Jump to content

Moto Zajednica

MZ set za prepravku 250 na 300cm

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

post-11767-0-30933100-1299252333_thumb.jpg

Set sadrzi kao na slici: karburator BING, klip 75.5 i klipnjacu. Cena 185e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

post-11767-0-30933100-1299252333_thumb.jpg

Set sadrzi kao na slici: karburator BING, klip 75.5 i klipnjacu. Cena 185e.

 

A cilindar?? ima i cilindar fabricki za 300ccm..

 

E da jedno pitanje kakva je ta klipnjaca koja je razlika?? izmedju te i one za 250?? Ako ti nije tesko mozes napisati ode oznaku sa klipnjace.. 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Nije mi pri ruci (da ocitam brojeve sa nje - klipnjace) , ali ova za 300 cm ima zaliske u donjoj zoni , kao japanski iz 80-tih i 28 mm bolcnu za razliku od ETZ-a(32) , sto se moze ugraditi u radilici TS 250/1 (originalno bez prepravke)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

Nije mi pri ruci (da ocitam brojeve sa nje - klipnjace) , ali ova za 300 cm ima zaliske u donjoj zoni , kao japanski iz 80-tih i 28 mm bolcnu za razliku od ETZ-a(32) , sto se moze ugraditi u radilici TS 250/1 (originalno bez prepravke)

 

Nesto mi je tu nelogicno kod te klipnjace : ispada da je ona neupoterbljiva za direktnu ugradnju na ETZ 250 radilicu jer joj je precnik osovine velike pesnice 28mm !!!

 

Mozda ima nesto sto ne znam ili ......?

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

Nesto mi je tu nelogicno kod te klipnjace : ispada da je ona neupoterbljiva za direktnu ugradnju na ETZ 250 radilicu jer joj je precnik osovine velike pesnice 28mm !!!

 

Mozda ima nesto sto ne znam ili ......?

 

Poz

 

 

Kolko sam upoznat, to su uradili da bi stavili jaci lezaj u donjoj pesnici . A sto ? - bem liga, konstruktor ga tako smislio. Verovatno da je ostala ista bolcna, klipnjaca bi zbog veceg i jaceg lezaja bila prevelika pa bi strcala izmedju sunki, a onda bi i blok morali da modifikuju. Takodje bi verovatno bio poremecen balans, pa bi morali jos stosta da menjaju. Ovako im ispalo najjednostavnije . Mozda i nisam u pravu, samo sam malo razmisljao i dosao do ovih zakljucaka . :neznam: :neznam: :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Dosta skup set,pitanje je sta se time dobija bolje,i koliko je to sve kvalitetno.Imao sam prilike da ugradjujem te setove zajedno sa cilindrom itd,nisam nesto bas impresioniran time,a taj lezaj donje pesnice i mora da bude takav,zbog vece sile delovanja naravno,samim tim i lezajevi radilice moraju biti mnogo bolji i kvalitetniji,sve to vuce jedno drugo.

 

Nama ocajnicki fale na trzistu,dobri klipovi i karike,kvalitetni zupcanici,dizne,lezajevi,semerinzi,da spakujemo svoje masine kako valja,na standard.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Mala ispravka (ili dopuna) , moze varijanta i sa klipmjacom (Tajvanskom) onda je jeftinije za 58 e ! ono je original fabricka ! a za "Bezvaze je da ne ide i cilindar" ! KOLIKA bi tek onda bila VELIKA cena Prepravke ! Klipnjaca znaci , MOZE u blok 250-tice , ali pod uslovcicem . :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

Mala ispravka (ili dopuna) , moze varijanta i sa klipmjacom (Tajvanskom) onda je jeftinije za 58 e ! ono je original fabricka ! a za "Bezvaze je da ne ide i cilindar" ! KOLIKA bi tek onda bila VELIKA cena Prepravke ! Klipnjaca znaci , MOZE u blok 250-tice , ali pod uslovcicem . :aha:

 

Ono sto mi se svakako dopada u tom kit kompletu jeste taj ''ganc'' novi BING Kar-b !!! Vredi 0takoje.gif

 

Sto se prepravke na varijantu 300 cc, tu se ipak slazem sa Deki-jem 100% da treba ici na Standard meru od 250cc ali sa originalnim DDR paketom kvaliteta ugradjenog materijala , pre svega zbog dugotrajnosti Agregata ! Opet original NOS delova ima ali po Net-u i to po dosta povoljnim cenama jos uvek !

 

Sa druge strane kada pogledam cene originalnih rezervnih delova za'' Japance '' 1hej.gif ........... MZ - Rulles 1jee1.gif

 

Poz Svima 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Mala ispravka (ili dopuna) , moze varijanta i sa klipmjacom (Tajvanskom) onda je jeftinije za 58 e ! ono je original fabricka ! a za "Bezvaze je da ne ide i cilindar" ! KOLIKA bi tek onda bila VELIKA cena Prepravke ! Klipnjaca znaci , MOZE u blok 250-tice , ali pod uslovcicem . :aha:

 

A jel to ti prodajes? Imas tih setova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Taj BING , daje i 250-tici "krila" (kao red bul) :hej: Tj. brze prima obrtaje , brze ih spusta (malo) bolje motor ide a uz to i malo manje trosi ! Poenta prelaska na 300 cm nije brzina , vec ono lepse (bar meni) obrtni moment , ubrzanje .Lepse povlaci iz manjih obrtaja a snaga se povecava za svega 2KS . Jako je vazno odrzati logistiku tim "udarcima" klipa pa je iz tog razloga pozeljna orig. klipnjaca , ali (do neke mere) moze i standardna !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Video sam da taj bing stavljaju na standard 250-ke.. imali tad promena?? 1Mina.gif

Alo, jes ti citao predhodni post? Ili samo tek da pitas nesto? :zbunjen:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Jedini moj zakljucak zasto bolcna 28 umesto 32 da bise smanjila inerciona masa klipa i klipnjace sto se doda na klipu da se oduzme na bolcni mada onda je manja povrsina na koju naleze iglicasti lezaj neznam dali se moze zvati da je ojacan po meni je oslabljen Mozda bi mogla tezina klipa da se oduzme na samom klipu busenjem rupa na mestima na kojim nema kanala ako bi to uspelo dobio bi se bolji efekat podmazivanja klipa ( ja malo razmisljo) sta vi kazete za ideje0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Prvo , nije pre veliki problem staviti klip od 300 u TS . Samo se pod cilindar stavi ta ploca od 5 mm !

Drugo , klipnjaca 300 (ali originalna , ne neka druga) ima bocne zaliske zarad dodatnog podmazivanja . Ali to jos nikako nije presudno ! Mozda je nekome poznato a kome nije naka proveri kod starijih majstora nase Zastave 1o1 , postojale su polu-osovine : deblje i tanje ! ocekivalo bi se da deblje vise traju , ali NE , bas je suprotno ! JOS , svi TS modeli , prelazili su vise od ETZ-a ! Tjah , krenulo se malo putem "konfekcije" !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Naravno kad smanjis kvalitet moras da povecas kvantitet tako je ta bolcna porasla najverovatnije sto je upotrebljen meksi materijel Moram da kazem da drugar ima ts kome nikad nije zamenjen ni karike ni klip a kamoli klipnjaca neverovatno ali radi kao pre 20god (da nepricam da se celo moje drustvo ucilo da vozi veliki motor u to vreme mi smo svi vozili automatike i apence a drugar na TS je bio CAR za sve nas)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Tacno je za klipnjacu... moja originalna je u odlicnom stanju kao i bolcna, jedino sto je motor kada sam ga kupio pre vise godina, bio zaribao zbog samlevenog iglicastog lezaja, jer je vozen na super, bez mesavine, pa se aluminijumski kavez istopio. Ocistio sam klipnjacu i bolcnu i zaista su kao nove, tako da planiram da kupim kvalitetan iglicasti i njega ugradim. Takodje ova klipnjaca ima zaliske. Cinjenica je da TS ima bolji menjac (iako su isti kao kod etz), i kvalitetniju izradu, a novi klipovi mu ne predstavljaju problem jer tu nisu toliko osetljivi. Problem je gornja bolcna (u klipu), (do sada sam pojeo 3 kom) koja brzo dobije lufta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja