Jump to content

Moto Zajednica

BMW GS 1200 Adventure VS YAMAHA SUPER TENERA 1200

Recommended Posts

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Bokser R xxxx GS modela koji su konstruktivno tipski gotovo isti ima proizvedeno oko pola miliona ne računajući ostale R xxxx RT,S,RS,...koji se takođe mogu dodati. Ako bi se sabrala ukupna pređena kilometraža, ima recimo primerak sa 800.000 km, pa kad bi se još uključio težinski koeficijent opterećenja po pređenom kilometru, statistička slika bi bila haha.

 

 

Veruj da je cak i meni to bila misterija .. kako to da samo na GS modelu zapale defrencijal ? potpuno isti je i na ostalim modelima RT , R , RS , ST , S , HP (svi modeli HP) a njima se to ne desava . Cak mislim da

bih mogli i neki K modeli da udju na listu ..

 

Dve opcije su mi uvek padale napamet .

 

1 . Da ne vode racuna o servisnom intervalu (zamena lezaja u dif. ) pa lezaj zakove i polomi sve zivo i to pod izgovorom ma to bmw to nista ne treba da se menja sa to hitler iso na rusiju ...

 

2 . Da niko od vozaca zapravo nije procitao uputstvo za upotrebu pa predstavu nema o maksimalnoj nosivosti motora , varijanta video sam ja jednog znas kako on to natovarijo , mogu i ja tako ...

 

unknown004255.jpg

 

gs-1150.jpg

 

 

I meni je misterija i bas bih voleo da znam o cemu se radi ....

 

Ako se ne varam, par živi život na motoru, da li je to besmisleno ili ne je svačiji lični izbor.

 

Bokser nosi više nego što je deklarisan evidentno. GS se po pravilu više maltretira, tovari više jer se putuje dugim turama i shodno tome mora da se nosi sve i svašta za svaku priliku i ne priliku, toga uglavnom nema kod RT-a i praktično GS enduro se u ekspolataciji daleko više arči i samim tim su i kvarovi češći. Otkazivanje kardanskog sklopa jeste tipičan kvar delom zbog konstruktivnog rešenja i ne adekvatnog post podešavanja mada dolze i fabrički loše podešeni, a više zbog ne brige vlasnika i iluzije da tu nema šta da se održava a ima, retko ali ipak intervalno, al kad bi sad nekom reko da valja da se kardanski sklop ceo svuče otero bi me u pm. Doduše kod serije 11.xx je kvar kardana izuzetak, ne ležaja što je pa priča za sebe, ali kod 1.2 je izraženiji i po mom mišljenju je učinjen inženjerski previd, plus je kvazi bez održavanja. No s obzirom na cifru proizvedenih GS-a 1.2, mislim da je oko 350.000, broj kvarova je uslovno simboličan ali bi mogao biti još manji predpostavljam.

objasni mi di ona sjedi dok se voze.

 

možda im stil vožnje inspirisan od scene iz titanika , sve sa većerom.........

 

10392492_10155138307995284_8114269620606875173_n.jpg?oh=0ef3df51ae0f2985514cb11ad8e21491&oe=5582C4CE

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5311 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

objasni mi di ona sjedi dok se voze.

 

Mile mozda medju torbama ima rupa za guzove :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

znači ipak je Afrika najbolja 0zbunjen.gif

 

Haha! Dobra!

 

Najboljeg nema, ako se ne oslononimo na cistu statistiku prodaje kao pokazatelja. U tom slucaju "teren-sport" GS je neprokosnoven, posebno kada se razmotri da je najprodavaniji mada svakako nije najjeftiniji.

 

Malopre sam citao neki uporedni test F800GS Tiger Xcx. U istom casopisu novi KTM ADV veliki protiv "malog" 1050. Novi Strom, Yamaha Tracer, Honda Crosstourer, Multistrada, pa manji dva ili singl cilindrasi... Danas motora iz ovog sada toliko sirokog segmenta ima vise nego ikad.

 

Najbolji je verovatno onaj na kom sedis.

 

Mozda, pak, onaj koji bi nam najlepse seo, a?

 

:-)

 

 

 

 

 

 

Tracer je best-buy...........u mom slučaju nažalost minijaturan...........

 

Ne znam, nisam video još, ali znatno je veći od MT-09. Plastika, rezervoar, duži rep i sedište.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

znači ipak je Afrika najbolja 0zbunjen.gif

 

Haha! Dobra!

 

Najboljeg nema, ako se ne oslononimo na cistu statistiku prodaje kao pokazatelja. U tom slucaju "teren-sport" GS je neprokosnoven, posebno kada se razmotri da je najprodavaniji mada svakako nije najjeftiniji.

 

Malopre sam citao neki uporedni test F800GS Tiger Xcx. U istom casopisu novi KTM ADV veliki protiv "malog" 1050. Novi Strom, Yamaha Tracer, Honda Crosstourer, Multistrada, pa manji dva ili singl cilindrasi... Danas motora iz ovog sada toliko sirokog segmenta ima vise nego ikad.

 

Najbolji je verovatno onaj na kom sedis.

 

Mozda, pak, onaj koji bi nam najlepse seo, a?

 

:-)

 

 

 

 

 

 

Tracer je best-buy...........u mom slučaju nažalost minijaturan...........

 

Ne znam, nisam video još, ali znatno je veći od MT-09. Plastika, rezervoar, duži rep i sedište.

 

aj da ga uporedimo sa hondom........

 

crossrunner-tracer-av-ar.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

mile fazer user_popup.pngNapisao Danas, 15:52 PM

 

objasni mi di ona sjedi dok se voze.

Ma tovare se samo tako, oba sedišta su prilično duga a na sva tri kofera i iza preko njih, može kamara da se napravi i suvozač-ica bude ko u fotelji, samo glava viri. Mislim da je slika sa Horizonanlimited.

 

 

Sad sam malo prelisto pojam GS, očigledno lepše zvuči Sport nego Strase, ulica, a i sam porast snage i performansi od ranijih modela donekle omogućavaju bržu, "sport" vožnju, ono, enduro a ide ko R. Za mene je bar moj model i dalje to što je i bio.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Isto tako, GS je pre trie's i kusur godina modelom R80GS definisao neki novi segment. Taj isti segment danas je razvucen nasiroko i nadugacko i ukljucuje sve sto se prodaje kao sprava za putovanje nadaleko po asfaltu i van njega.

 

Kako kazes pre trie`s i kusur su bile 80-te. Mene zanima koji je to tacno segment i da li zaista nije bilo motora istog koncepta od drugih proizvodjaca tih godina, odnosno 80-tih. ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

R80GS je izbacen pre 30 i kusur godina. 1980. Prvi motor offroad motor te velicine, snage itd. Sposoban da izadje na teren, dovoljno komforan i brz za duga putovanja asfaltom. Serija pobeda na Pariz-Dakar je pomogla imidzu. Pre njega nije bilo niceg slicnog. Posle su poceli da se ubacuju Japanci, prvo doterivanjem periferije na velikim singlovima (XT Tenere , XL Dakar). Zatim, naravno, par abortusa tipa jos veci singlovi Dr Big, pa XLV 750 i onda, konacno bingo u vidu Africe i ST (neka se oni preganjaju koja je bingo, a koja nije - obe su).

 

Danas ima i slicnog koliko hoces. Pogledaj sta se testira i poredi: GS (da'l adv ili ne, svejedno) i XTZ i KTM i Tiger i Crosstourer i Multistrada i Strom i Versys i sada Tracer, od preko 1200 pa sve do 650 cc. Od 65 do 160 Ks. Od 170 do 260 kg. Neke sa 19", neke sa 21" napred. Sa dva, tri i cetiri cilindra. Mozes u to isto da ubacis i singlove neke, a ne moras. Sve razlicito, a opet sve manje-vise isto: sedis uspravno, na visokom ogibljenju, treba da moze da se natovari i da barem rudimentarno sidje sa asfalta a ne zaglavi se odmah.

 

Pre R80GS si ima sta takvo? I konacno, nisam siguran je li GS stoji za Gelaende Sport ili Gelande Strasse. Nije ni bitno.

 

Ono sto sam hteo da kazem gore jeste da danas imas izbor - eto, bas u tom segmentu - kakav nisi imao nikada ranije. Cak se isti model pravi u dve i vise verzija: GS/Adv, Tiger XC XCX XR XRX, trt-mrt. Pa ko sta voli. Ako si 1980 ili, recimo 1982 mogao da biras izmedju GS i neceg slicnog, reci koji je taj drugi?

 

A je li GS najbolji, ne znam i boli me bas uvo, nemam para da treba da razmisljam o tome. Sigurno ima pomodarstva u tome sto je trazen, ali cisto sumnjam da je samo reklama ili imidz u pitanju.

 

 

Kaze Wikipedia: Gelände/Strasse.

Dakle, sam se ispravljam - povukla me je engleska verzija imena za klasu/segment: dual sport.

Promenio član boris babic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Mea Culpa! Moram da ubacim da citam manijakalno i to nemacke magazine, ali da se nisam baktao sta je tacno G/S a sta GS. ONaj prvi je bio G/S, ovi sada su valjda GS - eto prilike za ljude iz porodice BMW da razjasne.

:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Isto tako, GS je pre trie's i kusur godina modelom R80GS definisao neki novi segment. Taj isti segment danas je razvucen nasiroko i nadugacko i ukljucuje sve sto se prodaje kao sprava za putovanje nadaleko po asfaltu i van njega.

Jesam li pogresio negde?

Borise nažalost si pogrešio, R80G/S nije definisao taj segment o kome pričamo. U mojim ranijim postovima sam malo pisao o R80G/S to jeste najbolji GS što se mene tiče i JEDINO on je trebao da nosi oznaku GeländeSport svi ostali GSovi bi iz poštovanja trebalo da nose oznaku Gelände/Straße (smešno je što je situacija zapravo obrnuta). Ni jedan GS naslednik nije bio toliki sportista kao R80G/S - ikada. Međutim BMW marketing tim je već tada krenuo sa obrnutim tezama i propagandom da bije bitku - koju su na kraju i dobili....:neznam:

 

Kako kazes pre trie`s i kusur su bile 80-te. Mene zanima koji je to tacno segment i da li zaista nije bilo motora istog koncepta od drugih proizvodjaca tih godina, odnosno 80-tih. ?

Hitman dobro pitanje, da li tražiš ili znaš odgovor na njega :). Začetnik Enduro segmenta je, koliko je meni poznato, Yamaha XT500 koja je 09.1975 predstavljena na USA tražištu. Odmah po predstavljanju su uvideli njen potencijal i korišćena je na prvim velikim Afričkim relijima (Pariz-Abiđan-Nica kao i na Pariz - Dakar reliju) na kojima odnosi pobede i dominira. Ovo je tek legenda od motora i kako se čuju glasine, trebalo bi da Yamaha napravi ponovo jedan broj ovih mašina jer je pritisak javnosti veliki - pogotovo posle ponovnog obajvljivanja SR400 modela!

R80G/S je napravljen 1980 znači čitavih pet godina kasnije!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

@mile fazer

 

Mile, verovatno sedne ispred vozača i nasloni se na tank torbu :moto3:

 

P.S. Mada ovde nema mesta ni za tu varijantu ;)

ako se nasloni leđima na tank torbu i noge na bagaže onda ok.

E svi ste se zajebali !!! Ona bre trči za njim sve vreme,kako to niste skapirali ?:nanana:

:Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Isto tako, GS je pre trie's i kusur godina modelom R80GS definisao neki novi segment. Taj isti segment danas je razvucen nasiroko i nadugacko i ukljucuje sve sto se prodaje kao sprava za putovanje nadaleko po asfaltu i van njega.

Jesam li pogresio negde?

Borise nažalost si pogrešio, R80G/S nije definisao taj segment o kome pričamo. U mojim ranijim postovima sam malo pisao o R80G/S to jeste najbolji GS što se mene tiče i JEDINO on je trebao da nosi oznaku GeländeSport svi ostali GSovi bi iz poštovanja trebalo da nose oznaku Gelände/Straße (smešno je što je situacija zapravo obrnuta). Ni jedan GS naslednik nije bio toliki sportista kao R80G/S - ikada. Međutim BMW marketing tim je već tada krenuo sa obrnutim tezama i propagandom da bije bitku - koju su na kraju i dobili....:neznam:

 

Kako kazes pre trie`s i kusur su bile 80-te. Mene zanima koji je to tacno segment i da li zaista nije bilo motora istog koncepta od drugih proizvodjaca tih godina, odnosno 80-tih. ?

Hitman dobro pitanje, da li tražiš ili znaš odgovor na njega :). Začetnik Enduro segmenta je, koliko je meni poznato, Yamaha XT500 koja je 09.1975 predstavljena na USA tražištu. Odmah po predstavljanju su uvideli njen potencijal i korišćena je na prvim velikim Afričkim relijima (Pariz-Abiđan-Nica kao i na Pariz - Dakar reliju) na kojima odnosi pobede i dominira. Ovo je tek legenda od motora i kako se čuju glasine, trebalo bi da Yamaha napravi ponovo jedan broj ovih mašina jer je pritisak javnosti veliki - pogotovo posle ponovnog obajvljivanja SR400 modela!

R80G/S je napravljen 1980 znači čitavih pet godina kasnije!

 

Ne pricamo o enduro segmentu nego o segmentu putnog endura.

 

Pritom, XT nije zacetnik enduro segmenta, imao si i ranije kojekakve scramblere i terenske motore. Ako ces da raspravljas o tome ko je zacetnik, evo ti ga... mozda:

mcqueen_bike.jpg

 

Yamaha je prvi takav koji se masovno prodavao. Ni dovoljno brza ni dovoljno velika, medjutim. Znam, imao sam jednu, doduse 600, 21 godinu.

 

Motor koji je definisao segment o kome se ovde radi - ili darem kako ga ja razumem - jeste R80GS. 1980. godine.

 

Sta je bilo pre, a sta posle, sta spada tu i sta ne spada, ko zasluzuje ili ne zasluzuje, to je kao rasprava o muzickim zanrovima: samo za dokone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ne pricamo o enduro segmentu nego o segmentu putnog endura.

Pritom, XT nije zacetnik enduro segmenta, imao si i ranije kojekakve scramblere i terenske motore. Ako ces da raspravljas o tome ko je zacetnik, evo ti ga... mozda:

Yamaha je prvi takav koji se masovno prodavao. Ni dovoljno brza ni dovoljno velika, medjutim. Znam, imao sam jednu, doduse 600, 21 godinu.

Motor koji je definisao segment o kome se ovde radi - ili darem kako ga ja razumem - jeste R80GS. 1980. godine.

Sta je bilo pre, a sta posle, sta spada tu i sta ne spada, ko zasluzuje ili ne zasluzuje, to je kao rasprava o muzickim zanrovima: samo za dokone.

OK, možda sam ja pogrešno shvatio tok priče ali scrambler, se više - bar na početku svog tržišnog života, vezivao za motocross i ova slika koju si postavio to kaže - Norton je za cross takmičenja bez drumske signalizacije. Pravljen u manufakturi u malom broju primeraka i isključivo za potrebe trka. Znači scrambleri nisu ono o čemu pričamo. Inače prve trke ovog tipa datiraju još sa početka 20-og veka, naprimer Six Days Trial prvi put održan 1909g.

Yamaha XT500 je prvi masovno proizvođeni motocikl koji je mogao da se koristi u terenskoj vožnji kao i na putu, ako grešim ispravite. Pored toga bio je dovoljno dobar za prevaljivanje hiljade kilometara najtežeg terena na Afričkim relijima i odnosio pobede.

 

R80GS svakako nije klasičan primer za putni enduro, s obzirom da je taj motocikl specijalno razvijen za reli i enduro takmičenja, od strane BMW inženjera Rüdiger Gutschea koji ga je uspešno koristio na Six Days Trial trci. Naravno imao je i drumsku opremu kao što mu i u imenu stoji i veoma dobro se ponašao na putu, s obzirom da je razvijen od modela R75/5. Pre bi takav primer mogli da budu njegovi naslednici od R1100GS pa na dalje.

 

Danas postoje mnogi nazivi, dualsport, enduro, adventure koji se međusobno preklapaju. Malo je nezahvalno sa ove tačke gledišta posmatrati situaciju 70 i 80 godina prošlog veka kada su se predstavnici ovog segmenta mogli izbrojati na prste jedne ruke.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Kada pisem ovako nesto, tryudim se da naglasim ako pisem o necemu sto ja mislim, nasuprot necemu sto sam procitao i sa cim se slazem. A ako se ne slazem, opet bih rekao: tako mislim ili slazem se sa ovima sto su napisali/objavili nesto razlicito. Munjetirta pretraga na netu:

 

IntroductionIt's hard to believe that it's been 30 years since BMW introduced a radical new motorcycle to the public. The original BMW R 80 G/S received a "love it/hate it" reaction from everyone who laid eyes on it, and not a single person thought the concept would succeed.

 

But here we are, 30 years later and the GS-series is not only one of BMW's best-selling models, it has spawned an entire new motorcycle segment called "Adventure Touring".

 

This is the official BMW history of the BMW GS-series, along with a special 49 photo slide show with rare images of GS versions through the years. It's a great story and we hope you enjoy it as much as we did!

 

http://www.webbikeworld.com/BMW-motorcycles/history-of-the-bmw-gs-series/

 

 

Ako neko smatra drugacije, nema, nista protiv.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

znači ipak je Afrika najbolja 0zbunjen.gif

 

Haha! Dobra!

 

Najboljeg nema, ako se ne oslononimo na cistu statistiku prodaje kao pokazatelja. U tom slucaju "teren-sport" GS je neprokosnoven, posebno kada se razmotri da je najprodavaniji mada svakako nije najjeftiniji.

 

Malopre sam citao neki uporedni test F800GS Tiger Xcx. U istom casopisu novi KTM ADV veliki protiv "malog" 1050. Novi Strom, Yamaha Tracer, Honda Crosstourer, Multistrada, pa manji dva ili singl cilindrasi... Danas motora iz ovog sada toliko sirokog segmenta ima vise nego ikad.

 

Najbolji je verovatno onaj na kom sedis.

 

Mozda, pak, onaj koji bi nam najlepse seo, a?

 

:-)

to je neka nova klasifikacija, pa da u toj nepostojećoj grupi GS je najbolji mada GS i sport????????? to mora da je klub poludjelih za GS.ovima samoinicijativno izmislio. pa dobro VI možete.

 

Ne razumem te. Šta si zapravo rekao?

Pitao? Pobunio se?

dragi moj Babiću, rekao sam to što sam napisao jer kada netko nešto napiše mora biti siguran u to a ti to nisi. ono "s" u GS znaci cesta a ne sport pa sam te to i upitao dali si izmislio neku novu klasu uvodeci sport termim u GS.

evo i rgumenta:

Kratica GS, “Gelände-Straße”, prevedena s

njemaËkog znaËi teren-cesta. Prvobitna namjena

GS-a i jest bila terenska voænja makadamom

ili pustinjom, no tijekom vremena ovaj

motocikl je evoluirao u cestovni putno enduro,

i to je na primjerku najnovije generacije izraæeno

viπe nego ikad prije. Povremene odlaske

izvan asfaltiranih cesta moguÊe je izvesti, no

 

izvađen isjecak iz testa GS 1200 odavdje:

 

http://www.motopuls.hr/images/stories/TESTOVI/T051/051TM_BMW_R1200GS.pdf

 

i da, pobunio sam se jer svao piše što ga je volja pošto papir trpi sve ali ne i svi koji sa njega citaju pa stoga pazi šta pišeš.

 

 

Pre nastavka: GS, kao sto rece neko gore, skracenica je za Gelaende-Sport. Prosto prevedeno, "teren-sport."

Isto tako, GS je pre trie's i kusur godina modelom R80GS definisao neki novi segment. Taj isti segment danas je razvucen nasiroko i nadugacko i ukljucuje sve sto se prodaje kao sprava za putovanje nadaleko po asfaltu i van njega.

 

Jesam li pogresio negde?

 

Dalje, taj isti segment danas je krcat odlicnim motorima - imas veci izbor nego ikada ranije - zar ne?

 

Upravo to sam napisao, kao i da je BMW R XX GS vec dugo najprodavaniji motor u Evropi i da TO neko uzima kao dokaz da je najbolji.

 

Naravno, ne moras da se slozis ni sa cim sto sam napisao, mada bi bilo fino da nesto argumentujes, necim, nekako.

 

Konacno, kao i VELIKA SLOVA ubiacivanje nepotrebne interpunkcije poput ?????? ili !!!!!!!! po forumima se smatra nepristojnim.

 

Pozdrav, B

jeli ti jasno di si pogrješio a ovo sa upitnicima je da se ozbiljnije zapitaš dali je tocno to što pišeš i manje sujete ako je moguce, hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

R80GS je izbacen pre 30 i kusur godina. 1980. Prvi motor offroad motor te velicine, snage itd. Sposoban da izadje na teren, dovoljno komforan i brz za duga putovanja asfaltom. Serija pobeda na Pariz-Dakar je pomogla imidzu. Pre njega nije bilo niceg slicnog. Posle su poceli da se ubacuju Japanci, prvo doterivanjem periferije na velikim singlovima (XT Tenere , XL Dakar). Zatim, naravno, par abortusa tipa jos veci singlovi Dr Big, pa XLV 750 i onda, konacno bingo u vidu Africe i ST (neka se oni preganjaju koja je bingo, a koja nije - obe su).

 

Danas ima i slicnog koliko hoces. Pogledaj sta se testira i poredi: GS (da'l adv ili ne, svejedno) i XTZ i KTM i Tiger i Crosstourer i Multistrada i Strom i Versys i sada Tracer, od preko 1200 pa sve do 650 cc. Od 65 do 160 Ks. Od 170 do 260 kg. Neke sa 19", neke sa 21" napred. Sa dva, tri i cetiri cilindra. Mozes u to isto da ubacis i singlove neke, a ne moras. Sve razlicito, a opet sve manje-vise isto: sedis uspravno, na visokom ogibljenju, treba da moze da se natovari i da barem rudimentarno sidje sa asfalta a ne zaglavi se odmah.

 

Pre R80GS si ima sta takvo? I konacno, nisam siguran je li GS stoji za Gelaende Sport ili Gelande Strasse. Nije ni bitno.

 

Ono sto sam hteo da kazem gore jeste da danas imas izbor - eto, bas u tom segmentu - kakav nisi imao nikada ranije. Cak se isti model pravi u dve i vise verzija: GS/Adv, Tiger XC XCX XR XRX, trt-mrt. Pa ko sta voli. Ako si 1980 ili, recimo 1982 mogao da biras izmedju GS i neceg slicnog, reci koji je taj drugi?

 

A je li GS najbolji, ne znam i boli me bas uvo, nemam para da treba da razmisljam o tome. Sigurno ima pomodarstva u tome sto je trazen, ali cisto sumnjam da je samo reklama ili imidz u pitanju.

 

 

Kaze Wikipedia: Gelände/Strasse.

Dakle, sam se ispravljam - povukla me je engleska verzija imena za klasu/segment: dual sport.

tu vec i sam priznaješ da nisi siguran šta pišeš ali bitno da pišeš nešto i da pitaš ljude šta se bune, šta je vece zlo ovo tvoje ili onig mojih nekoliko upitnika da ti malo više skrenu pažnju?

Svako dobro ti želim gospodine Babić.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Mile Fazer, potpuno si u pravu. Jes' da i dalje niko ne zna sta pricas, ali eto - priznajem.

 

Das Buchstabenkürzel GS stand zunächst für „Gelände/Sport“, später für „Gelände/Straße“.

Izvor

 

Sta ces sad da kazes i koliko upitnika ces da postavis? Kada sada vec ja moram da se bunim jer me diras u sujetu. :-D

 

Istim finim zeljama uzvracam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

kod tebe je samo nebo granica, nadam se da ce kreativnost u tebi osmisliti neku novu klasu kod vec postojece, naprimjer V- strom 650 bi tebi mogao znaciti: v - da je mašina redna sa 7 cilindara, storm - radi se o toplom monsunskom vjetru koji puše od dole pa ljevo i 650 - da ima 650 kila. ili ceš možda ti to još bolje oviasno o prilici.

neznam kako si brže napravio anketu na forumu i dobio rezultate od 20 000 + clanova koji su se izjasnili da neznaju šta pricam.

gospodine Babicu a sada zbogom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Mile Fazer, potpuno si u pravu. Jes' da i dalje niko ne zna sta pricas, ali eto - priznajem.

 

Das Buchstabenkürzel GS stand zunächst für „Gelände/Sport“, später für „Gelände/Straße“.

wikipedia[/b].org/wiki/BMW_GS"]Izvor

 

Sta ces sad da kazes i koliko upitnika ces da postavis? Kada sada vec ja moram da se bunim jer me diras u sujetu. :-D

 

Istim finim zeljama uzvracam.

e jesi našao izvor, dali znaš kako funkcionira Wikipedija???????????????????

promjenicu to napisano u tri sekunde.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Vidi, G. Mile,

 

 

pre zbogom, da pokusam jos jednom da ti objasnim: napisao sam da je segment ciji je rodonacelnik R80GS danas bogat, sirok i dubok. Ukljucuje motore od pomenutog matorog i skromnog Stroma (ne poducavaj druge klimatskim fenomenima dok ne naucis da se "ne znam" pise odvojeno) do R1200 GS i ostale plemenite robe.

Tu si negde uleteo sa ????? i !!!!!! a ja - dakle ja, a ne neki omanji stadion - i dalje ne znam sta te je toiliko uzrujalo. Naravno, ni ne zanima me, jer imam utisak da si od onih koji ce da postavljaju ?????? i !!!!!! umesto da procitaju i kazu: evo.

 

Sad da se vratim na drugi red ove poruke: da, naravno, zbogom i srecno ti sve bilo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja