Jump to content

Moto Zajednica

MZ set za prepravku 250 na 300cm

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

ma neko cudo iz 1940 i neke... :zbunjen:

Istina ima i toga.... :) Taj karburator je stvarno cudo, e sad.. nije vise onako startan kao onda, nakon generalne (ipak je mnogo prosao od tada) , ali jos uvek ume prijatno da iznenadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ma neko cudo iz 1940 i neke... :zbunjen:

Istina ima i toga.... :) Taj karburator je stvarno cudo, e sad.. nije vise onako startan kao onda, nakon generalne (ipak je mnogo prosao od tada) , ali jos uvek ume prijatno da iznenadi.

 

AAAAA, od čega je?????? 1hej.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Našao je neki krš od vatrogasne pumpe sa super karburatorom. Poveden njegovim primerom išao sam kod vatrogasaca da se raspitam o staroj i neupotrebljivoj opremi koja je za bacanje ili prodaju ali bez uspeha, Beograd tu pumpu nema ko zna koliko godina.

 

Pa teško je sa TS Chopperom, kralj je budževina, čudni su mu kanali a eto često i nedostižni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Bolje da ne znate na cemu treniutno radim.... uz malo srece svi cemo voziti skoro za dzbaka, mz-jci ce trositi manje nego neki skutercici.... Da ne pricam prerano. Ali mislim da sam blizu "necega". Posaljite mi zahtev pa vidite: http://www.facebook.com/profile.php?id=1662195194

ili ovde:

http://www.cbc.rs/forum/viewtopic.php?f=7&t=37697&start=1275

http://www.cbc.rs/forum/viewtopic.php?f=7&t=37697&start=1300

 

Isti mi je nickname, kao i ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Bolje da ne znate na cemu treniutno radim.... uz malo srece svi cemo voziti skoro za dzbaka, mz-jci ce trositi manje nego neki skutercici.... Da ne pricam prerano. Ali mislim da sam blizu "necega". Posaljite mi zahtev pa vidite: http://www.facebook....p?id=1662195194

ili ovde:

http://www.cbc.rs/fo...7697&start=1275

http://www.cbc.rs/fo...7697&start=1300

 

Isti mi je nickname, kao i ovde.

 

BRAVO! 0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Cuo sam o ovome, deluje da ima buducnost . Samo to treba napraviti, pa eksperimentalno upotrebljavati neko vreme ( bar 20 -tak hiljada km test voznje ) , onda videti rezultate, isplativost, kako to podnosi masina i slicno. Takodje sam cuo da ce se moci upotrebljavati i na benzinskim i na dizel motorima .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Cuo sam o ovome, deluje da ima buducnost . Samo to treba napraviti, pa eksperimentalno upotrebljavati neko vreme ( bar 20 -tak hiljada km test voznje ) , onda videti rezultate, isplativost, kako to podnosi masina i slicno. Takodje sam cuo da ce se moci upotrebljavati i na benzinskim i na dizel motorima .

Da ali moj dizajn je mnogo radikalniji, agresivniji i potpuno drugacijeg karaktera. A takodje cu pokusati da ga uparim sa alternativnim gorivima (ne fosilnim), rezimo biodizel (biljna ulja, zivotinjske masti) ili etanol(takodje dobijen biljnim putem), ali sve to uz minimalnu potrosnju.

 

Molba za moderatora, premesti ovo negde molim te, unakazismo temu :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Našao je neki krš od vatrogasne pumpe sa super karburatorom. Poveden njegovim primerom išao sam kod vatrogasaca da se raspitam o staroj i neupotrebljivoj opremi koja je za bacanje ili prodaju ali bez uspeha, Beograd tu pumpu nema ko zna koliko godina.

 

Pa teško je sa TS Chopperom, kralj je budževina, čudni su mu kanali a eto često i nedostižni.

ima lik u svilajncu ,,radio je na tome,i vozika se po malo,ali ali,mislim da ta tehnologija nije jos usavrsena bas toliko toliko....nije da nema ustede ima.ali....

nije to jos uvek doslo u fazu da bude sedi u kola i vozi...moras ako ces da vozis da znas i da cackas,,,on vozi dizel kombic,fijat neki, ide,kaze ima ustede..

ali su mu ruke stalno pod haubom..

tu neki nas lokalni proka pronalazac :moto3: je dosta radio na tome,bogami njegov agregat je pola zime vrteo i pravio struju skoro pa za dz,,ali ali,,,,,nekako mi to nije jos uvek automatizovano...naravno postoje fime u svetu koje to rade prave,,malo bolje ali i malo skuplje,,

samo napred i mogao bi sa nama da podelis malo znanja,,oko radova itd,ono tipa od posude do crevca u usisu,ja sam patio muku malu kad sam se nesto cackao sa nekim kablicima ipak je to skoro 15amp, struje pa sam nesto pobrko...pa digao ruke do daljnjega..:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Pa ovo moje je nesto drugacije. Automatizacija sistema je zavrsna faza i vema je jednostavna. Moj uredjaj bi trebalo da trosi daleko manje struje, jer se ne radi o "silovanju" eletrolita, vec o "pogadjanju u centar". Treba da idem ovih dana do fakulteta, imaju pa da uz saradnju nekog profesora (naravno ako imaju razumevanja) krenem sa preciznim merenjima i ispitivanjima. Komercijalni uredjaji su jednostavniji i ima ustede, ali time nisam zadovoljan, ovo bi trebalo da izadje iz okvira poznatog, jer planiram da idem do maksimuma iskoriscenja. Ne kazem da ce to biti sutra, za mesec ili godinu dana, ali neke moje ideje i proracuni govorore da ce biti. Sad, koliko cu uspeti to ce pokazati eksperimenti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

...pa da uz saradnju nekog profesora (naravno ako imaju razumevanja)

 

A ako nema razumevanja naći ćemo ko ima. U nauci su svi povezani jer jedna naučna oblast obično nije dovoljna da se spozna predmet istraživanja a u poslednje vreme i Ministarstvo nauke favorizuje multidisciplinarni pristup putem finansiranja zajedničkih projekata koji se izvode od strane više naučnih ustanova.

 

Kolegama je muka od urgencija i pritisaka koji nastaju u vreme ispitnih rokova pa beže, gase telefone, menjaju kartice... Međutim kada se pojavi neko talentovan ili sa inovatorskim sklonostima nema naučnog radnika koji nije spreman da pruži sve od sebe kako bi projekat pomogao. To pomalo čudno deluje nekome sa strane ali ceo život posvetiš određenoj vrsti problema i nadaš se da će se pojaviti neko kome ćeš sve prepustiti, ko je dovoljno kvalitetan, moralan, sposoban, istrajan i odlučan da na kraju odnese pobedu.

 

Fakulteti su nastavne organizacije, imaju za cilj obrazovanje studenata dok se istraživanja rade na Institutima koji svojim radom pomeraju granice naučnog saznanja. Tehnički instituti imaju i opremu, laboratorije, ukratko sve što je potrebno za razvoj premetne naučne oblasti. I naravno kontakti svuda postoje jer svi rade za sebe ali i zajedno tako da ako ti je projekat značajan onda ne bi trebao da zavisi od dobre volje ili slobodnog vremena bilo kog profesora.

 

Odeš na sajt, uđeš u "klijenti" i sve vidiš o čemu pričam. Za sve što treba računaj na mene.

 

http://www.ecinst.org.rs/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: apn 4, xlv 600 transalp

Farbac ima ugradjen taj uredjaj na svom autu.Jos uvek je u test fazi.Potrosnja se bitno smanjila i iznosi oko 3,5 lit. i primetno je povecanje obrtnog momenta.Pre desetak dana smo se vozili i na primer u 5om stepenu prenosa na ler gasu, noga skinuta sa pedale gasa, auto ide 50kmh bez trzanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

post-11767-0-30933100-1299252333_thumb.jpg

Set sadrzi kao na slici: karburator BING, klip 75.5 i klipnjacu. Cena 185e.

 

Da li može da se kupi samo klip i klipnjača i koja bi bila cena?(Ne treba mi karburator jer imam bing 54).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Naravno da moze . S time da postoji dve vrste klipnjaca , Tajvanska i originalna pa su i cene razlicite ( 25 i 80 e) , klip u samo jednoj varijanti = 25

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

TS ako te interesuje imam drugara u bg koji je poceo da radi slican sistem za ugradnju u automobile mogu vas povezati pa razmenite iskustva pa da svi mi imamo koristi koliko znam uspevao je da smanji potrosnju koliko neznam tacno ali radilo je na nekoliko auta0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vujo o kojem karburatoru pricas sa vatrogasne pumpe ja sam vatrogasac pa mozda mogu da pomognem0takoje.gif

 

Hvala tebi puno ali ja sam se odavno oprostio do ideje da ću moći da pratim njegove budževine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Izvinte za mali off :hej:

Vujo,a šta se dasilo sa "onim" karburatorom :zbunjen:

Kod mene na 250 radi ali neznam koliko troši i mislim da mu je ili puno goriva ili malo cm3 ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja