Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Drug član, 972 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Apropo sijalica, farova i hladnjaka, logično je da bi za sijalicu bilo idealno kad bi taj hladnjak bio izložen strujanju vazduha, ili makar značajno većoj zapremini istog. S druge strane, treba da bude zaštićeno od elemenata. Tako da ono, kompromis? Čekamo @N.F.S.da se javi. I ja planiram da zaLEDim far, sad kad je prošla registracija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma

 

pre 34 minuta, Gordak985 je napisao:

Apropo sijalica, farova i hladnjaka, logično je da bi za sijalicu bilo idealno kad bi taj hladnjak bio izložen strujanju vazduha, ili makar značajno većoj zapremini istog. S druge strane, treba da bude zaštićeno od elemenata. Tako da ono, kompromis? Čekamo @N.F.S.da se javi. I ja planiram da zaLEDim far, sad kad je prošla registracija.

Trebalo bi da u hladnjaku postoji ventilator koji odvodi topao vazduh sa tela hladnjaka. Tako da je obavezno da hladnjak bude van fara. Bar je kod mene tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4810 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 51 minuta, Gordak985 je napisao:

I ja planiram da zaLEDim far, sad kad je prošla registracija

Ti bese hteo da otvaras temu o izvorima svetlosti itd ?

Taman da razmotrimo l.e.d. + far sa reljefnim staklom :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 972 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

A imam i H4 kseone u rezervi, napravim prezentaciju za društvo :-) Jesam ja sam rekao ali vremena da se nahvata teško. A valjalo bi. Hvala što si me isprozivao za nerad, treba me poterati :-)

Danas mi na tehničkom rekli da ne mogu da prođem sa LED pozicijom, što verujem da je zbog razlike u boji svetla. Ostala još od bivšeg vlasnika, zaboravio sam na nju. Srećom rezerva bila pod sedištem. E sad, pitao sam da li bi prošlo da sve imam LED, rekli mi ne, pitam a zašto kad u pravilniku ne piše ništa protiv toga na šta sam dobio odgovor "zato što ne bi mogli da izmerimo" nakon čega su oterali motor na kanal i nismo više pričali. To mi uopšte nije jasno i možda bi neko mogao to da mi pojasni.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4810 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Evo mogu probati objasniti, npr za led poziciju nisu u pravu jer pravilnik kaze samo da izvor svetla mora biti bele boje (po tom ispada da samo led i moze).

Za kratko postoji propis o duzini, intezitetu i obliku snopa sto led ne moze da zadovolji, gledano preko regloskopa.

Tacnije ne moze ni jedan far da zadovolji ako se odstupilo od sijalice koja je za isti propisana (svaki far nosi oznaku koje sijalice koristi, da li je plasticni, stakleni, usmerenost asimetricnog snopa ...)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 972 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
pre 1 minut, bdada je napisao:

Evo mogu probati objasniti, npr za led poziciju nisu u pravu jer pravilnik kaze samo da izvor svetla mora biti bele boje (po tom ispada da samo led i moze).

Za kratko postoji propis o duzini, intezitetu i obliku snopa sto led ne moze da zadovolji, gledano preko regloskopa.

Tacnije ne moze ni jedan far da zadovolji ako se odstupilo od sijalice koja je za isti propisana (svaki far nosi oznaku koje sijalice koristi, da li je plasticni, stakleni, usmerenost asimetricnog snopa ...)

Hvala. Lepo objašnjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 770 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
On 20.6.2022. at 23:01, Gordak985 je napisao:

Da nemaš slučajno neki audio-video zapis? :-)

nemam na zalost, sa db kilerom je bio malo bucniji od orginala, ali bez je bio kako treba, ne preglasan al lepo je brundao i lepo su me culi ostali ucesnici u saobracaju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 972 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
nemam na zalost, sa db kilerom je bio malo bucniji od orginala, ali bez je bio kako treba, ne preglasan al lepo je brundao i lepo su me culi ostali ucesnici u saobracaju.
Hvala, zvao sam na broj sa interneta pre dan, dva, nemaju ništa više od godinu dana, verovatno su otišle stare zalihe.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2065 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Spremio ga za tehnicki sutra... 

Vratio fabricki sulundar... 

fabricki vizir... 

H4 halogene sijalice... 

zute migavce... 

od tamneo stop... 

:gaa:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2065 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 2 minuta, Motorcyclist je napisao:

top je za vfr a, jedino ponesem db killer.

Ne moze, zvao ja danas mora fabricki, iako imam Remusa sa homologacijom i db kiler :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2362 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 21 minuta, BokyBoy je napisao:

Ne moze, zvao ja danas mora fabricki, iako imam Remusa sa homologacijom i db kiler :lud:

Nemaju pojma. Ako ti je lakse vrati fabricki izduv, ali nema logike da te ne pusti sa topom koji ima homologaciju.

Treba naci na netu i odstampati homologaciju za taj izduv, traziti napismeno da vozilo nije tehnički ispravno zbog tog "nedostatka", pa prijaviti tehnicki pregled nadležnom inspektoru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4429 postova
52 minutes ago, BokyBoy said:

Ne moze, zvao ja danas mora fabricki, iako imam Remusa sa homologacijom i db kiler :lud:

To oni kazu, promenis tehnicki. Ja imam kuci u rezervi original ili je neki od Honde ali to njakanje tek ako ne postoji druga opcija.

 

Kao sto kolega kaze ako ima homologaciju a jos je za taj model, oni nemaju pojma. Hoce da se ograde. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X

Ja sam pre koji dan otisao na jedan tehnicki na salajci, i pitam ih jel sve uredu sa motorom, ima remus auspuh ima homologaciju, kofer mogu da skinem, nosac kofera necu da skidam kao ni vizir. Pogledaju momci, kazu auspuh je ok, ima homologaciju, vizir i kofer prolaze. Da kontakt i upali zmigavce, i kaze, jako brzo trepcu, to moras da resis. Ja pitam kako da resim kad su normalne sijalice, nisu led, menjani su zmigavci, ali ista je sijalica. Ne to ne moze da prodje, ja pitam koliko brzo smeju da trepcu, kaze 90 +- 30. Pogledam njega, pogledam zmigavac i pitam ga kako je utvrdio da trepcu prebrzo... Pozdravim se sa njima i odem u isti tehnicki u Sr. kamenicu, momci pogledali homologaciju na auspuhu i nista vise nisu ni pitali. Najnormalnije registrovao.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2065 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 2 sati, stari roker je napisao:

Nemaju pojma. Ako ti je lakse vrati fabricki izduv, ali nema logike da te ne pusti sa topom koji ima homologaciju.

Treba naci na netu i odstampati homologaciju za taj izduv, traziti napismeno da vozilo nije tehnički ispravno zbog tog "nedostatka", pa prijaviti tehnicki pregled nadležnom inspektoru. 

A jbg, gotovo sad, imam sve fabricko, namontirao sam vec, ne mogu da se raspravljam sa priucenim debilima a ne bih da pravim ekscese jer mi je gazda drugar, takodje necu njega da cimam za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X
Pre sat vremena, Atorn je napisao:

@kvaicnenadjel' to ne mora više da se skida kofer zbog tehničkog? 

Ja ga vec 4 godine registrujem sa koferom i vizirom. Zato sam i napisao ono, isti tehnicki pregled, na 3 lokacije imaju, ovde prolazi tamo ne... Cak su mi rekli da zmigavci smeju da se menjaju, da ne moraju biti original.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4429 postova
2 hours ago, kvaicnenad said:

Ja sam pre koji dan otisao na jedan tehnicki na salajci, i pitam ih jel sve uredu sa motorom, ima remus auspuh ima homologaciju, kofer mogu da skinem, nosac kofera necu da skidam kao ni vizir. Pogledaju momci, kazu auspuh je ok, ima homologaciju, vizir i kofer prolaze. Da kontakt i upali zmigavce, i kaze, jako brzo trepcu, to moras da resis. Ja pitam kako da resim kad su normalne sijalice, nisu led, menjani su zmigavci, ali ista je sijalica. Ne to ne moze da prodje, ja pitam koliko brzo smeju da trepcu, kaze 90 +- 30. Pogledam njega, pogledam zmigavac i pitam ga kako je utvrdio da trepcu prebrzo... Pozdravim se sa njima i odem u isti tehnicki u Sr. kamenicu, momci pogledali homologaciju na auspuhu i nista vise nisu ni pitali. Najnormalnije registrovao.

Isto iskustvo sam imao s tim sto sam ga ja odmah sredio zbog homologacije na zmigavcima na proslom motoru pa nije vise nista zanovetao.
Tako da ljudi menjajte tehnicki, pola njih nema pojma, pola se izdrkava iz nekog razloga a neki su toliko preplaseni da cak eto traze i originalne auspuhe za motore od preko 30 godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4429 postova
18 minutes ago, kvaicnenad said:

Ja ga vec 4 godine registrujem sa koferom i vizirom. Zato sam i napisao ono, isti tehnicki pregled, na 3 lokacije imaju, ovde prolazi tamo ne... Cak su mi rekli da zmigavci smeju da se menjaju, da ne moraju biti original.

Tacno, bitno je da imaju homologaciju. Ja sam prosao sa GPZ-om da su nazad bili fabricki, zuto staklo, a napred Lampa sa homologacijom, halogen, belo staklo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4429 postova
1 hour ago, BokyBoy said:

A jbg, gotovo sad, imam sve fabricko, namontirao sam vec, ne mogu da se raspravljam sa priucenim debilima a ne bih da pravim ekscese jer mi je gazda drugar, takodje necu njega da cimam za to.

Iskoristi to, ja sigurno hocu ako zapne :jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8470 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uopste nemam NIKAKVO obavestenje kada me neko taguje, pomene... Odgovor se svodi na " ako slucajno vidim".

Da, hladjenje Led sijalica (bilo aktivno ili pasivno) mora van kucista fara biti!
Cak mi nije logicno zasto smer ventilatora ne okrenuse ka van?!
Ni jedan proizvodjac koji probah, svi duvaju unutra (i polako pune prasinom unutrasnjost fara).


Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4810 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, kvaicnenad je napisao:

Cak su mi rekli da zmigavci smeju da se menjaju, da ne moraju biti original

Nas zakon (pravilnik o podeli vozila) ne poznaje rec original, to ne postoji.

 

Ukoliko imate zamenski deo, homologovan sa papirom (nadjete na internetu i odstampate) auspuh najcesce, pozovite se na clan 3 pravilnika o podeli, zanima me sta ce odgovoriti.

 

IMG_20220623_213647.jpg.8ba1fd7194a666351de3e447b7a5e65a.jpg

 

Za migavac su recimo tehnicki uslovi: homologovan, daje svetlost zute boje, ima 90 +-30 otkucaja u minuti - oblik, izvor svetla, boja kada ne radi se nigde ne spominju.

 

Vizir L kategorije vozila NE podleze homologaciji, znaci samo da nije slomljen sa ostrim ivicama, sve drugo moze (clan 72)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1335 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Skinuo sam pumpu goriva da proverim filter. 20220623_194934.thumb.jpg.230cfaf09f3d15507e8828dec9aacba3.jpg20220623_194931.thumb.jpg.3ae394a303e8f7dc4309c798187a358d.jpg

 

Da li je ovaj filter zaprljan?

 

 

Salim se. Moze li to da bude izrok otezanog paljenja? Primetio sam da i posle nedelju dana stajanja upali ekstra. Cim ga vozim, odem u kupovinu 15-tak min i pokusam vruc da upalim opet, upali tek iz drugog, treceg puta i to jedva. Aku nije, testiran je. 

 

Isao bih redom, filter, svecica, pumpa...

 

Porucio sam drugi filter, ovaj oprao, namontirao, nema razlike. Cekam da stavim novi... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja