Jump to content

Moto Zajednica

MZ set za prepravku 250 na 300cm

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Problem moze da se ispolji kada : neko montira polutke radilice ES modela , pa se lezajevi oslanjaju na samo pola predvidjenog oslonca.

Pri istom dogadjaju , konusni deo radilice (za naleganje disk-a kvacila ) pomeren je u levu stranu sto se nadoknadjuje nesto drugacijim dimenzijama duplog zupcanika(sa zakosenim zubcima).

 

Bobaneeeee... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Izvol'te, izvol'te emotikons kokice :Mina: :Mina: :Mina: :Mina: :Mina: :Mina:

PS

Pardoniram za off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Odosmo daleko sa pricom a poceli smo od razbusivanja na 300 ajde malo da vidimo zasto je taj klip 75mm toliko dugacak sta su to Svabe shvatile da je duzi klip bolji kad svi Japanski proizvodjaci prave kratke klipove od bolcne prema celu Negde sam citao da klip treba da bude 1,5 puta duzi od precnika klipa A imao sam prilike da drzim klip od F1 ferarijev motor i bmw to bi najblize izgledalo pikslama sa lezistima za bolcne znam da cetvorotakt i dvotakt nikad nece biti isto ali mi djavo neda mira jer sam video neke vrlo zanimljive klipove kojima se bolcna male pesnice kaci za celo klipa a kanali za protok prolaze kroz sam klip (dve velike rupe ispod karike sa obe strane)

Meni jedino pada ne pamet da je to uradjeno zbog dugotrajnosti motora jer sto duzi klip to bolje vodjenje kroz hilznu pa ce duze da radi

Voleo bi da cujem vase misljene0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Osnovna misao povecanja precnika klipa , bila je u skladu sa povecanjem obrtnog momenta.

Sto znaci : da iz manjih obrtaja , snaznije povlaci ! minimalno povecanje krajnje brzine je kao kolatralna korist .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Da li si uoci kolika je masa zamajca kod MZ-a?To je prva stvar, MZ nije sracunat da se mnogo vrti.Dobar primerak mozes napraviti da u praznom hodu "broji" obrtaje .Masine koje su predvidjene za rezim rada u visokim obrtajima imaju sve mase na pokretnim delovima smanjene do maksimuma tako je i sa klipovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Osnovna misao povecanja precnika klipa , bila je u skladu sa povecanjem obrtnog momenta.

Sto znaci : da iz manjih obrtaja , snaznije povlaci ! minimalno povecanje krajnje brzine je kao kolatralna korist .

 

da ali povecanjem precnika klipa dobilo se 3ks vise samim tim i motor bi trebao bolje povlaciti....

 

Nego zanima me jedna stvar primetio sam da stublin eod 250ke ima dve vrste.. tj ima jedna sa manje mesa oko cilindra i druga sa vise mesa oko cilindra, moze li mi neko objasniti zbog cega je to tako??? (obe su isto godiste i sa etz 250) 0stabre.gif

 

evo prve ralike vidljive odozgo..

 

8v4vl_dscf4003r.jpg

 

Stublina sa manje mesa: vide se safovi koji stezu clilindar...

 

mIa1B_dscf4004.jpg

 

 

i sublina sa vise mesa: nema safova tj zatvoreni su..

 

Y2SrY_dscf4005v.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Po mojim saznanjima , proizvodni pogon cilindara (sada) otkupila je firma koja se nalazi u Poljskoj.

Elem, posto svaki privatnik ali i nemci od 1990 su pozeleli da po malo "ustinu" ili ustede na materijalu , radja se cilindar prvi put na modelima ETZ 251 sa vidljivim brezonima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Po mojim saznanjima , proizvodni pogon cilindara (sada) otkupila je firma koja se nalazi u Poljskoj.

Elem, posto svaki privatnik ali i nemci od 1990 su pozeleli da po malo "ustinu" ili ustede na materijalu , radja se cilindar prvi put na modelima ETZ 251 sa vidljivim brezonima

 

da ali ovo je cilindar od 250 nije od 251(ima razlike, vidi se na mestu gde se safi auspuh) 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Slazem se sa JIGOROM sigurno su probali da olaksaju motor bez uticaja na vozne karakteristike A cilindar je mozda neko nekad zamenio sa 251 cilindrom bar ja tako mislim0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Slazem se sa JIGOROM sigurno su probali da olaksaju motor bez uticaja na vozne karakteristike A cilindar je mozda neko nekad zamenio sa 251 cilindrom bar ja tako mislim0takoje.gif

 

A MA NIJE CILINDAR OD 251!!!! on se razlikuje na mestu gde se safi auspuh(ravan je sa rebrima dok kod 250 ima spupcenje) 1zdravo.gif ovi su potpuno isti sem sto se na jednom vide brezoni.. 0stabre.gif pa me zanima dali za to postoji neki razlog??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

2000000059303.jpg

 

Ovo je od 251...

 

2u87zpu.jpg

Ovo je cilindar od 250.. Razlika je kodmesta gde se safi auspuh i unutra ciklus izduva gasova je pomeren kod MZ-a 251

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Bravo Sumi sve vise i vise me PRIJATNO iznenadjujes0takoje.gif

Samo po merama usisa sa strane cilindra za 300 je drugi cilindar dok je prelazno resenje podmetanje debelog dihtunga ispod cilindra za one koji hoce da od 250 naprave 300 ili postoji kraci klip f75

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Cilindri su kod oba modela u principu isti . Ta mala razlika gde se srafi izduvna grana je napravljena zbog same izduvne grane koja je razlicita na modelima ETZ 250 i ETZ 251 . Kad bi se izduvna grana od ETZ-a 250 montirala na model ETZ 251 , onda bi pri naglom kocenju i nabijanju prednje viljuske dolazilo do udaranja prednjeg blatobrana u izduvnu granu. Evo slika - lepo se vidi razlika :

 

prolitsvr.jpg

 

 

20060401bikepics-553351-.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Nesto sam razmisljao da mz sa klipom od 75 nije 300 3,14x75/2x65 /4000=287,01ccm dok sa najvecim klipom od 77,5 3,14x77,5/2x65/4000=306ccm i sad dolazimo do najvaznije stvari da treba ozbiljno ba obratiti paznju na glavu motora koja mora dobro da se izmeri zapremina kompresionog prostora koji ako se glava samo rasiri da ne udari klip nije dovoljno jer se dobija podatak sa fabrickom glavom 287+23 /23=13,47 dok za max 306+23/23=14,30 dok je max vrednost 12,5:1 ZA TRKE sto ce reci da sa tolikom kompresijom radilica nemoze da izdrzi dugo da radi i da jaci ili slabiji lezaj na klipnjaci nema sansi

Moj savet za one koji se odluce na 300 da dobro sve kockice sloze pa da onda krenu sa preradom motora

I ono najvaznije da kazem da je MZ fabricka kompresija za 250ccm 10,5:1 i da je jedan od osnovnih zakona koji je odrzao da MZ motori rade i dan danas0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Pitanje koliko se gubi a koliko dobija razbušivanjem na 300 ccm, sa obzirom da se drastično smanjuje debljima zida cilindra a to direktno utiče na grejanje, tj.slabije hlađenje.Osim toga od kog proizvođača je taj klip?.Ima dosta prostora da se poveća snaga i živahnost MZa

a da se najbitnije sačuva njegova pouzdanost i dugotrajnost.Svakako razbušivanjem na 300 ccm poveća će se snaga,ukoliko se motorcikl prvenstveno koristi za neko takmičenje, gde nije bitan vek sklopova i podsklopova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Pitanje koliko se gubi a koliko dobija razbušivanjem na 300 ccm, sa obzirom da se drastično smanjuje debljima zida cilindra a to direktno utiče na grejanje, tj.slabije hlađenje.Osim toga od kog proizvođača je taj klip?.Ima dosta prostora da se poveća snaga i živahnost MZa

a da se najbitnije sačuva njegova pouzdanost i dugotrajnost.Svakako razbušivanjem na 300 ccm poveća će se snaga,ukoliko se motorcikl prvenstveno koristi za neko takmičenje, gde nije bitan vek sklopova i podsklopova.

 

ta snaga je samo 25-26ks. a MZ ima 21ks? dali zbog tih 4-5ks izgubiti dugotrajnost? i povecati pregrevanje masine? MZ-ova mana je da je slab ispod 3000 obrtaja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

 

ta snaga je samo 25-26ks. a MZ ima 21ks? dali zbog tih 4-5ks izgubiti dugotrajnost? i povecati pregrevanje masine? MZ-ova mana je da je slab ispod 3000 obrtaja..

MZ 250 se max. vrti negde do 8000 o/min, a snaga max negde na 5500-5700 o/min.

Namenjen je za Turing upotrebu,mnogi delovi su predimenzionisani upravo radi sigurnosti i pozdanosti.Olakšanjem, korpe kvačila(zamajca),zamenom palenja(magnet),korigovanje radilice(olaksanje) i čepovanje, su preduslov za ozbiljnije "budzenje".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

MZ 250 se max. vrti negde do 8000 o/min, a snaga max negde na 5500-5700 o/min.

 

Standardan MZ, NE.. 1zdravo.gif (narvno u voznji) taj ko natera MZ-a do 8.000 o/min u vozni treba da ide na posmatranje.. 1Mina.gif

Ovaj set je za one koji hoce da voze svakodnevno MZ-a od 300ccm ovo nije za trke..

Naravno da za trke treba da se olaksava, i onda ce moci da se vrti i preko 8.000 o/min.. 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Moj standardni 250, (dok je bio na standard sa originalnim klipom i novom klipnjacom) vrteo se do oko 10000 bez olaksavanja (mereno tahometrom na rotoru paljenja). Ali vremenom sam shvatio da je mnogo bolje povecavati snagu na nizim obrtijima, nego izvlaciti konje u pikovima koji su na 8000+ rpm. Obrtaji da, ali samo za stazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Moj standardni 250, (dok je bio na standard sa originalnim klipom i novom klipnjacom) vrteo se do oko 10000 bez olaksavanja (mereno tahometrom na rotoru paljenja). Ali vremenom sam shvatio da je mnogo bolje povecavati snagu na nizim obrtijima, nego izvlaciti konje u pikovima koji su na 8000+ rpm. Obrtaji da, ali samo za stazu.

 

U mestu 10000? toliko moze skoro svaki dobar MZ.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

 

Standardan MZ, NE.. 1zdravo.gif (narvno u voznji) taj ko natera MZ-a do 8.000 o/min u vozni treba da ide na posmatranje.. 1Mina.gif

Ovaj set je za one koji hoce da voze svakodnevno MZ-a od 300ccm ovo nije za trke..

Naravno da za trke treba da se olaksava, i onda ce moci da se vrti i preko 8.000 o/min.. 1jee1.gif

 

Nečitaš šta piše..Može da se vrti na 8000 o/min u 2 ili 3 brzini pod punim gasom, ali u 5 max br obrtaja jeste do 5500/5700 i tad razvija famoznih 130 km/h a to je tih 21 ks +-5% zbog greške očitavanja.Da li može da se vrti na 10000 u leru potpuno je nebitno.Platinska dugmad mogu raditi pouzdano do 8000 o/min.Za veće zahteve elektronika je nezaobilazna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ako dozvoljavate da se i ja malo umesam

Kao prvo MZ nemoze u vise obrtaje zbog proracuna auspuha koji mu max snagu odrzava na tih 5500 ili 5700 ako zelite da to promenite onda se mora skratiti auspuh i to ravan deo izmedju konusa Bilo bi idealnije prvu cev ali to je vec teza varijanta

Evo vam formula pa racunajte posto je izduv otvoren 180 stepeni L=180x42545/6000=1276,35 42545 je konstanta a 6000 je zeljeni broj obrtaja

Ko nije rasturao originalni auspuh od mz iza zadnjeg nosaca auspuha je zadnji konus koji je veoma mali nekih 5cm

Originalni auspuh je 1350mm i to je 5600 Ali netreba zaboraviti ako se krene u veci broj obrtaja onda se gubi snaga na malim obrtajima Mislim da prepravke do10 ili 15% ce uroditi plodom bez velikog uticaja na ostale karakteristike sve preko nasto mora da fali ako dobijes nadrugoj strani sretno0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja