Jump to content

Moto Zajednica

MZ set za prepravku 250 na 300cm

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Izvinte za mali off :hej:

Vujo,a šta se dasilo sa "onim" karburatorom :zbunjen:

Kod mene na 250 radi ali neznam koliko troši i mislim da mu je ili puno goriva ili malo cm3 ;)

 

 

 

 

 

A ja mislim a mu je bas odlicno(bas kako treba) posto brzo spista obrtaje, kad ima viska goriva sporije spusta obrtaje a i tromo(malo) reaguje na rucicu gasa.. 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nisam stigao da ga ugradim zbog isteka registracije pa to ostaje za moju sledeću posetu Bokilicu.

 

Ali je ogroman, uspeh je da uopšte radi. :staa2::staa2::staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Nisam stigao da ga ugradim zbog isteka registracije pa to ostaje za moju sledeću posetu Bokilicu.

 

Ali je ogroman, uspeh je da uopšte radi. :staa2::staa2::staa2:

 

ee a koji o cemu se radi?? zar nisi stavio onaj karb sto ti je bokilic dao?? 1Mina.gif

 

PS. Mozda se vidimo neki dan.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Karburator je kao ekspres lonac, OGROMAN JE. Nismo stigli da ga stavimo jer sam opteretio Bokilica, pored Crnca i stare Honde tu je i nova, posla koliko hoćeš a sa parama nikad gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nemam, kod Bokilica je karburator, čeka moj sledeći dolazak Crncem.

 

A bila je negde ovde al da me ubiješ neznam gde je.

 

Veliki bre, ko tegla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a inace ja trenutno koristim taj karburator,na ktm,u i do daljnjega NEDAMMMMM :nanana: dok nestigne oridjindji ktm :takoje:

do tad rezerveeeeeeee :takoje: mora sa necim da se oru njive :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Mora da ste se "ubili" od traženja :lol: .Pa nešto se i nalazi tamo gde treba ::) u temi o karburatorima :D

Karb bing 54

Evo ga kod mene na originalnih 250 ccm

Ajde Šumi pakuj "ekspres lonac" :D pa iznesi svoje mišljenje :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ja malo kopam po starim postovima pa nesto razmisljam ako se i ugradi radilica od ts 250 on ima dinamu a etz alternator da li odgovaraju konusi Skoro sam radio jednog etz koji je imao ts radilicu i rotor je nilazio na konus ali taj konus je drugaciji od etz tu mi nesto smrdi Vujo da li si ti stavio na Crnca i ts radilicu ili samo razbusio cilindar kako to izgleda kod tebe0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Vise puta sam radio ETZ-e u kojima je vec bila radilica od TS-a, a u neke ETZ sam ja ubacivao TS radilicu i nikad nisam imao problema. Mozda je ta kod tebe nesto preradjivana ( il mozda rotor ) ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Vise puta sam radio ETZ-e u kojima je vec bila radilica od TS-a, a u neke ETZ sam ja ubacivao TS radilicu i nikad nisam imao problema. Mozda je ta kod tebe nesto preradjivana ( il mozda rotor ) ??

 

Radilica od TS-a /1 pase na etz-a???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ja sam bio ubedjen da nisu iste radilice i da ne moze od TS-a na ETZ...!?!

Ali ako majstor kaze da odgovaraju, onda menjam misljenje!! :zdravo::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vujo da li si ti stavio na Crnca i ts radilicu ili samo razbusio cilindar kako to izgleda kod tebe0takoje.gif

 

Ništa nije dirano, samo je cilindar razbušen i ubačen odgovarajući klip. Neznam meru ali po Gaborovom katalogu to je standard za tih 300 ccm, koliko se sećam postoje i dve specijale za isti. Kako bi radilo sa većim klipovima neznam i ne bih smeo da se zakunem, ja sam hteo da probam pa makar usrao celu stvar.

 

Tu celu stvar je radio Bokilic a koliko znam imao je savetovanja sa Liscem pa mislim da je on više u toku od mene šta je tu i kako rađeno.

 

Za sada Crnac radi ODLIČNO, vuče ko neman ali sasvim sigurno neće imati trajnost kao na standardu.

 

I duša me boli što mi ne rade satovi jer neznam koliko sam kilometara prešao. Nešto ofrlje da pričam ne vrši posao, ipak je to trebalo meriti.

 

A verujem i da mu je prikolica uticala na trajnost, vazda je vukao teret...

 

Mada eto, po meni se isplati bar što se do sada pokazalo: penje se na točak sa praznom prikolicom, delje KLE-a kako mi padne na pamet, do 80 km/h može da se čupa sa daleko jačim mašinama a po gradu i ne treba više...

 

A veće skutere najviše volim, novije generacije neznaju za emzejca pa se lako prevare u proceni. :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Radilica pase na etz sa ts sve je isto krajevi gde idu lezajevi konuk na kvacilu samo sam bio u dilemi oko konusa za rotore jer ovde nije odgovaralo cini mi se da je konus bio manji i cini mi se da je bila uza nije bolcna bila mnogo nabijena ali sam morao da podbacim dosta debele podloske radi smanjivanja aksijalnog zazora i radi nema problema ako Lale kaze da je isto nemam vise pitanja0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Problem moze da se ispolji kada : neko montira polutke radilice ES modela , pa se lezajevi oslanjaju na samo pola predvidjenog oslonca.

Pri istom dogadjaju , konusni deo radilice (za naleganje disk-a kvacila ) pomeren je u levu stranu sto se nadoknadjuje nesto drugacijim dimenzijama duplog zupcanika(sa zakosenim zubcima).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Imao sam slucajno radilicu od ES i tu neodgovara ni lezista lezajeva ni naleganje semeringa trebao bi strugar dobro da poradi na caurama da bi se mogla namestit u ETZ blokove a o rotoru alternatora nema ni govora tek tu konus ne odgovara morao bi opet strugar da napravi konusnu cauru da bi se to namestilo da nespominjem da je ta radilica drugacije olaksana da nema rupe za olaksanje vec je izlivena olaksana i neznam ni dali je precnik sunki odgovarajuci (mozda nisam siguran) A li posto je ovo zemlja SRBIJA ono sto svaba nemoze to SRBIN MOZE0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Pa sad ispade da moze i radilica i od ES modela

Moze , ali skoro kao : "moze i sporet od drveta ali samo za jednokratnu upotrebu" :aha:

tj.moze ali nije preporucljivo jer su opterecenja ne adekvatno rasporedjena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja