro univerzalne :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

ja sam isto imao te zadnje na proslom kinezu i sluze svrsi :aha:

cak je i burazer pao i lepo je odradila posao,malo se izgrebala a rucici kocnice nista nije bilo :hej:

a to sto muljaz rece tesko se montira u pm...cak sam morao da prepravljam a satro univerzalne :stabre:

 

Znači kina na kinu radi posao !1lol.gif I ja razmišljam da ih uzmem, pa da ih malo doradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

ja sam isto imao te zadnje na proslom kinezu i sluze svrsi :aha:

cak je i burazer pao i lepo je odradila posao,malo se izgrebala a rucici kocnice nista nije bilo :hej:

a to sto muljaz rece tesko se montira u pm...cak sam morao da prepravljam a satro univerzalne :stabre:

 

Znači kina na kinu radi posao !1lol.gif I ja razmišljam da ih uzmem, pa da ih malo doradim.

 

hahaha...kinezi su cudo 1lol.gif

nema mnogo budzenja,samo nova rupa i malo brusenja plastike 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Drugari srecni vam praznici, sve najbolje i puno lepih kilometara u narednoj sezoni vam zelim!

 

Jel bio uspesan pokusaj, ja cu paliti za koji dan

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

I od mene lepe zelje i sto vise kilometara u novoj godini :takoje:

Pre dve nedelje je upalio bez problema,danas sam probao i nije hteo.

Malo sam dopunio akumulator i upalio je kao mina,ipak je to vetropir :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ojha, srecno i zdravo vam svima bilo, a i srecno nam zivela ova tema i ove godine :)

ja juce odneo bateriju na punjenje misleci da cu da vozim bozicnu voznju, ali izgleda da mi nebo nece omoguciti to zadovoljstvo obzirom da najavljenu kolicinu padavina :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Srećna Nova Godina kolege vetropirci, zdravi bili i srećni se vozili! :moto3:

 

I mene je vreme razočaralo, otkačio sam klempe, skinuo bakteriju i čekam lepše dane...-_-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova

Vidim da se ovde nedavno pricalo o zameni lezaja volana.

 

Gde moze da se kupi lezaj i posto? Da li je neki specijalan ili ima standardne dimenzije ?

 

Da li neko ima iskustva i savete o zameni lezaja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Srećni praznici drugari i svako dobro vam želim.

Ja malo da "podmastim" temu, da nam bolje idu motori :moto3:

Da se novi vlasnik ne izlaže trošku i da se ja navozam lepo :hej:

post-7014-0-03141900-1357573701_thumb.jpg post-7014-0-59913100-1357573804_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Vidim da se ovde nedavno pricalo o zameni lezaja volana.

 

Gde moze da se kupi lezaj i posto? Da li je neki specijalan ili ima standardne dimenzije ?

 

Da li neko ima iskustva i savete o zameni lezaja?

 

Ja sam trebao da zamenim ali uhvatila hladnoća. Majstor nije imao takav pa je naručio a ja nisam stigao da odem i da mi zameni. Mislim da je Koyo poručio i koštaće oko 20-30 eur sa zamenom. Mislim da motobike ima u ponudi.

Čekam jos taj ležaj da mi zameni i više nemam ništa šta da pipnem na motoru, samo da namontiram nosače bočnih kofera i spreman sam. :moto3:

Ako idem u pravcu servisa pitacu ga za dimenzije, mada možes pronaci i po net-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova

Vidim da se ovde nedavno pricalo o zameni lezaja volana.

 

Gde moze da se kupi lezaj i posto? Da li je neki specijalan ili ima standardne dimenzije ?

 

Da li neko ima iskustva i savete o zameni lezaja?

 

Ja sam trebao da zamenim ali uhvatila hladnoća. Majstor nije imao takav pa je naručio a ja nisam stigao da odem i da mi zameni. Mislim da je Koyo poručio i koštaće oko 20-30 eur sa zamenom. Mislim da motobike ima u ponudi.

Čekam jos taj ležaj da mi zameni i više nemam ništa šta da pipnem na motoru, samo da namontiram nosače bočnih kofera i spreman sam. :moto3:

Ako idem u pravcu servisa pitacu ga za dimenzije, mada možes pronaci i po net-u.

 

Hvala

Nisam pronašao dimenzije a zanimaju me jer ako su standardne, ležaj može da se kupi kod nekoga ko prodaje raznorazne ležajeve, što je možda jeftinije i lakše se pronađe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

srecan bozic narode, bas volim kad ovako u kratko vreme potrosimo celu stranu :)

 

Izgleda da cu jos mao biti jedan od vas :D

 

jos uvek cekamo vesti :)

 

 

rboban - ti kao supermoto junky si posebno dobrodosao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

moram da se pohvalim, juce sam uspeo da odvozam bozicnu voznju, prvu u zivotu :)

 

kisa i sneg izjutra i moje tradicionalne bozicne obaveze kod babe i dede su nagovestavale da nema ni teoretske sanse da cu prisustvovati, ali srecom zahvaljujuci suncu i vetru se putevi osusili a ja ipak uklopio da idem, ali za celu akciju odlaska iz sela, transporta nekih rolni za caletovu firmu, odlazak do devojke gde mi je motor zimi parkiran, pakovanje sveze napunjenog akumulatora na motor, paljenje motora nakon 2 meseca, presvlacenje, sipanje goriva i stizanje u grad na zakazano vreme sam imao sat i 15 minuta :)

 

hvala muriji te je slavila bozic, inace bi me garant uhapsili zbog sumanute voznje

 

elem, preplasen da motor nece upaliti i da ce me po verovanju maler pratiti cele godine, ipak uspevam da upalim motor i odem na voznju na kojoj se fantasticno provedem

 

ali, nije moglo bas sve da prodje kao po loju i motor mi je zaradio prvi kvar :(

 

necete verovati, kao i kod nemanje, kill switch :), bas je ovaj freewind krntija :)

ali ovaj put je u pitanju samo malo zaribali klik mehanizam (koji je juce poceo da ostaje u off polozaju i tesko se vraca) koji sam lako rasklopio i ocistio i kada sam trebao sve da sklopim uspem da najmanju oprugu koju sam u zivotu video lansiram i rikosetom o zamrzivac zauvek izgubim negde na podu garaze :(

 

dzaba sam trenerkom opajao svu prasinu sa poda, oprugu precnika 2 i duzine 4 milimetra napravljenu od zice debljine vlasi kose koja je odletela negde na pod (valjda) nisam uspeo da nadjem, te mi je motor nesto tako sicusno onesposobilo do daljnjeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Imam gomilu cudnih opruga u garazi.... pogledacu da nemam bas takvu!!!!

 

A drugi put nabavi magnet iz HDD-a, zakon stvar za trazenje sitnih metalnih delica..... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3636 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Bez magneta nista. Ja sam skoro kupio za 100din onaj teleskopski, i vise se ne saginjem da uzimam sa poda bilo sta sto je metalno :D

Sto se federa tice, to mozes i da improvizujes. Ja sam to na skuteru radio na prekidacu od ablendera, na jednom Stilu od onoga za saltanje na volanu.... Hemijska olovka ili neka igrackica za decu, secice da se dovede na pravu meru i radi kao Doxa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

prvo mi pala na um hemijska, ali je opruga isetno manja i meksa

probacu sa magnetom, ali treba da pretrazim nekoliko kvadrata poda, sto oko stola, sto oko ventilatora i tako jos par predmeta, a pritom je moguce da je bandit odskakutao pod zamrzivac

 

premericu sutra sirinu rupe, pa mozda neko ima, mada cu potraziti i ovde da li ko od elektronicara ima

 

sve u svemu nije hitno, tesko da cu pre marta voziti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja